Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, I mieczem napisał:

A jesteś w stanie dyskutować na argumenty, bez personalnych wkrętów, czy to ponad twoje skromne możliwości? 

dobra jednak napisze cos jeszcze mnie mglawica tez dzis nazwala ruskim trollem, wiec mozliwe,ze to jedyne co umie napisac (chociaz nie wiem co Ty tu pisales juzmi sie czytac nie chce) ale nie jestem na pewno ani ruskim ,ani zadnym trollem, wiec mglawica moze jest trollem a jakiej narodowsosci to bez znaczenia.

Na marginesie jak juz zdecydowalem sie dopisac cos jeszcze to czuje, ze bedziemy mieli po niewidzialnym wirusie niewidzialne promieniowanie (mozliwe ,ze tez bezobjawowe,ale efekt zostanie osiagniety, strach , panika etc, na darmo nie pier d o la przecie tyle o nukach, szykuja masy oswajaja z ta mysla, wszystko zgodnie z planem) tylko spokoj moze nas uratowac.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak by nie patrzeć nowy na forum, ale jako świeżo upieczony mąż ( wiem jak się patrzy na to na forum) i człowiek który za kilka miesięcy powita swoją (chyba) córkę to jestem przerażony tym wszystkim. Nie chciałem zakładać  nowego tematu bo co nawalać postów. Jedyne co zrobiłem to zapasy jedzenia i wody i tyle bo przecież gdzie ja pojadę? Mam pracę, dom... powiem tylko tyle że chce dać upust emocjom i jeśli miałbym przed sobą wszystkich decydentów tego świata począwszy od tego chujka , jak ona miał? karl szwab? To jak bym wziął ich w obroty to na kolanach do diabła by szli żeby ich uratował. Bo ja litości bym nie maił żeby tych skurwysunów dojebąc gołymi łapami.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał dla balansu doniesienia ze strony rosyjskiej, artykuł z wczoraj:

 

Analityk wojskowy zauważył, że szok po pierwszym ataku minął. I zasugerował, że dowództwo Ukrainy już zdało sobie sprawę, że porażka jest w zasadzie nieunikniona, ponieważ Zachód ich nie poparł. Według Striełkowa w tej sytuacji armia ukraińska w regularnych bitwach jest skazana na zagładę. Maksymalnie, o ile bardziej może się ona oprzeć w zorganizowany sposób, to tydzień lub dwa, a wtedy wróg będzie polegał na wojnie partyzanckiej, do której również się przygotowywał, uważa ekspert. Dodał, że ten ruch partyzancki należy natychmiast stłumić, aby ludność dostrzegła stanowcze intencje władz. A do tego potrzeba dużo wojsk, których nie można stworzyć z lokalnych, podsumował Striełkow. Wcześniej niemiecki politolog Aleksander Sosnowski wyjaśnił, jaki los szykuje Zachód dla Władimira Zełenskiego.

https://www.pravda.ru/news/politics/1686192-skolko_proderzhitsja_ukrainskaja_armija_i_chto_budet_dalshe/

 

i z dzisiaj:

 

Departament Obrony porównał tortury ukraińskich nazistów na żołnierzach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej z torturami, jakie podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej poddali sowieckim jeńcom wojennym przez nazistowskich najeźdźców i ich „policyjnych popleczników”. „Wszystkie twarze, głosy, telefony, ich współrzędne, adresy IP, a także korespondencja wszystkich ukraińskich nazistów zaangażowanych w nadużycia wobec naszych towarzyszy są rejestrowane i identyfikowane” – powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov. Przypomniał konwencję o traktowaniu jeńców wojennych, która jest łamana nie tylko przez sprawców tortur, ale także przez kierownictwo Ukrainy, które nawołuje do zastraszania Rosjan. Wcześniej Ministerstwo Obrony po raz pierwszy poinformowało o ofiarach operacji specjalnej na Ukrainie wśród wojskowych armii rosyjskiej. Według Konashenkowa straty te są znacznie mniejsze niż liczba zabitych ukraińskich nacjonalistów i żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

https://military.pravda.ru/news/1686435-minoborony/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Trevor napisał:

Z satysfakcja stwierdzam że do tego wątku wpadło sporo rosyjskich trolli. Jesteśmy tak istotnym forum w inernetach że Ministerstwo Obrony Rosji nie mogło nas odpuścić xD Strach pomyśleć co tam u Mirków na wykopie

Dla Twojej satysfakcji informuję, że pewien wątek na tym forum był cytowany w jednej ze spraw sądowych przed Sądem Okręgowym w Warszawie :D jak jechaliście po pewnej kobiecie jak po łysej kobyle broniąc w ciemno pewnego faceta które jaj nie miał w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Wruźka Zębuszka said:

Dla Twojej satysfakcji informuję, że pewien wątek na tym forum był cytowany w jednej ze spraw sądowych przed Sądem Okręgowym w Warszawie :D jak jechaliście po pewnej kobiecie jak po łysej kobyle broniąc w ciemno pewnego faceta które jaj nie miał w ogóle. 

 

Nic mi o tym nie wiadomo, ale sam fakt użycia przez ciebie sformułowania "jechaliście" raczej nie świadczy o tym że jesteś tu żeby powiedzieć cokolwiek konstruktywnego. @Patton @Mosze Red czy będziemy tolerować takich użytkowników którzy są tu tylko żeby siać ferment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertując ruski net, natrafiłem na taki cymesik - UWAGA - z 21 lutego.

 

Jednocześnie z rozmów z kilkoma przedstawicielami francuskich generałów autor dowiedział się, że głównym kierunkiem ataku wojsk NATO powinna być podobno nie bezpośrednio Rosja, ale… Ukraina. Zagrożenia tego nie doceniają nie tylko rosyjscy politycy, ale nawet mieszkańcy Zachodu w Kijowie.

 

Jak widać, scenariusz się potwierdził. Ale niestety jest jeszcze więcej okropnych informacji. Chodzi o możliwość prowokacji nuklearnej na granicy z Rosją w celu rozwinięcia konfliktu na dużą skalę na kontynencie europejskim. W sobotę 19 lutego, po rozpoczęciu zakrojonej na szeroką skalę agresji ukraińskiej na Donbas, jedno z moich źródeł informacji w Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej skontaktowało się ze mną i poinformowało, że w celu realizacji Barbarossy-2, dostawa amerykańskiej głowicy nuklearnej może być teraz zorganizowana z Niemiec na Ukrainę.

 

Amerykańska broń jądrowa stacjonuje w Niemczech w bazie Büchel, gdzie można przechowywać do 20 bomb wodorowych B61. Praktycznie wszystkie partie w Niemczech przeciwstawiały się arsenałowi nuklearnemu USA - od Unii 90 / Zielonych i Partii Lewicy po Wolną Partię Demokratyczną tego kraju. Niemniej jednak obecna minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer z zadowoleniem przyjęła modernizację tej broni i możliwość pozyskania nowych lotniskowców w celu dostarczenia ich do celu - samolotów F/A-18 Super Hornet. Według dostępnych informacji głowica mogła zostać wysłana do bazy NATO w Estonii. Od prawie 6 lat stacjonują tam wielonarodowe bataliony Sojuszu Północnoatlantyckiego, a do estońskiej bazy Tapa stale trafiają nowe rodzaje broni napływające drogą morską z Europy Zachodniej. Źródło sugeruje, że głowica mogłaby wtedy trafić do… Charkowa, gdzie na histeryczne żądanie rządu ukraińskiego Stany Zjednoczone powinny rozmieścić „baterie przeciwrakietowe THAAD”. Przy tej okazji warto zauważyć, że te amerykańskie pociski przeciwrakietowe w ogóle nie mają głowicy bojowej, ale są przeznaczone do zestrzelenia celu za pomocą energii kinetycznej. Broń została opracowana przeciwko starożytnemu radzieckiemu pociskowi R-17 (OTRK „Elbrus”), który nie jest już produkowany (od 1988 r.). Według niektórych doniesień na Białorusi zostało jeszcze kilka wyrzutni. I od dawna nie pełnią służby bojowej. Oczywiście THAAD jest bezużyteczny w walce z bronią zwrotną i nie lata z prędkością przekraczającą Mach 3.

 

W związku z tym warto zadać pytanie: czy junta kijowska naprawdę chce umieścić THAAD w obwodzie charkowskim? Może mówimy o zupełnie innych systemach rakietowych – Aegis Ashore, wyposażonych w instalacje Mk-41? W przeciwieństwie do niezwykle bezużytecznego THAAD, MK-41, według zachodniego eksperta Bruno Lete, jest bronią zarówno defensywną, jak i ofensywną. Ten zunifikowany kontenerowiec do pionowego startu może być używany do wystrzeliwania pocisków manewrujących Tomahawk, które są w stanie przenosić głowicę nuklearną. Zasięg bojowy takiego systemu odpowiada pociskom średniego i krótkiego zasięgu, a Moskwa znajduje się zaledwie 647 km od Charkowa w linii prostej. Jeśli rozwiniemy ten temat, to Waszyngton może rozważyć następujący scenariusz: gdy tylko armia ukraińska rozpocznie ofensywę w Donbasie, Rosja otrzyma poradę, by nie ingerować w wydarzenia pod groźbą użycia przeciwko niej broni jądrowej, ręce niesfornych kijowskich dzikusów.

 

(...)

 

Czy Rosja ulegnie szantażowi w tak potężnej grze w pokera? W końcu, nawet jeśli istnieje minimalna szansa na użycie broni jądrowej, to oczywiście każde zdrowe państwo będzie myślało nie o solidarności z zagranicznymi rebeliantami, ale o własnym bezpieczeństwie. Jednocześnie widzimy, że armia ukraińska nie przejmowała się tym, że pociski z ich dział spadały już na terytorium Rosji. A co Rosja może zrobić ze Stanami Zjednoczonymi i całkowicie rozwścieczoną juntą, skoro Waszyngton wycofał się z traktatu INF, czyli nie jest prawnie absolutnie nieograniczony w swoim manewrze? Tymczasem nawet jeśli Rosja dowie się o obecności tak straszliwej broni wymierzonej w nasze serce, nie będzie w stanie jej wyeliminować bez przekroczenia granicy z Ukrainą, a właśnie to Stany Zjednoczone starają się osiągnąć od na samym początku eskalacji. Nadszedł czas, aby przypomnieć rosyjskiego założyciela geopolityki, generała dywizji Aleksieja Efimowicza Edrikhina-Vandama. Zawsze wierzył, że Anglosasi budują swoją taktykę w taki sposób, że nigdy nie wiadomo, jaki następny ruch wykonają, a z reguły kombinacja jest liczona nie jeden, ale dwa ruchy do przodu. Być może, jeśli dostarczone mi informacje potwierdzą się, Rosja będzie musiała odpowiedzieć jedynie rozmieszczeniem broni naddźwiękowej na Kubie lub w dowolnym innym miejscu, gdzie przy minimalnym czasie lotu będzie można uderzyć w Biały Dom, jak to mówią , bezpośredni ogień. I dopiero wtedy warto ponownie usiąść do stołu negocjacyjnego.

 

https://military.pravda.ru/1684736-barbarossa/

Edytowane przez Throgg
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Throgg w RT pisano o Ukraińskiej Armii celującej do cywili. 

W Neueste Nachrichten pisano o masakrze niewinnych Niemców przez polskich barbarzyńców w 1939.

W gazetach brytyjskich z czasów 1WŚ pisano o Niemcach krzyżujących pojmanych żołnierzy. 

 

W czasie wojny normalne jest by jak najbardziej zohydzić przeciwnika. 

Polaków też masy nie znoszą za oczernianie Armii Czerwonej i obwinianie Rosji za Katyń. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż tak jawnej pomocy zachodu. Myślałem że raczej to będą dostawy po cichu. W pewnym sensie można powiedzieć że NATO jest w stanie wojny z Rosją. Myślę że wywiad USA też dużo robi. Ukraińcy się wykrwawiają ale chociaż mają możliwość bronienia ojczyzny. Ale dziwnie to wygląda jak nawet Unia Europejska kupuje broń i przekazuje Ukrainie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zychu napisał:

O, już pojawiło się moralne wzburzenie w temacie czarnych:

https://krytykapolityczna.pl/kraj/niebiali-tez-uciekaja-przed-wojna-i-tez-z-ukrainy/

Pewnie, po co pomagać kobietom i dzieciom uciekającym przed bombardowaniami, skoro cwaniaczki z Afryki lecą na pałę pchają się na przód (a znając ich, raczej mają wyjebane na jakieś ukraińskie dziwki - tacy to mężczyźni z tych mokebów).

Nie ewakuowali bardziej wartościowych ludzi? Skandal.

 

35 minut temu, zychu napisał:

Swoją drogą, czytam profile fb - natemat, Krytyka Polityczna. Co tam się odpierdala w komentarzach, to głowa mała. Jedni probanderowcy, drudzy ruskie onuce. Nawet wojna za miedzą jest okazją do napierdalanki polsko-polskiej.

W tym wątku jest podobnie niestety.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada!

 

21:02

FIFA mecze Rosjan na neutralnym terenie i bez udziału kibiców.

Ponadto bie będzie grany hymn reprezentacji tego kraju ani powiewać rosyjska flaga. Nie będzie też używana nazwa "Rosja" w stosunku do reprezentacji, a "Piłkarska Federacja Rosji".

Rosja miała zagrać z Polską 24 marca w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata. PZPN już w sobotę zapowiedział, podobnie jak polscy piłkarze, że kadra biało-czerwonych - w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę - nie zamierza grać ze "Sborną".



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-02-27/wojna-w-ukrainie-kolejny-dzien-rosyjskiego-ataku-relacja-na-zywo/?ref=slider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KolegiKolega napisał:

I tu jest widoczna cała nieskuteczność Putina, cała jego wielka porażka: mając tak wielkie zasoby i praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania polityki wewnętrznej, dopuścił do tego, że w Rosji nie powstało nic. Całe bogactwo zostało rozkradzione przez kumpli i zamienione na szklane paciorki: luksusowe jachty, kluby piłkarskie, wille i posiadłości. Blichtr, ale nic co przynosi dochód. Wszystko zostało przejedzone, praktycznie nic nie zostało ulokowane w przynoszących zysk biznesach. Norwegia zbudowała ten swój słynny fundusz emerytalny 'olejowy', Emiraty jedne z największych linii lotniczych na świecie, Rosjanie wszystko przepieprzyli na paciorki.

 

Bo Putin i jego współpracownicy to mentalna komuna. Wszystko co jest to przeżreć i prawie nic nie inwestować . Oczywiście wiem ,że Putin po upadku Związku Radzieckiego przebrał się za konserwatystę i zaczął wstępować do dwóch czy nawet trzech kolejnych partii prawicowych, ale nie zapominajmy ,że ten facet w czasach komunizmu pracował przez lata w KGB oraz od 1975 roku był członkiem partii komunistycznej. On został uformowany przez ideologie komunistyczną i ona nigdy  z niego do końca nie wyjdzie. 

 

Zresztą pisałem już ,że ten konserwatyzm Putina jest mocno udawany. Od lat gada jaki zachód jest zgniły (w czym akurat ma racje)  bo aborcja, bo rozrost islamu , bo feministki albo lgbt. Ale  co sam zrobił kiedy jego Rosja ma w sumie też niektóre z tych problemów ? Rosja jest na 2 miejscu na świecie pod względem dokonywanych aborcji bo mają bardzo liberalne prawo aborcyjne. W 2017 roku w Rosji odnotowano aż 780 tysięcy aborcji.  Ponoć Rosjanie parę lat temu zebrali  ponad milion podpisów pod petycję o ograniczenie

możliwości aborcji. Putin stwierdził,  że ' dotychczasowych przepisów nie należy zmieniać, a tak w ogóle, to w tej sprawie należy podążać za przykładem innych „cywilizowanych narodów”  To mówi prezydent Rosji , który jednocześnie o liberalne prawo aborcyjne oskarża zachód . To jest istna komedia i niesamowita hipokryzja  😆  

 

Kolejna sprawa to islam w Rosji. Putin cały czas gada o problemie islamu w Europie a tymczasem w Rosji rośnie odsetek muzułmanów i jest on większy niż we Francji. Jednak jego zdaniem to Europa ma problem, ale nie jego kraj.  

 

Jedyne z czym on tam naprawdę  walczy to z ideologią lgbt . Przypominam jednak ,że komuniści często też walczyli z gejami i letsbijkami.  ,itp. Jakby w czasach Związku Radzieckiego na ulicach wyszło jakieś lgbt to Stalin zapewne rozprawiłby się z nimi sporo brutalniej niż Putin .  Nikt jednak ze Stalina nie robił z tego powodu konserwatysty.

 

Oglądałem sporo jego przemówień z ostatnich 2 miesięcy i po tym co on mówi to czuć ,że on tęskni za ZSRR. Krytykował nawet niektórych przywódców komunistycznych za upadek tego ustroju.  Zresztą on już ileś lat temu mówił ,że 'największą katastrofą XX wieku był upadek Związku Radzieckiego '' 

 

To ,że on wraz z innymi byłymi komunistami związał się z partiami prawicowymi to było bardzo sprytne posunięcie z jego strony. 

Wyczuł doskonale nastroje panujące w społeczeństwie rosyjskim na początek lat 90-dziesiatych . Wszyscy mieli wtedy dosyć komuny. Jakby chciał robić dalszą karierę polityczną wstępując do partii lewicowych to nie miałby żadnego zaufania bo ludziom wtedy wszystkie lewicowe partie kojarzyły się z komuną więc przebrał się za prawicowca. 

 

Niedawno czytałem wyniki jakiegoś sondażu i okazuje się ,że spora część społeczeństwa rosyjskiego zatęskniła za Związkiem Radzieckim . To jest wszystko na zasadzie ''wszędzie dobrze ,gdzie nas nie ma '   Rosja przez te 30 lat w modelu kapitalistycznym była źle rządzona . Wiele obszarów Rosji jest zwyczajnie biedna  więc część Rosjan wysuwa błędne wnioski ,że kapitalizm jest jednak  zły i już zapomnieli  jakim syfem był komunizm. 

 

Rosje tak naprawdę zniszczył Lenin. Od niego zaczął się ten upadek a to co jest dziś to dalsza kontynuacja tego upadku. 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam wasze wypowiedzi i widzę masę niepotrzebnych emocji, nakręcania się wzajemnie.

Taki przekaz zostawiam i słusznie Marcin mówi w tym nagraniu bo ludziom w Polsce zaczyna odwalać.

Szanujmy się i merytorycznie dyskutujmy bo padają tu niezłe obelgi, epitety, nawet dzisiaj kilka warnów poleciało.

Tak niewiele potrzeba by Polaków skłócić😐

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, yrl said:

Nie spodziewałem się aż tak jawnej pomocy zachodu. Myślałem że raczej to będą dostawy po cichu. W pewnym sensie można powiedzieć że NATO jest w stanie wojny z Rosją. Myślę że wywiad USA też dużo robi. Ukraińcy się wykrwawiają ale chociaż mają możliwość bronienia ojczyzny. Ale dziwnie to wygląda jak nawet Unia Europejska kupuje broń i przekazuje Ukrainie. 

Jestem dokładnie tego samego zdania, zachód wspiera Ukrainę finansowo i wysyła broń. Zaraz się okaże, że putin widzi to jako atak na rosję i da zielone światło atomówce. Oczywiście jestem za tym, aby jak najbardziej wspierać Ukrainę, bo po nich jesteśmy następni na liście. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Throgg napisał:

Jakby ktoś chciał dla balansu doniesienia ze strony rosyjskiej, artykuł z wczoraj:

 

Analityk wojskowy zauważył, że szok po pierwszym ataku minął. I zasugerował, że dowództwo Ukrainy już zdało sobie sprawę, że porażka jest w zasadzie nieunikniona, ponieważ Zachód ich nie poparł. Według Striełkowa w tej sytuacji armia ukraińska w regularnych bitwach jest skazana na zagładę. Maksymalnie, o ile bardziej może się ona oprzeć w zorganizowany sposób, to tydzień lub dwa, a wtedy wróg będzie polegał na wojnie partyzanckiej, do której również się przygotowywał, uważa ekspert. Dodał, że ten ruch partyzancki należy natychmiast stłumić, aby ludność dostrzegła stanowcze intencje władz. A do tego potrzeba dużo wojsk, których nie można stworzyć z lokalnych, podsumował Striełkow. Wcześniej niemiecki politolog Aleksander Sosnowski wyjaśnił, jaki los szykuje Zachód dla Władimira Zełenskiego.

https://www.pravda.ru/news/politics/1686192-skolko_proderzhitsja_ukrainskaja_armija_i_chto_budet_dalshe/

 

i z dzisiaj:

 

Departament Obrony porównał tortury ukraińskich nazistów na żołnierzach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej z torturami, jakie podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej poddali sowieckim jeńcom wojennym przez nazistowskich najeźdźców i ich „policyjnych popleczników”. „Wszystkie twarze, głosy, telefony, ich współrzędne, adresy IP, a także korespondencja wszystkich ukraińskich nazistów zaangażowanych w nadużycia wobec naszych towarzyszy są rejestrowane i identyfikowane” – powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov. Przypomniał konwencję o traktowaniu jeńców wojennych, która jest łamana nie tylko przez sprawców tortur, ale także przez kierownictwo Ukrainy, które nawołuje do zastraszania Rosjan. Wcześniej Ministerstwo Obrony po raz pierwszy poinformowało o ofiarach operacji specjalnej na Ukrainie wśród wojskowych armii rosyjskiej. Według Konashenkowa straty te są znacznie mniejsze niż liczba zabitych ukraińskich nacjonalistów i żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

https://military.pravda.ru/news/1686435-minoborony/

Fajny wpis. Taki trochę z 1986 roku kiedy za dzieciaka kupowałem Trybunę Ludu bo było najwięcej informacji sportowych i czasami zdarzyło mi się przeczytać coś o wojnie w Afganistanie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zagadka rozwiązana:

https://www.instagram.com/p/CafqGd2ja1X/

Cyganie (?) odholowali porzucony rosyjski transporter (nie czołg).

Jak to było z tym Erywaniem? :)

 

Julkobiznes szybko zwietrzył interes:

https://www.instagram.com/p/Cafp6hPu7re/

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191

Do tego darmowe PKP, leczenie i zwolnienie z kwarantanny.

https://www.prawo.pl/samorzad/uproszczenia-graniczne-dla-uchodzcow-z-ukrainy,513674.html

 

A pewne środowiska już rozkminiają nad odpowiednimi kwaterami: 

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28162342,mieszkancy-mokotowa-licza-miejskie-pustostany-apeluja-do-wladz.html?_ga=2.237435715.2118783126.1645983788-1461507883.1644755543#S.MT_wawa-K.C-B.3-L.1.maly

 

Jak pisał dzisiaj redarkor Szechter: "Każdy jest dzisiaj Ukraińcem".

 

Z całych sił próbowałem nim być!

 

Na adultworku w promieniu do 3 mil wybrałem nationality: Ukraine.

Tylko 1 dziewczyna się pokazała - £220 za godzinę, podczas gdy inne zazwyczaj biorą 100.

Wojna to straszna rzecz...

Przepraszam, ale zawiodłem... :(

 

Jak ktoś się czuję urażony tym wpisem to nie przepraszam. Podobnie do 'bandyty' Putina nie mam empatii, kieruję się rozumem. 

Fallout Vault Boy - War Never Changes Wallpaper and Background Image |  1680x1050

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego budują mur/płot na wschodniej granicy Polski z Białorusią ? 

 

Coś mi się nie chce wierzyć że to ma być mur chroniący przedostaniem się arabów na teren Polski.  

 

Myślę że jest to zasłona dymna i tak naprawdę mur będzie służył do czegoś innego np do tego żeby Polacy nie uciekali ze swojego kraju przed wojną ? 

 

 

pUkm6K2.jpeg

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.