Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

To już jest IMO groteska.

To, że tylu Łotyszy jeździ na bani (ponad 1,5 promila) że się skonfiskowane samochody na policyjnych parkingach nie mieszczą? 

Ale wiesz, że u nas też takie przepisy wchodzą(chyba, że się jednak wycofali, bo za nimi to nie trafisz)? Piłeś, nie jedź - bo twój samochód skończy pod Bachmutem. 🤣

 

Tylko tak realnie patrząc to może to być całkiem dobre rozwiązanie dla Łotewskiego państwa:

- niska wartość konfiskowanych samochodów,

- koszty ich składowania,

- koszty zorganizowania sprzedaży.

 

A tak to się hurtowo odeśle złomy UKRom i jeszcze goodwill z tego będzie. To wcale może nie być głupie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Tak, dzisiaj trochę odpływam. Spałem bardzo mało i cały dzień przygotowuję się na jutrzejszą rozmowę rekrutacyjną, a w przerwach wchodzę na forum. Przepraszam za zaśmiecanie, masz rację, internet w większości to gówno. Liczba medialnego ścieku jest gigantyczna ostatnimi czasy..

Stary, za nic mnie nie przepraszaj.

No i powodzenia na rozmowie. Wyśpij się! :) 

 

@Dworzanin.Herzoga, a myślałem, że Bałtowie to rozsądni ludzie.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Ale wiesz, że u nas też takie przepisy wchodzą(chyba, że się jednak wycofali, bo za nimi to nie trafisz)? Piłeś, nie jedź - bo twój samochód skończy pod Bachmutem. 🤣

 

Bynamniej nam czołgi nie zardzewieli, to może i samochody nie będą rdzewieć na policyjnych parkingach. :P 

 

Słyszałem o tym projekcie zalinkowanym, ale nie wiem na czym finalnie stanęło. Abstrachując od tego konkretnego tematu,

coraz częściej w prawie przewijają się zmiany, które mają prewencyjnie ograniczać lub uniemożliwiać ludziom korzystanie z ich własności lub wolności [pseudo ustawa antyprzemocowa, zmiany w ustawie, gdzie definicja choroby psychicznej jest bardzo rozszerzona i można interpretować wg widzimisię].

Niebezpieczne zjawisko, z dużym polem do nadużyć. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tmr napisał(a):

Przebrani za braci naszych przenajukochanszych prowokatorzy i wichrzyciele z Rosji. I jest to odosobniony przypadek. I mamy ich qrwa mać kochać :) Bo miast w PL dużo.  A np. w 1991 r w Mławie to .... 

Skoro policja i lokalna władza nie daje sobie rady, to czemu miejscowi faceci nie zorganizują się i nie pogonią tych podludzi z powrotem za Bug? W końcu chodzi o bezpieczeństwo ich rodzin.

 

43 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

To już jest IMO groteska.

 

Cytat

 

Piłeś? Twój samochód trafi na Ukrainę. Łotwa egzekwuje nowe prawo

 

Łotwa podjęła decyzję o przekazywaniu Ukrainie samochodów skonfiskowanych pijanym kierowcom.

Do tej pory dostarczono już Ukraińcom 66 pojazdów - poinformowała w niedzielę agencja LETA.

 

Z inicjatywą ustawodawczą przekazywania skonfiskowanych pojazdów Ukrainie wystąpiło ministerstwo finansów.

Odpowiednie poprawki do ustawy Sejm Łotwy przegłosował w lutym.

 

Łotewskie prawo umożliwia konfiskatę pojazdów kierowcom, u których stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu.

Na Łotwie jazda po pijaku jest niestety prawdziwą plagą. W efekcie - setki skonfiskowanych samochodów zaczęły zalegać na policyjnych parkingach.

Rząd w Rydze zdecydował więc o wysłaniu części z nich ukraińskim wojskowym i szpitalom.

 

Nikt nie spodziewał się, że ludzie jeżdżą pod wpływem alkoholu tak wieloma pojazdami, że nie mogą ich sprzedać tak szybko, jak piją.

Dlatego wyszedłem z pomysłem: wysłać je na Ukrainę - powiedział cytowany przez Reutersa Reinis Poznaks, założyciel organizacji pozarządowej

znanej jako Twitter Convoy, której rząd zlecił dostarczenie pojazdów do kraju walczącego z rosyjską agresją.

 

Rozwiń  

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-piles-twoj-samochod-trafi-na-ukraine-lotwa-egzekwuje-nowe-pr,nId,6821322#crp_state=1

 

Część z tych samochodów wróci do UE :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał(a):

Skoro policja i lokalna władza nie daje sobie rady, to czemu miejscowi faceci nie zorganizują się i nie pogonią tych podludzi z powrotem za Bug? W końcu chodzi o bezpieczeństwo ich rodzin.

Bo jak tylko zaczną coś robić to policja ochroni biednych uchodźców. Do tego zlecą się tvny, że w Polsce rasizm.

 

Skąd bojownicy o wolność Rosji mają amerykański sprzęt? No chyba nie od Ukrainy, która potrzebuje każdej sztuki. W sklepie takiego niu kupisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cst9191 napisał(a):

czemu miejscowi faceci nie zorganizują się i nie pogonią tych podludzi z powrotem za Bug?

 

6 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Bo jak tylko zaczną coś robić to policja ochroni biednych uchodźców. Do tego zlecą się tvny, że w Polsce rasizm.

Dokładnie tak.

Plus ukrofile rozpoczną histerię, że to drobne, odosobnione, zdarzenie, da "onucom" argumenty i będzie rzutować na wszystkich przenajukochańszych naszych braci.

 

Nie. To nie tak...to po prostu kolejny dowód, że poziom bezpieczeństwa zaczyna się obniżać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Tak, dzisiaj trochę odpływam. Spałem bardzo mało i cały dzień przygotowuję się na jutrzejszą rozmowę rekrutacyjną, a w przerwach wchodzę na forum. Przepraszam za zaśmiecanie, masz rację, internet w większości to gówno. Liczba medialnego ścieku jest gigantyczna ostatnimi czasy..

Powodzenia na rozmowie, koniecznie daj znać jak było.

Jak się dostaniesz to zajebiście. :)

A jak nie to nie koniec świata, uwierz mi. Chodziłem na te rozmowy do pierwszej roboty i pół roku odbijałem się murem. Jak w końcu się załapałem... to po rozmowie rekrutacyjnej, po której wydawało mi się, że "no nie ma chu***, że oddzwonią".

Z robotą niemalże jak z laskami. "Jak nie ta to następna". :P

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą jesteś świadom @slusa, skąd pochodzi nazwa grupy wagnera i do czego się odnosi? 

Bo tutaj krzyczysz o ukr nazistach, ale ciekaw jestem jaką ty masz teorię na to - bo sprawa jest od dawna znana.

Wiesz kto dowodził grupą wagnera przez x lat?Dlaczego putin wspierał nazistę i podawał mu rękę? Dlaczego pochodzenie nazwy grupy jest nazistowskie?

grupa-wagnera-ss-utkin-yt-defense24-1670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hubertius napisał(a):

Powodzenia na rozmowie, koniecznie daj znać jak było.

Jak się dostaniesz to zajebiście. :)

A jak nie to nie koniec świata, uwierz mi. Chodziłem na te rozmowy do pierwszej roboty i pół roku odbijałem się murem. Jak w końcu się załapałem... to po rozmowie rekrutacyjnej, po której wydawało mi się, że "no nie ma chu***, że oddzwonią".

Z robotą niemalże jak z laskami. "Jak nie ta to następna". :P

Dziękuję. :D Dam znać.
Nawet jak nie wyjdzie, to też spoko będzie (to na Java juniora), bo to praktycznie będzie pierwsza techniczna. 
Dokładnie. Szczególnie, że ostatnio podjarałem się możliwościami Fluttera (tworzenie aplikacji mobilnych na wszystkie platformy, widzę ogromny potencjał i mnóstwo pomysłów) i jak nie java, to pójdę w to. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, pisałem kilka tygodni temu tutaj, żeby ostudzić mokre sny co poniektórych, którym zamarzyła się mocarstwowa Rzeczpospolita wyrosła w tandemie z Ukrainą na zgliszczach Rosji. Zasugerowałem, że USA, a na pewno nie Niemcy czy Francja, mimo obecnych dostaw broni, nie wyhodują sobie potencjalnego zagrożenia. Potwierdziło się to w słowach Macrona, który wyprost powiedział, że wschodnia flanka NATO jest za bardzo dozbrojona i po wojnie trzeba punkt ciężaru potencjału militarnego przenieść z naszej granicy na projekt armii UE. Jeśli jeszcze ktoś miewa nocne moczenie prześcieradła, bo w snach widzi nową, mocarstwowa Unię Lubelską, to warto jednak nie unikać wizyty u lekarza.

 

Link na szybko:

https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/swiat/newsamp-macron-chce-czesciowego-rozbrojenia-wschodniej-flanki-nato,nId,6812831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Redbad said:

Macrona, który wyprost powiedział, że wschodnia flanka NATO jest za bardzo dozbrojona i po wojnie trzeba punkt ciężaru potencjału militarnego przenieść z naszej granicy na projekt armii UE

Większość wojsk amerykańskich które kiedyś "odwiedzały" Francję, jest obecnie w Polsce. Macronowi do obrony przed własnym "ludem pracującym" zostaje więc armia niemiecka, albo Legia Cudzoziemska - bo na swojej policji czy regularnej armii nie może polegać. I to jest sedno jego strachu. Chęć stworzenia "armii UE" pod "światłym przywództwem" Niemiec czy Francji, to drugorzędny wątek w tej chwili.

Jeśli USA nie będzie miało innego wyboru, to zdanie Niemiec czy Francji na temat paktu Polska-USA-WB-UA będzie warte jedynie papieru, na którym je zapisano. O ile wcześniej we Francji nie przydarzy się jakaś nowa Bastylia, i władza się nie zmieni na bardziej "demokratyczną"... bardziej proamerykańską. Wtedy nawet rola Niemiec w UE może podlec "renegocjacjom"...

 

Co do ukraińskich zapowiedzi kontrofensywy:

- USA chcą, USA muszą dostać - co najmniej zapowiedź działania, jeśli nie samo działanie

- każdy litr benzyny spalony przez przemieszczające się wojska rosyjskie - zwiększa jedynie CO2 w atmosferze

- w tle pewnie jest pierdyliard "akcji medialnych", sugerujących atak na każdym możliwym kawałku linii frontu

 

Białoruś - według niepotwierdzonych informacji, na Białorusi zauważono kadrowe jednostki wagnerowców. Jeśli okaże się to prawdą, być może kontrofensywa ukraińska pójdzie "z bratnia pomocą" na północ ;) - od dawna wydaje mi się, że zrobienie Rosji prezentu w postaci zwiększenia linii frontu z ~600km do ~1200km, warte może być dla kogoś kosztów "skromnego dofinansowania" jakiejś małej rewolucji.

 

Aha, a propos demokracji w działaniu:

RCa3M6ug43HNzDhDCOtmgDSoB5zejn3P.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hubertius napisał(a):

Powodzenia na rozmowie, koniecznie daj znać jak było.

Dobra, już po. :) Było całkiem nieźle. Pytali o javę i wszystko związane z tym. Najgorzej chyba poszło ze springiem i charakterystyką jej... Na ogół miło, przyjemnie. Nawet jak się nie dostanę, to nie będę żałować doświadczenia ("doświadczenia te jeszcze przydadzą się" jak to śpiewano)...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kespert napisał(a):

Jeśli USA nie będzie miało innego wyboru, to zdanie Niemiec czy Francji na temat paktu Polska-USA-WB-UA będzie warte jedynie papieru, na którym je zapisano

To nie takie proste. Komitywa Francji i Niemiec w Europie zadba (widać już zapobiegawczo zaczyna) by Polska za dużo nie zyskała na wojnie z Rosją. Zresztą nie tylko oni, USA też mają wszystko pod kontrolą, tylko teraz ważne jest dorżniecie ruskiego niedźwiedzia, ale na pewno po tej operacji dostaniemy rozkaz powrotu do szeregu. Jeśli mielibyśmy budować coś ponad interes USA, to Waszyngton dałby nam tutaj wolną rękę, a przecież administracja Dudy nie odkłada telefonu od administracji Biden'a. 

Co więcej warto zwrócić uwagę jak sobie Francuzi poczynają. W zasadzie mogliby sobie teraz dać na wstrzymanie, jest wojna, działania Ukrainy (a co za tym idzie i całego sojuszu NATO) są niby w interesie Europy, nie jest czas teraz robić zamęt we wspólnej polityce przeciwko wspólnemu wrogowi.

 

A może właśnie nie wrogowi? A może Francja daje jasny sygnał, żeby Polska sobie za dużo nie wyobraziła. I to teraz, już, temat jest widać gorący. Dostaliśmy liścia ostrzegawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska będzie mocarstwem od warty do Uralu. Kacapia już resztkami sił goni, gospodarka zaraz upadnie, kończą się rezerwiści z szpadlami rzucanymi na standard nato. Wszystkie kraje się odwróciły od putina który sika w pieluchy, świat nigdy nie był tak zjednoczony w walce z wieczystym złem 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kespert napisał(a):

Jeśli USA nie będzie miało innego wyboru, to zdanie Niemiec czy Francji na temat paktu Polska-USA-WB-UA będzie warte jedynie papieru, na którym je zapisano. O ile wcześniej we Francji nie przydarzy się jakaś nowa Bastylia, i władza się nie zmieni na bardziej "demokratyczną"... bardziej proamerykańską. Wtedy nawet rola Niemiec w UE może podlec "renegocjacjom"...

Francja? Raczysz żartować :) Od czasów De Gaulle'a francuska polityka zagraniczna jest mniej lub bardziej antyamerykańska. I nie wierzę, by to się zmieniło. Niezależnie od tego, kto obejmie władzę. Można powiedzieć, że to mniej lub bardziej oficjalnie jeden z filarów republiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slusa napisał(a):

Polska będzie mocarstwem od warty do Uralu

Ale Polska już jest mocarstwem. 

 

"Traktujemy Polskę jak mocarstwo humanitarne" - Mark Brzezinski ambasador USA

 

Zatem nasza rola jest jasno określona i żadne mokre sny, zwane żartobliwie - ambicją polityczną, tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Redbad said:

ale na pewno po tej operacji dostaniemy rozkaz powrotu do szeregu

Tutaj trzeba odróżnić "normalną" politykę, od działań chwilowych.

Normalnie człowiek nie złapie się rury z przegrzaną parą, bo się poparzy... ale jeśli będzie to jego jedyny ratunek przed spadnięciem w przepaść, to jednak dokona "jedynego racjonalnego" wyboru - albo spadnie w dół, do ziemi...

Aktualnie sporo z politycznych działań zaczyna opierać się właśnie o czarne łabędzie, a nie interes długofalowy. Pytanie, ile z chwilowych zysków Polsce uda się zatrzymać.

 

1 hour ago, Obliteraror said:

Można powiedzieć, że to mniej lub bardziej oficjalnie jeden z filarów republiki.

Może więc czas na zmianę? Jak tam dokładnie spojrzeć, ostatnie wydarzenia zaczynają powoli "dojrzewać" do jakiejś ładnej katastrofy. Takiej z chrześcijańskim motywem krucjaty przeciw "niewiernym" w tle.

https://crisis24.garda.com/alerts/2023/05/france-labor-unions-plan-further-nationwide-multi-sector-strike-and-protests-june-6-update-1

 

A ich "antyamerykańskość"? Jest równa ich podmiotowości w UE... Myślisz że "w imię zasad" odmówiliby przyjęcia "wojskowego wsparcia", gdyby wielki brat sypnął groszem? ;)

Nam pozwolono sztandarem machać

i pieśni śpiewać

nad grobami płakać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kespert napisał(a):

Myślisz że "w imię zasad" odmówiliby przyjęcia "wojskowego wsparcia", gdyby wielki brat sypnął groszem? ;)

Tego nie powiedziałem ;)

Francja to jednak nie Polska. Ma realną podmiotowość i możliwości.

 

Poniżej kolejny krindż ;)

 

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Braterstwo" odc.kolejny :

 

- Wawka wysyła właśnie do kijowa wagony metra. Wartość sprzętu to około 40 mln. Plus koszty transportu. Oczywiście za darmoszke bo te dziady za nic nie płacą. Bo im się należy. 

W podziękowaniu braty nasze przenajukochańsze chcą zakazu importu produktów mlecznych z PL.

https://www.money.pl/gospodarka/ukrainscy-przetworcy-chca-zakazu-importu-produktow-mlecznych-z-polski-6889406154652256a.html

 

Wiem, wiem, wagony rdzewiały. 

 

Np. karetki jakie "biorą" ( warto zwrócić uwagę na termin używany przez ukrów ) to pojazdy z lat 2005-2009. Też rdzewiały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tmr napisał(a):

Wawka wysyła właśnie do kijowa wagony metra. Wartość sprzętu to około 40 mln. Plus koszty transportu. Oczywiście za darmoszke bo te dziady za nic nie płacą. Bo im się należy. 

Mówisz o tym?

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/warszawa-pierwszy-pociag-metra-dla-kijowa--jeszcze-w-tym-kwartale-76781.html

 

"Warszawa, w ramach pomocy humanitarnej, przekaże do Kijowa 60 rosyjskich wagonów, które będą sukcecywnie wycofane z ruchu w związku z dostawami i wprowadzaniem do ruchu nowych pociągów Varsovia. Jak się dowiedzieliśmy, pierwszy transport – w postaci pociągu nr 07 – możliwy jest już w tym kwartale. "

 

Tak patrząc ;) to lepiej żeby "czaskowski" oddał je UKRom niż przerobił na jakiś squot dla elgiebietów czy inną strefę relaksu.

Bo znając go to 🙄.

 

🤣

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BumTrarara napisał(a):

to lepiej żeby

Oddajmy autobusy.Kupimy nowsze. Oddajmy czołgi.Kupimy nowsze. Oddajmy pociagi.Kupimy nowsze.Oddajmy samoloty.Kupimy nowsze. Bogaty kraj ta PL.

A jak wymieniasz auto to oddajesz stare za darmo? Albo inaczej : oddajesz dziadowi spod sklepu swoje auto i ..."eee se kupie nowsze". Gówniane to braterstwo gdzie oddajemy nacji, która nigdy nie była nam przyjazna, to co mamy. Baa, nie sądzę żebyśmy mogli liczyć na podobne gesty z ich strony. 

W odpowiedzi na te tysiące gestów, darów co mamy : plucie w mordę ( zakaz importu ).

 

nooo...coraz lepsze to braterstwo.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tmr napisał(a):

Oddajmy autobusy.Kupimy nowsze. Oddajmy czołgi.Kupimy nowsze. Oddajmy pociagi.Kupimy nowsze.Oddajmy samoloty.Kupimy nowsze. Bogaty kraj ta PL.

Też uważam, że jak coś to powinni sprzedać a nie rozdawać. Pewnie ktoś by kupił, bo np. Poznań, Łódź czy Szczecin kupowały używane tramwaje z niemiec.

 

Czołgi/broń to inna sprawa. W końcu mogą sobie po Kijowie chodzić z buta, ale w naszym interesie jednak nie jest 1000 km granicy z rosyjskimi bantustanami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.