Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@Wolverine1993I to jeszcze jaka. Nawet Chinom się oberwało za brak reakcje a Putin to już w ogóle, jak zbrodniarz jest przedstawiany. Wchodzę w Niemcka telewizją a tam Putin jako Hitler. XD 

 

Mało tego. Ostatnio zebrali ludzie kilka milionów podpisów, żeby POKOJOWE SIŁY NATO zaprowadziły pokój na Ukrainie więc. XD Jest taka nagonka na Rosję, że gdyby teraz Ameryka zaczęła bombardować Moskwę to ludzie by się cieszyli. Tak, jak się cieszą, że żołnierza ruskiego Ukrainiec zabija. 

Europa to takie serce świata. Bardzo wrażliwa część świata. Gdy coś tu się dzieje to cały świat reaguje. Dziwna sprawa. 

Też powstawała bojówka międzynarodowa. Ileś tysięcy osób z różnych części świata idzie walczyć na Ukrainę. Czaisz? Z samej Szwecji, małego kraju 500 osób do walki chętnych. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Legionista napisał:

Bracie, no to teraz pojechałeś. Wirus jest faktem realnym, a nie tylko medialnym.

Znam Ludzi, którzy chorowali na Covida, znam Lekarzy, którzy to potwierdzają.

 

Jakie poniżenie, o czym ty Bracie piszesz. Kto NAS poniża?.

Jeżeli chcesz mieć do kogoś pretensje, to tylko i wyłącznie

do Bandyty putina i jego kryminalnych pomagierów.

Jako Polacy Jesteśmy szlachetnym Narodem, mówił o tym wielokrotnie Szef Marek,

dlatego pomagamy potrzebującym Ukraińcom. Ponieważ Rosja jest naszym wspólnym Oprawcą.

Znasz naszą Historię ?.

 

Przypomnę iż czytanie ze zrozumieniem to podstawa podstaw, niestety tobie bracie jej brak, nigdzie nie napisałem że wirusa nie ma, sugestia moja jest względem nadmiernego straszenia (propagandy i kłamstw) przez media nim w postaci trupów na ulicach czy w ciężarówkach jak i tych "ruszających" się podczas ujęć, czyli trupów których nigdy nie było. Rozumiem że teraz po tak długim wyłuszczeniu sprawy rozumiesz?

 

Kolejny temat historii... Dobrze więc jakie stosunki historyczne ma ze sobą polska i Ukraina, co obecnie i w sumie od długiego czasu robi polska dla Ukrainy i odwrotnie, to siebie nagle uświadomisz że polska jest jak szmata dla nich na którą na dodatek plują. Nie dopisuj i nie dodawaj ideologii do moich wypowiedzi których nie ma. Może nie jestem asem z historii ale wiem że polska w żaden sposób do Polaków nie należy i to mi wystarczy jak i to że sami Polacy po 2 światowej nigdy nie zawalczyli aby to się zmieniło. Popraw mnie jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Starczy ci czy mam ci dokładnie rozpisać ile sztuk kto wysłał? Nikt nie pomaga!!! Kurła gdzie ten zachód!!!

 

Dziękuję ci za obszerny komentarz, a teraz proszę, podnieś się Fifi tego o czym mówiłem bo Magda razie stworzyłeś chochoła, którego atakujesz, ale ją o tym nie mówiłem.

 

Przypomnę:

 

 

3 hours ago, wrotycz said:
17 hours ago, cst9191 said:

Czy Polsce grozi wojna

 

Bądźmy w NATO, NATO jest naszym gwarantem bezpieczeństwa.

 

Serio?

 

Jeśli nie umiesz czytać że zrozumieniem to jeszcze raz wyjaśnię - ani Niemcy, ani Anglicy, ani Amerykanie, ani Francuzi, ani nikt inny z NATO nie będzie umierał za Gdańsk.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotyczOczywiście, że na obecną chwilę NATO jest gwarancją bezpieczeństwa. Wcześniej dużo osób to podważało, ale teraz się kraje dużo bardziej złączyły. I można gadać, że to nic nie warte ble ble ble.... Na przykładzie Szwecji i Finlandii. W Finalndii i Szwecji wzrosły sondaże o wejście do NATO o kilkadzisst procent. W obu tych krajach już jest ponad 50% mieszkańców za wejściem do NATO. 

To nawet nie chodzi o krajom, czy się nie opłaca czy nie. Społeczność bardzo naciska i presję rządom nakłada. Tak było w Niemczech, którzy takto nic nie gadali żeby pomóc a po dymie to nagle wysyłają broń. W dodatku totalny lewak zwiększa budżet na wojsko do 2% - czyli Niemcy będą mieli jedna z najsilniejszych armii na świecie. Za nimi mają podążyć też inne kraje. 

Taki był odzew władz i społeczności bo wojnie na Ukrainie która nie jest członkiem sojuszu. 

 

Ps Ja twierdzę, że sojusz ten jest potrzebny, ale trzeba mieć swoje siły bo będziemy pierwsi w razie ataku. Sojusz git pomysł, ale silne własne siły podstawa. 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vishkah napisał:

A to się odbije na cenach jedzenia w Europie.
Chińczycy są zakorkowani rezerwami, jeśli Putin będzie grzeczny to się podzielą - a Europa?

 

Chiny jakis czas temu nakupowali zboża ile mogli. Doslownie 2 tygodnie temu chyba o tym czytałem. Ale mieli wyczucie.

4 godziny temu, Vishkah napisał:

 

 

Edytowane przez yrl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, $Szarak$ said:

Oczywiście, że na obecną chwilę NATO jest gwarancją bezpieczeństwa

 

Ależ oczywiście...

 

48 minutes ago, $Szarak$ said:

Na przykładzie Szwecji i Finlandii. W Finalndii i Szwecji wzrosły sondaże o wejście do NATO o kilkadzisst procent. W obu tych krajach już jest ponad 50% mieszkańców za wejściem do NATO. 

 

To, że Szwedzi i Finowie wierzą, że ktoś ich będzie bronił to ich sprawa. Każdy w coś wierzy. W Polsce nie musimy się jednak uciekać do zabobonów, mamy tę, niekoniecznie, komfortową sytuację, że wiemy co zrobią Niemcy - nic, powiedzieli nam to.

Następni, Anglicy, też wiemy, mamy na to dowody naukowe w postaci doświadczenia z nimi i obserwacji historii swojej i innych krajów. Wyrysowali nas nieraz, zrobią to i drugi, trzeci, czy tam, który z kolei.

Dokładnie to samo można powiedzieć o Francji. Pozostają Stany Zjednoczone. Już, wcale nie tak dawno, wJałcie nas sprzedali, nie mieli z tym problemu. Teraz mają mieć?

Oczywiście możesz w to wierzyć, nikt Ci żadnej religii nie zabrania, ale to wciąż jest tylko i wyłącznie wiara.

 

Kto we mnie wierzy nie umrze na wieki.

 

Ale umrze.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Przecież ci wyraźnie napisałem, że sojusz jest czymś dobrym a my sami, musimy być silni. A no bo wiesz heh x lat temu nam ci nie pomogli, no bo wiesz ileś lat temu tamci ble ble ble. 

Czy ktoś normalny by wyprowadził teraz Polskę z NATO? Bo według mnie nie. Ta osoba by była po prostu głupia. 

Napisze ci jeszcze raz żebyś zrozumiał ty to. Dla mnie członkostwo Polski w NATO to podstawa tak samo, jak nasza armia WŁASNA. Według mnie, gdybyśmy nie byli w NATO obecnie i Putin by miał wpływy na Ukrainie, jak na Białorusi to byśmy teraz byli Ukraina. Tyle. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz większym problemem w PL staje się rosnąca liczba czarnoskórych uchodźców, którzy nie są Ukraincami. Oni tylko skorzystali z wojny,  przy pomocy łukaszenki lub bez jego pomocy przedostali się do Ukrainy, a potem wykorzystali fakt otwartych granic do Polski. To te same barachło,  które najpierw rzucało kamieniami w naszą straż graniczną i policję przy granicy z Białorusią. Jest ich coraz więcej i więcej. 

 

Na wielu grupach FB oraz relacji na Instagramach widać zdjęcia, filmy i opisy. Te czarnuchy są aroganccy, uważają że wszystko im sie należy, zaczepiają i okradają kobiety i innych ludzi i wiele innych. Ludzie nie czują sie bezpieczni. Jednemu mydykowi z Polski został odgryziony palec podczas szarpaniny. 

 

Nasi kibice wzięli sobie za punkt honoru obronę rodaków i prawdziwych uchodźców z Ukrainy i skutecznie ganiają tą hołotę. 

 

Sprzedawca sklepu w Medyce został zaatakowany nożem przez czarnoskórego mężczyznę. 

 

https://www.se.pl/rzeszow/atak-nozownika-na-sprzedawce-sklepu-w-medyce-mamy-nagranie-video-aa-JrWD-ukJm-jGZT.html

 

Uważam, że trzeba pomagać prawdziwym uchodźcom, ale tutaj ktoś podjął beznadziejną decyzję wpuszczania każdego jak leci. Teraz zbieramy tego żniwa. A problem będzie stale narastał. Bo to młode, zdrowe, silne i dobrze ubrane chłopy nie palą się do pracy. Oj nie nie, oni uważają że wszystko im się należy, są roszczeniowi i bardzo agresywni.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest ciężka, to już chyba tylko kwestia czasu:

Przed chwilą mignął mi tweet, że żołnierze ukraińscy z Mariupola proszą aby zapamiętać ich heroiczną walkę bo są już całkowicie odcięci z każdej strony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wojna dobrze nie zaczęła a już masz wszechmądry premier zaczął ją zagospodarowywać.

 

Morawiecki: Potrzebujemy silnej armii europejskiej. 27 lutego 2022

 

To już wiemy a co mu, rządowi, PiSowi chodzi.

Szkoda, że nie powiedział, że Polska potrzebuje silnej armii. Ale przynajmniej był szczery. Już wiemy co mu w duszy gra.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent  mija się z prawdą, ponieważ na Ukrainie studiowało (dane na 2019 rok) 80.000 studentów zza granicy.

 

17:13

 

- Wielokrotnie słyszałem obawy, ze Ci migranci, którzy nie tak dawno byli wpychani na polską granicę przez władze białoruskie przemieścili się teraz na Ukrainę i wraz z falą uchodźców idą do Polski. Nie mamy żadnego takiego dowodu, aby taka sytuacja miała miejsce - zapewnił Andrzej Duda. - Ale jest tak, że na uczelniach ukraińskich przebywa kilkanaście tysięcy studentów - dodał prezydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Szczery Człowiek napisał:

Uważam, że trzeba pomagać prawdziwym uchodźcom, ale tutaj ktoś podjął beznadziejną decyzję wpuszczania każdego jak leci. Teraz zbieramy tego żniwa. A problem będzie stale narastał. Bo to młode, zdrowe, silne i dobrze ubrane chłopy nie palą się do pracy. Oj nie nie, oni uważają że wszystko im się należy, są roszczeniowi i bardzo agresywni.

Spokojnie, przy takim napływie zawsze będą incydenty.

 

Służby już potwierdziły, że będą sprawdzać dokumenty i w razie niejasności umieszczać w ośrodkach dla uchodźców.

Czyli każdy, który nie zdąży spierdolić z PL na zachód może liczyć na kiboli lub ośrodek. Nie dotyczy faktycznych studentów i tu oby kibole się nie pomylili bo będzie obciach na całą Europę.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

 

Dziękuję ci za obszerny komentarz, a teraz proszę, podnieś się Fifi tego o czym mówiłem bo Magda razie stworzyłeś chochoła, którego atakujesz, ale ją o tym nie mówiłem.

 

Przypomnę:

 

 

 

Jeśli nie umiesz czytać że zrozumieniem to jeszcze raz wyjaśnię - ani Niemcy, ani Anglicy, ani Amerykanie, ani Francuzi, ani nikt inny z NATO nie będzie umierał za Gdańsk.

 

Amerykanie umierali za Europe a mogli przecież oddać sowietom. Tak ze twoje zdanie a ma się nijak do rzeczywistości . Dowiesz się tak naprawdę dopiero wtedy jak do akcji dojdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.