Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dalej wierzycie polskim ekspertom z youtuba oraz ukraińskim mediom:

 

 

Ukraińcy ciągną fejkowy słup graniczny, żeby cyknąć sobie fotkę, że są na granicy XD

 

 

I po co ten bieg niespokojny? Przecież kontrolują to terytorium bezapelacyjnie, co im grozi, zniszczyli wroga przecież XD

 

A polskie "ałtorytety" łykają jak tępe pelikany XD

 

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36299031-obwod-charkowski-ukrainscy-zolnierze-dotarli-do-granicy-z-rosja

 

zc9Sdq3.jpg

Pozdro dla tych, którzy czerpią info od zychowiczów XD

 

 

Po co te fejki, skoro rzeczywiście wygrywają? 

Edytowane przez manygguh
  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, manygguh napisał:

A polskie "ałtorytety" łykają jak tępe pelikany XD

 

Jedni łykają ukraińskie fejki jak pelikany, a inni rosyjską propagandę, jak dziwka spermę.

 

Na filmie wyraźnie słychać, że nagrywają to w dniu... 15 kwietnia, czyli miesiąc temu, kiedy rzeczywiście - po raz pierwszy od wybuchu wojny - oddziały ukraińskie doszły do granicy z Rosją.

 

Teraz dochodzą informacje, że w północno wschodniej Ukrainie zostały wyparte już wszystkie siły rosyjskie, a sami Ukraińcy okopują się na granicy - a że na razie brak jest clickbaitowych filmików z tej sytuacji, to wygrzebuje się i preparuje filmy sprzed miesiąca, żeby mącić w głowach nierozgarniętym.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Throgg said:

Na filmie wyraźnie słychać, że nagrywają to w dniu... 15 kwietnia, czyli miesiąc temu, kiedy rzeczywiście - po raz pierwszy od wybuchu wojny - oddziały ukraińskie doszły do granicy z Rosją.

No właśnie, więc:

1. Po co publikują to w Rzeczpospolitej i innych mediach jako coś aktualnego?

2. Po co im "koczujący słup", gdyby wszytko było legitne, to po prostu by doszli do tego słupa sami, tam gdzie on normalnie stał.

3. Zbluźnię, ale jak dla mnie, to wszytko, by odciągnąć uwagę od kotła w Siewierodoniecku oraz poddania się części grupy z Azovstali. Trzeba jakoś duch podtrzymywać. Nawet jeśli dzień jest nieaktualny i "granica" jest tam, gdzie zostanie wbity słup graniczny.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/amerykanie-drwia-z-porazki-rosjan-pokazuja-zdjecia-z-polski/bmzvsbb,79cfc278

Cytat

"Na wypadek, gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda udana przeprawa przez przeszkodę wodną, prezentujemy ją dzięki uprzejmości 74. kompanii mostów wielozadaniowych, wysłanej z Fort Hood w Teksasie na misję Defender Europe 22"— piszą Amerykanie. Z opisu zdjęć wynika, że zostały one wykonane 13 maja na rzece Wiśle, w Polsce.

No, ładnie im dopiekli, ci Amerykanie. Ale mieli to szczęście, że polska artyleria przegapiła dobry moment na otwarcie ognia.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manygguh napisał:

No właśnie, więc:

1. Po co publikują to w Rzeczpospolitej i innych mediach jako coś aktualnego?

Przecież pisałem wyraźnie:

2 godziny temu, Throgg napisał:

Teraz dochodzą informacje, że w północno wschodniej Ukrainie zostały wyparte już wszystkie siły rosyjskie, a sami Ukraińcy okopują się na granicy - a że na razie brak jest clickbaitowych filmików z tej sytuacji, to wygrzebuje się i preparuje filmy sprzed miesiąca, żeby mącić w głowach nierozgarniętym.

 

1 godzinę temu, manygguh napisał:

2. Po co im "koczujący słup", gdyby wszytko było legitne, to po prostu by doszli do tego słupa sami, tam gdzie on normalnie stał.

Nie wiadomo, czy wcześniej te słupy nie zostały usunięte przez Rosjan. To raz.

 

Druga sprawa, że nagranie jest sprzed miesiąca, więc z okresu, kiedy wokół Charkowa cały czas były obecne wojska rosyjskie, więc Ukraińcy siłą rzeczy, mogli po prostu nie mieć dostępu odcinka granicy, gdzie te słupy występowały. Musieli więc to trochę ,,podkoloryzować", co nie znaczy, że rzeczywiście na tej granicy nie byli, ale de facto - jeszcze miesiąc temu - miało to wymiar wyłącznie symboliczny, a nie taktyczny, bo teren dalej kontrolowali Rosjanie.

 

Dopiero w ostatnich dniach, ta scenka zaczęła się urzeczywistniać w wymiarze taktycznym, bo na północ i wschód od Charkowa ponoć nie ma już sił rosyjskich, a na granicy okopują się Ukraińcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nt. stosunku chińczyków do rosyjskich orków:

https://ceias.eu/chinese-views-of-the-world-at-the-time-of-the-russia-ukraine-war/

W skrócie: 

 

Chiny ogarnęła fala miłości do Rosji i nienawiści do Stanów Zjednoczonych. Spośród 25 krajów mieszkańcy Chin najbardziej sympatyzują z Federacją Rosyjską (79,8%), najmniej ze Stanami Zjednoczonymi (31%). 78,7% podało, że ich stosunek do Federacji Rosyjskiej poprawił się w ciągu ostatnich 3 lat, podczas gdy opinia publiczna na temat Stanów Zjednoczonych znacznie się w tym okresie pogorszyła (59,1%).

Respondenci z Chin najwyżej oceniają rosyjską politykę zagraniczną (73%), a najmniej amerykańską.

Większość respondentów opowiada się za przyjazną polityką wobec Federacji Rosyjskiej (74%) i twardszą wobec Ameryki (61%).

Chińczycy nazwali również Rosję najbardziej pożądanym krajem do odwiedzenia (58%), jednym z najbardziej pożądanych pod względem szkolnictwa wyższego (52%) i najbardziej atrakcyjnym pod względem kulturowym (71%).

Zdecydowana większość respondentów uważa
Federacja Rosyjska jest ważnym krajem dla rozwoju gospodarczego (79%), a także krajem o największym wpływie na Chiny (82%), przy czym 79% ocenia wpływy rosyjskie jako pozytywne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejki, nie fejki, ale faktem jest, że Ukraińcy przypuścili w ostatnich dniach ofensywę na północ od Charkowa. I była to ofensywa skuteczna. Czy film ze stawianiem słupa granicznego to autentyk? Tego nie wiem. Może tak, może nie. Ale wiem, że od paru dni nie ma już raportów o ostrzale artyleryjskim Charkowa. A to oznacza, że kacapska artyleria jest co najmniej 30 km od Charkowa. Co najmniej 30 km od północnych przedmieść Charkowa, czyli mniej więcej tyle, ile jest do granicy. Bitwa o Charków została przez kacapów przegrana, ostatnie niedobitki wycofują się za granicę, który się będzie wycofywał ostatni to wróci do matuszki rassij martwy.

 

Ale nie o tym chciałem wam dzisiaj pisać. Chciałem pisać o radosnym wydarzeniu, do którego doszło w minioną środę, 11 maja, nad rzeką Sieviernyj Doniec, w okolicach wsi Biłohoriwka. Owego wesołego dnia, orki z 74 Samodzielnej Brygady Zmotoryzowanej Strzelców Gwardii, wchodzącej w skład 41 Armii Ogólnowojskowej, podjęły próbę sforsowania rzeki. Trzykrotnie podjęły. Trzykrotnie w tym samym miejscu. Trzykrotnie nieskutecznie. Trzykrotnie dali się wystrzelać ukraińskiej artylerii, nie nawiązując nawet walki z ukraińską piechotą.

 

W wyniku tych działań ponad 480 orków zostało "trwale wyeliminowanych z walki". Spokojnie można założyć, że około 120 zostało ubitych na miejscu, a następnych 360 wróciło do matuszki rassij "bez ruki, bez nogi". Do tego warto doliczyć 73 sztuki "wojennoj tjechniki" czyli czołgi i transportery opancerzone.

 

Tak dla porównania, ruska Batalionowa Grupa Taktyczna (BTG) składa się z około 1500 żołnierzy, z czego około 700 walczy na pierwszej linii. Pozostałych 800 to dowództwo, logistyka, lekarze i sanitariusze, kucharze, łączność itp. Uznaje się, że utrata 20% czyli około 140 żołnierzy z pierwszej linii powoduje, że BTG jest niezdatna do dalszej walki i powinna zostać wycofana na tyły. Tutaj cała BTG została wycięta w pień, wyelimionwano prawie 500 z 700 obecnych tam żołnierzy, bez kontaktu z piechotą ukraińską.

 

I teraz, żeby nie było, że podsyłam wam ukraińskie fejki, odsyłam was do rosyjskich blogerów militarnych. Na początek komentarz na Telegramie niejakiego Jurija Podoliaka, którego trudno podejrzewać o jakiekolwiek pro-ukraińskie sympatie:

https://t.me/yurasumy/3510

 

Tutaj kolejny rosyjski bloger bardzo emocjonalnie pisze, że przeprawą tą musieli dowodzić idioci, a może nawet nie idioci tylko sabotażyści:

https://t.me/vysokygovorit/7886

 

A tu jeszcze inny, nawiązując do tego radosnego wydarzenia nad rzeką, sugeruje, że kacapy powinni na początek zrobić porządek wśród swoich generałów:

https://t.me/vladlentatarsky/13591

 

Czy ja nie pisałem wam, że M777 to bardzo fajny i skuteczny sprzęt? Jak widzicie, sprawdził się rewelacyjnie. A to przecież tylko lekka haubica dla wojsk desantowych.

Co się będzie działo, gdy przyjedzie cięższy sprzęt? Takie na przykład Paladyny. M109 Paladin waży 24 tony, w żaden sposób nie nadaje się do transportu lotniczego, musi płynąć statkiem. Ostatnio Stany Zjednoczone poinformowały Tajwan, że dostawa zamówionych Paladynów odbędzie się z opóźnieniem, gdyż Stany najpierw muszą odbudować swój stan posiadania. Dlaczego ubyło Paladynów w Stanach? Czyżby załadowały się na statek? Czyżby portem przeznaczenia była Gdynia?

 

Do tego dochdzą francuskie CAESARy i holendersko-niemieckie PzH2000, w których użytkowaniu właśnie się Ukraińcy szkolą. Szwecja wchodzi właśnie do NATO, więc może Szwecja wyśle trochę swojej rewelacyjnej amunicji Bofors/Nexter Bonus. CEASAR + Bonus potrafią zrobić robotę, uwierzcie mi. W Niemczech i w Belgii rozkonserwowywane są M142HIMARS ze strategicznych rezerw sprzęto NATO. Ciekawe po co? Na paradę pojadą?

 

Wygląda na to, że Rosja jest bardzo, bardzo głęboko w dupie.

 

I na koniec wesoła piosenka dla orków wracających znad rzeki Sieviernyj Doniec:

 

Edytowane przez KolegiKolega
ort.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni obrońcy Mariupola, którzy chronią się w podziemiach fabryki Azowstal, mogą zostać zabici bronią chemiczną. Jednak, aby uniknąć oskarżeń o zbrodnię, Rosjanie chcą wykorzystać innych ukraińskich jeńców i ogłosić, że to jest właśnie załoga huty, którą wzięto do niewoli. Przed takim scenariuszem ostrzegli w niedzielę wywiadowcy z serwisu InformNapalm, powołując się na informacje uzyskane od przekupionych rosyjskich wojskowych.

 

rozpracowano-akcje-specjalna-wobec-obroncow-azowstalu

 

 

Który to już raz ruscy użyli broni chemicznej na Ukrainie? I jakoś za każdym razem zimny, ruski czekista okazuje się tego nie robić.
To podpada pod schemat. A już wiem, już to gdzieś widziałem; przypomnę że mamy 2022...

 

tumblr_mew590Q3qv1rid1j1o1_128.jpg

 

I co teraz? Amerykańskie media czy jednak prezydent wyskoczy z oskarżeniem, które okaże się kolejną blagą?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Chodź Rosjanie mają w magazynach pełno sprzętu z II WS. i to w dobrym stanie.

https://www.thefirearmblog.com/blog/2016/06/24/russian-warehouse-find-crates-of-machine-guns/

 

Albert Einstein się pomylił. IV WŚ nie będzie na pałki i kamienie. Tylko na "pepesze" i MG-42 :).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie t-72 - szrot. Do czasu, aż trafią na Ukrainę, wtedy to naprawdę fajne cacka. Podobnie z mi-8 - szrot. No chyba że trafią na Ukrainę, w dodatku poprzez Amerykanów - wtedy to złoto maszyna.

A i tak najlepsze są te nasze ptysie, co to za mędrkami powtarzają, z pełnym przekonaniem i tak, jak gdyby to były ich własne analizy - mamy takich ćwoków nawet tutaj. Nie wymienię z imienia, bo każdy i tak ich zna.

Żaden z tych ćwoków nie posiada choćby minimum teoretycznej wiedzy, aby ocenić, co jest ok, a co nie. Ale jakimś dziwnym trafem to właśnie te ćwoki wygłaszają najbardziej pryncypialne opinie.

 

A w Polityce sprzed dwóch tygodni jest przepyszny reportaż z Przemyśla i Rzeszowa. Jednym słowem - polactwo.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraiński żołnierz Mazur mówi, że dowodzcy kradną

 

dzkgzu.jpg

 

Jeśli ktoś myśli, że wojna w magiczny sposób wyleczyła korupcję na Ukrainie, to niech pomyśli jeszcze raz.

I w czyim interesie działają co dowódcy?

A jeśli zdarzyło Ci się wysłać im jakieś datki na wojnę, to się zastanów kogo sponsorujesz, bo to może nie być ten, kto myślisz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Putin był naszym zachodnim agentem, nie mógłby lepiej wypełniać zadania. Skompromitował Rosję, zdegradował jej gospodarkę, ośmieszył jej przemysł zbrojeniowy, jej armię. Przyspieszył transformację energetyczną Europy, a co za tym idzie - odebranie Rosji jej głównego towaru eksportowego, czyli nośników energii. Jeszcze skonsolidował Unię Europejską i NATO, NATO powiększył.

 

Imponująca lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek fejkowego słupa granicznego:

 

Od kilku dni, Ukraińcy dokonują ostrzału miejscowości po stronie rosyjskiej. Pod ostrzał dostała się Aleksejewka (trzykrotnie) i Tetkino (dwukrotnie - drugi miał miejsce wczoraj i spowodował ofiary śmiertelne). Obie miejscowości leżą na północny wschód od Charkowa.

 

I nie, to nie jest info od Ukraińców, tylko coraz bardziej ta sytuacja jest nagłaśniana przez same rosyjskie media.

https://www.kommersant.ru/doc/5356983

https://www.interfax.ru/russia/841646

https://www.fontanka.ru/2022/05/19/71342081/

https://riavrn.ru/news/selo-alekseevka-v-kurskoj-oblasti-popalo-pod-minometnyj-obstrel/

 

I żeby było zabawniej, sami Rosjanie podają, że Ukraińcy dokonali ostrzału... bronią moździerzową, która ma zasięg raptem kilku kilometrów, a więc rzeczywiście ich wojska muszą stać na granicy.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

Wystarczy np. nawet niewielka grupa zwiadu aby dokonać ostrzału z moździerza.

 

Tutaj nie ma raczej co się spodziewać zmasowanego ognia artyleryjskiego ze strony Ukraińskiej w głąb Rosji, bo to by Ruskich tylko jeszcze bardziej nakręciło. Tetkino i Aleksejewka to miejscowości przygraniczne i mało istotne, ale clou całej sytuacji jest to, że ich ostrzału dokonano pięciokrotnie w przeciągu kilku dni - czyli Ukraińcy zajmują sobie pozycje około 2-3 km od celu, a Rosjanie nie potrafią temu zapobiec (albo nawet nie próbują, przyjmując, że info o wycofaniu się z tego rejonu wojsk rosyjskich jest potwierdzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę jeszcze trochę lewackiej propagandy na temat tego, co się dzieje między Charkowem a Biełgorodem. Kto się lenguidżem nie posługuje ten niech sobie w Google'u przetłumaczy. W tekście mapka:

 

https://www.theguardian.com/world/2022/may/19/belgorod-the-russian-city-on-the-ukraine-frontline

 

W skrócie: poparcie dla "specjalnej operacji wojskowej" w Bielgorodzie jest niskie i spada w miarę jak odgłosy wybuchów przybliżają się do miasta. Ale to The Guardian, lewackie źródło, więc pewnie fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 10:07, manygguh napisał:

Czy dalej wierzycie polskim ekspertom z youtuba oraz ukraińskim mediom:

 

 

Ukraińcy ciągną fejkowy słup graniczny, żeby cyknąć sobie fotkę, że są na granicy XD

 

 

I po co ten bieg niespokojny? Przecież kontrolują to terytorium bezapelacyjnie, co im grozi, zniszczyli wroga przecież XD

 

A polskie "ałtorytety" łykają jak tępe pelikany XD

 

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36299031-obwod-charkowski-ukrainscy-zolnierze-dotarli-do-granicy-z-rosja

 

zc9Sdq3.jpg

Pozdro dla tych, którzy czerpią info od zychowiczów XD

 

 

Po co te fejki, skoro rzeczywiście wygrywają? 

Nie wierzę, że ktoś może łapać twoje bajty. Nagrali, że doszło do granicy OD POLNOCY DO CHARKOWA. Rozumiesz to? Spójrz na mapę? Twoja druga armia świata nie mogła zdobyć miasta położonego 30 km od granicy swoją elitarną gwardyjska brygadą połączoną z masowanym ostrzałem artyleryjskim. 

 

O to chodzi.

Ale co oowyzywałeś to twoje. xD Koń zwalony. xD

W dniu 17.05.2022 o 11:21, manygguh napisał:

No właśnie, więc:

1. Po co publikują to w Rzeczpospolitej i innych mediach jako coś aktualnego?

2. Po co im "koczujący słup", gdyby wszytko było legitne, to po prostu by doszli do tego słupa sami, tam gdzie on normalnie stał.

3. Zbluźnię, ale jak dla mnie, to wszytko, by odciągnąć uwagę od kotła w Siewierodoniecku oraz poddania się części grupy z Azovstali. Trzeba jakoś duch podtrzymywać. Nawet jeśli dzień jest nieaktualny i "granica" jest tam, gdzie zostanie wbity słup graniczny.

 

 

Ten kocioł w Siewierodoniecku powstaje już 2 miesiące. Straszą nim kacapy, straszą... I tyle. Ostatnio od Poprawnej wyszli, ale na północy nad rzeką Donem dali dupy. 

 

Dlaczego tak ci zależy aby Rosjanie wygrali? :D Tęskno za komuną?

 

W dniu 17.05.2022 o 20:04, wrotycz napisał:

Ostatni obrońcy Mariupola, którzy chronią się w podziemiach fabryki Azowstal, mogą zostać zabici bronią chemiczną. Jednak, aby uniknąć oskarżeń o zbrodnię, Rosjanie chcą wykorzystać innych ukraińskich jeńców i ogłosić, że to jest właśnie załoga huty, którą wzięto do niewoli. Przed takim scenariuszem ostrzegli w niedzielę wywiadowcy z serwisu InformNapalm, powołując się na informacje uzyskane od przekupionych rosyjskich wojskowych.

 

rozpracowano-akcje-specjalna-wobec-obroncow-azowstalu

 

 

Który to już raz ruscy użyli broni chemicznej na Ukrainie? I jakoś za każdym razem zimny, ruski czekista okazuje się tego nie robić.
To podpada pod schemat. A już wiem, już to gdzieś widziałem; przypomnę że mamy 2022...

 

tumblr_mew590Q3qv1rid1j1o1_128.jpg

 

I co teraz? Amerykańskie media czy jednak prezydent wyskoczy z oskarżeniem, które okaże się kolejną blagą?

 

Przecież Rosjanie bardzo często używają fosforu "amunicja zapalająca", która dwa facto jest bronią chemiczną. 

 

No jasne, postują proruskie komiksy. XD

Ciekawi mnie jaką logiką się kierujesz podmilajac się do Rosjan...

Zresztą ostatnio to popularne wśród redpillersów, tyle że szczególnie komicznie to wygląda wśród polskich przedstawicieli. Prawdziwe cuckerstwo.

 

W dniu 16.05.2022 o 19:00, Indywidualista napisał:

Cześć, nie wiem czy było już, ale wkleję

 

 

Gościu prowadzi kanał o tematyce polskiego rapu, jednak jest to bardzo nieszablonowy umysł i w powyższym video skomentował w prawie godzinnym wywodzie obecną sytuację w naszym kraju i przewidywania na przyszłość względem napływu ludności zza wschodniej granicy. Gorąco polecam obejrzeć bo to nie jest takie pierdolenie że jak zwykle żymianie wszystko zaplanowali, tylko przedstawianie suchych faktów dających do myślenia. Są źródła, wypowiedzi polityków, nagłówki gazet. To co lubią najbardziej forumowi wojownicy prawdy, tej jedynej oficjalnej prosto z ekranów telewizora.

Przekaz jest bardzo prosty i klarowny, a sam film tak zmontowany że się nie nudzi jak godzinny wywiad z jakimś ekonomistą.

 

Uważam, że jeśli komuś nie zapali się w głowie żadna lampka po obejrzeniu tego filmu to dla takiej osoby nie ma już zadnej nadziei na ratunek. 

Gość gada tyle kłamstw i manipulacji, że sam nagrałem o nim. Dał mi shadowbana. Usuwa wszelkie komentarze niesprzyjające jego narracji. Kij mu w oko.

 

Tak, zrobiłem amatorsko. 

Ale wkurza mnie jak ludzie bezkrytycznie łapią wszystko gdy ktoś ładnie zmontuje film. Niczym się nie różnicie od ludzi oglądający telewizję.

 

 

Popasnej*

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.