Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, slusa napisał(a):

The direct fiscal cost of the war — spending on soldiers and machines — is estimated to be about 3% of Russia's GDP, or roughly $67 billion a year,

Ale wojna trwa już blisko 16 miesięcy. Wydano więc już około 89 mld USD.

 

Całkiem dobry amerykański sedes (American Standard 3708216.020 H2Option Round Front Toilet Bowl) kosztuje na Amazonie 77,25 USD.

 

Wiesz co? Wy sobie te sedesy mogliście po prostu kupić. Wyszło by to was jakieś 20 razy taniej. Nie myśleliście o tym? Że jak potrzebujesz coś, co ma twój sąsiad a ty nie masz, to można sobie kupić takie samo, niekoniecznie trzeba kraść od sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Idioci.

 

 

Hej, ten polski oddział brał udział w rajdzie na wioski przygraniczne w Biełgorodzie?

Jak tam to "szapo ba", szczyt debilizmu. Dobrze, że ich nie pojmali, bo dopiero by się zrobiła afera na całego.

 

Swoją drogą, wczoraj przez chwilę w gościach miałem "nieprzyjemność" zerknąć na wiadomości z telewizora.

Podawali tam newsy, że ukrainska kontrofensywa zacznie się "już za chwilę" i "z tego co wiemy nie będą musieli długo czekać".

No cóż, jestem ciekaw jak długo będą musieli milczeć w przypadku, gdy odwlecze się to o kilka miesięcy.

O ile w ogóle do niej dojdzie, bo też można taki wariant założyć. 🤔

Poniżej wstawiam dobrą analizę możliwego scenariusza jak to się skończy, wali z daleka Kurskiem 2.0:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 17:19, $Szarak$ napisał(a):

Złe wieści z Niemiec. Skrajnie prawicowa partia nawiązująca do symboli nazistowskich ma 2 największe poparcie w Niemczech... 

 

 

Synek gdyby nawiązywała to byłaby zakazana, partia była marginalizowana bo w okresie boomu na lekarzy z łódek była mocno przeciwko temu. Najwięcej zyskuje na byciu w opozycji do wszystkich pomysłów "ekologicznych". Faktem jest że chcą iść w 100% na interes Niemiec w świetle UE, to dobre działanie bo czyni całą Europę silną. Pytanie jak bardzo zmieni się narracja po ewentualnym sukcesie, gdy zostaną poinformowani o trzymaniu za jaja przez wujka Sama.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubertius napisał(a):

Podawali tam newsy, że ukrainska kontrofensywa zacznie się "już za chwilę" i "z tego co wiemy nie będą musieli długo czekać".

No cóż, jestem ciekaw jak długo będą musieli milczeć w przypadku, gdy odwlecze się to o kilka miesięcy.

O ile w ogóle do niej dojdzie, bo też można taki wariant założyć. 🤔

Poniżej wstawiam dobrą analizę możliwego scenariusza jak to się skończy, wali z daleka Kurskiem 2.0:

 

Niby to się dzieje. 

 

Jeśli się nie uda, to temat ucichnie jak 3 września odnośnie frontu chersońskiego... (nie pytajcie kobiety o wiek i ukraiński sztab generalny co się stało z 128 górsko-szturmową brygadą...)
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na czeskim portalu pierwszą od góry wiadomością jest udział polskich ochotników w działaniach na terenie FR i to ramię w ramię z oddziałami rosyjskimi.

 

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-na-ruskem-uzemi-operujeme-i-my-hlasi-polska-jednotka-40433618

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hubertius napisał(a):

Jak tam to "szapo ba", szczyt debilizmu. Dobrze, że ich nie pojmali, bo dopiero by się zrobiła afera na całego.

 

To raz. Dwa - to jest szczyt cynizmu (i głupoty) że poszli tam, gdzie nie poszły oficjalne ukraińskie jednostki. Igrają z ogniem. Chętnie usłyszałbym oficjalne dementi polskich władz, że ci panowie nie mają nic wspólnego z polskim wojskiem i są tam wyłącznie prywatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cst9191 napisał(a):

Od kiedy to informuje się cały świat, że armia planuje ofensywę?

Od kiedy amerykański płatnik zaczyna nerwowo dopytywać, czy nie został jednak zrobiony w męski organ rozrodczy ;)

 

Osobiście przestałem w to wierzyć. Ten konflikt będzie jeszcze długo gnił, chyba że Amerykanie zlikwidują finansowego cyca.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Chętnie usłyszałbym oficjalne dementi polskich władz, że ci panowie nie mają nic wspólnego z polskim wojskiem i są tam wyłącznie prywatnie. 

Przeciec anżej i mati uparli się żeby nas w ten konflikt wpdolić. ukrom na tym też zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tmr napisał(a):

ukrom na tym też zależy.

Przede wszystkim. To podstawowy cel ukraińskiej polityki zagranicznej. I jestem w stanie zrozumieć ich pragnienie rozlania konfilktu poza Ukrainę. Nie rozumiem, czemu tylko durna polska władza gra w nie swoją grę. Swoją drogą, ten cały neowłasowiec - Kapustin, czy jak mu tam (z rosyjskiego legionu ochotniczego) to neonazista z zakazem wjazdu do UE ;)

 

To już poszło zdecydowanie za daleko.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Ten konflikt będzie jeszcze długo gnił, chyba że Amerykanie zlikwidują finansowego cyca.

 

Czemu żadna dyżurna onucka ;) nie wrzuciła tu jeszcze tego:

 

Z komentarzem z telegrama wieszczącym zmianę na stolcu prezydenckim na Kamale i rychły koniec wsparcia dla UKR.

Zawiodłem się. :(

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tmr napisał(a):

Przeciec anżej i mati uparli się żeby nas w ten konflikt wpdolić. ukrom na tym też zależy.

Dlatego odwalają akcje jak poniżej opisana:

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-06-04/polscy-najemnicy-walczyli-w-obwodzie-bielgorodzkim-dla-naszego-oddzialu-byl-to-zaszczyt/

 

Polski Korpus Ochotniczy, czyli oddział najemników walczących w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy, oficjalnie potwierdził udział w operacji na terenie obwodu biełgorodzkiego. Misję wykonywali wspólnie z rosyjskimi najemnikami.

 

"Polski Korpus Ochotniczy brał udział w wypełnieniu zadania bojowego wraz z Rosyjskim Korpusem Ochotniczym. Łączą nas nie tylko więzy braterstwa broni ale także osobiste przyjaźnie i koleżeństwo" - dodano.

 

Z komunikatu wynika, że polscy najemnicy brali udział bezpośrednio w walkach. Na szczęście nikt nie zginął, a wszystkie zadania zostały wykonane.

 

"W akcji wzięła pierwsza grupa szturmowa Korpusu. Wszyscy wrócili z zadania cali i zdrowi. Wyznaczone zadanie wykonano pomyślnie. Możemy wskazać że jako pierwsi, razem z jedną z grup bojowych RDK dotarliśmy do miejsca przeznaczenia" - podkreślono.



-----

Brawo! Jesteśmy z was dumni!

Narut

 

 

15 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Ten konflikt będzie jeszcze długo gnił,

 

Jakiś ukraiński dowódca przyznał kilka dni temu, że Rosjanie dziennie wystrzeliwują 30 tysięcy pocisków. Inne źródła potwierdzają te słowa:

 

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził w lutym, że Rosja wystrzeliwała około cztery razy więcej pocisków niż Ukraina. W marcu hiszpańska gazeta "El Pais" cytowała źródła wewnętrzne UE, według których Rosja wystrzeliwała 40-50 tys. pocisków dziennie, w porównaniu z 5-6 tys. dla Ukrainy, natomiast Estonia (która dostarczała Ukrainie pociski) szacowała, że Rosja wystrzeliwała 20-60 tys. pocisków dziennie, w porównaniu z 2-7 tys. z Ukrainy.

 

Aktualne potrzeby Ukrainy ocenia się na ok. 200-250 tys. pocisków 155 mm miesięcznie.

 

Z ciekawości sprawdziłem jak wygląda to u nas, w WP i...

 

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej zapowiada pięciokrotny wzrost produkcji amunicji. Docelowo, zamiast obecnych 30-40 tysięcy, linie produkcyjne podmiotów należących do PGZ ma opuszczać 200 tys. pocisków artyleryjskich rocznie. 

 

 

https://tech.wp.pl/produkcja-amunicji-w-polsce-pgz-zapowiada-pieciokrotny-wzrost,6898693553675168a

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8535381,armatohaubica-krab-wojsko-polskie-amunicja-pociski.html

https://www.fakt.pl/polityka/wielka-inwestycja-w-przemysl-zbrojeniowy-miliardy-zlotych-na-amunicje/rfrwkvx

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliardy na amunicję...niech zgadnę : dobrowolnie, za darmoszkę, przekażemy ją braciom naszym przenajukochańszym. Połasi się anżej przy jajkach satyryka, otrzyma poklepanie po plecach. A media odtrąbią kolejny sukces i utrwalenie braterstwa.

ukrofile będą przekonywać ile to PL zyskała na tym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wyleci z "królewca" to niech leci ładnie chcą nas wciągnąć w konflikt, NATO będzie miało czyste rączki i wyrazy współczucia dla Polski narysują kredka na chodniku. Teraz tylko obserwować głównych śmieci jakie ruchy będą wykonywać bo jeden wyprzedał swój majątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zychu napisał(a):

 

@Strusprawa1, ej, a miał być trzymiesięczny odwyk od wszystkiego. :)

I jest, nikogo nie obrażam :D 
No dobra, tylko niżej najemników ochotników walczących po stronie donbaskiej

16 minut temu, zychu napisał(a):

A w 2014 
NASI BANDEROWCUF BIJO!
Fn8ttglXgAANGQq?format=jpg&name=4096x409

https://kresy.pl/wydarzenia/polak-w-sluzbie-separatystow-na-akcji-video/

Pamięta ktoś jeszcze cwela Hudźca (Dawid Hudziec) z 2014 roku? 

Może z ich się pośmiejemy? 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.lublin112.pl/romowie-z-ukrainy-opanowali-miasto-mieszkancy-w-strachu-burmistrz-apeluje-o-reagowanie/

 

Przebrani za braci naszych przenajukochanszych prowokatorzy i wichrzyciele z Rosji. I jest to odosobniony przypadek. I mamy ich qrwa mać kochać :) Bo miast w PL dużo.  A np. w 1991 r w Mławie to .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, chłopie, ale łatwo cię strigerować. ;)

Wyluzuj, ja nie wiem, kim są ćwoki z linku, który zapodałeś. I dobrze mi z tym, bo nie wyglądają mi na kogoś, kim powinienem zaprzątać sobie głowę. Sto lat temu nikt by o nich nie wiedział, bo rozmyliby się w morzu gówna, tacy są istotni. A teraz internety ich unieśmiertelniły... (dlatego internety to gówno).

 

Nowego Machny nie widzę na horyzoncie, same ćwoki i menele z kałachami...

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał(a):

@Strusprawa1, chłopie, ale łatwo cię strigerować. ;)

Wyluzuj, ja nie wiem, kim są ćwoki z linku, który zapodałeś. I dobrze mi z tym, bo nie wyglądają mi na kogoś, kim powinienem zaprzątać sobie głowę. Sto lat temu nikt by o nich nie wiedział, bo rozmyliby się w morzu gówna, tacy są istotni. A teraz internety ich unieśmiertelniły... (dlatego internety to gówno).

 

Nowego Machny nie widzę na horyzoncie, same ćwoki i menele z kałachami...

Tak, dzisiaj trochę odpływam. Spałem bardzo mało i cały dzień przygotowuję się na jutrzejszą rozmowę rekrutacyjną, a w przerwach wchodzę na forum. Przepraszam za zaśmiecanie, masz rację, internet w większości to gówno. Liczba medialnego ścieku jest gigantyczna ostatnimi czasy..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest IMO groteska.

 

Cytat

 

Piłeś? Twój samochód trafi na Ukrainę. Łotwa egzekwuje nowe prawo

 

Łotwa podjęła decyzję o przekazywaniu Ukrainie samochodów skonfiskowanych pijanym kierowcom.

Do tej pory dostarczono już Ukraińcom 66 pojazdów - poinformowała w niedzielę agencja LETA.

 

Z inicjatywą ustawodawczą przekazywania skonfiskowanych pojazdów Ukrainie wystąpiło ministerstwo finansów.

Odpowiednie poprawki do ustawy Sejm Łotwy przegłosował w lutym.

 

Łotewskie prawo umożliwia konfiskatę pojazdów kierowcom, u których stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu.

Na Łotwie jazda po pijaku jest niestety prawdziwą plagą. W efekcie - setki skonfiskowanych samochodów zaczęły zalegać na policyjnych parkingach.

Rząd w Rydze zdecydował więc o wysłaniu części z nich ukraińskim wojskowym i szpitalom.

 

Nikt nie spodziewał się, że ludzie jeżdżą pod wpływem alkoholu tak wieloma pojazdami, że nie mogą ich sprzedać tak szybko, jak piją.

Dlatego wyszedłem z pomysłem: wysłać je na Ukrainę - powiedział cytowany przez Reutersa Reinis Poznaks, założyciel organizacji pozarządowej

znanej jako Twitter Convoy, której rząd zlecił dostarczenie pojazdów do kraju walczącego z rosyjską agresją.

 

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-piles-twoj-samochod-trafi-na-ukraine-lotwa-egzekwuje-nowe-pr,nId,6821322#crp_state=1

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.