Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bzgqdn napisał:

* Czerkasy.

Wybuch składu amunicji czy tactical nuke? ;)

edit. na onecie jest komentarz:

Cytat

Duży wybuch w pobliżu miejscowości Pałanka w środkowej Ukrainie, prawdopodobnie związany z magazynem amunicji.

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, eknm2005 napisał:

Do tego darmowe PKP, leczenie i zwolnienie z kwarantanny.

 

Ajwaj ale jak to bez kwarantanny ? I może jeszcze powiesz że bez ważnego "testu" lub certyfikatu ?

 

Co na takie "dictum" powiedzą nasi forumowi "covidianie"? przecież to jawna herezja!

Edytowane przez Baca1980
  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zychu napisał:

Czerkasy.

Wybuch składu amunicji czy tactical nuke? ;)

Cherkasy po ichniemu, Czerkasy po naszemu, na jedno wychodzi.

Byłem tam pod koniec zeszłego roku, nie kojarzę tam żadnych militarnych zabudowań, za to kilka fabryk, nawet Hyundaia tam kiedyś skaldali. Z ciekawości patrzyłem po mapach i do tej pory było tam względnie spokojnie jak patrzyłem mapach. Jest tam mega długi most przez rzekę kilka jak nie kilkanaście kilometrów, to jedyny sensowny cel jaki przychodzi mi na myśl. Aaa i jeszcze zakłady azotowe tam są chyba, to się może ładnie palić.

Na bombach nie się nie znam, na pewno nie atom.

2 minuty temu, BumTrarara napisał:

Czarni imigranci przebywający na Ukrainie też chcą do Polski. I oczywiście krzyczą o rasizmie.

Ciężko teraz stwierdzić czy to imigranci czy np studenci, nie mniej do kolejki i odstać swoje, a potem kontrola dokumentów i dopiero decyzja. 

Edytowane przez bzgqdn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bzgqdn napisał:

Przed chwilą w Cherkasy

 

Tam jest "Azot" największe zakłady chemiczne produkujące nawozy na UKR.

 

Wiadomo, że można to przestawić błyskawicznie pod produkcję wojenną. 

 

Albo Rosjanie to rozwalili dla zmniejszenia możliwości obronnych UKR, albo UKR wysadzili, żeby nie dostało się w ręce wroga.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BlackDrake napisał:

Dlaczego budują mur/płot na wschodniej granicy Polski z Białorusią ? 

 

Myślę że jest to zasłona dymna i tak naprawdę mur będzie służył do czegoś innego np do tego żeby Polacy nie uciekali ze swojego kraju przed wojną ? 

Polacy mają uciekać do Łukaszenki? Przed wojną?

Przecież potencjalne uderzenie na Polskę pójdzie z Białorusi i Kaliningradu. Ucieka się chyba w drugą stronę. 🙄

 

Edytowane przez BumTrarara
dubel tego samego 2x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś właśnie mocno jebło w niewielkiej miejscowości daleko od linii frontu, i od Morza Czarnego, więc nie jest to prawdopodobnie ani efekt ognia TOS-1, anie pocisków kalibr z fregat na Morzu Czarnym. W internecie pisza że jest tam fabryka nawozu, i skład amunicji. Eksplozja wygląda dziwnie na moje oko (choć moze to kwestia tego że w nocy i z daleka). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niby jest wojna ale to brzmi jak jakiś dowcip. 

 

-Cyganie ukradli ruskom czołg

- Dwóch ruskich pajaców poszło do ukraińskiego posterunku z prośbą o paliwo do wozu

- Jakiś dziadek przyjechał traktorem odholował jakiś ruski wóz pancerny i uciekł gdzieś. 

 

Jak czytam takie newsy to czuje się jakby ktoś jaja sobie ze mnie robił. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor kilkaset hektarów pokrytych dziesiątkami budynków, do produkcji, przechowywania i dystrybucji nawozów azotowych. 

 

To jest wszystko łatwopalne/ wybuchowe jak tam jakaś rakieta/ bomba uderzyła w jeden z magazynów to wygląda jakby paliwowo powietrzna co najmniej spadła. 

 

IMG_6988-2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szczery Człowiek napisał:

Panowie niby jest wojna ale to brzmi jak jakiś dowcip. 

 

-Cyganie ukradli ruskom czołg

- Dwóch ruskich pajaców poszło do ukraińskiego posterunku z prośbą o paliwo do wozu

- Jakiś dziadek przyjechał traktorem odholował jakiś ruski wóz pancerny i uciekł gdzieś.

Weź pod uwagę, że toczy sie intensywna kampania propagandowa. Takie niusy to część wojennego folkloru.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mosze Red said:

@Trevor kilkaset hektarów pokrytych dziesiątkami budynków, do produkcji, przechowywania i dystrybucji nawozów Azotowych. 

 

To jest wszystko łatwopalne/ wybuchowe jak tam jakaś rakieta/ bomba uderzyła w jeden z magazynów to wygląda jakby paliwowo powietrzna co najmniej spadła. 

 

To by się zgadzało z obrazem eksplozji magazynu saletry w Bejrucie. Powstaje wówczas taki ala grzyb atomowy.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietryło napisał:

Jestem jak by nie patrzeć nowy na forum, ale jako świeżo upieczony mąż ( wiem jak się patrzy na to na forum) i człowiek który za kilka miesięcy powita swoją (chyba) córkę to jestem przerażony tym wszystkim.

 

Kolego,

 

Czy ty jesteś poważny? Powitasz swoją (chyba) córkę? 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, nie wiem czy zauważyliście, ale właśnie nastąpiła historyczna zmiana. Zmienił się układ sił w Europie. Niemcy odcinają się od ruskich całkiem. Mają zamiar działać bez nich. Co to oznacza? Niemcy zwiększają PKB do ponad 2% na obronność - 100 miliardów euro jeszcze w tym roku. Mając taką gospodarkę, będą mieli bardzo silną armię. To historyczna chwila, bo właśnie zmienia się rozkład sił - a te conajmniej 2% mają wpisać do konstytucji. 

Tylko żeby za x lat znowu wojny nie wywołali xdddd.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony fajnie jest mieć bufor, który oddziela nas od Rosji, ale z drugiej cały entuzjazm przechodzi mi gdy przypomnę sobie zdjęcia porozrywanych przez ukraińskie naloty cywilów w Donbasie.

 

Nie będę ich wrzucał, to zbyt drastyczne.

 

 

Mam tylko nadzieję, że w wojnę na wschodzie nie zostanie wciągnięta Polska. 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.