Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

A tak, bo człowiek niczego nie jest pewny w życiu. I życie mnie nie raz zaskoczyło. Oczywiście nie odbyło się łapaniem za słówko, co jest dla mnie oczywiste na tym forum. "chyba" tej paranoi nauczyłem się od Was, i nie piszę tego jako obelga bo jestem wdzięczny za to co ludzie tu piszą. Zaraz po urodzeniu będą testy, choć zdziwię się jeśli będzie nie moje ( moja kobieta nie ma problemów z testami). Odbiegam od tematu bo to nie jest temat o dzieciach i ojcostwie, tylko wojnie. A co ja, prosty chłop może zrobić, może ktoś mądry powie? Pełno ich tutaj widzę... Ja który widzi świat jakim jest i skurwysństwo jakie się panoszy czy to w USA Boże błogosław i W mateczce Rosji. Jak mam wychować dziecko jak chujnia gdzie nie spojrzeć, wyjechać? uciec? Może do Włoch? Ja przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale czuje bezsilność wobec tego wszystkiego, zrobiłem zapasy,zakopałem się na wsi, tyle zrobiłem, jestem tylko prostym człowiekiem który się boi, ale nigdy nie dam pokazać tych obaw swojej rodzinie, to chociaż tu dam upust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja częściowo dołączam do tych którym w tej wojnie nie dodaje się dwa do dwóch.

Putin, tyle lat skuteczny i łebski facet aż tak by się wyłożył? Młode wojsko, które nie wie gdzie jedzie, w zdezelowanym sprzęcie. Czy naprawdę Rosja to taki kolos na glinianych nogach? 

 

Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale gdybym chciał zrobić wojen pozorowaną, żeby no wywoływać kryzys ekonomiczny, to właśnie tak, poświęcając nie wyszkolone wojsko i sprzęt który i tak już zardzewiał.

 

Nie wiem co gorsze, wojenna ustawka czy faktycznie Putin szaleniec, który postanowił zagrać ostatnią w życiu partie pokera z wielkim hukiem.

@Perun82, braterska pomoc, to jedno, a inwestycja to drugie :)

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zychu napisał:

Nie, nie jest, i być nie może.

Jak się patrzy z poziomu ulicy, no to tak, rzeczywiście Panie, a widzieli co na tej Ukrainie się dzieje, małe dzieci mordujo, w telewizji pokazywali. 

 

No wtedy jak najbardziej. 

Ale to taktyka. 

 

Z poziomu strategicznego, jak najbardziej to ja mam rację. Efekt będzie podobny jak w Afganistanie tylko, że dla Rosji. Rosja nie ucieknie za ocean, więc wtedy impet w nią uderzy, to zadziała jak judo. 

Najzwyczajniej w świecie pokona ją moc jałowa, którą sobie sama wytworzy połykając 45mln ludzi i mając gospodarkę działającą na oparach po sankcjach. Zajmie to mniej niż 5 lat (obstawiam 2, maksymalnie 3) i wtedy Nato w nią wjedzie, wtedy bd szansa również dla nas coś z tego ugrać. Również Ukraińcy będą jacyś tacy dla nas milsi zapewne i Rosja wybije im z głowy banderę do reszty (biorąc pod uwagę, że imperialna Rosja się nie zmienia, a raczej jej metody). To jest strategia. 

 

8 godzin temu, zychu napisał:

Nie jest w naszym interesie, aby mieć Rosję na całej długości wschodniej granicy

A skąd ona weźmie na tyle mocy swobodnej, żeby nas wtedy zaatakować? 

 

8 godzin temu, zychu napisał:

No chyba że pominąłem jakiś ważny detal, nie jestem zbyt przenikliwy w tych kwestiach i nie potrafię doszukać się sensu w twojej koncepcji.

Bo nie patrzysz długofalowo (strategicznie), tylko tu i teraz (taktycznie). 

 

@sargonUkraina, nawet pod okupacją nie upadnie, wiesz dlaczego? Bo sama Rosja to tylko mocarstwo regionalne (już za czasów Dmowskiego o tym wiedzieli, teraz również aktualne), ale Rosja z Ukrainą przewyższa swoim potencjałem potencjał USA, a dodatkowo godzi w interesy Chin. Więc o ile w USA bym w tej sytuacji nie wierzył (za oceanem itp.), o tyle Chiny nie pozwolą na to (żeby na stałe Ukraina należała do Rosji) , ale jak najbardziej pozwolą na okupację (żeby Rosja na tym została ujebana).

 

Dodatkowo Putin to typowy turański wódz. Bajki o tym, że Rosjanie nie chcą wojny i nie popierają Putina można sobie wsadzić w dupy. Popierają i chcą. Wiecie dlaczego? Bo turańskie społeczeństwo pragnie siły i potęgi, i idzie za wodzem, który im to dostarcza. Sankcje paradoksalnie tylko poprawiają pozycję Putina, bo pokazują jego siłę ('zachód się nas na tyle boi, że musi nas obrzucać sankcjami, bo bez tego jestśmy za silni'). 

 

Czy wiecie kiedy Rosjanie staną przeciwko Putinowi? Kiedy okaże słabość. Tylko i wyłącznie wtedy (tak samo zresztą został obalony car Mikołaj II, z tego samego powodu). 

 

A jeśli chcecie się doszktałcić:

 

http://www.autonom.edu.pl/publikacje/kossecki_jozef/podstawy_nowoczesnej_nauki_porownawczej_o_cywilizacjach-tiff.pdf

 

 

 

Wtedy też nie będziecie się dali nabrać na tanią propagandę, zarówno zachodu jak i wschodu ;P. 

 

 

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Co to mogło być (nagranie)?

 

 

Zajebali w skład broni onucki.

50 minut temu, Perun82 napisał:

kurła, a nam kto da szmal ? -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej  nie używali sformułowania 'broń ofensywna'. Dziwne to.

 

 

Zdecydowaliśmy się zapewnić uzbrojenie ofensywne armii ukraińskiej poprzez 450 mln euro pakietu wsparcia i kolejne 50 mln euro na zasoby nieofensywne — przekazał Josep Borrell, wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa.

 

 

---

Po co głośno o tym mówić?

 

21:27

 

Chcę podziękować Polsce, która zaoferowała się być hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy - powiedział kilkanaście minut temu szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna to piekło i nie życzę tego nikomu. Jednak widząc w mediach Ukrainkę, która krzyczy, że "Naród ukraiński nigdy nie zrobił nikomu żadnej krzywdy" mam odruch wymiotny. 

 

Rzeź Wołyńka - Świadek: mordowali tak, by zadać jak największe cierpienie

- Banderowcy mordowali tak, żeby zadać jak największe cierpienie - tak zbrodnię wołyńską wspomina świadek wydarzeń sprzed 70 lat płk Jan Niewiński. W 1943 roku dowodził obroną wsi Rybcza w powiecie krzemienieckim. 70 lat temu doszło do krwawych mordów. Na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 1943-45 zginęło ok. 100 tys. Polaków, zamordowanych przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii - i miejscową ludność ukraińską.

Niewyobrażalne okrucieństwo

Zbrodnie na Polakach dokonywane były niejednokrotnie z niebywałym okrucieństwem, palono żywcem, wrzucano do studni, używano siekier i wideł, wymyślnie torturowano ofiary przed śmiercią, a także gwałcono kobiety.

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Morfeusz napisał:

Wojna to piekło i nie życzę tego nikomu. Jednak widząc w mediach Ukrainkę, która krzyczy, że "Naród ukraiński nigdy nie zrobił nikomu żadnej krzywdy" mam odruch wymiotny. 

Mam tylko nadzieję, że Ruscy odstrzelą jak najwięcej pojebów neo-nazistów  z pułku Azow, Prawego Sektora itd.

 

 

 

Całe te wspieranie Ukrainy jeszcze wyjdzie nam bokiem. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Rzecznik Witalija Kliczki zaprzeczył, że Kijów jest "całkowicie otoczony". Takich słów użył wcześniej w niedzielę mer Kijowa w rozmowie z agencją Associated Press. Rzecznik tłumaczy, że Kliczko się przejęzyczył, a rozpowszechniana informacja jest "dezinformacją" i "manipulacją".

Czyli "Zabili go i uciekł".

Widocznie w końcu przyszedł telegram, co i do kogo mówić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cst9191 napisał:

Co to mogło być (nagranie)?

 

 

To chyba jebły te zakłady azotowe pod Czerkasami.

 

Miałem tu napisać pochwałę dla polskich mediów (onet, tvn24, natemat) za uczciwe relacjonowanie konfliktu i dementowanie plotek/legend/propagandowych przekazów obu stron. Ale to chyba tylko taki początkowy szok, który ustąpił po trzech dniach. W tej chwili dominuje bieżączka (pan x zatłitował, pani y, emerytka z Kijowa, donosi że...) i gówno-niusy (restauracje wycofują rosyjskie alkohole; cyganie (*) ukradli ruskim czołg (**). Chyba jeszcze tylko onet i tvn24 coś tam ciekawego nadają (mają korespondentów na miejscu). Czas na detoks od mediów, bo już zaczynam rzygać tymi manifestacjami poparcia.

* pojawia się nius o kradzieży, i już cyganów w to mieszają. Rasizm!

** jak się okazuje, nie czołg, a transporter, który ruscy porzucili, i nie ukradli, a odholowali (trudno ukraść coś, co jest porzucone). Ach, to radio erewań...

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, cst9191 napisał:

---

Po co głośno o tym mówić?

 

21:27

 

Chcę podziękować Polsce, która zaoferowała się być hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy - powiedział kilkanaście minut temu szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

 

Dla mnie to mocno podejrzane i uważam, że bardzo niebepieczne. Co innego robić coś po cichu, a co innego przyznawać się oficjalnie.  Takimi komunikatami stajemy się z automatu państwem frontowym. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniose się do pewnej tajemniczej kwestii. Czy was nie dziwi, że modernizowana od 2011r armia rosyjska (2 armia świata) ponosi takie straty? W mediach mówią tylko o stratach w ludności cywilnej Ukrainy oraz śmierci rosyjskich ,, żołnierzy". Ci złapani do niewoli, to przecież dzieci są... Was to w ogóle nie dziwi? Może putin puścił swoje najgorsze bojowo oddziały, aby przetarły szlaki regularnej armii, w celu rozpoznania (w myśl zasady, że na początku ilość). Tak samo plany zajęcia Kijowa w 2-3 dni również mogły być fałszywe. Jakoś nie chcę mi się w wszystkie rzeczy wierzyć.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarkoBe Putin sam nie dowodzi i nie planuje operacji, ma od tego Sztab Generalny. A to oznacza, że musi wierzyć w to co mu wojskowi powiedzą. Jak mu powiedzieli, że armia rosyjska niezwycieżona i 24h wjadą do Kijowa, to czemu miałby własnym generałom nie wierzyć.

 

Podobnie ze sprzętem i ludźmi, aczkolwiek dużo nowoczesnego sprzętu i wyszkolonych wojsk jest używanych. Jednak połowa armii to poborowi, więc nie dziwne, że są istotnym składnikiem sił. 

 

Rosjanie od czasów Afganistanu nie prowadzili żadnej dużej operacji przeciwko sporym siłom. Gruzja, czy Czeczenia to drobne bitwy. Dlatego nie mają doświadczenia porównywalnego np. z USA. Zresztą Chińczycy też nie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niby Rosja ponosi straty,a ale łapią młodych chłopaków, serio... Czuje że wali się coś ciężkiego, na Polskę, na zachód, ale to moje zdanie.  No i ta bandera... Nie umiem sobie wyobrazić nawet co przeciętny chłop wtedy, w latach 1940, myślał jak rąbią sąsiada, gwałcą córkę, a żonie ucinają kończyny i piersi... Chociaż może powianiem spojrzeć trzeźwym okiem. Skupić się na teraz, czyli zabezpieczyć to co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie 😊 polska jest niesamowicie bogata, daje kasę i sprzęt Ukrainie, zabiera ludzi pociągami niezależnie od pochodzenia, płci, wieku, rasy, braku dokumentów i szykuje dla nich hotele i 500+, emerytury, brak żadnych wymagań sanitarnych, ba nawet chodzą informacje że przyjeżdżający wybrzydzają, dostają mieszkanie z pełną lodówką ale nie ma 5 gwiazdek to idą szukać dalej 🤣

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cst9191 napisał:

Po co głośno o tym mówić?

Żeby kacapy zasrały zbroję, co w sumie zaczynają to robić.

 

Jechałem wczoraj o 16:00 na drodze Chełm - Lublin. Ludzie piechotą idą do Lublina, głównie kobiety i dzieci (łącznie 30 może naliczyłem). Ogromne natężenie ruchu, nigdy takiego na tej drodze nie widziałem. Karetki, wozy pancerne, straż pożarna, masa osobówek przewożących uchodźców. Tragicznie to wygląda. 

 

Moi znajomi przebywający w Hrubieszowie i okolicach słyszeli wybuch składu broni o 5:00 wczoraj. Bywałem często za młodu w tym mieście na zakupy. To jest takie abstrakcyjne....

 

Sytuacja na froncie lepsza niż każdy się spodziewał, to pocieszające. 

7 godzin temu, Szczery Człowiek napisał:

- Dwóch ruskich pajaców poszło do ukraińskiego posterunku z prośbą o paliwo do wozu

- Jakiś dziadek przyjechał traktorem odholował jakiś ruski wóz pancerny i uciekł gdzieś. 

Akurat tego są nagrania :D

9 godzin temu, I mieczem napisał:

Kraj im by się nie rozsypał, gdyby do Donbasu przysłali dyplomatów, a nie czołgi. 8 lat to dużo czasu by sie zastanowić, co dalej z Donbasem. Nowe probanderowskie władze na Ukrainie zabronili mieszkańcom Donbasu używania języka rosyjskiego w urzędach, a to był jedyny język jaki większość znała.

Zajebiste argumenty, nie ma co. Ukrańców wina? xD
Jak tam? Onuce już założone? Ooo Probanderowskie., fajnie, fajnie. 

Powinniśmy wspólnie stanąć przeciwko najeźdźcy. 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_Hrubieszów

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Morfeusz napisał:

Wojna to piekło i nie życzę tego nikomu. Jednak widząc w mediach Ukrainkę, która krzyczy, że "Naród ukraiński nigdy nie zrobił nikomu żadnej krzywdy" mam odruch wymiotny. 

 

Rzeź Wołyńka - Świadek: mordowali tak, by zadać jak największe cierpienie

- Banderowcy mordowali tak, żeby zadać jak największe cierpienie - tak zbrodnię wołyńską wspomina świadek wydarzeń sprzed 70 lat płk Jan Niewiński. W 1943 roku dowodził obroną wsi Rybcza w powiecie krzemienieckim. 70 lat temu doszło do krwawych mordów. Na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 1943-45 zginęło ok. 100 tys. Polaków, zamordowanych przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii - i miejscową ludność ukraińską.

Niewyobrażalne okrucieństwo

Zbrodnie na Polakach dokonywane były niejednokrotnie z niebywałym okrucieństwem, palono żywcem, wrzucano do studni, używano siekier i wideł, wymyślnie torturowano ofiary przed śmiercią, a także gwałcono kobiety.

 

Zaraz się rzucą "logicy" tłumaczac, że do tych mordów dochodziło całe lata temu 

Otóż drodzy miłośnicy rezunów:

- w ukrainie wciaż powstają pomniki bydląt odpowiedzialnych za Zbrodnie Wołyńska . A dymitro klaczkiwski ma nowiuteńki pomniczek. Pozostałych rezunów też w panteonie bohaterów ukrainy znajdziemy

- przedziwne faszystowskie bataliony są wyposażane przez rzad rezunów. W ciężką broń. I to na kilka lat przed atakiem Rosji

- odnoszę wrażenie, że w odwrotnej syt.tzn problemów Polski to w ciagu kilku h mielibyśmy kilka batalionów okupujacych Przemyśl.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, bzgqdn said:

Putin, tyle lat skuteczny i łebski facet aż tak by się wyłożył? Młode wojsko, które nie wie gdzie jedzie, w zdezelowanym sprzęcie

 

Putin mógł być okłamywany przez swoich wojskowych o potencjale armii. 

Taka teoria jest prawdopodobna biorąc pod uwagę korupcję, nepotyzm, wlasne interesy wojskowych, zachowanie  stanowisk służbowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piccardo napisał:

Ale fajnie 😊 polska jest niesamowicie bogata, daje kasę i sprzęt Ukrainie, zabiera ludzi pociągami

 

Postawa rządu jest świetna, co wręcz zdumiewa. Tym bardziej, że w trakcie pandemii i w kwestii gospodarki nie grzeszyli odwagą ani logiką. 

 

Postawa ludzi jest niesamowita i to będzie procentować przez dziesięciolecia, jeśli nie dłużej i ma szansę kompletnie przemodelować relację.

 

Zastanawiają się niektórzy, czy Putin nie chowa asa w rękawie, czy to nie podpucha.

Moim zdaniem- nie.

To miał być pokaz siły i potęgi nowego ZSRR, defilada na obcym terenie.

Przytłoczenie i zdmuchnięcie obcych władz i armii, potwierdzenie dominacji w regionie. 

 

Nie przewidzieli tylko, że nie trzeba potęgi by celnie zadawać ciosy. 

Koszt czołgu a dobrej broni ppanc niewspółmierny, a okazuje się że uzbrojenie luźniej piechoty w ręczną broń p/panc, p/lot, do tego drony i niesamowite morale wystarczą by sporo namieszać kolosowi na glinianych nogach. 

 

Czy wystarczający by go powstrzymać, nie wiem. Kibicuję. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruscy całą noc Iskanderami w Żytomierz napierdalali z Białorusi. Chcą przerwać linie zaopatrzenia z zachodniej Ukrainy. 

 

Ciekawe jakie będą straty. Istotne biorąc pod uwagę Iskandery w obwodzie Kaliningradzkim. 

 

 

 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr przypominam że Stalin to bohater narodowy a Katyń i wakacje nad Kołymą to antyrosyjska propaganda. My powinniśmy im za miłościwe i braterskie udzielenie nam schronienia przed wojną w Norylsku i Magadanie dziękować ile się da. Powinniśmy przepraszać za nazistów w AK i NSZ w rodzaju Inki i Pileckiego. 

 

Kiedyś z Rosjanką poszedłem do Muzeum 2 Wojny. Ciekawe jest patrzeć jak czyiś świat się wali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.