Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, Brat Jan said:

Ale dlaczego tylko 1 fundusz inwestycyjny?

Ludzie bardzo łatwo dają się wpuścić w maliny i kiedy się im coś dobrze medialnie spreparuje, łykają to jako jedyną możliwość i wręcz - cudowne rozwiązanie. Co więcej - "jedynie słuszną linię partii drogę" ;) Mało tego - są jeszcze przekonani, że to wymyślili sami i samodzielnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Baca1980 napisał:

Jak w życiu z silniejszymi się nie fika.

Jak się ma godność i się widzi, że się wymrze przy tym silniejszym, to się fika. Co to za gadanie cuckowskie, że silniejszym się nie fika? Przyjdzie typ dwumetrowy z 50-cm w bicepsie mi do mieszkania ruchać moją żoną to co? Mam się mu nie przeciwstawić, bo silniejszym się nie fika? xD Gdyby Rosjanie nie uderzyli, to dalej byliby postrzegani jako wielka niezwyciężona armia FR i osiągnęliby ostatecznie swoje cele polityczne.
 

23 minuty temu, Baca1980 napisał:

Według mnie wyjdzie na to samo bo i tak będą niczym więcej niż kolonią. Tylko że bez wojny nie straciliby ludzi i nie doprowadzili kraju do ruiny.

Zawsze od czegoś trzeba zacząć. Dla nich chyba najważniejsze jest by przetrwać i w dłuższym terminie zatrzymać ludność u siebie, bo wygląda na to, że wszyscy młodzi chcą wyjechać do Polski. Priorytetem jest ogarnąć bajzel...

I nawet jakby nie było wojny, to by ich czekało wyludnienie i masowa emigracja. To było tylko dogaszanie agonii. Rosjanie mogli nic nie robić tylko czekać, ale widocznie nie byli na tyle cierpliwi.

 

18 minut temu, Rnext napisał:

Doprecyzuj - czego wady?

Wady, że BlackRock bierze się za odbudowę. 

To tak jakby na hasło "bigFarma", "BlackRock" lub inną dużą korpo-banki miałbym dostawać białej gorączki...

 

19 minut temu, Rnext napisał:

A to tylko BlackRock i VanGuard mają kapitał? Czy jeszcze do tego potrzebne jest silna "czapa" i wpływy na światowe rządy w celu poszerzenia żerowiska o kolejne terytorium?

Zdefiniuj "światowe rządy", bo globalizacja już się skończyła. Gadanie o "globaliźmie" to kolejna mrzonka filmików z żółtymi napisami. To są po prostu pewnego rodzaju korporacje - głównie amerykańskie. Korporacje może i mogą być bogate i bogatsze od rządów, ale nigdy nie przebiją znaczeniem państw, bo nie mają prawa ostatecznego egzekwowania, tj. nie mają wojska...

"poszerzenia żerowiska o kolejne terytorium" - tak działa jakikolwiek system lub organizacja. Poszerza się lub zwija. Tak działa natura. Akurat wolę by się poszerzały wpływy zachodu i zachodnich instytucji niż wpływy Rosji. Tak, tak, jestem lemingiem myśląc tak, mam to w dpie. :)

 

22 minuty temu, Rnext napisał:

Dla mnie już od dawna - nie. Owszem w młodzieńczym wieku łykałem takie kity. Dziś na to patrzę jak na lep dla naiwnych. Jedyne nad czym masz jako-taką kontrolę, to nad własnym losem a nie nad cudzym a już szczególnie - nienarodzonych.

Zgadza się. Dlatego trzeba poszerzać własną sprawczość ponad wszystko i swoich ziomków. Zgadzam się. Gdyby wiele osób tak myśli - tj. dorabiać się samemu, to cały kraj się z czasem dorabia i rozprzestrzenia. Jak kraje zachodnie w historii swej tak robiły.

 

24 minuty temu, Rnext napisał:

Widzisz - na pewne rzeczy patrzysz perspektywicznie (jak na lepszy, przyszły los narodu i przyszłych pokoleń) ale na inne, jak na położenie łapy na Ukrainie przez jedną korpo B.R. już tylko z tymczasowego punktu widzenia. Wybór Ukraińców jest tak czy siak jak między dżumą i cholerą. A co wynika z "rządów" B.R.? Ano to, że w ich interesie są jak największe straty i zniszczenia na Ukrainie, "bo im więcej kosztuje ten Miś...".

Nie za bardzo. Jest to dylemat rozbitej szyby - niby się kupi nową i wygeneruje PKB, ale można było te pieniądze wydać na coś nowego, czyli w ostatecznym rozrachunku się straciło.

Ukraińcy właśnie tego chcieli - aby wszedł do nich zachodni kapitał i o to walczą - by było jak w Polsce, bo założę się, że nie mieliby takich morale gdyby nie ich masowe wyjeżdżanie do Polski i zobaczenie jak można się zmienić przez 30 lat.

Tak się z twojej perspektywy wydaje, że to wybór pomiędzy dżumą i cholerą, ale kto wie jak wyglądało/wygląda życie na Ukrainie przez rosyjski styl rządzenia i tą kulturę gospodarowania, to dałby sobie wpuścić porządny wpierdol byle tylko w przeciągu 30 lat zmienić się na kraj zachodniego typu. I to robią. Nie dziwię się. 
Ja byłem na Ukrainie wiele razy w 2009-2012 i naprawdę trzeba to samemu doświadczyć żeby zrozumieć ten syf.

 

28 minut temu, Rnext napisał:

Zależy od punktu widzenia. Z pewnością usprawnienie metod eksploatacji jedwabnika przez wpędzenie go w pułapkę kredytową przy stworzeniu iluzji "dobrobytu" jest na obrazku bardzo ładne. Ale rachunek zawsze przychodzi i właśnie oglądamy pierwszy, najmniejszy z tych które nadejdą. A że straty mentalne, wyobcowanie ludzi, fala samobójstw, depresji, spadek dzietności (na co tak sam narzekasz), wzrost tyranii i swawoli aparatów państwowych itd - no cóż, niedostrzegalne koszty uboczne są pomijane.

Trochę już czekamy na ten kryzys i pęknięcie bańki... 
Ale przecież to co napisałeś na końcu dosłownie dzieje się także w Rosji i w krajach z rosyjskim typem rządzenia (np Białoruś). 
Zdecydowanie wyprzedzają w kwestii niskiej dzietności, braku religijności, samobójstw, strat mentalnych (alkoholizm), wyobcowanie ludzi takie kraje jak USA, Francja czy UK. Rosja to z punktu widzenia statystyk jest krajem degeneratów.

Znów - bez urazy - albo ignorujesz statystyki rzeczywistości rosyjskiej, albo złapałeś bajta rosyjskiego, że na wschodzie jest tradycja, kultura i rodzina, a na zachodzie upadek cywilizacji. Kompletnie tak nie jest badając sprawę. 

 

18 minut temu, Brat Jan napisał:

Ale dlaczego tylko 1 fundusz inwestycyjny?

Można powołać np radę odbudowy ze składem mieszanym i przejrzystością inwestycji, ale wtedy nie byłoby w interesie oligarchów ani zachodnich bogaczy.

Nie wiem. Wciąż lepiej niż żaden. Być może dlatego, że to duże ryzyko.

Oczywiście system ukraiński oparty na wpływach oligarchów (czyli pozostałość po Rosjanach) jest kompletnie do zaorania i nie mam pojęcia jak to się stanie. 

 

W sumie do zrozumienia ich sytuacji i tego co myślą, to bardzo dobry i obiektywny jest ten film:


Omawia swoje rozmowy, które odbył na Ukrainie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/25/2022 at 9:01 PM, tmr said:

drogi : wymagające miliardowych inwestycji

Z ich podatków, przez nasze firmy? Przecież ich sprzęt i fabryki są zniszczone, gdzieś nawet asfalt kupić muszą...

On 11/25/2022 at 9:01 PM, tmr said:

przemysl porozbijany, a to co zostało to technologicznie ZSRR

Cóż, to akurat zaleta, że muszą kupić.

On 11/25/2022 at 9:01 PM, tmr said:

rynek zbytu gówniany z uwagi na niezamożne społeczenstwo

Nawet niezamożne społeczeństwo ma potrzeby, i musi je zaspokajać. W miarę akumulacji kapitału, "potrzeby" stają się coraz droższe, ale zasada pozostaje.

Niezamożne społeczeństwo miały Chiny 50, nawet 30 lat temu. Ciut się pozmieniało, ale nadal kupują ajfony z marżą płynącą do USA...

On 11/25/2022 at 9:01 PM, tmr said:

b. wysoka przestępczość, jeden z najwyższych wskaźników korupcji

Cóż, taka Somalia czy Nigeria ma jeszcze wyższą przestępczość, jeszcze gorszą korupcję, a jednak tacy głupcy jak USA i Chiny, biją się o prawa do eksploatacji ich zasobów naturalnych. W przeciwieństwie do nas, przecież "po co nam to"... i tak samo masz news o BlackRock, idącym w biznes odbudowy Ukrainy.

Oni chcą. 

Ale to przecież głupcy, wobec mądrości takich jak te:

On 11/25/2022 at 7:41 PM, Maniek92 said:

Niech już lepiej się w tym bagnie dalej paprzą.

On 11/25/2022 at 9:01 PM, tmr said:

Po co nam taki "dziad"?

 

 

On 11/25/2022 at 9:01 PM, tmr said:

Zobacz, piszesz o "kolonizacji" ( upraszczam ) ale rudy sługa i pozostali rządzacy ustawiaja nas jako petentów, na klęczkach, a nie w pozycji dominującej ( czy nawet równej ). Niedlugo ryży sluga zacznie na klęczkach dziękować "naszym panom", że łaskawie zezwalają dawać sobie 20 mld zlotych. Zeszmacenie poziom ryży sługa.

Rudy ustawia nas jako petentów, na kolanach względem Niemiec.

Mi marzy się Ukraina jako nasz petent... Ty wydajesz się myśleć odwrotnie, że to my powinniśmy im coś dawać, jak ryży Niemcom.

Nie.

Jeśli USA zechce, to my będziemy zarządzać ich zasobami. Ale:

- nie wszystkim, co to to nie, oni muszą zarobić pierwsi. I słusznie, najwięcej zainwestowali, jesteśmy młodszym parterem a nie szefem

- trzeba w wyścigu o resztę, co pozostanie, wyprzedzić ich korporacje ("resztki bogatego ucztą biedaka")

- trzeba odwrócić uwagę naszych polityków, by nie przeszkadzali

On 11/26/2022 at 3:09 PM, maroon said:

to jeszcze nie znaczy, że to potęga know-how i hi-tech

Zawsze masz 5 proletariuszy, 3 w-miarę pracowników, 1 dobrego fachowca, i jednego co wie o co chodzi.

Jakby byli potęgą, nie byliby na kolanach.

 

3 hours ago, Rnext said:

No kto by się spodziewał :D 

Pięknie Ukrów wycisną jak gąbkę.

Ale jak to, wycisną? Przecież tutaj już Cię objaśnili mędrcy, że tam bieda, przestępczość, przemysł leży, drogi zrujnowane...

To co Ty tam chcesz wyciskać? :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo silne ataki Rosjan na prezydenta Zeleńskiego trwaja już kilka dni. To efekt jego wypowiedzi w Polsce w której mówił o winie ZSRR w rozpoczeciu II wojny światowej.
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ twierdzi już, że prezydent Ukrainy deklaruje się jako nazista i zdrajca.

Mówi o tym osoba, która najwyraźniej stoi i deklaruje się jako neonazista ...
W ostatnich latach - po przewrocie na Majdanie, nasilenie się neonazizmu na Ukrainie stało się oczywistym problemem dla całej społeczności międzynarodowej ... Takie oświadczenia w zasadzie przekraczają wszystkie granice. Stanowią całkowitą zdradę historii własnego narodu ... Przypisywac taka sama odpowiedzialnośc zbrodniarzowi i ofierze jest czynem niemoralnym ponoszą taką samą odpowiedzialność jak mordercy i ofiary ”
źródło ru

Rosyjska propaganda przekonuje, ze jest zdrajcą zarówno narodu ukraińskiego jak i żydowskiego.

A tu obrazek propagandowy przedstawiajacy Zelenskiego jako uległego wobec zagranicy polityka.
1. ''Oświadczenie o winie ZSRR w rozpoczeciu wojny''
2. ''Ukraina ponosi częśc winy''.
3. ''Zwrócić Polsce, Z wrócić Węgrom i Słowacji ziemie otrzymane w rezultacie wojny''.

Ciekaw jestem czy Zelenski nie przestraszy sie tej nawały, bo dotychczas starał sie nie wywoływać kontrowersji mogących skłócać społeczeństwo. Bo jednak miliony wyborców na Ukrainie nadal są pod wpływem narracji w której Armia Czerowna to wyzwoliciel, który pokonał nazistów.


No to na dłoni widać kto komu służy czyją narracją. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kespert napisał:

Rudy ustawia nas jako petentów, na kolanach względem Niemiec.

Mi marzy się Ukraina jako nasz petent... Ty wydajesz się myśleć odwrotnie, że to my powinniśmy im coś dawać, jak ryży Niemcom.

Nie o tego ryżego chodzi.

Mówie o tym smyku co tłumaczył, że jesteśmy sługami upadlińców. Ustawiając nas w pozycji petenta. Pomimo olbrzymich nakładów to nadal plują na nas : z łaski zezwolono na prace archeologiczne w 1 wiosce, powołano na stanowisko wice ministra imć melnyka, w sprawie rakiet, które spadły na terytorium PL - istny cyrk. Sądzisz, że nagle im się odmieni? 

 

Wszystko pięknie...tylko obawiam się, że ukrofilia wywoła taki efekt, że środki na jej odbudowę upadlińce rozkradną, a my ( czyli podatnicy ) będziemy finansować odbudowę ich kraju. I ten asfalt. Tak jak na trasie widzę kolumny cystern...płacą za to? Heh...

 

Nie interesuje mnie poziom przestępczości w Somalii, Bangladeszu i na Anarktydzie. Interesuje mnie to, że we Wrocku wybuchło auto na rej.upadliny, że pijany upadliniec zabił w Częstochowie kobietę.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Strusprawa1 said:

dotychczas starał sie nie wywoływać kontrowersji mogących skłócać społeczeństwo

Dostał nowe wytyczne. Głos ludu kontra pomoc zagraniczna - wybierzcie sobie.

16 minutes ago, Strusprawa1 said:

Zwrócić Polsce, Z wrócić Węgrom i Słowacji ziemie otrzymane w rezultacie wojny

Ehem... No, sami widzicie :)

15 minutes ago, tmr said:

Mówie o tym smyku co tłumaczył, że jesteśmy sługami upadlińców

Mowa jest tania.

Podchodząc na ulicy do kobiety, powiesz jej że jest piękna i wyjątkowa, czy powiesz że widziałeś lepsze, ale ma dość urody, by Cię zainteresować?

Liczą się czyny, a nie słowa.

15 minutes ago, tmr said:

powołano na stanowisko wice ministra imć melnyka, w sprawie rakiet, które spadły na terytorium PL - istny cyrk. Sądzisz, że nagle im się odmieni?

Samo to powołanie, to znak zmian. Sami to chcieli go wycofać z Berlina. Musiało się odbyć za zgodą (i prawdopodobnie na rozkaz) USA. Tylko trzeba patrzeć nie co mówią szulerzy, a jak krążą karty pod stołem.

 

15 minutes ago, maroon said:

Niezdrowym mitem jest, że dowolną liczbę rodzimych specjalistów zastąpimy imigrantami.

Miecz ma dwa ostrza.

Specjalistę od konserwacji powierzchni poziomych, od logistyki magazynu, od obsługi pługa - zastąpisz...

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Zdefiniuj "światowe rządy"

"Rządy" Francji, Niemiec, GB, USA, Chin, Japonii, Australii, Kanady... Wymieniać dalej? Coś jak "światowe rzeki" czy "światowe zasoby węgla" - rządy na świecie, czyli światowe rządy a nie "Rząd Światowy". Coś niejasno napisałem? Kurde, naprawdę tej młodszej generacji czasem trzeba literować zdania czy co?

 

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Wady, że BlackRock bierze się za odbudowę. 

To tak jakby na hasło "bigFarma", "BlackRock" lub inną dużą korpo-banki miałbym dostawać białej gorączki...

Cóż, jeśli nie widzisz wad, na podstawie tego co wiadomo i można łatwo wywnioskować, to co mam jeszcze dodać?

 

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Nie za bardzo. Jest to dylemat rozbitej szyby - niby się kupi nową i wygeneruje PKB, ale można było te pieniądze wydać na coś nowego, czyli w ostatecznym rozrachunku się straciło.

Wybacz, ale TO NIE JEST DYLEMAT ROZBITEJ SZYBY z filmu Charliego Chaplina. Cudzy zasób/majątek to zupełnie coś innego niż "nasz". Piszesz o PKB Ukrainy a B.R. mało on obchodzi. Ich nawet nie obejdzie zwrot kapitału, jeśli tylko z tego będą wieczyste odsetki. 

 

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Ja byłem na Ukrainie wiele razy w 2009-2012 i naprawdę trzeba to samemu doświadczyć żeby zrozumieć ten syf.

Co z tego że doświadczyłeś, skoro i tak sprawiasz wrażenie, że wciąż nie rozumiesz mentalności moskala/kacapa/dziczy azjatyckiej. Tobie się wydaje, że to zadziała tak jak w cywilizacji romańskiej. Nie, tak się nie stanie. Ulegasz złudzeniu, że oni są podobnie biali, mają dwie ręce i dwie nogi, to są tacy jak my. Wierz mi, nie rozumiesz "kacapskiego syfu", czego dowodzisz niemal każdym wpisem. Wiem, że to bariera trudna do przeskoczenia, ale im szybciej zrozumiesz, że to zupełnie inna cywilizacja, tym bardziej Ci się rozjaśni. 

 

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Ale przecież to co napisałeś na końcu dosłownie dzieje się także w Rosji

A ktoś pisał, że Rosja pod względem nowej architektury człowieka ma odbiegać? Ma być zunifikowany obóz.

A że będziesz miał przed oczami puszczane przeróżne teatrzyki pacynek, to już sam musisz dostrzec. 

 

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Gdyby wiele osób tak myśli - tj. dorabiać się samemu, to cały kraj się z czasem dorabia i rozprzestrzenia. Jak kraje zachodnie w historii swej tak robiły.

Do tego konieczna jest rzecz fundamentalna - świadomość osobistej racji stanu jako pierwszej. A dopiero potem umieszczona w kontekście racji stanu kraju czy narodu. Zapytaj Żydów ;) 

 

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

Trochę już czekamy na ten kryzys i pęknięcie bańki... 

A to da się go jeszcze bardziej pokazać niż teraz???

 

46 minutes ago, Kespert said:

Ale jak to, wycisną? Przecież tutaj już Cię objaśnili mędrcy, że tam bieda, przestępczość, przemysł leży, drogi zrujnowane...

To co Ty tam chcesz wyciskać? :P

No wiesz sam, że w koloniach ważniejsza była ziemia i surowce od jakichś tam tubylców ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Korporacje może i mogą być bogate i bogatsze od rządów, ale nigdy nie przebiją znaczeniem państw, bo nie mają prawa ostatecznego egzekwowania, tj. nie mają wojska...

Jesteś wyjątkowo naiwny, albo nie lubiący antyutopii, tudzież literatury cyberpunkowej ;)

 

Mają jedyne, doskonałe, ponadczasowe narzędzie do wdrażania, egzekwowania, tworzenia i niszczenia. Kupowania i sprzedawania ;) Dosłownie albo w przenośni.

Dla tego narzędzia ludzie głupieją, są zdolni do rzeczy zarówno wielkich, jak i potwornych.

 

comment_i3yoPgiikdDLBSCUr72Lbbhi0INPNBN3

 

Granice? :) A kogo obchodzą granice w świecie zglobalizowanym?

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Rnext said:

A ktoś pisał, że Rosja pod względem nowej architektury człowieka ma odbiegać? Ma być zunifikowany obóz

 

Kiedy teorie spiskowe weszły za mocno xD Słyszał o ustawie zakazującej promowania LGBT w Rosji? Masz chodź jeden artykuł na temat liczenia śladu węglowego w Rosji? Czy zakazano tam czegoś ludziom którzy nie przyjęli szczypawki? 

 

Cały obraz świata opierasz na tym że się Putin kilka razy przejechał do Davos? 

27 minutes ago, Obliteraror said:

 

 

comment_i3yoPgiikdDLBSCUr72Lbbhi0INPNBN3

 

 

 

G I G A C H A D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Strusprawa1 said:

@Rnext Dziękuję za odp. Później postaram się odpisać na to. :) 

Spox, mi się robi urwanie głowy i paznokci do chyba końca tyg., więc nie musisz się spieszyć :)

 

16 minutes ago, slusa said:

Cały obraz świata opierasz na tym że się Putin kilka razy przejechał do Davos? 

No niby skądże? Wpływ mediów społecznościowych, nowoczesnych technologii, swoistej "korporacyjnej jednomyślności" etc. Nie ma tego w RUS? To pogadaj z Moskwiakami trochę. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

 

Miecz ma dwa ostrza.

Specjalistę od konserwacji powierzchni poziomych, od logistyki magazynu, od obsługi pługa - zastąpisz...

 

Takich, bez obrazy, to importują hurtowo z Korei Pn. czy innego Pakistanu - Katar przykładem, u nas też afera się kręci z niewolnikami z Korei. 

 

Mowa o ciut bardziej wykwalifikowanych zawodach, tworzących wartość dodaną, know how, itp. Jak ktoś kiedyś próbował jakiś dyplom w innym kraju nostryfikować, to wie, że nie jest to proste. Ergo dupę niemieckiemu emerytowi może i polska pielęgniarka podcierać, ale już projektowaniem w Boschu czy Siemensie zajmuje się jednak Niemiec i to nie inżynier z Kairu. 

 

Na dobrą sprawę w miarę jakąś integrację i przyciągnięcie "kolorowych" specjalistów wyszło tylko USA i UK, może też Australa, Kanada i NZ - ale wszystkie te kraje miały, bądź nadal mają, dość restrykcyjne polityki imigracyjne, a nie tak jak my Welcum Ukraina. 

 

Niemcy, Francja zapraszali jak leci i mają co mają. A ten kto uważa, że Ukry same pracowite pracusie, to się bardzo myli. 

1 hour ago, Obliteraror said:

 

comment_i3yoPgiikdDLBSCUr72Lbbhi0INPNBN3

 

Tracz o ile jest dobrą ilustracją, to nie jest normatywnym przykładem. Profil mafioza-janusza był modelowy dla lat 90-tych i jak ktoś był i wystarczająco twardy i nie dał się zabić, to faktycznie szybko się dorabiał. Tylko ilu takich było? A że globalne interesy to czysta gangsterka już od wieków, to osobna bajka. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

László Brenzovics, the leader of the Transcarpathian Hungarians, had to flee. The reason after a series of death threats from Ukrainian nationalists against himself and against the Hungarian minority. He was harassed by Ukrainian authorities such as the Ukrainian Secret Service (SBU) for his criticism of language laws, which severely restrict the rights of the country's Hungarian minority.

Source: Hungary today

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Jak się ma godność i się widzi, że się wymrze przy tym silniejszym, to się fika. Co to za gadanie cuckowskie, że silniejszym się nie fika? Przyjdzie typ dwumetrowy z 50-cm w bicepsie mi do mieszkania ruchać moją żoną to co? Mam się mu nie przeciwstawić, bo silniejszym się nie fika? xD

Wpierdol i tak dostaniesz a żonę i tak zgwałci. Dlatego trzeba być silnym lub mieć wpływowych przyjaciół aby nikt nawet nie pomyślał o zrobieniu Ci krzywdy.

 

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Zawsze od czegoś trzeba zacząć.

Świetnie zaczęli od rozjebania sobie kraju. A nie lepiej było oddać część swojego terytorium? Bo skończy się powrotem do Status quo ante bellum. Za to z rozjebanym krajem. Podobnie jak z Polską w 1939 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o teorii spiskowej, że te mury które są robione na granicy z Białorusia i Rosja to przygotowania do wojny domowej w Rosji? 

Oficjalna gadka jest taka, że to migranci na granicy i trzeba zabezpieczyć.

Tylko mają robić na granicy z Królewcem też a ostatnio finalndia też ogłosiła, że postawi mur na granicy z Rosją.

 

Trochę to podejrzane... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

tj. nie mają wojska..

 

Taa...a prywatne korporację wojskowę?

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

Trochę to podejrzane... 

 

Lub abyś nie sp.ierdolił za szybko gdy będą tworzyć kontyngent do wprowadzania demokracji w Chinach :).

 

 

@Strusprawa1

   

Masz typowe dla młodego człowieka życzeniowe patrzenie na świat. Myślisz że wszystko będzie dobrze i na koniec wszyscy złapią się za ręce i zaśpiewają kunbaja.

Niestety tak nie będzie Ukraina to trup który żyje dzięki zachodniej kroplówce. Wojna pochłania 130% pkb przedwojennej Ukrainy. U Rosji jest to 6% pkb.

My też się do tego dorzucamy tracąc gospodarczo i militarnie. A jeśli USA cała impreza się znudzi to i tak rosyjskie czołgi staną nad Bugiem. A gdzie będzie wtedy Polska. Tak na moje oko w sytuacji z 2000r.

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

No właśnie globalizacja się kończy wraz z wojną handlową USA-Chiny.

Raczej przechodzi w kolejną fazę. Mimo odmiennych modeli cywilizacyjnych, CHRL i USA zdecydowanie więcej łączy, niż dzieli. Pamiętaj, że najwięksi nawet gdy spuszczą w przenośni na siebie bomby poprzez taką czy inną proxy war, na końcu się zszejhendują, wracając do robienia pieniędzy.

 

Krew najczęściej płynie tych dużo mniejszych, którzy jednym czy drugim w stu procentach uwierzyli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baca1980 napisał:

 

Taa...a prywatne korporację wojskowę?

 

Lub abyś nie sp.ierdolił za szybko gdy będą tworzyć kontyngent do wprowadzania demokracji w Chinach :).

 

 

@Strusprawa1

   

Masz typowe dla młodego człowieka życzeniowe patrzenie na świat. Myślisz że wszystko będzie dobrze i na koniec wszyscy złapią się za ręce i zaśpiewają kunbaja.

Niestety tak nie będzie Ukraina to trup który żyje dzięki zachodniej kroplówce. Wojna pochłania 130% pkb przedwojennej Ukrainy. U Rosji jest to 6% pkb.

My też się do tego dorzucamy tracąc gospodarczo i militarnie. A jeśli USA cała impreza się znudzi to i tak rosyjskie czołgi staną nad Bugiem. A gdzie będzie wtedy Polska. Tak na moje oko w sytuacji z 2000r.

 

Nie no dawno nie było mapek z strzałkami i opowieściami o wielkich babciach kamikaze z pierogami więc jest ptogress, doceniajmy!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baca1980 napisał:

Masz typowe dla młodego człowieka życzeniowe patrzenie na świat. Myślisz że wszystko będzie dobrze i na koniec wszyscy złapią się za ręce i zaśpiewają kunbaja.

Niestety tak nie będzie Ukraina to trup który żyje dzięki zachodniej kroplówce. Wojna pochłania 130% pkb przedwojennej Ukrainy. U Rosji jest to 6% pkb.

My też się do tego dorzucamy tracąc gospodarczo i militarnie. A jeśli USA cała impreza się znudzi to i tak rosyjskie czołgi staną nad Bugiem. A gdzie będzie wtedy Polska. Tak na moje oko w sytuacji z 2000r.

Przepraszam bardzo, ale to nie ja wierzę, że po zdobyciu Ukrainy Rosja by się najzwyczajniej w świecie zatrzymała za Bugiem i absolutnie nie tracilibyśmy na tej sytuacji jak wielu tutaj wierzy. 

Absolutnie tak nie wierzę, że świat to jedno wielkie kunbaja, ale wiem, że wielu ma tu wykrzywiony obraz tego czym jest zachód, czym są zachodnie korporacje i jakie mają możliwości. 

Tak, oczywiście, że jest to gospodarczy trup, stąd też są pomysły Unii, ponieważ jeśli wystawimy ich jako Polska i Polacy, to NA PEWNO wcześniej czy później bez naszej pomocy wejdą w skład FR. 

 

Pisałem niejednokrotnie - tak, dorzucamy się, ale dorzucalibyśmy się jeszcze więcej gdyby za Bugiem była Rosja, to wtedy byśmy się dorzucali poczwórnie i gwarantuję ci to. Nie mówiąc już, że niektórzy mają amnezję i zapominają co Rosjanie robią na granicy z Białorusią. 

 

Nie, nie będzie na oko sytuacji z 2000 roku, bo w 2000 roku Rosja była dużo słabsza. Mieli rozbite państwo w sumie. Odbudowali armię, lecz nie jest to kolos. 

 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

CHRL i USA zdecydowanie więcej łączy, niż dzieli. Pamiętaj, że najwięksi nawet gdy spuszczą w przenośni na siebie bomby poprzez taką czy inną proxy war, na końcu się zszejhendują, wracając do robienia pieniędzy.

No właśnie świat jest za mały na dwóch tak potężnych "graczy" (tak się mówi, ale dziwne życie nazywać grą - czy może?), którzy jak na razie się gryzą, bo jeden żyje z drugiego, a ten drugi chce żyć z pierwszego, bo obiecał swoim obywatelom "społeczeństwo dobrobytu 2050". Są to wzajemne sprzeczności, z których tylko jeden może wyjść zwycięsko. 
 

Jeśli USA nie ogarnie się wewnętrznie, tj. nie postawią na inżynierię i nowe technologie, zamiast pchać największe umysły w trading, to na pewno przegrają to, niestety (choć inżynierów jak na razie wysysają z całego świata i dają radę, więc mądrzyć się nie będę - jest tyle zmiennych, że chj opada)...

 

6 godzin temu, slusa napisał:

Kiedy teorie spiskowe weszły za mocno xD Słyszał o ustawie zakazującej promowania LGBT w Rosji? Masz chodź jeden artykuł na temat liczenia śladu węglowego w Rosji? Czy zakazano tam czegoś ludziom którzy nie przyjęli szczypawki? 

 

Cały obraz świata opierasz na tym że się Putin kilka razy przejechał do Davos? 

No zajebiście, w Rosji nie ma LGBT (może poza wojskiem), nie ma liczenia śladu węglowego (co to za argument XDD)... Ale szczypawki tam przyjmowano obowiązkowo - kompletnie nie masz pojęcia co się tam działo za pandemii - jest masa nagrań jak martwe ciała leżą na korytarzach szpitali rosyjskich. Także ich pierwsza szczepionka z tego tak mocno kopała, że musieli zrobić wersję-light.

 

Gdzie Rosja jest tradycjonalistyczna? W ilościach rozwodów? W ilościach aborcji? A może do kościoła często chodzą? Albo może przekazywane są rodzinne wartości? No gdzie jest ten rozsądny konserwatyzm?
ZQabTNS.jpg

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

"Rządy" Francji, Niemiec, GB, USA, Chin, Japonii, Australii, Kanady... Wymieniać dalej? Coś jak "światowe rzeki" czy "światowe zasoby węgla" - rządy na świecie, czyli światowe rządy a nie "Rząd Światowy". Coś niejasno napisałem? Kurde, naprawdę tej młodszej generacji czasem trzeba literować zdania czy co?

No to kraje zachodnie. To nie jest stałe - nie no spoko, aż tak młody nie jestem.

Blok państw zachodnich. 

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

Wybacz, ale TO NIE JEST DYLEMAT ROZBITEJ SZYBY z filmu Charliego Chaplina. Cudzy zasób/majątek to zupełnie coś innego niż "nasz". Piszesz o PKB Ukrainy a B.R. mało on obchodzi. Ich nawet nie obejdzie zwrot kapitału, jeśli tylko z tego będą wieczyste odsetki. 

Dobrze, ale tu nie o to chodzi - mogą sobie płacić nawet odsetki, ale co to robi za różnicę Ukraińcom gdy uda im się otwierając na zachód dorobić więcej niż tego NIE robić? Oni właśnie są biedni przez to, że są odłączeni od zachodniego kapitału - są kompletnie sami gospodarczo (patrząc na to dłużej i porównując np. do Polski).

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

Co z tego że doświadczyłeś, skoro i tak sprawiasz wrażenie, że wciąż nie rozumiesz mentalności moskala/kacapa/dziczy azjatyckiej. Tobie się wydaje, że to zadziała tak jak w cywilizacji romańskiej. Nie, tak się nie stanie. Ulegasz złudzeniu, że oni są podobnie biali, mają dwie ręce i dwie nogi, to są tacy jak my. Wierz mi, nie rozumiesz "kacapskiego syfu", czego dowodzisz niemal każdym wpisem. Wiem, że to bariera trudna do przeskoczenia, ale im szybciej zrozumiesz, że to zupełnie inna cywilizacja, tym bardziej Ci się rozjaśni. 

To może trzeba ich ucywilizować jak zachód cywilizował niższe kulturowo ludy?
Ja to wiem - znam tą cywilizację. Lecz w przeciwieństwie do Rosjan, to Ukraińcy wiedzą, że są w pewien sposób spierdoleni i to ich mocno zmieniło i zmienia. 

Genetycznie i Rosjanie i Ukraińcy są nam bliscy. Zmienić ich kulturowo (tj. Ukraińców, z Rosjanami jeszcze nie ma takiej karty przetargowej...) i będzie do przodu. 

Z bólem serca to piszę, ale na zachodzie (tak, jebać ich za to) także uważali i często dalej uważają, że bliżej nam do wschodu niż zachodu mimo że my sami słusznie uwielbiamy mówić, że jesteśmy cywilizacją łacińską i zachodem. Nic nie jest stałe, oczywiście. 
Kategorie, które wyznaczył Koneczny gdy chodzi o cywilizacje także są płynne (płynne jak mózg jest płynny)..

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

Do tego konieczna jest rzecz fundamentalna - świadomość osobistej racji stanu jako pierwszej. A dopiero potem umieszczona w kontekście racji stanu kraju czy narodu. Zapytaj Żydów ;) 

Tu aż na myśl przychodzą książki naczelnej przedstawicielki tego narodu - Ayn Rand. 
Przez 6 lat przemagam się do jej "Atlasu Zbuntowanego" (po tym jak w około 180 stronie zmęczyłem się opisem romantycznym jakiegoś latynoskiego macho przez 10 stron) :D
 

6 godzin temu, Rnext napisał:

A to da się go jeszcze bardziej pokazać niż teraz???

No bywały gorsze kryzysy. 

Nie żebym narzekał, broń Boże. Może po prostu jestem wychowany w biedzie i minimalizm robi swoje..

6 godzin temu, Rnext napisał:

No wiesz sam, że w koloniach ważniejsza była ziemia i surowce od jakichś tam tubylców ;)

Kiedyś tak. Teraz dużo większą wartość stanowią młodzi ludzie, a szczególni ci wykształceni w STEM. USA i zachód wysysa takich z reszty krajów świata przyciągając Soft Powerem i możliwościami. 

Ale do rzeczy - także oddziaływano kulturowo. Rosja ruszyła do przodu jak za Piotra Wielkiego przemodelowała armię na wzór europejski, Japonia wzrosła jak otworzyła się na myśl zachodnią. Praktycznie na całym świecie było tak, że gdziekolwiek Europejczycy przyjechali, to byli tak do przodu w porównaniu do ludów tubylczych (jak kosmici z supernowoczesną technologią), że musieli oddziaływać i poruszać do przodu tamtejsze ludy.

 

Choćby wiele do uświadomienia daje fakt, że bardzo wiele ludów afrykańskich do czasu aż przyjechali europejczycy, to nawet koła nie wymyślili - jaka luka dzieliła ich. 

 

 

A, to była odpowiedź do Kesperta.
Ale jak już się rozpisałem, to zostawię. :D 

4 godziny temu, Baca1980 napisał:

Świetnie zaczęli od rozjebania sobie kraju. A nie lepiej było oddać część swojego terytorium? Bo skończy się powrotem do Status quo ante bellum. Za to z rozjebanym krajem. Podobnie jak z Polską w 1939 r.

Nie dało się oddaniem części kraju, bo Rosjanie chcieli całą Ukrainę i pokazali to ofensywą na Kijów. Gdyby zobaczyli, że Ukraińcy nie stawiają oporu, to Rosjanie NA PEWNO poszliby dalej. To jest jasne jak słońce. Oni tylko język siły rozumieją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.