Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, tmr said:

To akurat propaganda ukrów.

Nie zrozumiałeś - miałem na myśli że rosyjska propaganda mówi o "imperializmie Polaków" i "próbach zagarnięcia ziemi Ukraińców". Pomijam oczywiście epitety typu "powrót pod but polskiego pana".

I tak też mogą nam "zapłacić", nawet nie mając nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kespert napisał:

Nie zrozumiałeś - miałem na myśli że rosyjska propaganda mówi o "imperializmie Polaków" i "próbach zagarnięcia ziemi Ukraińców". Pomijam oczywiście epitety typu "powrót pod but polskiego pana".

I tak też mogą nam "zapłacić", nawet nie mając nic innego.

I jaki ma być efekt tych działań ?

Obrażą się i nie przyjmą kolejnych 50 mld? Czy z niechęcią wezma kolejne 200 czołgów ? Czy z obrzydzeniem będą użytkować podarowane im "Kraby"? Skłócenie? Przecież my jesteśmy użyecznymi idiotami oddającymi im wsz. Obwieszeni ich flagami. Nie widzę wzajemności w tym  "braterstwie" ( Przewodów, Wołyń, zboże )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tmr napisał:

Przecież my jesteśmy użyecznymi idiotami oddającymi im wsz.

 

Ale w tym bezrozumnym oszołomieniu ogarniasz że przytuliliśmy sporo kasy za ten sprzęt? 

I nie mam dzisiaj granicy z Rosją? Agresywnym, wrogim nam państwem? Nie kryjącym swoich intencji względem Polski?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, tmr said:

Nie widzę wzajemności w tym  "braterstwie"

Obaj nie znamy wszystkich umów podpisywanych w kuluarach.

Obaj zgadujemy.

Czas pokaże.

29 minutes ago, tmr said:

Czy z obrzydzeniem będą użytkować podarowane im "Kraby"?

Dopóki użytkują je" lufą w przeciwną stronę" i na swojej ziemi, to mogą na nie narzekać ile chcą. Czyny, nie słowa.

A tutaj akurat wątpliwości, w którą stronę i gdzie nimi strzelają, nie ma.

W dowolnej chwili Rosja może przecież przestać narażać swych żołnierzy, i wycofać ich z Ukrainy. Do granic z początku 2022r., a potem negocjować przy stole dalsze kroki. Jej przywództwa wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Machinator napisał:

Ale w tym bezrozumnym oszołomieniu ogarniasz że przytuliliśmy sporo kasy za ten sprzęt? 

Czytaleś umowe z 2016 r 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WMP20190000050

 

14 minut temu, Machinator napisał:

I nie mam dzisiaj granicy z Rosją

Jeszcze wczoraj było ponad 200 km. Coś się zmienilo?

 

14 minut temu, Machinator napisał:

Nie kryjącym swoich intencji względem Polski?

Dawałem kilka postów wyżej/wcześniej dowody na roszczenia terytorialne ukrów wzgledem PL.

1 minutę temu, Kespert napisał:

Obaj nie znamy wszystkich umów podpisywanych w kuluarach.

Ta bandycka umowa z 2016 r została opublikowana po 3 latach...czyste skurwysyństwo 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tmr napisał:

 

 Czytałem. Nie wiem jak to się odnosi do forsy którą dostaliśmy. 

 

7 minut temu, tmr napisał:

Jeszcze wczoraj było ponad 200 km. Coś się zmienilo?

 

Tak. Czesi przeprowadzili referendum i 97,6% mieszkańców opowiedziało się za przyłączeniem do Czech. Kralovec je cesky :P Moc prawna identyczna jak tych z Chersonia i okolic.

 

 

10 minut temu, tmr napisał:

Dawałem kilka postów wyżej/wcześniej dowody na roszczenia terytorialne ukrów wzgledem PL.

 

Roszczenie terytorialne to jest spór o wyspy Kurylskie, Kaszmir, wzgórza Golan albo Cypr Północny. To co wrzucasz to pierdololo różnych mniej lub bardziej znanych postaci na użytek diabli wiedzą czego. Jak to ma być roszczenie terytorialne to ustami wielu równie uznanych postaci już dawno zgłosiliśmy podobne względem Ukrainy. Dawaj do mnie na firmę i walimy po Lwów. 

 

14 minut temu, tmr napisał:

Ta bandycka umowa z 2016 r została opublikowana po 3 latach...czyste skurwysyństwo 

 

Weszła w życie w listopadzie 2018, opublikowano w styczniu 2019. Poza tym jakbyś umiał czytać akty prawne to byś się dopatrzył że ta umowa nie nakłada obowiązku przekazywania wsparcia a jedynie dopuszcza taką możliwość. Twierdzenie że zobowiązujemy się przekazać wszystko jest kłamstwem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Yolo napisał:

Tylko co to zmienia?

3 lata proces ratyfikacji. A czemu przed tresc nie byla znana? Treść była utajniona.

PL nie ma "obowiązku" przekazania. A robi to "dobrowolnie"? Jak to się ma to kwestii płatności za sprzęt? Nijak. Bo nadal nieodpłatnie. Zobacz : komunikaty brzmią "PL przekazała, dostarczyła "....a nie "sprzedała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tmr napisał:

A czemu przed tresc nie byla znana? Treść była utajniona.

 

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/zaciesnienie-wspolpracy-obronnej-z-ukraina-2

 

Zajebiście było utajnione. Datę publikacji tej informacji zobacz. Wszystkie swoje rewelacje tak skrupulatnie sprawdzasz? 

 

6 minut temu, tmr napisał:

"PL przekazała, dostarczyła "....a nie "sprzedała"

 

No racja. To hajs z FMF też nam przekazano, w ogóle nie za sprzęt. Ot tak z dobroci serca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Machinator napisał:

 

 W tłumaczeniu na ludzki to będzie "skończyły mi się argumenty więc zasugeruję adwersarzowi że się niepotrzebnie unosi".

 

 

 

Mówisz o tym, ze z tw ignorancji w kwestii granic z Rusem się nabijam. To kpina z ciebie ot, żarcik.

 

A geograf to nie obraza.

Kilka postów wcześniej pisałeś o olbrzymiej kasie dla PL za sprzęt. Ponieważ ode mnie oczekiwałeś danych i źródeł to i ja o takowe poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tmr napisał:

Mówisz o tym, ze z tw ignorancji w kwestii granic z Rusem się nabijam. To kpina z ciebie ot, żarcik.

 

W sumie masz rację. Mój błąd. Źle zaedytowałem post i wyszło jak wyszło. Postaram się nie nabijać odwetowo z Twojej umiejętności czytania aktów prawnych albo czytania w ogóle.

 

I zanim podam źródła to odnieś się proszę na temat "utajnionej umowy". Była "utajniona" panie prawnik?

I co z tymi "roszczeniami terytorialnymi"? Są w końcu czy nie ma? 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Machinator napisał:

I zanim podam źródła to odnieś się proszę na temat "utajnionej umowy".

Nie, nie. Warunków stawiać nie będziesz.

Ja chyba od razu po tw poście, w którym oczekiewaleś podania źródeł, wrzuciłem linki.

Natomiast jeśli masz dane dot. faktycznych wpływów z tytułu przekazanego sprzętu to chętnie poczytam.i to nie jest złośliwość. Przy całej niechęci do ciebie wynikającej z chamskiej odzywki jaką mi zaserwowałeś to naprawdę interesuje mnie czy jakieś środki wpływają do PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tmr napisał:

Nie, nie. Warunków stawiać nie będziesz.

 

Owszem będę.

Wynika to z faktu że kolejny raz po zdementowaniu podanej przez Ciebie nieprawdziwej informacji po prostu przechodzisz nad tym do porządku dziennego i wchodzisz w dyskusję na innym froncie. Podobnie było z "zakazem podawania przez policję narodowości sprawców", teraz dochodzą "roszczenia terytorialne" i "tajna umowa".

Nie ma zamilczania. Albo miałeś rację i bronisz swojej tezy albo przyznajesz że się pomyliłeś, lub świadomie wprowadzałeś ludzi w błąd. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie? Wasi hodowcy podpisali bez waszej wiedzy skrajnie niekorzystną umowę, wiadomo w którą stronę nastąpi przepływ kapitału, tak samo jak przy umowie zwanej małżeństwem. A dobrowolna jest na tyle, na ile pozwalają nagrania z wizyt niektórych polskich polityków w ukraińskim burdelu z małolatami plus nóż na gardle trzymany przez nato. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Machinator said:

przytuliliśmy sporo kasy za ten sprzęt? 

 

I co sobie za tą kasę kupisz?

 

1 hour ago, Machinator said:

Agresywnym, wrogim nam państwem

 

Agresywne państwa uczestniczą od wielu lat w konferencjach dot bezpieczeństwa Europy i na jedną z nich 

dają najwięcej kasy? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska ma zamiar zwiększyć ilość produkowanej amunicji z 40 tyś rocznie do 200 tyś poinformował Sebastian Chwałek prezes PGZ.

 https://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/39608?t=Piec-razy-wiecej-amunicji-z-polskich-zakladow

Pięć razy więcej amunicji z polskich zakładów

Polska Grupa Zbrojeniowa chce pięciokrotnie zwiększyć produkcję amunicji, z obecnych około 40 tys. sztuk rocznie do ponad 200 tys. – poinformował Sebastian Chwałek, prezes PGZ, po serii spotkań z przedstawicielami Komisji Europejskiej i koncernów zbrojeniowych w sprawie zwiększenia dostaw pocisków dla walczącej Ukrainy.

W ubiegłym tygodniu w Brukseli toczyły się rozmowy na temat unijnego planu zwiększenia dostaw amunicji dla walczącej z rosyjską agresją Ukrainy. Szczególny nacisk położono na konieczność dostarczenia pocisków artyleryjskich kalibru 155 mm. W negocjacjach brali udział także przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego, a konkretnie PGZ oraz spółek zajmujących się w ramach Grupy wytwarzaniem amunicji lub jej kluczowych komponentów (Mesko, Dezamet, Nitro-Chem, Gamrat i Belma).

Rozmowy były konsekwencją podpisanej 20 marca tego roku przez kilkanaście państw Unii Europejskiej umowy dotyczącej wspólnych zakupów amunicji artyleryjskiej na rzecz sił zbrojnych Ukrainy. Porozumienie zakłada również, że kraje, które już przekazały Ukraińcom pociski ze swoich zasobów, otrzymają z unijnego budżetu łącznie miliard euro rekompensat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tmr napisał:

O roszczeniach wrzucalem linki z wypowiedziami iriny farion.w czasie kiedy była ministrem w rzadzie.

 

To nie jest roszczenie terytorialne. To jest wypowiedź byłego już polityka bez znaczenia prawnego. 

 

Zobacz przykład

 

http://jednoczmysie.pl/lwow-moze-byc-znowu-polskim-miastem/

 

Artykuł pani Zaorskiej ma takie samo znaczenie prawne jak wypowiedzi czubków z Prawego Sektora. Zerowe. Nie chce mi się szukać bredzenia Korwina, który swego czasu też pitolił o odzyskiwaniu Kresów i też był politykiem. I też jego banialuki nie mają znaczenia.

 

I jeszcze raz do znudzenia.

Umowa z Ukrainą nie była utajniona. 

Policja nie ma zakazu podawania danych sprawców przestępstw.

Tak czy nie?

 

 

W ramach dobrej woli ponieważ wierzę że jesteś po prostu w gorącej wodzie kąpany i zwyczajnie nie lubisz Ukraińców a nie celowo prowadzisz dezinformację podrzucam kilka linków. 

 

Napisałem "sporo kasy" nie "olbrzymie kwoty"

Dla mnie sporo to 280 baniek z hakiem od kowbojów. 

https://pl.usembassy.gov/new_military_financing/

 

Możesz na haśle Foreing Military Financing wygrzebać sporo informacji kto i ile dostał.

 

 

Do UE w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Pokoju wysłaliśmy fakturki na 2,2mld Euro za przekazany sprzęt. Fakt że nie za dużo już dostaliśmy i transakcje są tajne ale odbiega to biegunowo od tezy że dajemy jak debile za free i liczymy na wdzięczność.

https://www.reuters.com/world/europe/eu-could-top-up-fund-ukraine-arms-purchases-by-35-bln-euros-official-2023-03-10/

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8644289,ue-zwroty-za-bron-przekazana-ukrainie.html

 

Jeżeli faktycznie chcesz poszukać tych danych to polecam też pogrzebać na stronach ambasad różnych państw. Francuzi w pewnym momencie wywalili komunikat o przekazaniu Polsce 90mln Euro. Potem go skasowali.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Machinator napisał:

nie za dużo już dostaliśmy

Ustal. Bo kilka postów wcześniej pisałeś, że dużo.

Jeśli chodzi o text żebym poszukał to jedyne na co mam ochotę to odszukac tw chamska i agresywną odp kiedy ja o to grzecznie i normalnie poprosilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Machinator napisał:

Rok temu nikt nawet nie pierdnął że Rosja nie jest państwem agresywnym albo zagrożeniem dla Polski. Trzy czwarte narodu w szoku pourazowym i każdy liczył godziny, kiedy padnie Kijów i co to dla nas znaczy.

Hmm, Wtedy też Rosji nie uważałem za zagrożenie dla Polski. Głównym zagrożeniem dla Polski jest polska klasa polityczna i realizowana polityka zagraniczna. A raczej "polska" polityka zagraniczna, bo obecny stopień serwilizmu wobec Waszyngtonu (i Kijowa) bije już wszelkie rekordy żenady.

Natomiast polską, ogłupiałą do cna, ideologicznie motywowaną rusofobię uważam za zagrożenie. Przede wszystkim dla rozumu i zdrowego rozsądku, w dalszej kolejności dla polskiego biznesu i interesów.

Powiedz szczerze, co z polskiego punktu widzenia zmienia, pod czyją kontrolą jest np. Donbas? Albo Charków? Polski nie jest i nie będzie. Ew. interesuje mnie o tyle, co i jak stamtąd można kupić, a co im sprzedać i na tym zarobić.

Oczywiście, to nadymanie się i machanie szabelką interesom w długim horyzoncie nie służy i długo będzie trwało odbudowywanie normalnych relacji polsko - rosyjskich. O ile jeszcze będą możliwe w perspektywie kolejnych dekad. Trudno być optymistą.

 

Każdy kolejny dzień trwania tej pieprzonej wojny to postępująca pauperyzacja Polaków i rosnące ryzyko eskalacji.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.