Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Szpital Narodowy przygotowany na przyjmowanie rannych z Ukrainy - RMF 24

 

 

Wiekszosc pewnie juz w watku o Ukrainie i nie ma sie co dziwic, bo to ta sama para kaloszy co pandemia, plynne przejscie do nastepnego etapu .

 

NIe moge teraz nigdzie odszukac, ale czy w trkacie kowida jak robili szpital ze stadionu nie pojawialy sie glosy wiadomo foliarzy,ze on chyba jest szykowany na wojne, a nie na kowida? Ja przynajmniej tak pomyslalem od razu, ze temu bedzie sluzyl,ale wydaje mi sie,ze sporo osob mialo takie skojarzenia prorocze, no i o to kolejna teoria spiskowa stala sie faktem.

 

Nawet pociag bedzie jezdzil z rannymi, szkoda ,ze polacy teleporady lub wielogodzinne krazenie w karetce w oczekiwaniu na wynik testu maja.

 

 

Dla tych co pamietaja poczatek kowida i te akcje zostan wdomu nos maseczke nakladki na fb, tance lekarzy ,sledzenie nonstop ile to juz nowych przypadkow etc, czy obecne zdarzenia nie wydaja sie wygladac znajomo w przestrzeni publicznej?

 

Nakladeczka na fejsie z flaga i sledzenie co sie dzieje , wszyscy jestesmy z ukr, pomoc leci kazdy chetnie ukra do domu wezmie, a nawet kilku, wszyscy pedza na adrenalinie na granice, 500 mieszkan dla ukrow, sklepy otwarte  niedziele kar nie bedzie, zero testow uchodzcow, po prostu welcome, pandemii juz nie ma, zakonczona dzien przed inwazja, zmiana scenariusza pandemicznego na wojenny, scenografia ta sama tylko szpital kowidowy zamieniamy na szpital dla rannych na wojnie . Ludziska w hipnozie ratuja ukrow innni dyskutuja co juz rosjanie zajeli, prezydent smieszkuje na tweeterze, ze romowie czy ktos buchneli rosjanom czolg i smieszno i straszno, tankuemy wozy hajs bierzemy z maszyn, bo zabraknie, i sie kreci dalej, ukrainskie prezydent to teraz najwiekszy bohater, bo nagral filmik,ze zostal , ciagle wsypany uczesany, ubrany w inne ciuchy bez emocji jak na wojnie wyglasza swoja role , role zycia ,bo juz prezdenta przeciez gral dwa razy tylko w komedii fabularnej, malo kto wie,ze jest ukrainskim zydem, komikiem, aktorem, teraz jest bohateremm...

 

Teatr ten jest przygnebijacy, wojna wyglada jak farsa, ja sie czuje jakbym ogladal reality show nie lepsze od ronik szuka zony, tu jacys rosyjscy zolnierze ze smarkami pod nosem, tu sie okazuje,ze w tv puszczaja fragment gry i mowia,ze to real z ukrainy wlasnie, madonna nagrywa jakas zjebana piosenke z ofirami z ukrainy i kreci dupa przy tym w jakims kostiumie, idiokracja nie odpuszcza, jak to sie moze skonczyc wszystko?

 

NUKi juz stawia Vlad wszyscy tacy pewni siebie i Vlad i Zelenski, czy to moga byc ich decyzje? czy ktos wierzy nadal,ze jedna osoba moze robic co chce? ja nie Panowie i Panie, to tylko dalszy ciag planu, covid tylko przygotowal grunt, Bog jeden wie,co robili w tych lasach jak nam zabronili chodzic, wtedy latalo tyle samolotow nad Pl,ze w zyciu nie slyszalem i helikopterow, no chyba nie szukali wirusa? 

 

nie wiadomo czy smiac sie czy plakac, pewne jest to ,ze to sie dobrze nie skonczy i wszystko juz jest dawno ustalone, chyba teraz czekamy na nuka reset bezie z hukiem, narracja zrobiona taka,ze to zly Putin, a Zachod i Jewropa probowali powstrzymac, ale sie nie udalo.

 

Wklejam w oba watki.

6 minut temu, Shark napisał:

Liczę bardzo na to że ta cała akcja rozpieprzy rząd w Rosji a być może nawet a Białorusi. Po prostu wszystko przeciw nim a to jest dobre środowisko do tego aby coś zaczęło się psuć również od środka (policja, wojsko, współpracownicy).

Ech, plandemia jeszcze nie nauczyla, ze to tylko zabawa w dobrego i zlego policjanta...

  • Like 7
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Proffesor napisał:

Wiekszosc pewnie juz w watku o Ukrainie i nie ma sie co dziwic, bo to ta sama para kaloszy co pandemia, plynne przejscie do nastepnego etapu .

 

NIe moge teraz nigdzie odszukac, ale czy w trkacie kowida jak robili szpital ze stadionu nie pojawialy sie glosy wiadomo foliarzy,ze on chyba jest szykowany na wojne, a nie na kowida? Ja przynajmniej tak pomyslalem od razu, ze temu bedzie sluzyl,ale wydaje mi sie,ze sporo osob mialo takie skojarzenia prorocze, no i o to kolejna teoria spiskowa stala sie faktem.

 

Nawet pociag bedzie jezdzil z rannymi, szkoda ,ze polacy teleporady lub wielogodzinne krazenie w karetce w oczekiwaniu na wynik testu maja.

 

 

Dla tych co pamietaja poczatek kowida i te akcje zostan wdomu nos maseczke nakladki na fb, tance lekarzy ,sledzenie nonstop ile to juz nowych przypadkow etc, czy obecne zdarzenia nie wydaja sie wygladac znajomo w przestrzeni publicznej?

 

Nakladeczka na fejsie z flaga i sledzenie co sie dzieje , wszyscy jestesmy z ukr, pomoc leci kazdy chetnie ukra do domu wezmie, a nawet kilku, wszyscy pedza na adrenalinie na granice, 500 mieszkan dla ukrow, sklepy otwarte  niedziele kar nie bedzie, zero testow uchodzcow, po prostu welcome, pandemii juz nie ma, zakonczona dzien przed inwazja, zmiana scenariusza pandemicznego na wojenny, scenografia ta sama tylko szpital kowidowy zamieniamy na szpital dla rannych na wojnie . Ludziska w hipnozie ratuja ukrow innni dyskutuja co juz rosjanie zajeli, prezydent smieszkuje na tweeterze, ze romowie czy ktos buchneli rosjanom czolg i smieszno i straszno, tankuemy wozy hajs bierzemy z maszyn, bo zabraknie, i sie kreci dalej, ukrainskie prezydent to teraz najwiekszy bohater, bo nagral filmik,ze zostal , ciagle wsypany uczesany, ubrany w inne ciuchy bez emocji jak na wojnie wyglasza swoja role , role zycia ,bo juz prezdenta przeciez gral dwa razy tylko w komedii fabularnej, malo kto wie,ze jest ukrainskim zydem, komikiem, aktorem, teraz jest bohateremm...

 

Teatr ten jest przygnebijacy, wojna wyglada jak farsa, ja sie czuje jakbym ogladal reality show nie lepsze od ronik szuka zony, tu jacys rosyjscy zolnierze ze smarkami pod nosem, tu sie okazuje,ze w tv puszczaja fragment gry i mowia,ze to real z ukrainy wlasnie, madonna nagrywa jakas zjebana piosenke z ofirami z ukrainy i kreci dupa przy tym w jakims kostiumie, idiokracja nie odpuszcza, jak to sie moze skonczyc wszystko?

 

NUKi juz stawia Vlad wszyscy tacy pewni siebie i Vlad i Zelenski, czy to moga byc ich decyzje? czy ktos wierzy nadal,ze jedna osoba moze robic co chce? ja nie Panowie i Panie, to tylko dalszy ciag planu, covid tylko przygotowal grunt, Bog jeden wie,co robili w tych lasach jak nam zabronili chodzic, wtedy latalo tyle samolotow nad Pl,ze w zyciu nie slyszalem i helikopterow, no chyba nie szukali wirusa? 

 

nie wiadomo czy smiac sie czy plakac, pewne jest to ,ze to sie dobrze nie skonczy i wszystko juz jest dawno ustalone, chyba teraz czekamy na nuka reset bezie z hukiem, narracja zrobiona taka,ze to zly Putin, a Zachod i Jewropa probowali powstrzymac, ale sie nie udalo.

 

Napisałeś się, namęczyłeś się. A przecież cały ten plan Putin mógł upierniczyć jednym ruchem, ba! nawet nie wykonując jednego ruchu!

WYSTARCZYŁO NIE WCHODZIĆ.

Wystarczyło nie robić nic.

Ty przejrzałeś podstępny plan globalistów, to tym bardziej musiał go przejrzeć Putin. I wystarczyło nie robić nic. Dlaczego więc?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie Panowie jakieś ( w miarę rzetelne ) dane dotyczace strat ukrów? Bo podawane są dane dotyczace zniszczonego sprzetu rosyjskiego. I czytajac te inf.odnoszę wrażenie, że kilka zagonów pancernych, na 4 biegu wdarło się do kraju aby ostrzelać bloki mieszkalne. Części skończyło się paliwo. A część spalili koktajlami mołotowa.

Brak inf.o stratach w sprzecie....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj zna rosyjski albo strukturę armii rosyjskiej? Na wykopie straszą, że putin rozkazał postawić broń nuklearną w jakąś tam gotowość (XD), wszyscy powołują się na ten film:

 

https://youtu.be/kwL5VaQ8wgU?t=53

 

Gdzie putin mówi, że stawia do gotowości wojska "сдерживания российской армии", dalekie temu do broni nukearnej, dla mnie to kolejny fejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Proffesor napisał:

Ech, plandemia jeszcze nie nauczyla, ze to tylko zabawa w dobrego i zlego policjanta...

Nie mam złudzeń co do kierunku w jakim zmierza zachód ale nie widzę zalet posiadania za sąsiadów państw rządzonych przez osoby pokroju Putina czy Łukaszenki. Nawet nie trzeba się zastanawiać czy oni są "dobrzy" czy "źli", wystarczy spojrzeć do jakiego stanu doprowadzili swoje państwa. Ty widzisz jakieś zalety takich sąsiadów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KolegiKolega napisał:

 

Napisałeś się, namęczyłeś się. A przecież cały ten plan Putin mógł upierniczyć jednym ruchem, ba! nawet nie wykonując jednego ruchu!

WYSTARCZYŁO NIE WCHODZIĆ.

Wystarczyło nie robić nic.

Ty przejrzałeś podstępny plan globalistów, to tym bardziej musiał go przejrzeć Putin. I wystarczyło nie robić nic. Dlaczego więc?

 

Pisanie mnie nie meczy. Pisze szybciej niz mowie.

 

NIczego nie przejrzalem, po prostu wyciagam wnioski logiczne z obserwacji tzw rzeczywistosci. Polecam .

 

Podstawowy blad wszystkich, to myslenie,ze jest jakis podzial, wschod zachod,ale nie zrozumiales tego kolegikolego.

To jest wlasnie zabawa w dobrego i zlego policjanta przeciwko zyklym szaraczkom.

 

Ja nie mysle ,ze Putin jest przeciwko Zachodowi jak to okresliles, ja mysle,ze oni sa razem. Dobry i zly policjant. Zapamietaj.

 

Jak bede miec wiecaj czasu wrzuce tu linki do kilku filmow sprzed prawie 10 lat, ktore sam zobaczylem wczoraj, a one wlasnie zapopowadaly to co sie wydarzy teraz.

 

Jesli Ciebie kolego przekonuje Zelenski, to polecam odpal sobie z nim komedie romantyczne, to moze jeszcze bardziej sie wzruszysz niz jego pozostaniem Na Ukreainie czy we Lwowie jak co niektorzy mowia, ale ja mysle,ze gdyby on nawet usiadl Putinowi na kolanach to ten by dal koszyk delicji szampanskich, jesli zginie to tylko w mediach.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Proffesor napisał:

Pisanie mnie nie meczy. Pisze szybciej niz mowie.

 

NIczego nie przejrzalem, po prostu wyciagam wnioski logiczne z obserwacji tzw rzeczywistosci. Polecam .

 

Podstawowy blad wszystkich, to myslenie,ze jest jakis podzial, wschod zachod,ale nie zrozumiales tego kolegikolego.

To jest wlasnie zabawa w dobrego i zlego policjanta przeciwko zyklym szaraczkom.

 

Ja nie mysle ,ze Putin jest przeciwko Zachodowi jak to okresliles, ja mysle,ze oni sa razem. Dobry i zly policjant. Zapamietaj.

 

Jak bede miec wiecaj czasu wrzuce tu linki do kilku filmow sprzed prawie 10 lat, ktore sam zobaczylem wczoraj, a one wlasnie zapopowadaly to co sie wydarzy teraz.

 

Jesli Ciebie kolego przekonuje Zelenski, to polecam odpal sobie z nim komedie romantyczne, to moze jeszcze bardziej sie wzruszysz niz jego pozostaniem Na Ukreainie czy we Lwowie jak co niektorzy mowia, ale ja mysle,ze gdyby on nawet usiadl Putinowi na kolanach to ten by dal koszyk delicji szampanskich, jesli zginie to tylko w mediach.

 

 

 

Śmierdzisz mi ruskim trollem.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mgławica_Oriona napisał:

 

Śmierdzisz mi ruskim trollem.

Sluga naroda 2 (2016) - Filmweb

 

Sluga Naroda , ruskim trollem to moze ty jestes, dla mnie wszyscy to jedno i to samo.Nigdy nie bylem na wyborach, bo nie wyobrazam sobie,ze mialbym glosowac na jakiegos pasozyta ktory jest glupszy ode mnie i jeszcze sie ludzic,ze on chce dla mnie dobrze, a ty mi z rukim trolem matole wyjezdzasz. hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Proffesor said:

Sluga naroda 2 (2016) - Filmweb

 

Sluga Naroda , ruskim trollem to moze ty jestes, dla mnie wszyscy to jedno i to samo.Nigdy nie bylem na wyborach, bo nie wyobrazam sobie,ze mialbym glosowac na jakiegos pasozyta ktory jest glupszy ode mnie i jeszcze sie ludzic,ze on chce dla mnie dobrze, a ty mi z rukim trolem matole wyjezdzasz. hehehe

 

Skończ waść bo żal tego czytać. Przyszedłeś tu pyskówki prowadzić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trevor napisał:

 

Skończ waść bo żal tego czytać. Przyszedłeś tu pyskówki prowadzić?

Skoncz to mozesz mowic do swojego chlopaka albo dziewczyny. Ja tu pisze merytorycznie, a jakas menda wyzywa mnie od ruskich trolli, bo ma klopot z mysleniem i samodzielnym mysleniem. Ja tu nikogo i nigdzie pierwszy nie obrazam, znizam sie do poziomu, skoro inaczje ktos nie rozumie. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem jedzenie koleżance  który miała jechać ze swoim mężem  na granicę, wracam a tu 6 kolejnych stron - "analiz". Koleżanka w międzyczasie załatwiła dwa samochody transportowe bo tyle było darów.  Teraz napisała na fb że załatwiła...TIRa !
Najwięcej robią po prostu ludzie, którzy nie mają żadnych uprzedzeń, nie uprawiają deliberacji i dzielenia włosa na czworo, tylko zapieprzają do punktu zbiórki potrzebnych rzeczy.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Personal Best napisał:

Najwięcej robią po prostu ludzie, którzy nie mają żadnych uprzedzeń, nie uprawiają deliberacji i dzielenia włosa na czworo

Pamiętaj, że to nie jest akcja na tydzień dwa, tylko ona parę miesięcy jak nie lat. 

 

I jakim kosztem. To wyjdzie za jakiś czas. 

 

Lekarzom tez na początku pandemii ludzie bili brawa..

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tmr napisał:

Czy macie Panowie jakieś ( w miarę rzetelne ) dane dotyczace strat ukrów? Bo podawane są dane dotyczace zniszczonego sprzetu rosyjskiego. I czytajac te inf.odnoszę wrażenie, że kilka zagonów pancernych, na 4 biegu wdarło się do kraju aby ostrzelać bloki mieszkalne. Części skończyło się paliwo. A część spalili koktajlami mołotowa.

Brak inf.o stratach w sprzecie....

Mer Lwowa powiedział, że jest decyzja by nie podawać absolutnie żadnych informacji o stratach własnych. Wszystko mają zapisane, uczczą poległych jak przyjdzie czas. Teraz chcą wpłynąć na Rosjan, żeby widzieli ile ich naród kosztuje akcja chorego człowieka (taka ma być narracja). Więc nic nie publikują, chyba że coś się wydostanie jak Wyspa węży - wtedy wykorzystują to propagandowo.

 

ps. Cyganie pod Charkowem ukradli ruskim wóz i przekazali stronie Ukraińskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perun82 napisał:

Pamiętaj, że to nie jest akcja na tydzień dwa, tylko ona parę miesięcy jak nie lat. 

 

I jakim kosztem. To wyjdzie za jakiś czas. 

 

Lekarzom tez na początku pandemii ludzie bili brawa..

Dzięki stary ale to za jakichś czas, wiesz? Teraz jest inny czas a ci ludzie robią dużo więcej niż klaskanie w początkach pandemii.
Ta pomoc idzie jak machina. Zresztą w sobotę na demonstracji pod Ambasadą Ukrainy, dziewczyna z Euromajdanu powiedziała bardzo wyraźnie  że Ukraińcy nie chcą w Polsce socjalu i będą dawać sobie radę, Potrzebuja tylko pomocy na początek. Pociągi z Lwowa do Przemyśla jezdzą teraz 18 godzin więc ludzie w tym małe dzieci sa po prostu zmordowani i wystraszeni. Powinniśmy im okazac pomoc. 

6 minut temu, Piter_1982 napisał:

 

 

ps. Cyganie pod Charkowem ukradli ruskim wóz i przekazali stronie Ukraińskiej.

co ??? Nie miałem czasu śledzić informacji przez ostatnie godziny ale to brzmi absurdalnie!

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za onetem:

 

14:41
Aleksander Łukaszenko i Wołodymyr Zełenski uzgodnili, że delegacja ukraińska spotka się z Rosjanami "bez warunków wstępnych" na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć.

Łukaszenko wziął na siebie odpowiedzialność za to, że podczas podróży, negocjacji i powrotu ukraińskiej delegacji, wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi.

 

16:33
Jak poinformował Reuters, rozpoczęły się negocjacje ukraińsko-rosyjskie.

16:52
Reuters: Rosja wystrzeliła z terytorium Białorusi rakiety Iskander w kierunku Ukrainy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, yrl napisał:

Za onetem:

 

14:41
Aleksander Łukaszenko i Wołodymyr Zełenski uzgodnili, że delegacja ukraińska spotka się z Rosjanami "bez warunków wstępnych" na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć.

Łukaszenko wziął na siebie odpowiedzialność za to, że podczas podróży, negocjacji i powrotu ukraińskiej delegacji, wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi.

 

16:33
Jak poinformował Reuters, rozpoczęły się negocjacje ukraińsko-rosyjskie.

16:52
Reuters: Rosja wystrzeliła z terytorium Białorusi rakiety Iskander w kierunku Ukrainy.

Dlatego rozmowy z kacapami i ich pionkami takimi jak Łukaszenka nie mają sensu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Personal Best napisał:

Teraz jest inny czas a ci ludzie robią dużo więcej niż klaskanie w początkach pandemii.
Ta pomoc idzie jak machina.

 

Przypuszczam, że w razie wojny byłoby podobnie. Musieliby nas zmasakrować z powietrza bo inaczej nie dali by rady opanować terenu.

 

My Polacy żremy się gdy jest pokój, ale gdy zaczyna się wojna potrafimy stać razem ramię w ramię.

 

Tak było od zarania dziejów Słowiańszczyzny, plemiona jednoczyły się na czas wojny z wrogiem zewnętrznym.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjscy oligarchowie powoli zaczynają wywierać presję, jak informuje The Kyiv Independent, rosyjski miliarder, właściciel londyńskiej firmy LetterOne, Michaił Fridman, powiedział: "Mogę dołączyć tylko do tych, których gorącym pragnieniem jest zakończenie rozlewu krwi" dodał również, że wojna jest tragedią dla społeczeństwa ukraińskiego i rosyjskiego.

 

 

Ukraińcy odbili Charków.

Putin postawił w stan gotowości siły atomowe.

Zmarł Władymir Żyrynowski.

Szef finansowy Gazpromu popełnił samobójstwo.

Ktoś tu zaczyna przegrywać wojnę i nie jest to Ukraina. 

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.