Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@slusa weź chłopie na wstrzymanie, bo czasami walniesz jak łysy grzywką o parapet. Ani żaden znawca, ani tym bardziej przeczytał. Mam ciekawsze i profitne rzeczy do czytania. Pućka zaczął mordować innych ludzi zanim pewnie się jeszcze urodziłeś, wysadzał bloki mieszkalne w Moskwie, zlecał morderstwa nawet poza Rosją albo zsyłał niewygodnych do łagrów. Naprawdę nie zawężajmy patrzenia na tego bandziora do Ukrainy czy bombardowania szkół. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Rnext said:

@slusa weź chłopie na wstrzymanie, bo czasami walniesz jak łysy grzywką o parapet. Ani żaden znawca, ani tym bardziej przeczytał. Mam ciekawsze i profitne rzeczy do czytania. Pućka zaczął mordować innych ludzi zanim pewnie się jeszcze urodziłeś, wysadzał bloki mieszkalne w Moskwie, zlecał morderstwa nawet poza Rosją albo zsyłał niewygodnych do łagrów. Naprawdę nie zawężajmy patrzenia na tego bandziora do Ukrainy czy bombardowania szkół. 

 

A przepraszam bardzo, co robili Amerykanie na całym świecie? Pół miliona ofiar cywilnych jak nie więcej? 

 

Putin wysadził blok żeby dojść do władzy i stłumił separatyzm żeby mu się kraj nie rozleciał. Pomyśl co by się stało gdyby tam się ludzie na poważnie zaczęli tłuc między sobą, ile byłoby ofiar, wiesz ile tam jest grup etnicznych? 

 

Rosja =/= ZSRR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, slusa said:

A przepraszam bardzo, co robili Amerykanie na całym świecie? Pół miliona ofiar cywilnych jak nie więcej? 

To co już o nich pisałem. Nie są lepsi. 

W zasadzie mamy do czynienia z głównymi podpalaczami świata, z którymi zawieramy ścisłe sojusze, mimo, że są bardziej zbrodniczy od Putina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tmr said:

darmową siłę roboczą podeśle każdy Sąd Rejonowy

Z tym bywa różnie. Może zależy od sądu.

 

2 hours ago, tmr said:

Co rzucone na przeciwwagę ?

Do mediów, które lubują się w negatywnych newsach, pozytywy nie trafiają. Więc rzucam - alternatywne negatywy. I ważymy negatyw do negatywu, jabłko do jabłka.

 

Ruskie:

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3021732,pijany-rosjanin-wyzywal-i-atakowal-przechodniow-w-warszawie-do-sieci-trafilo-nagranie

https://tvn24.pl/pomorze/potrojne-morderstwo-ktore-wstrzasnelo-trojmiastem-ra630024

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/2894717,oszukal-seniora-na-90-tys-zlotych-rosjanin-z-zarzutami-i-aresztem

https://legio24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/41433_nowy-dwor-maz-rosjanin-sprawca-wtorkowego-napadu-na-lombard.html

 

Jakbyś chciał porównywać liczby bezwzględne, pamiętaj że Rosjan do Polski przyjechało bodajże 60 tysięcy, a Ukraińców >6milionów.

Czyli 1:100, na 4 Rosjan powyżej odpowiedz przykładami 400 Ukraińców. Trochę się naszukasz ;)

Szczególnie że masz tam potrójne zabójstwo, z takimi kwiatkami jak "Następnie Samir S. zabił jednym strzałem w głowę dziewczynkę (mowa o 16-miesięcznej dziewczynce)... U dziecka oprócz śladów po kuli stwierdzono, że było także bite twardym narzędziem. Być może dziecko było bite po to, żeby wymusić coś na rodzicach". Edycja: a potem, ukradł z mieszkania m.in. sztućce z logo Waffen SS.

Skąd takie liczby Rosjan:

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36859221-srednio-380-rosjan-wjezdza-codziennie-do-polski-mimo-ograniczen-to-niemal-tyle-samo-co-przed-rokiem

(W ramach ułatwienia - jeśli znajdziesz Ukraińca który w ostatnich latach zabił 3*(100:1)=300 Polaków, też uznam).

 

A żeby nie było zbyt jednostronnie, my też nie jesteśmy święci jako "Polactwo":

https://policja.pl/pol/aktualnosci/304,KSP-Kolejny-zatrzymany-w-zwiazku-z-pobiciem-Rosjan.html

https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/2085,Zaatakowal-nozem-obywatela-Rosji.html

https://policja.pl/pol/aktualnosci/21873,Chcial-piwo-zostal-okradziony-i-uderzony.html

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kespert napisał:

Szczególnie że masz tam potrójne zabójstwo, z takimi kwiatkami jak "Następnie Samir S. zabił jednym strzałem w głowę dziewczynkę (mowa o 16-miesięcznej dziewczynce)... U dziecka oprócz śladów po kuli stwierdzono, że było także bite twardym narzędziem. Być może dziecko było bite po to, żeby wymusić coś na rodzicach".

Skąd takie liczby Rosjan:

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36859221-srednio-380-rosjan-wjezdza-codziennie-do-polski-mimo-ograniczen-to-niemal-tyle-samo-co-przed-rokiem

(W ramach ułatwienia - jeśli znajdziesz Ukraińca który w ostatnich latach zabił 3*(100:1)=300 Polaków, też uznam).

 

Obawiam się, że ci rzekomi Rosjanie, to w dużym odsetku Czeczeni. Imię Samir, z powyższego linku, to imię islamskie.

 

Trudno dokładnie określić, ilu Czeczenów mieszka w tej chwili w Polsce. Według szacunków jest to około 20 tysięcy ludzi. 

W 2015 roku 7989 obywateli Rosji złożyło wnioski o nadanie statusu uchodźcy. Z całą pewnością znaczącą większość z nich stanowili Czeczeni.

 

http://uchodzcy.info/infos/glowne-kraje-pochodzenia/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 No, ale i tak to dalej Rosjanie. Walczą pod flaga Rosyjska. 

 

Czeczenów w Polsce mamy dużo - taka ciekawostka dla was - ci Czeczeni którzy walczą po stronie ukr często przyjeżdżaja z Polski. 

 

Polska w ogóle jest taką matką opozycji do wschodu. 

Pułk Kalinowskiego my szkoliliśmy, czeczenów tych pro zachodnich tak samo i inne takie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kespert napisał:

Z tym bywa różnie. Może zależy od sądu.

Od kuratorów zawodowych. Uwierz mi, jest sporo wyroków za "drobnicę" - alimenciarze, kierowcy pod wpływem... wiem to zawodowo.

 

41 minut temu, Kespert napisał:

Więc rzucam - alternatywne negatywy.

Po 1 : nie dajemy Rusowi 220 mln miesięcznie na 500+, nie dajemy po 12 000 zł na dziecko, nie uzbrajamy, nie wspieramy, 

Po 2 : nie chodzi o wyścig, która nacja ( chociaż ze statystyk Policji wynika, że ukry ) jest "gorsza" ( wrzucić ilu ludzi ukraińcy zabili w tym roku w PL ?) .

Postawiono tu tezę, że przedstawia się ukrów w złym świetle. No ok. To pokażcie to dobre światlo. Nawet ten zwietrzały przykład libertyna. Piszesz, że media lubują się w negatywnych newsach. Myślę, że akurat upaińcy mieli ( i mają ) olbrzymią przychylność mediów. Nawet te glupie wstażki z barwami noszone przez prezenterów. Sądzisz, że prezenter przyozdobiony w ich barwy mówił by nieprzychylne texty ? Poważnie? Gdyby media podchwyciły ich pozytywną aktywnośc to by do porzygu o tym trąbiły.

Nawet dziś gadałem z właścicielami firmy. Opowiadali, że pijanych pracowników mają często. Ale upaińców już nie zatrudnią bo przyłazili pijani i awanturowali się, że "dziś nie pił". A na licznku 1,5-1,8.

 

Stąd moja propozycja o wskazanie przeciwwagi. Nie przestępstw Rusa. Nie tego, że "nasi też". Pytam o przekaz pozytywny dot. działań/zachowań upaińców.

Edytowane przez tmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, cst9191 said:

Obawiam się, że ci rzekomi Rosjanie, to w dużym odsetku Czeczeni

Gdzieś musisz postawić granicę. Mohamed z Londynu, ale z ukraińskim paszportem, to Ukrainiec.

Bo skończymy jak po II WŚ, Żydzi umierali w niemieckich obozach (pomimo polskich paszportów) ale na Gestapo to już kapowali Polacy (bo paszport polski). Nawet jeśli to była ta sama osoba.

5 minutes ago, tmr said:

Postawiono tu tezę, że przedstawia się ukrów w złym świetle.

Dobra, rozumiem. Mówimy o dwóch innych tezach.

6 minutes ago, tmr said:

Myślę, że akurat upaińcy mieli ( i mają ) olbrzymią przychylność mediów.

Tylko większości mediów. A artykuły negatywne propaguje "mniejszość" mediów.

7 minutes ago, tmr said:

Sądzisz, że prezenter przyozdobiony w ich barwy mówił by nieprzychylne texty ?

Zasłona dymna to stara, stara metoda psychomanipulacji.

8 minutes ago, tmr said:

Gdyby media podchwyciły ich pozytywną aktywnośc to by do porzygu o tym trąbiły.

Próbowali, na początku luty/marzec (jakieś czyszczenie miasta w ochotniczych akcjach, jakiś polski kierowca wyciągnięty z rozbitego auta i temu podobne).

Nie klikało się, kasa na pozytywnych newsach się nie zgadzała. Więc nie ma.

10 minutes ago, tmr said:

Ale upaińców już nie zatrudnią bo przyłazili pijani i awanturowali się, że "dziś nie pił". A na licznku 1,5-1,8.

Tak to Polacy też mają... dowolna budowa, dowolna stocznia. Bardziej zawód, nie narodowość.

Oczywiście nie wszyscy, ale przecież nie chcemy np. oceniać wszystkich Polaków na podstawie berlińskich gangów złodziei samochodów, no nie?

 

12 minutes ago, tmr said:

Pytam o przekaz pozytywny dot. działań/zachowań

I takiego nie dostaniesz. Nie dlatego że go nie ma, ale dlatego że nikt go nie upowszechnia... traktuje jako oczywistość.

A media tylko liczą zyski z "klików".

 

Dobra analogia - masz w mediach negatywy, że ktoś się udusił z braku powietrza, bo np. butla nurka zawiodła. Ale tego że tego samego dnia setki innych nurków nie miało "negatywa" - nikt nie nagłośni. Ani tego, że ktoś nurkował 90min, choć na butli było nabite tylko 70, ale nabili "z zapasem".

Może ktoś w temacie socjotechnik komentarzy sklepowych mnie poprawi, ale jeśli pamiętam - jeden klient niezadowolony odstraszy 5 innych, ale jeden klient zadowolony przyprowadzi 0.4 następnego. Tymczasem 95% klientów komentarza nigdy nie wystawi.

 

A przykład ad absurdum - sama obecność Ukrainek "na żerowisku" już ciut utemperowała sporo naszych Pań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu media informowały i nadal informują o ukrofilskim zrywie i pomaganiu im ? O punktach wydawania odzieży, wsparciach, próbach asymilowania, wdrażania do pracy? To pozytywny przekaz. I był/jest...

Nie przemawia do mnie to co napisałeś o unikaniu pozytywnego przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tmr napisał:

To czemu media informowały i nadal informują o ukrofilskim zrywie i pomaganiu im ? O punktach wydawania odzieży, wsparciach, próbach asymilowania, wdrażania do pracy? To pozytywny przekaz. I był/jest...

Nie przemawia do mnie to co napisałeś o unikaniu pozytywnego przekazu.

Co usilnie starają się głosic media, to jedno. Co myślą ludzie, to drugie. 
Mnie dziwi jedno, a chodzi konkretnie o to jak szybko z Polaków zrobiło się tak zastraszonych wypowiedzenia tego co naprawdę myślą. Wiekszosc ludzi ma ich, calej tej wojenki, ladowaniw kasy i srodkow bez pokrycia, ale malo kto odważy sie podniesc glos. Narzucona - znowu - jest pewna narracja, przeciw, ktorej ludzie nie przemowia. Tu i tam przewinal sie temat, jakoby PiS dogadal sie co do Wolynia i przymyka oko na kult bandery. Potem Dudu na rocznicy Krwawej Niedzieli karze rodzinom ofiar „Ważyć słowa”, a po paru miesiącach wiceprezes biura rady prezydenta w wywiadzie z Rosyjska opozycjonistka stwierdza, ze Polacy juz odpuscili temat „tragedii wolynskiej” i ze to Ukraina, a nie Polska w niedalekiej przeszlosci musi pelnic role lidera w regionie. 
Sprawa prowokacji z rakietami, dopuszczenie do ekshumacji ofiar co PiS odbebnil jako wiekopomny sukces, a okazalo sie, ze jednak chodzi o jedna wies xd. Domaganie sie dopuszczenia ichniejszych „specjalistow” do sledztwa w sprawie rakiet. Mianowanie niekryjacego sie banderowca na wiceministra MSZ.

Jawne plucie nam w twarz z jednoczesnym pierdoleniem o byciu „siostrzanym” narodem xdd. 
Jakis czas temu na ich yt popularnosc bila piosenka nagrana przez popularny upainski zespol o - jakzeby inaczej - kurwie banderze 

https://wprawo.pl/ukraincy-pluja-polakom-w-twarz-ukrainska-piosenkarka-nagrala-utwor-wychwalajacy-bandere/


Polacy widza, ze oni sie nie asymiluja, bo po co - idzie do sklepu, kina, restauracja, fastfood, uber, kiosk -> upainska obsluga. Czasem nie da sie nawet porozumiec we wlasnym kraju z kasjerem bo „nie panimaju”. 
Elyty przepuchaja narracje o braterstwie, tu i owdzie pojawiaja sie jakies artykuly o wspolnej przyszlosci, Polsce i Polakach stającej sie krajem, narodem dwuetnicznym. Inflacje cisnie coraz wieksza, utrzymujemy pasozyta, raka na i tak oslabionym ciele. Czekam az to jebnie i ludziom (po fakcie jak zwykle) otworza sie oczy i zobacza w jak chujowej sytuacji sie znalezli. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Obliteraror napisał:

Podobno rosyjski. A u Was to Murzynów biją! Wiem, wiem.

 

Jak dostanę portugalski paszport, to przestanę być Polakiem? ;)

No dobrze, fajna wymówka. Tych rusinów, których się nie lubi - to Ukraińcy. Proste. 

2 godziny temu, lxdead napisał:

Polacy widza, ze oni sie nie asymiluja, bo po co - idzie do sklepu, kina, restauracja, fastfood, uber, kiosk -> upainska obsluga. Czasem nie da sie nawet porozumiec we wlasnym kraju z kasjerem bo „nie panimaju”. 
Elyty przepuchaja narracje o braterstwie, tu i owdzie pojawiaja sie jakies artykuly o wspolnej przyszlosci, Polsce i Polakach stającej sie krajem, narodem dwuetnicznym. Inflacje cisnie coraz wieksza, utrzymujemy pasozyta, raka na i tak oslabionym ciele.

No to w końcu pracują czy są pasożytem na chorym ciele? Zdecyduj się, bo te same bzdury słyszałem 10 lat temu od frustrowanych angoli, którzy wielce szukali pracy, ale byli zbyt wielkimi panami by brudzić sobie rączki pracą, za którą brali i biorą się Polacy. 

 

2 godziny temu, lxdead napisał:

Czekam az to jebnie i ludziom (po fakcie jak zwykle) otworza sie oczy i zobacza w jak chujowej sytuacji sie znalezli. 

No to trochę sobie jeszcze poczekasz.

 

Rozumiem, że dla niektórych najlepiej, aby wszystko pozostało na zawsze stałe, ale nie da się tak. To jest dosyć żałosne jak wielu wypisujących i narzekających na "upaińców" nie zdaje sobie kompletnie sprawy w jak ważnym momencie historycznym teraz żyjemy (coś jak 1940 rok). Także nie rozumieją realnych problemów kraju jak problemy demograficzne, które są albo na siłę ignorowane, albo przemilczane i udawanie, że te problemy nie istnieją. Mija 25 lat dzietności 1.3, to do k*rwy nędzy nie dziwcie, że mamy masową migrację. Będzie jeszcze większa. Podziękujmy pokoleniu urodzonym w latach '70 i '80. 

 

Kompletny brak myślenia strategicznego - co robić, jak, w którą stronę iść w skali makro i mikro... Nic, to jest najgorsze. Każdy idzie w swoją stronę będąc jak koguty z oderwanym łbem...

 

13 godzin temu, Patryk napisał:

Walenie konia do przestępstw popełnianych przez Ukraińców w Polsce to nowy sport narodowy Polaków, każde forum, każdy pej na facebook o tym trąbią. Wiadomo jaki przekaz odgórnie leci przynajmniej. Jezu jedwabnikiem bardzo łatwo sterować. 

 

Przecież tu wystarczy wrzucić news który stawia UKR w złym świetle i od razu: tak się kończy pomaganie i rozdawanie peseli. Ludzie odkryli, że w każdej masie ludzkiej są złe jednostki. Interesujące zjawisko, a to zdecydowana większość polaków w taką narracje idzie z tego co widzę po znajomych i w necie. Szkoda.

Na fb najwięksi debile i imbecyle wśród moich znajomych, którzy w GIMNAZJUM mieli same pały, choćby z matematyki (wnioskowanie, liczenie, wyciąganie wniosków, dowodzenie generalnie) łapią tą antyukraińską papkę jak leci. Typowe komiksiki jak to nas nie zjedzą, fejkowe przeróbki gdzie Szmychal niby jest na tle banderowskiej flagi (wycięte - w całości jest to inna flaga), albo właśnie co piszesz - szukanie wśród przestępstw Ukraińców, mimo że potem okazują się Polakami jak Ci na nowym świecie w Warszawie, albo jak ta z Przemyśla, która miała rosyjski paszport. 
 

No dosłownie takie sebiksy się na to łapią. Nie piszę, że tutaj koniecznie tacy są, ale że sam mam takie doświadczenia. Generalnie każda sekcja komentarzy na fb to jest wylęgarnia debilizmu wśród polskich kacapów, którzy pozjadali wszystkie rozumy, wklejają przeróbki wyraźnie wykonane wiadomo u kogo (kraina R) i jest to całe zawalone komentarzami. 
 

Tak więc, masz rację. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No dobrze, fajna wymówka. Tych rusinów, których się nie lubi - to Ukraińcy. Proste. 

Idz i powiedz ktoremus pierwszemu lepszemu z brzegu, ze jest rusinem, a nie ukraincem, a dostaniesz w zęby.

37 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No to w końcu pracują czy są pasożytem na chorym ciele? Zdecyduj się, bo te same bzdury słyszałem 10 lat temu od frustrowanych angoli, którzy wielce szukali pracy, ale byli zbyt wielkimi panami by brudzić sobie rączki pracą, za którą brali i biorą się Polacy. 

 

Wkurwia mnie jak jebane bezbeki porównuja ta sytuacje do Polakow i imigracji na Wyspy. My anglikow nie mordowalismy - to primo. Secundo - za caly sprzet, na ktorym nasi latali i bronili Anglii, zarekwirowano nasze zloto, ergo zaplacilismy.

Co do pracujacych, owszem, sa i pracuja, tym samym nie chcac sie uczyc Polskiego, bo po co. A rakiem, pasozytem co obecni uchodzcy spierdalajacy i to z zachodniej ukrainy do Polski. Mam ci tu kurwa przytaczac przyklady jak nasz system wspomagajacy uchodzcow byl dojony na lewo przez nich? Pobieranie kasy i wracanie spowrotem dla siebie. PiSiory polataly te dziury, ale po jakim czasie?

 

37 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No to trochę sobie jeszcze poczekasz.

Bynajmniej synek, nie troche -> 2023 i zobaczysz dopiero cyrk xD

 

Jak z Ciebie taki upainofil to co ty tu jeszcze robisz? Pakuj manatki i zasuwaj na wschodni front wspierac "bratni" narod. Dwoch juz takich dostalo po kulki, jedz, badz trzecim. Mozesz sobie wmawiac, ze to jakas kurwa wiekopomna chwila, ze ci ludzie nam sa potrzebni (nie sa), itp. pierdy o "braku wolnej Polski bez wolnej upadliny". Napisze krotko, po stokroc wolalbym tu miec imigrantow z bliskiego wschodu czy afryki niz ukrow, po tych pierwszych wiadomo czego mozna sie spodziewac i jak - patrzac na bledy krajow zachodnich - wyciagnac wnioski i ich nie powtarzac. Upadliniec? Wystarczy dobre powiedzenie, lepszy wrog, ktorego znasz niz falszywy "przyjaciel".

 

Upadlina to jest mentalnie to samo co Ruscy, to samo, do nas to im brakuje dobrych 200-300 lat rozwoju kulturowego.

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lxdead napisał:

Idz i powiedz ktoremus pierwszemu lepszemu z brzegu, ze jest rusinem, a nie ukraincem, a dostaniesz w zęby.

No już to widzę. xD 
 

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Wkurwia mnie jak jebane bezbeki porównuja ta sytuacje do Polakow i imigracji na Wyspy. My anglikow nie mordowalismy - to primo.

No Niemcy nas mordowali w 30 razy większej skali i jakoś Polakom nie przeszkadza jechać do Niemiec podcierać dupy SS-manom. Tak więc - co OBECNI żyjący Ukraińcy mają do tego? Szczególnie ci, którzy pracują? 
A może mam ci przypomnieć co polska szlachta robiła Ukraińcom jeszcze w XIX wieku gdy była pańszczyzna? Jak już tak sięgamy do historii jako DOGODNY ARGUMENT W TEJ DYSKUSJI. 

 

A nie, bo tylko liczy się argument "WOŁYŃ UPA BANDERA". To jest jedyny język i argument i wszędzie go trzeba zakrzyczeć, wydrzeć się, a jak druga strona nie zrozumie, to napisać "j*bany ukropoliniak, WON bronić UPAINY!" (do tego zaraz przejdę).

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Secundo - za caly sprzet, na ktorym nasi latali i bronili Anglii, zarekwirowano nasze zloto, ergo zaplacilismy.

No Ukraińcy też płacą życiem - szczególnie walcząc w przestarzałym, choć zdolnym do walki sprzęcie typu T-72 lub BMP-1. Dobrze, że występuje wymiana generacyjna i to wykonany w tak dobry sposób. 

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Co do pracujacych, owszem, sa i pracuja, tym samym nie chcac sie uczyc Polskiego, bo po co.

Z mojego doświadczenia się uczą i z większością, z którą zdarzyło mi się w życiu rozmawiać, to wielu mówi po polsku. 
No ale wiadomo - spotkałeś 3 czy 4 i wyciągasz całościowe wnioski, typowo.

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Mam ci tu kurwa przytaczac przyklady jak nasz system wspomagajacy uchodzcow byl dojony na lewo przez nich? Pobieranie kasy i wracanie spowrotem dla siebie. PiSiory polataly te dziury, ale po jakim czasie?

Fajnie. Napisz teraz ile oni wpłacają do systemu swoją pracą i ile wpłacali przez ostatnie 7 lat..

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Bynajmniej synek, nie troche -> 2023 i zobaczysz dopiero cyrk xD

No to trochę poczekam. Na obietnicę Cezarego Grafa o WIELKIM HIPERKRYZYSIE już 2 lata czekam.

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Jak z Ciebie taki upainofil to co ty tu jeszcze robisz? Pakuj manatki i zasuwaj na wschodni front wspierac "bratni" narod.

Oho, uwaga - koronny argument typowego oświeceniowca, u którego na słuch o Ukrainie i Ukraińcach trzęsą się ręcę. :D

Nowe wyrażenie do słownika - "upainofil". 

Co tu robię? Żyję, bo jestem u siebie. Oczywiście gdy trzeba będzie, to pojadę - na pohybel tym wszystkim ignoranckim sk/rwysynom wymądrzającym się sprzed komputera niepotrafiących przewidzieć działań państwa na dłużej niż pół roku - bo liczy się tylko czub własnego nosa. I nie chodzi tu o altruizm, ale o długoterminowy interes państwa polskiego i Polaków. 
Rosja realizuje swój długoterminowy plan mający na celu połączyć z Francją i Niemcami jednym systemem gospodarczo-politycznym. Na naszym trupie - w tym planie nas nie ma i jest oczywiste jak słońce, że nie jest to w naszym interesie. Stąd, jako jeden z punktów planu zaatakowano Ukrainę i to co dzieli Polskę z Ukrainą jest współpracą naturalną wynikającą ze wspólnego poczucia zagrożenia (już nie muszę pisać ile bałtowie dają mimo swojej małości). Stąd w interesie Polski w długim terminie, jako że jest nas tylko 37 milionów, współpracować z tymi krajami mający wspólne cele i wspólne poczucie zagrożenia jak najbardziej zacieśniając współpracę w celu powiększenia potencjału, który pozwoli zarówno obronić się przed wpływami Rosji jak i Niemiec. To jest w interesie Polski. 
Natomiast to o czym pierdolą takie upafoby (xD) to jest typowe łapanie zarzutki farm trolli od Prigożina.


Dużo wychodzę do ludzi i generalnie rozmawiać, który przedstawiają trolle z fb i twittera oraz oczywiście powtarzający za nimi tacy jak ty, to po prostu nie istnieje, stąd trzeba być zamkniętym w domu i wychodzić tylko do sklepu by się spotykać z tymi ludźmi...

I co myślisz, że dawne czasy powrócą? Że nagle Polska zacznie mieć na to wszystko wyj/bane "nas to nie obchodzi" i wycofać wszystkich "ukrów" do siebie? Bo w naszym położeniu geograficznym takie zachowanie byłoby szczytem debilizmu, co w sumie można wywnioskować po mojej krótkim opisie naszej rzeczywistości geopolitycznej.

 

51 minut temu, lxdead napisał:

Dwoch juz takich dostalo po kulki, jedz, badz trzecim.

Widzę średnio ogarniasz konflikty. Zachowujesz się jak rozkapryszona nastolatka (to dziwne, bo sprzed lat pamiętam cię jako wyważonego gościa). "Tak Ci te ukry nie przeszkadzają, to już! WYPI*RDALAJ NA UPAINĘ WALCZYĆ I UMIERAĆ ZA NICH!". Ktoś musi tłumaczyć elementarne sprawy jak wyżej by więcej ludzi nie nabierało się na bzdury w stylu "powróćmy do polityki wielowektorowej" lub "zakończmy sankcje, bo w nas bardziej uderzają i wypierdolmy tych ukrów!". 
 

51 minut temu, lxdead napisał:

Napisze krotko, po stokroc wolalbym tu miec imigrantow z bliskiego wschodu czy afryki niz ukrow, po tych pierwszych wiadomo czego mozna sie spodziewac i jak - patrzac na bledy krajow zachodnich - wyciagnac wnioski i ich nie powtarzac.

No nie dziwię się, że wolisz imigrantów ze średnim niższym IQ. No tak, wiadomo czego się można spodziewać, czyli lenistwa i bezrobocia. 

Ukraińcy ci kobiet nie zabiorą, ale nie wiem czy to ma dla ciebie jakiekolwiek znaczenie. Pracę zabiorą, ale jest jej teraz pełno.

51 minut temu, lxdead napisał:

Upadliniec? Wystarczy dobre powiedzenie, lepszy wrog, ktorego znasz niz falszywy "przyjaciel".

 

Upadlina to jest mentalnie to samo co Ruscy, to samo, do nas to im brakuje dobrych 200-300 lat rozwoju kulturowego.

Wolę Ukraińca i swoich kumpli Ukraińców (część kumpli, żeby mnie źle nie zrozumiano, bo emocji tutaj nie brakuje widzę) niż znajomości z "Polakami", wielkimi "patriotami" (którzy jak zauważyłem w życiu najwięcej na nich narzekają), a którzy sami są w życiowym bagnie, których największym życiowym osiągnięciem jest wyjechać do Holandii zrywać paprykę lub drzeć mordę na marszu niepodległości mając kompletne szambo w głowie. 

 

No zajebisty masz miernik mierzenia kultur w takim razie jak masz podstawowe braki wiedzy (i większość Polaków ma) w geopolityce, naszym położeniu, rosyjskiej i polskiej kulturze strategicznej... Taka niższa kultura, ale są w stanie walczyć o swoje, a nie jak pseudo-patrioci schowają się i skomlą "yyy to nie nasza wojna! NIE PROWOKUJCIE! Jak zaatakują, to ucieknę!". Kraj z takimi kulturalnymi ludźmi raczej rozsypuje się jak domek z kart, tak więc nie wiem jaki masz miernik kulturowy.

 

Fajnie jakby w ogóle dyskusja zaczęła się toczyć na temat "jak długoterminowo ugrać jak najwięcej dla Polski przy naszych problemach, przy naszym położeniu geograficznym, przy nam grożących zagrożeniach oraz przy zmieniającym się obecnie świecie w kwestii hegemonii i przemysłu 4.0", a nie "yyyy upadlińcy źli, jeszcze zobaczysz!". Żałosne...

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

No już to widzę. xD 

Ja tez i zapewne zpalul bys sie krwia, choc raczej czytajac te twoje upainofilskie wysrywy to predzej bys sie takiemu wypial.

Cytat

No Niemcy nas mordowali w 30 razy większej skali i jakoś Polakom nie przeszkadza jechać do Niemiec podcierać dupy SS-manom. Tak więc - co OBECNI żyjący Ukraińcy mają do tego? Szczególnie ci, którzy pracują? 

 

Niemcy nie nazywaja ulic, stadionow, skwerow,  nie stawiaja pomnikow i nie gloryfikuja ludobojcow - primo.

Secundo - Niemcy nie neguja ludobojstwa na Polakach, Zydach i nie probuja obrocic tego w "tragedie" czy "okropienstwa strasznych czasow" - jak to fajnie nazwala ambasada upainy w rocznice Krwawej Niedzieli jednoczesnie rozpisujac sie o ludobojstwie biednych ukraincow z rak ruskich. Fajna sprawa, jak oni nas to "ofiary trudnych czasow" i "tragedia", ale jak ruscy ich to "ludobojstwo" i "rosjanie"". Z jednej strony potrafia napisac wprost kto i co, a z drugiej juz nie przechodzi akceptacja przeszlosci.

A skoro juz przy tych SS-manach jestesmy - to nie Niemiecki tylko upadlinski sad najwyzszy zadecydowal, ze symbole nazioli nie sa symbolami nazioli i mozna ich uzywac do woli. Kumasz czacze czy dalej ci ciezko  to przetrawic logicznie? xD

To jest wlasnie ta magiczna roznica kulturowa, oni i ruscy to jedna dzicz, jedna mentalnosc, jedna hipokryzja i pogarda dla ludzkiego zycia. Turanskie wypociny.

 

Cytat

A może mam ci przypomnieć co polska szlachta robiła Ukraińcom jeszcze w XIX wieku gdy była pańszczyzna? Jak już tak sięgamy do historii jako DOGODNY ARGUMENT W TEJ DYSKUSJI. 

Ooo, a to ciekawe, ta Polska szlachta jak Jarema Wisniowiecki z rodu Rurykow? Czekaj.. a to nie Rusin? xD Cala ta ludnosc rusinskiego pochodzenia byla jebana - uwaga, uwaga - przez swoich ziomeczkow, tez Rusinow, tylko z wyzszej klasy spolecznej -> szlachta. Rzygac mi sie chce, jak ktos wytacza tak zjebana argumentacje dla ludbojstwa. Wiadomosc dla ciebie, z ostatniej chwili - > Polskie chlopstwo bylo rownie mocno jebane jak rusinskie. Kolejna informacja dla ciebie, bo widac nie wiesz, ale upadlincy dopuszczali sie maltretowania, zameczania i rezania w brutalny sposob cywilnej ludnosci juz podczas walk o Lwow. Dlaczego? Tak ich klulo, ze nie mogli dac sobie rady z broniacymi miasta cywilami, w tym duzej mierze dziecmi? To tez usprawiedliwisz ? Tfu!

Cytat

A nie, bo tylko liczy się argument "WOŁYŃ UPA BANDERA". To jest jedyny język i argument i wszędzie go trzeba zakrzyczeć, wydrzeć się, a jak druga strona nie zrozumie, to napisać "j*bany ukropoliniak, WON bronić UPAINY!" (do tego zaraz przejdę).

Nie synek, nie "wolyn, upa bandera", jeszcze troche a bedziesz tutaj kurwa rzucac onucami, bo ktos smial wspomniec o przeszlosci i pomordowanych w bestialski sposob ludziach, ktorych duza czesc nie ma nawet jednej, jebanej plyty pamiatkowej, ktora mowilaby, ze ktos tutaj lezy i dlaczego. Tak was kurwa kluje to, ze rodziny pomordowanych chca, nawet nie sprawiedliwosci, a zwyklego szacunku i uczciwosci dla pomordowanych, ale po co, nie? Lepiej zamilczyc temat, ktory nieporuszany jest juz od - jeszcze troche a dobije - 100 lat, przeciez wcale, a wcale nie bedzie wracac i "przeszkadzac" takim jak ty, tfu!

 

 

Cytat

No Ukraińcy też płacą życiem - szczególnie walcząc w przestarzałym, choć zdolnym do walki sprzęcie typu T-72 lub BMP-1. Dobrze, że występuje wymiana generacyjna i to wykonany w tak dobry sposób. 

A zlotem juz zaplacili? Co ty kurwa porownujesz? Tak z dupy argumentacja, ze nie wiem jak ty funkcjonujesz xD

Polacy -> walczyli na kazdym jebanym froncie II WS, obrona Anglii (przyplacone zyciem, zlotem, a potem i tak potraktowano ich jak niepotrzebny smiec), wyzwalanie Niderlandow - gdzie po dzis dzien Maczek czy Sosabowski sa tam uznawani za bohaterow, maja pomniki, ulice. I ty mi to porownujesz do upadlincow, ktorzy co zrobili dla Polski? Wymordowali bezbronnych cywili, neguja to ludobojstwo, gloryfikuja oprawcow? Dobrze u ciebie z glowka? Ty tu widzisz znak "="? XDDD

Cytat

Z mojego doświadczenia się uczą i z większością, z którą zdarzyło mi się w życiu rozmawiać, to wielu mówi po polsku. 
No ale wiadomo - spotkałeś 3 czy 4 i wyciągasz całościowe wnioski, typowo.

A z iloma ty rozmawiales na temat historii? Spotkalem 3-4? Ja mialem pod soba takich nieudacznikow, po powrocie z Zachodu 2 takich skurwieli po pijaku chcialo mi spuscic wpierdol, bo odpoczywalem po koncercie w Krakowie w parku nieopodal rynku (co skonczylo sie dla chlopakow nieciekawie, a co opisywalem w starym juz temacie z wyprawy na koncert), kolejny o malo mnie nie przejechal, a jeszcze kolejny przerysowal mi bok auta i nie myslal sie zatrzymac. Nie mierz wszystkich swoich miara, bo sie zdziwisz. Wielu to nie potrafi wydusci z siebie kilku poprawnych zdan, i chyba wiekszosc osob, ktora miala do czynienia z nimi nawet sie nie zajaknie i potwierdzi, a to ze ty jakichs tam gosci poznajesz co po pare lat tu mieszkaja i maja w dupie ta swoja upadline, wiec wyuczyli sie jezyka - mam to gdzies.

 

Cytat

Fajnie. Napisz teraz ile oni wpłacają do systemu swoją pracą i ile wpłacali przez ostatnie 7 lat..

Fajnie, napisz teraz ile oni wywiezli na upadline, a ile zostawili w PL. Napisz, ile z naszych skladek poszlo na uchodzcow, ich dzieci. Napisz, ilu Polakow pomarlo podczas plandemii ze wzgledu na "brak miejsc w szpitalach", kiedy dla nich bylo miejsce od reki. Tobie kurwa rzad kaganiec trzymal na ryju i ponaglal do szczepien, a ich wpuszczal bez problemowo z diabli wiedza jakimi chorobstwami. Kolejny zabawny fakt, odpornosc dzieci w Polsce oceniania na jakies 94% na choroby takie jak swinka, grypa itp. zmalala do 80 paru po wpuszczeniu tego bydla do przedszkol i szkol. Masz znajomych, ktorzy nie znalezli miejsca w przedszkolu dla pociechy, bo upadlincy mieli pierwszenstwo? Ja mam. Przygotuj sie na ten 23% vat od gazu, poczekaj na zwiekszone ceny paliwa itp. wymysly, bo skads polskojezyczny nierzad musi wziac dla tej swoloczy.

 

Cytat

No to trochę poczekam. Na obietnicę Cezarego Grafa o WIELKIM HIPERKRYZYSIE już 2 lata czekam.

To sie synek doczekasz, wtedy poujadasz inaczej. Przypomnij mi o ile wzrosla cena za litr paliwa? Ile za butle gazu? Podatek 23% od nastepnego roku? xDD

 

Cytat

Co tu robię? Żyję, bo jestem u siebie. Oczywiście gdy trzeba będzie, to pojadę - na pohybel tym wszystkim ignoranckim sk/rwysynom wymądrzającym się sprzed komputera niepotrafiących przewidzieć działań państwa na dłużej niż pół roku - bo liczy się tylko czub własnego nosa. I nie chodzi tu o altruizm, ale o długoterminowy interes państwa polskiego i Polaków. 

Ooo, ales ty odwazny ty moj silaczu xDD I gdzie ten interes panstwa pseudo-intelektualisto? Gdzie jest interes gdy wspiera sie jedna strone, a ta jawnie pluje i poniza i traktuje jak petenta, mimo, ze sama jest w pozycji kleczaco-zebrzacej? xD

 

Cytat

Rosja realizuje swój długoterminowy plan mający na celu połączyć z Francją i Niemcami jednym systemem gospodarczo-politycznym. Na naszym trupie - w tym planie nas nie ma i jest oczywiste jak słońce, że nie jest to w naszym interesie.

 

I Jankesi nas wybawia, tak? Ktos tu chyba nie potrafi myslec przyczynowo skutkowo, robimy za dziwke USandA, a ze rozkaz idzie pompowac srodki w kraj, ktory na scenie politycznej jest nam zyczliwy jak ruscy, chocbysmy mieli sami zrec piach, to inna sprawa xD. Celem Polski jest wykrwawiac zarowno ruskich jak i upadlincow, nie angazowac sie bardziej niz potrzeba i zapewnic uchodzcom jedynie podstawowa pomoc -> zarcie, dach nad glowa i bezpieczenstwo. Socjale, pesele, przywileje to nie jest podstawowa pomoc. Zapytaj sie swojego idola Mateuszka M. skad oni ta kase biora? xDD

Cytat

Stąd, jako jeden z punktów planu zaatakowano Ukrainę i to co dzieli Polskę z Ukrainą jest współpracą naturalną wynikającą ze wspólnego poczucia zagrożenia (już nie muszę pisać ile bałtowie dają mimo swojej małości). Stąd w interesie Polski w długim terminie, jako że jest nas tylko 37 milionów, współpracować z tymi krajami mający wspólne cele

Ukraina i Polska majace wspolne cele xDDD Takiego oksymoronu to juz dawno nie widzialem. Cele Polski i Ukrainy roznia sie diametralnie, rozni nas kultura, rozni mentalnosc, podejscie do prawdy historycznej, a wspolny wrog to zaden cement, bo gdy go zabraknie, wracaja animozje i rana gnije dalej od srodka. 

Cytat

Natomiast to o czym pierdolą takie upafoby (xD) to jest typowe łapanie zarzutki farm trolli od Prigożina.

Hur durr, onuca, nie lubi upadlincow, hur durr xDD tak cie wlasnie widze - zero argumentacji synek.

Cytat

I co myślisz, że dawne czasy powrócą? Że nagle Polska zacznie mieć na to wszystko wyj/bane "nas to nie obchodzi" i wycofać wszystkich "ukrów" do siebie? Bo w naszym położeniu geograficznym takie zachowanie byłoby szczytem debilizmu, co w sumie można wywnioskować po mojej krótkim opisie naszej rzeczywistości geopolitycznej.

Jak najbardizej, spojrz na Wegry, Czechy i kazdy INNY JEBANY kraj w Europie, ktory rozgrywa ta sytuacje na chlodno, podczas gdy w Polsce jest multum takich rozemocjonowanych chlopczykow i dziewczynek nie potrafiacych spojrzec wlasnie do przodu o drobne kilka lat. Celem Polski jest

PRIMO - zapewnic dobre warunki SWOIM.

SECUNDO - nie mieszac w jakiekolwiek konflikty

TERTIO - wzmacniac bezpieczenstwo wlasnego kraju i obywateli, a nie pompowac srodki w cudze

To jak slaba jest ruska armia pokazaly ostatnie wydarzenia, a oszolomy rozpisujace sie jak to banderowskie oddzialy walcza za nasza wolnosc.. xDD dajcie spokoj, smiech na sali, bez wsparcia z zachodu ruscy owineli by ich w przeciagu miesiaca. Dla nas glowny cel to utrzymac status quo i niech obie te strony sie wykrwawiaja i oslabiaja jak najdluzej. Na scenie geo-politycznej albo dyktujesz warunki, albo ktos dyktuje je tobie, a Polska polityka wzledem ukrainy jest co najmniej nieudolna.

 

Cytat

Widzę średnio ogarniasz konflikty. Zachowujesz się jak rozkapryszona nastolatka (to dziwne, bo sprzed lat pamiętam cię jako wyważonego gościa).

Chuja mnie znasz i pamietasz, i tacy goscie najbardziej mnie bawia. Nigdy nie rozpisywalem i nie bede rozpisywac sie o tym pseudo-narodzie w superlatywach i mam ku temu swoje powody, swoje doswiadczenia. A tylko skonczony idiota bedzie wmawial innym, ze jedynie obstawanie - za wszelko cene i chocby nie wiadomo co - przy - najwyzej - ambiwalentnie nastawionym do nas kraju jest doprawdy zalosne.

 

Mam ci tu naprawde zrobic litanie?

Polska przyjmuje uchodzcow, wysyla wsparcie, zasoby -> Ukrainscy kierowcy spychaja atakuja naszych, a ich minister transporu DOMAGA sie zwiekszenia transytu w strone Polski, temat jeszcze z poczatku konfliktu.

Blokowanie jedwabnego szlaku.

Wynoszenie w urzedach ludzi o banderowskich, antypolskich pogladach, negujacych ludobostwo.

Proby eskalowania konfliktu na nasz teren (i ty kurwa taki kraj nazywasz sojuszniczym?)

Blokowanie ekshumacji ofiarom ludobojstwa (mimo zapewnien i obietnic)

Osmieszanie Polski na scenie politycznej

Przykladow z ostatnich 3 miesiecy bylo mrowie, i to jakby nie patrzec tylko rzad. Kultywacja kultu bandery wsrod normikow nadal w sile i rosnie.

Nie pierdol mi prosze, ze to jest w ogole jakakolwiek do blizszych relacji z tym krajem i narodem.

 

Cytat

No nie dziwię się, że wolisz imigrantów ze średnim niższym IQ. No tak, wiadomo czego się można spodziewać, czyli lenistwa i bezrobocia. 

Ukraińcy ci kobiet nie zabiorą, ale nie wiem czy to ma dla ciebie jakiekolwiek znaczenie. Pracę zabiorą, ale jest jej teraz pełno.

Wolę Ukraińca i swoich kumpli Ukraińców (część kumpli, żeby mnie źle nie zrozumiano, bo emocji tutaj nie brakuje widzę) niż znajomości z "Polakami", wielkimi "patriotami" (którzy jak zauważyłem w życiu najwięcej na nich narzekają), a którzy sami są w życiowym bagnie, których największym życiowym osiągnięciem jest wyjechać do Holandii zrywać paprykę lub drzeć mordę na marszu niepodległości mając kompletne szambo w głowie. 

A ci wielcy ukrainscy patrioci co robia w kraju? Nie wracja bronic? Po co? Tu juz ich najlepiej wszystkich podsumowal Irytujacy Historyk

 

 

Cytat

No zajebisty masz miernik mierzenia kultur w takim razie jak masz podstawowe braki wiedzy (i większość Polaków ma) w geopolityce, naszym położeniu, rosyjskiej i polskiej kulturze strategicznej... Taka niższa kultura, ale są w stanie walczyć o swoje, a nie jak pseudo-patrioci schowają się i skomlą "yyy to nie nasza wojna! NIE PROWOKUJCIE! Jak zaatakują, to ucieknę!". Kraj z takimi kulturalnymi ludźmi raczej rozsypuje się jak domek z kart, tak więc nie wiem jaki masz miernik kulturowy.

Ty za to polecisz pierwszy do obrony? Lec juz teraz bronic kraju kolegow z upadliny, podczas gdy oni tu beda siedziec xD Ty juz wiesz, jakie braki ma wiekszosc Polakow, o wilce oswiecony ynteligencie za 2 PLN. Nie mierz wszystkich swoja miara :D 

 

Cytat

 

Fajnie jakby w ogóle dyskusja zaczęła się toczyć na temat "jak długoterminowo ugrać jak najwięcej dla Polski przy naszych problemach, przy naszym położeniu geograficznym, przy nam grożących zagrożeniach oraz przy zmieniającym się obecnie świecie w kwestii hegemonii i przemysłu 4.0", a nie "yyyy upadlińcy źli, jeszcze zobaczysz!". Żałosne...

Zalosne sa twoje wysrywy, ktore tutaj klepiesz, pomimo ze ludzie gniota cie tutaj jak pizzer ciasto ;) Takie zloby jak ty najchetniej to spluneliby na wlasny kraj w imie jakiegos budowania sojuszu z krajem i narodem, ktory ma nas gleboko w dupie i chyba - co kazdy tutaj przyzna - pokazuja jedynie zagrania ukrainskiego rzadu na scenie politycznej wzgledem Polski.

 

ENDE

Edytowane przez lxdead
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Leopardy jadą. 80 sztuk.

Z pewnością nie będą to 2A6 czy 2A7. A innych L2 nie mają . Znając szwabów znowu zechcą wykręcić się L1. Co i tak jest dobre jako wóz wsparcia ogniowego.

Niemcy nie dadzą NIC co zepsułoby późniejsze dobre stosunki z Rosją i powrót do osi Pekin,Moskwa,Berlin. Pokazują wyraźnie że w tym konflikcie NIE są po stronie anglosasów.

 

Poza tym Niemcy niczego nie zadeklarowali to tylko Jankesi powiedzieli "sprawdzam". Czyli zapewnili że wesprą Niemców w tej decyzji. W sensie, zapłacą albo dadzą w zamian coś swojego. Co zmusi szwabskie świnie po raz kolejny do wykrętów , "damy ale nie wiemy kiedy, bo trzeba przeglądy zrobić, pomalować bo odrapane, poczekać do wiosny bo gąsienice letnie założone". Langsam,langsam...

Edytowane przez ntech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, tmr said:

To czemu media informowały i nadal informują o ukrofilskim zrywie i pomaganiu im ? O punktach wydawania odzieży, wsparciach, próbach asymilowania, wdrażania do pracy? To pozytywny przekaz. I był/jest...

W porównaniu do lutego/marca, teraz to są smętne resztki. I to zazwyczaj te związane z nami, a nie z nimi. Czyli "Polska daje" a nie "Ukraina bierze" - bo lubimy jako publika być głaskani po główkach. Jeśli pojawiają się newsy w stylu "USA daje czołgi" to też w kontekście, że przejadą przez Polskę (ale jesteśmy fajni).

 

8 hours ago, lxdead said:

Niemcy nie nazywaja ulic, stadionow, skwerow,  nie stawiaja pomnikow i nie gloryfikuja ludobojcow - primo.

Tak, to jest Berlin. A to jest Marks i Engels.

640px-Marx_&_Engels.jpg

 

8 hours ago, lxdead said:

Secundo - Niemcy nie neguja ludobojstwa na Polakach

https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/567957,historyk-okreslenie-polskie-obozy-koncentracyjne-ukazalo-sie-w-niemieckiej-prasie-w-latach-50-wideo.html

Określenie "polskie obozy koncentracyjne” ukazało się po raz pierwszy w latach 50. w jednej z niemieckich publikacji prasowych... taka była celowa polityka historyczna Konrada Adenauera.

W 70. rocznicę przedstawiciele państwa niemieckiego podczas uroczystego otwarcia i przemówień nigdy nie wymienili, że tutaj więźniami byli Polacy - powiedziała i dodała, że w KL Dachau najwięcej zginęło właśnie Polaków.

 

Tutaj na marginesie plus dla Rosji - nie wiedząc że Alianci planują "ściemę", skazali kilkanaście razy więcej Niemców za zbrodnie wojenne, niż pozostali okupanci razem wzięci. Ale co do tego nadal są w Niemczech resentymenty.

 

8 hours ago, lxdead said:

obrona Anglii (przyplacone zyciem, zlotem, a potem i tak potraktowano ich jak niepotrzebny smiec)

Kto wywarł nacisk na Churchilla, by w paradzie zwycięstwa nie szli Polacy?

https://www.rp.pl/historia/art1913101-londyn-parada-zwyciestwa-bez-polakow

Wiceminister spraw zagranicznych Hector McNeil próbował wybrnąć z sytuacji, tłumacząc się na posiedzeniu Izby Gmin, że rząd Clementa Attlee nie mógł postąpić inaczej, ponieważ 5 lipca 1945 r. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone uznały stalinowski Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej.

 

8 hours ago, lxdead said:

wspolny wrog to zaden cement, bo gdy go zabraknie, wracaja animozje i rana gnije dalej od srodka

Ale jeśli zwycięży, to nie będzie komu wracać do animozji.

Historię czasem piszą nie zwycięzcy, a ci co przeżyli.

 

8 hours ago, lxdead said:

Zalosne sa twoje wysrywy, ktore tutaj klepiesz, pomimo ze ludzie gniota cie tutaj jak pizzer ciasto

Kultura Twojej wypowiedzi zawsze świadczy o Tobie.

W prawie karnym słowa mogą być poważną okolicznością łagodzącą, ale liczy się, kto pierwszy użył argumentu siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie Zbigniewa Rau z Blinkenem.

 

"Nie przypominam sobie czasu, gdy partnerstwo Stanów Zjednoczonych i Polski było ważniejsze i skuteczniejsze niż obecnie" - oświadczył w piątek sekretarz stanu USA Antony Blinken na początku spotkania z szefem polskiego MSZ Zbigniewiem Rauem. Stwierdził też, że polskie przywództwo pełni kluczową rolę we wspieraniu Ukrainy

 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8606746,antony-blinken-usa-polska-zbigniew-rau.html.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Prezydent Chin Xi Jinping, który odwiedził w minionym tygodniu Arabię Saudyjską i wziął udział w szczycie przywódców krajów Zatoki Perskiej, wezwał te państwa do zastąpienia dolara juanem w rozliczeniach za ropę - podaje w sobotę na swym portalu amerykańska telewizja Fox.

 
  • Są informacje, że Rijad bliski jest odejścia od wymogu rozliczeń za sprzedaż ropy w dolarach.
  • Książę Mohammed bin Salman  Arabii Saudyjskiej przed rozpoczęciem w piątek szczytu Rady Współpracy Zatoki Perskiej ogłosił, że rozpoczyna się "nowy historyczny etap w relacjach (krajów regionu) z Chinami".
  • Xi obiecał też, że Pekin rozwinie współpracę z Rijadem.

"

 

https://www.wnp.pl/nafta/xi-wezwal-kraje-zatoki-perskiej-do-zastapienia-dolara-juanem-w-rozliczeniach-za-rope,654533.html

 

No to chyba zacznie się na dobre

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RealLife napisał:

Ciekawy  artykuł o błędnym postrzeganiu Rosji i Arabi Saudyjskiej przez Zachód.

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8606852,wladimir-putin-rosja-wojna-ukraina-zachod-usa.html

 

 

 

Miałem napisac, ale pozwolę sobie wkleić 1 z komentarzy:

 

"Rosja carów i ZSRR zasypywało wroga liczebnie, bo dzietność Rosjanki wynosiła na poziomie 6-7 (niespełna 3 poborowych dozywało 16 lat). Obecnie dzietność Rosjanki to 0,8-uwzględniając rosyjskie muzułmanki i mniejszości 1,3 (nawet muzułmanki w RUS nie rozmnazają się żwawo!). Co daje ok 1/2 mężczyzny w wieku poborowym. Więc liczenność roczników zdatnych na wojnę, spadła w porównaniu z 1915r. o klasę. A liczebność nawet w 1905r. nie pomogła w wojnie z lepszą o klasę technicznie Japonią."

 

 

 

A co do Arabii, a po części i Rosji kraje zachodu mają ogromne doświadczenie i zasoby finansowe w robieniu i popieraniu rewolucji i powstań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie znam się na wojnach ani geopolityce. Ale na chłopski rozum widzę, że UA nie może wygrać tej wojny i to co mówiono (propagandowo) wiosną to mrzonki... :blink:

Ruskich jeszcze nikt nie pokonał tym bardziej że sie wycwanili i z odległości atakują.

54 minuty temu, slusa napisał:

Obecnie żyjący Ukraińcy popierają swój neo nazistowsko faszystowski rząd

Myslisz że więcej niż połowa?

 

BTW w Tłok FM jest audycja o tych badaniach "Polacy za Ukraina ale przeciw Ukraińcom"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.