Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ManBehindTheSun napisał:

Oczywiście. Jak napłynie 2 miliony Ukrów stawka wzrośnie do 50 zł na h:] Przecież to jasne.

 

Nie wiadomo czy wzrośnie czy spadnie wynagrodzenie per godzina lakiernika proszkowego jeżeli ilość uchodźców wzrośnie. Change my mind.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bać się - to się nie boję, to złe określenie. Raczej irytuje mnie nasza postawa "Chrystusa narodów", jakbyśmy mieli mało przykładów z naszej historii by wiedzieć, czym taka postawa się kończy. Mnie interesują Polacy, nie Ukraińcy w pierwszej kolejności i cała reszta może mnie mieć za skończonego skurwysyna, mam na to wyrąbane.

 

Nie mam nic przeciw kobietom z dziećmi szukającym azylu czy też ludziom pracy. Rzeczywistość jednak zapewne dość szybko zweryfikuje te poglądy- już teraz na wideo widać trochę Mokebe, a Ukraińcy uciekający przed Rosją to w znacznej części wyznawcy Bandery, który jest u nich żywy. To się prosi o problemy w przyszłości.

 

Ukrainy żaden z jej sąsiadów nie lubi. Poza nami nikt nie oferuje tak daleko wyciągniętej ręki. Od lat prowadzimy politykę ustępstw wobec Ukrainy. Czy mój kraj nigdy nie nauczy się by stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu? W interesie Polski jest pozostanie neutralnym w tym konflikcie, nie trzeba Niemców ani Anglików sami się pchamy na front.

53 minuty temu, Bird97 napisał:

A jednocześnie wkurwia mnie takie włażenie im w dupe przez Polaków,  oni nawet za nami nie przepadają, a UPA to bohaterowie.

Mnie też to irytuje, szczerze mówiąc. Jak ktoś myśli, że po czymś takim nagle zapalą do nas sympatią albo będą wdzięczni to moim zdaniem jest w błędzie. Cała ta sytuacja jedynie wzmocni ich nacjonalistyczne przekonania. Oni nie zastąpią Bandery teraźniejszym prezydentem, oni postawią ich obok siebie. Gratulacje, bo ich kultura jest bardziej antypolska niż antyrosyjska.

43 minuty temu, Fury King napisał:

Przyjechała rodzina i komfort za słaby. Wojna , wojną ale oni chcą tu zostać na zawsze w super mieszkaniach za które nie będą płacić czynszu. 

A czego Ty się spodziewałeś? To Ukraińcy, ze wszystkich Słowian mają najbardziej wywalone w kosmos Ego. To jest spoko naród, tak długo dopóki trzymasz go w garści, potem pokazują prawdziwe oblicze. U nas trzymania w garści nie będzie, nikt nie jest w końcu tak gościnny jak Polak.

 

P.S.

Morawieckiemu i bandzie wojna służy. Bez dwóch zdań powstaną nowe programy socjalne dla Ukraińców, a jak to poprawnie rozegrają to jest szansa na przykrycie długów i następne kadencje.

  • Like 13
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Trochę nie wypada mi się zapytać bo czas nie dobry ku temu ale zaryzykuję i zapytam -  czy nasze panie nie boją się konkurentek z Ukrainy? Powiedzmy że przyjedzie 100 tys "samotnych" matek....

O to samo miałem pytać, ale... - jakoś tak głupio mi było. 😆

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Angel_Sue napisał:

Ok, wiadomo, są to ofiary wojenne i oczywiście mi ich szkoda. Ale...

Zasada jest jedna.

WSZYSTKO co napisałaś po "ALE" przeczy temu co napisałaś przed "ALE". 

 

Cytat

Wczoraj przyjechałam do mojego miasta, gdzie pełno z nich czekało na dworcu. Niektórzy zachowywali się normalnie, widać też było, że to normalne osoby, a inni skandalicznie.

Są to prawdopodobnie Ci uchodźcy, którzy zdobyli fałszywe paszporty/dowody osobiste Ukraińskie i pewnie Ci sami, którzy byli na granicy z Białorusią wcześniej.

 

Cytat

Np. jeden z nich zaczął naśmiewać się z kierowcy, który chciał przejechać, a ten przechodził przez pasy, zaczął się przy tym śmiać i tańczyć. 

Poza tym nigdy nie widziałam tak zaśmieconego miasta, jak wczoraj, byłam w szoku. Wszędzie walały się jakieś opakowania po chipsach, chusteczkach, obierki z owoców.

To z kolei jakaś kolejna grupka facetów (swoją drogą musieli chyba uciec skoro jest pobór do wojska, sama nie wiem), zaczęła coś tam wołać w moją stronę, podejrzewam, że seksistowskiego i chamskiego, z tego co zrozumiałam z ich języka.

To było po ukraińsku/ rosyjsku? Jesteś na tyle osłuchana z ich językiem, by być tego pewna? Co zrozumiałaś? Pojedyncze słowa? Jakie? Konkrety.

 

Cytat

Tak jak pisałam uważam, że pomoc im jest teraz konieczna, ale nie ufam Ukraińcom i tyle. Tak samo jak nie zaufałabym w pełni Rosjanom, czy Niemcom, choć tym drugim już trochę prędzej, bo są mimo wszystko bardziej cywilizowani.

Przywołujesz Wołyń 100 lat temu. Chcesz przykłady jak Polacy zachowywali się wobec Żydów? Chcesz przykłady jak Niemcy zachowywali się wobec Polaków?

WSZĘDZIE znajdziesz przykłady na zachowania barbarzyńskie i humanitarne. Tacy są ludzie.  Ci ludzie uciekają, bo chcą przeżyć. I są tam różni ludzie.

Edytowane przez Miszka
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę uspokoić simpów, którym na myśl o uchodźczych paszynkach kuśki stają na baczność. 😆

 

Teraz prym będą wiedli chłopcy ukraińscy, co gonią ruskich - i w pełni zasłużenie, bo to, jak sobie oni teraz radzą, budzi mój podziw.

Przewiduję, że oni teraz będą mieli branie jak nasi lotnicy w czasie Bitwy o Anglię.

Mokebki to tchórze, a Ukraińcy to kozaki z wielgachnymi jajami.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Już przed wojną pomogłem znaleźć tu miejsce Ukraińskiej rodzinie. Jeden z Ukraińców dla mnie przyjeżdża do pracy, więc zadzwonił czy w razie W czy mu pomogę.  Mówił, że już się tłuką z ruskimi gdzieś tam. Miałem złe przeczucia, więc kazałem mu wbijać, zanim będzie za późno - i dobrze czułem. 

Aktualnie na granicę nie pojadę, bo to sensu nie ma - masa osób jest tam, Polaków z pomocą. Wyśle kasy trochę jeszcze. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, $Szarak$ napisał:

@zychu Już przed wojną pomogłem znaleźć tu miejsce Ukraińskiej rodzinie. Jeden z Ukraińców dla mnie przyjeżdża do pracy, więc zadzwonił czy w razie W czy mu pomogę.  Mówił, że już się tłuką z ruskimi gdzieś tam. Miałem złe przeczucia, więc kazałem mu wbijać, zanim będzie za późno - i dobrze czułem. 

Aktualnie na granicę nie pojadę, bo to sensu nie ma - masa osób jest tam, Polaków z pomocą. Wyśle kasy trochę jeszcze. 

 

 

No i o to chodzi. 👍

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sytuacja będzie tak zaogniona, że będą tutaj tysiące Ukrainek, to panowie już pewnie będą gdzieś w Portugalii czy Hiszpanii - przecież spora część osób się deklarowała, że w przypadku wojny zwija majdan i ucieka.

A z tymi co zostaną to należałoby się i 10 Ukrainkami podzielić i jeszcze zachęcać, bo im by się kurna chata należało.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Amperka napisał:

Jak już sytuacja będzie tak zaogniona, że będą tutaj tysiące Ukrainek, to panowie już pewnie będą gdzieś w Portugalii czy Hiszpanii - przecież spora część osób się deklarowała, że w przypadku wojny zwija majdan i ucieka.

 

A Panie?

Czy chwycicie za broń i ramię w ramię z dzielnymi bohaterami będziecie strzelać?

Jesteś gotowa zobaczyć jak obrywa Ci nogę rękę?

Jesteś gotowa zobaczyć trupy?

Jesteś gotowa widzieć, że ktoś zgwałcił dziecko Twojej sąsiadki (takie rzeczy się na wojnie dzieją)?

Jesteś gotowa iść do niewoli?

A może jako pielęgniarka - pomożesz lekarzowi jak przyjedzie chłopak z rozprutym brzuchem i jelitami na wierzchu?

A jeśli będzie to Twój ojciec albo mąż?

Jesteś gotowa kogoś zabić?

Jesteś gotowa dobić kogoś, komu urwało nogi albo ma flaki na wierzchu, drze się w niebogłosy i prosi abyś skróciła jego męczarnie?

 

Czy tylko bohatersko, jak to kobiety, foteczki na instagram, ewentualnie (jak Ukrainki) ucieczka do innego kraju?

 

Mamy równouprawnienie - skoro wymagacie od mężczyzn czegoś musicie wymagać tego też od siebie.

Większości z Was nie chce prowadzić domu ani mieć dzieci "bo się w tym nie odnajdujecie" to dlaczego mamy Was bronić zamiast żebyście stały z nami w jednym szeregu?

 

W razie masowego poboru jestem za tym aby dotyczył też on kobiet.

Chcecie równości i parytetów - to nie tylko w radach nadzorczych ale też i w śmierdzącym okopie, gdzie tyłek sobie koszulą podcierasz.

 

Czyż nie?

 

Może zrobimy ankietę w rezerwacie i zadeklarujecie się dziewczyny co WY - witaminki polskie - zrobicie w czasie wojny?

Będziecie szczere?

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Miszka napisał:

 

 

Przywołujesz Wołyń 100 lat temu. Chcesz przykłady jak Polacy zachowywali się wobec Żydów? Chcesz przykłady jak Niemcy zachowywali się wobec Polaków?

WSZĘDZIE znajdziesz przykłady na zachowania barbarzyńskie i humanitarne. Tacy są ludzie.  Ci ludzie uciekają, bo chcą przeżyć. I są tam różni ludzie.

 

Obecnie źródła historyczne są powszechnie dostępne i nie, nie słyszałam żeby Polacy stosowali wyrafinowane tortury na Żydach, jak UPA na Polakach. Owszem, część Polaków Żydów może i zabijała, pomagając Niemcom, ale to było ze strachu przed śmiercią z ich ręki, a nie w celu zagrabienia czegoś. A UPA mordowała Polaków, bo chciała takich samych przywilejów na terenie Polski, bo nie pasowało im to, że Polacy byli bogatsi. Poza tym wielu Polaków też Żydom pomagało, więc nie porównuj tego do UPA, bo porównania nie ma żadnego. 

W każdej wojnie obydwie strony biorą udział w mordowaniu, ale i tak uważam, że jesteśmy wyjątkowo szlachetnie postępującym narodem, w porównaniu do niektórych nacji i ich brutalnych metod.

Nie mówiąc już, że niecałe 100 lat, to wcale nie tak dużo. To pokolenie naszych dziadków, czy tam pradziadków. 

To nas przeważnie grabiono, na nas napadano. Nie słyszałam nigdy o wyrafinowanych torturach Polaków, a Ukraińców, Rosjan, czy Azjatów już tak.

Edytowane przez Angel_Sue
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wyobrazic sobie braciom prosta analogie.

 

Poznajesz laske i poswiecasz jej swoj czas i zasoby. Bardzo szybko nastepuje parcie na cos wiecej, czyli slub/ bombelek/ kredyt.

Nie znasz jeszcze tej kobiety do konca, nie wiesz czego sie po niej spodziewac gdy juz podejmiesz sie wiekszych zobowiazan wobec niej, czy przyjmiesz do siebie do domu na stale.

W dodatku wiesz, ze ona robila w przeszlosci bardzo zle rzeczy.

Twoi kumple patrzac na to z boku ostrzegaja cie "stary, pomysl jakie moga byc tego konsekwencje", ze "moze to nie jest najlepszy pomysl".

A ona wyglada na taka biedna i niewinna. W dodatku musi uciekac z domu bo ma problemy z ojcem ktory jest przemocowcem.

 

Postanowiles porozmawiac z nia na ten temat.

Przedstawiles na spokojnie swoje argumenty i uzasadnione obawy co do tego jak bedzie wygladac wasza wspolna przyszlosc.

 

Na co ona

 

36 minutes ago, HumanINC said:

SKĄD TY TO WIESZ!? Przecież to jest gadanie głupot - czysta spekulacja - nie wiem... wynikła ze strachu? Ty MYŚLISZ, że tak będzie. Ale tego NIE WIESZ!

 

40 minutes ago, HumanINC said:

Uważam, że tak jest ODPOWIEDZIALNIE. Bądźmy ODPOWIEDZIALN

 

Zieeew...

Dalej juz nie pociagne tej historyjki, ale mysle ze kazdy mezczyzna wyposazony w mozg zdodal zalapac o co mi chodzi.

 

42 minutes ago, HumanINC said:

A co do historycznego pierdolenia - "EJ WOŁYŃ, ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ". "UKRAIŃCY NAS NIE LUBIĄ", "UKRAIŃCY / ROSJANIE, SĄ MNIEJ CYWILIZOWANI" - to polecam rozpędzić się i -> | tutaj zostawiam ścianę, do rozpędzenia się i uderzenia głową.

 

 

Tak! Przeszlosc sie nie liczy! Zapomnij o tej karuzeli kutangow z lat mlodosci twojej przyszlej zony. 

Przeciez ona jest taka niewinna i w ogole. Na pewno nie bedzie wywijac zadnych numerow. Przeciez jestem dla niej taki dobry i tyle jej poswiecam XD

 

A wiec powiadam wam. Kto nadstawia dupy, ten bedzie wyruchany.

 

Panie @HumanINC pare slow na koniec. Niby mezczyzna, niby ogarniety, po terapii, a jak przeczytalem post to sie poczulem jakbym ogladal ryk mlodej laski na instagramowym story. 

Nie sadzisz ze troche za duzo w nim EMOCJI?

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

W razie masowego poboru jestem za tym aby dotyczył też on kobiet.

 

Nawet nie wiesz jak ja również.

 

Marzę o tym by zobaczyć ten kabaret i 25 kilowe plecaki dla pań ważących 55 kilo i jeszcze niosących kogoś na swoich barkach, zanim odwalę kitę. Boże, jeśli nadejdzie wojna obdarz mnie proszę widokiem niezależnych kobiet walczących o swoją niezależność, które tak pragną równości a jak trzeba się wykazać to widzisz tylko dym z dupy. Jeśli mam umierać to tylko z uśmiechem na twarzy, może panie pokażą cipki atomówką albo stworzą przepis, który uniemożliwa latania atomówek nad naszymi głowami? Czy te kobiety w ogóle myślą w tym kraju? Mam serdecznie dosyć.

 

Najlepsze @niemlodyjoda że kobiety też takie bohaterskie i zagrzewają do walki facetów. One po prostu chcą zobaczyć rozpierdol i poczuć w powietrzu energię męską, rywalizację no i krew. Byle by się coś działo, wszak to reality show pełne emocji na żywo.

I, że ja się czułem całe życie gorszy od takich prymitywów na około mnie, przeraża mnie to.

 

Gardzę kobietami zagrzewającymi do walki i siedzącymi w ciepłych domkach, gardzę tymi debilami w rządzie, i gardzę kobietami które pragną rozpierdolu, bo ich życie jest nudne jak program telewizyjny i gardzę sobą, że czuję takie obrzydzenie do głupoty ludzi mnie otaczających.

 

PUTIN MÓWIŁ.

 

Nie wkurwiajcie mnie bo mi nie zależy na życiu tylko rozpierdolu i władzy. 

 

Co EU robi? Dzisiaj widziałem wiadomość - EU WYSLAŁA BROŃ DO UKRAINY. KTO BĘDZIE SIĘ WTRĄCAŁ MUSI LICZYĆ SIĘ Z KONSEKWENCJAMI i rozpieprzem jakiego świat nie widział - słowa PUTINA, plus minus.

 

Jakim trzeba być debilem i tępym socjalistą by jeszcze się z tym odnosić - przysięgam. Czysta prowokacja i zachęta do wojny.

 

Rozumiem, że jakbyśmy mieszkali od dupy strony jak Hiszpanie to jeszcze no ale nie, nasi to pierwsi do szabelki. Chuj, że jak armie NATO przylecą, to z mojego domu i Twojego zostanie tylko gruz. 

 

Otaczają mnie debile zupełnie nie myślący i życzący własnej śmierci i to mnie przeraża a nie Putin i jego atom.

Brakuje naszego ex prezydenta deptającego nie "stół" w Japonii tylko flagę Rosyjską.

 

"Z bulem serca" to wszystko piszę.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, niemlodyjoda napisał:

A Panie?

A Panowie tak pisali o babskim bólu tyłka... bo wy myślicie, że w takich dniach jak teraz, te wszystkie kobiety co pomagają się przedostać innym kobietom z Ukrainy z dziećmi, pakują materace, koce, szykują kanapki tylko obczajają te Ukrainki i myślą czy im męża nie odbiją.

Na pewno chciałabym się zachować tak, jak trzeba.

U mnie w domu nie ma nawet dyskusji, czy mój mąż pójdzie walczyć, bo dla niego to jest absolutnie oczywiste. Czas by pewnie pokazał, jak ja bym się zachowała, jak mężczyźni z mojego otoczenia, ale na pewno moim założeniem z góry nie jest: zawinąć się i szukać łatwiejszego życia.

Nie mówimy o abstrakcyjnych sytuacjach, bo steki tysięcy Ukraińców właśnie walczy o swój kraj.

 

Nie ma co się oburzać. Ja tylko napisałam, że ten kto pojedzie do Portugalii nie zobaczy tego polskiego, kobiecego bólu tyłka -  (a najbardziej rozkminiają). To chyba logiczne.

Edytowane przez Amperka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, HumanINC napisał:

 

Ta jasne... PIERDOLOLOOLOLOLO. Oczywiście tego nie wiesz i nikt z nas nie wie.

 

 

Silny argument w dyskusji wytoczył Kolega.

Muszę go solidnie przemyśleć.

Piedololo to nie byle co.

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SzatanK napisał:

Marzę o tym by zobaczyć ten kabaret i 25 kilowe plecaki dla pań, zanim odwalę kitę. Boże, jeśli nadejdzie wojna obdarz mnie proszę widokiem niezależnych kobiet walczących o swoją niezależność, które tak pragną równości a jak trzeba się wykazać to widzisz tylko dym z dupy. Jeśli mam umierać to tylko z uśmiechem na twarzy.

Słabe. Może też chcesz zobaczyć nastolatków w takiej sytuacji, którzy kozaczą na co dzień przed lekcją z przyry.

Sporo jadu z tego wyszło. Nigdy bym nie miała takich fantazji.

Edytowane przez Amperka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, SzatanK said:

PUTIN MÓWIŁ.

 

Nie wkurwiajcie mnie bo mi nie zależy na życiu tylko rozpierdolu i władzy.

 

Rozumiem. Twoim zdaniem należało mu pozwolić zrobić swoje na Ukrainie. 

 

Później w państwach nadbałtyckich i na końcu w Polsce (bo tak by zrobił).

 

Bo Putin mówił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?

A co do tego, czy kobiety się boją konkurencji, to też dziwne pytanie... Trzeba byłoby mieć poważne kompleksy żeby tak do tego podchodzić. Tak samo można by było zapytać Panów czy nie boją się konkurencji w postaci napływu południowców. A jednak nie każda kobieta takich wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Indywidualista napisał:

Panie @HumanINC pare slow na koniec. Niby mezczyzna, niby ogarniety, po terapii, a jak przeczytalem post to sie poczulem jakbym ogladal ryk mlodej laski na instagramowym story. 

Nie sadzisz ze troche za duzo w nim EMOCJI?

 

A trochę udziela mi się początek roku akademickiego i dyskusje na uczelni... przepraszam. Tam nikt mnie nie klepie po plecach, tylko zawsze muszę poprzeć to argumentami. I właśnie dokładnie taki sam feedback dostaje - "Skąd? Dlaczego? Argumentuj. Jak? Po co?" :) Dobrze, że zwróciłeś uwagę. 10 głębokich wdechów - done. :)

 

3 minuty temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Silny argument w dyskusji wytoczył Kolega.

Muszę go solidnie przemyśleć.

Piedololo to nie byle co.

 

Mój dyskutant również nie przytoczył żadnych argumentów - jemu również szanowny kolega zwrócił uwagę? :). Ani ja, ani szanowny dyskutant nie wie jak będzie kształtował się rynek pracy... jedno ogłoszenie, absolutnie nic nie zmienia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słabe @Amperka mam dosyć kobiet i ich chęci ujrzenia śmierci i poczucia emocji i nie piszę tego do Ciebie w ogóle tylko ogólną frustrację czuję, na "bohaterskie kobiety", którym nie grozi umieranie za Morawieckiego i spółkę, tylko jeszcze czuć zagrzewanie do boju i bojowe nastrone.

 

Wam nie grozi siłą wzięcie i umieranie ZA NIC, dosłownie ZA NIC. No chyba, że wypłata oferowana 2.500netto złotych na rękę, to jest "Coś" za co warto poświęcić życie. Albo znaczek, warty 5 złotych na koszulce - bez jaj. 

Ja tu nie mam czego bronić a tym bardziej kobiet życzących mi śmierci by sobie sprawić emocje i poczucie życia. Prędzej siebie zastrzelę i gościa, który mnie tam siłą wpierdolił niż będę umierał za jakiś debili, którzy jeszcz będę na mnie z ryjem.

13 minut temu, RealLife napisał:
19 minut temu, SzatanK napisał:

PUTIN MÓWIŁ.

 

Nie wkurwiajcie mnie bo mi nie zależy na życiu tylko rozpierdolu i władzy.

 

Rozumiem. Twoim zdaniem należało mu pozwolić zrobić swoje na Ukrainie. 

 

Później w państwach nadbałtyckich i na końcu w Polsce (bo tak by zrobił).

 

Bo Putin mówił....

TAK.

 

Jak @Wielokropek napisała, trzeba było być neutralnym i ze stoickim spokojem się zachować a nie jak małpiszon. Czy wy nie rozumiecie, że oprócz ołówków z oszczytkiem i mioteł nie mamy czym się bronić?

No ludzie....

1,5 broni na 100 ludzi, czy wy w ogóle macie wyobrażenie jakiekolwiek?

Mamy aplikację sobie zainstalować i rollować, kto postrzela?

NO KURWA, trochę rozumu!

 

Nie dosyć, że jesteśmy Chrystusem Europy, to jeszcze zaraz nas znów ukrzyżują. My jesteśmy w NATO, choć sami nic nie możemy to w teorii mamy jakieś wsparcie i tylko tyle. MY jesteśmy ziemią, na której będzie się toczyć WOJNA w razie co i tyle jesteśmy potrzebni dla NATO.

 

I dokładnie tak jest "Bo PUTIN" mówił. Czy ty nie rozumiesz, że koleś może zmieść nas z powierzchni ziemi i zanim w ogóle nato podejmie jakieś decyzje to już by nas nie było? Czy Ty nie rozumiesz, że jesteśmy ciency jak papier i tworzymy 5 kolumnę i cholerne problemy w przyszłości?

Czy jest kraj, na tym świecie który miał tak ogromną mniejszość i nie napotkał problemów?

 

Nie chodzi o pomoc czy brak ale jak nie jesteś w stanie pomóc i za oferowanie dłoni, poświęcisz całe ciało to trzeba się zastanowić.

 

29 minut temu, niemlodyjoda napisał:

A Panie?

Czy chwycicie za broń i ramię w ramię z dzielnymi bohaterami będziecie strzelać?

Jesteś gotowa zobaczyć jak obrywa Ci nogę rękę?

Jesteś gotowa zobaczyć trupy?

Jesteś gotowa widzieć, że ktoś zgwałcił dziecko Twojej sąsiadki (takie rzeczy się na wojnie dzieją)?

Jesteś gotowa iść do niewoli?

A może jako pielęgniarka - pomożesz lekarzowi jak przyjedzie chłopak z rozprutym brzuchem i jelitami na wierzchu?

A jeśli będzie to Twój ojciec albo mąż?

Jesteś gotowa kogoś zabić?

Jesteś gotowa dobić kogoś, komu urwało nogi albo ma flaki na wierzchu, drze się w niebogłosy i prosi abyś skróciła jego męczarnie?

 

Czy tylko bohatersko, jak to kobiety, foteczki na instagram, ewentualnie (jak Ukrainki) ucieczka do innego kraju?

 

Mamy równouprawnienie - skoro wymagacie od mężczyzn czegoś musicie wymagać tego też od siebie.

Większości z Was nie chce prowadzić domu ani mieć dzieci "bo się w tym nie odnajdujecie" to dlaczego mamy Was bronić zamiast żebyście stały z nami w jednym szeregu?

 

W razie masowego poboru jestem za tym aby dotyczył też on kobiet.

Chcecie równości i parytetów - to nie tylko w radach nadzorczych ale też i w śmierdzącym okopie, gdzie tyłek sobie koszulą podcierasz.

 

Czyż nie?

 

Może zrobimy ankietę w rezerwacie i zadeklarujecie się dziewczyny co WY - witaminki polskie - zrobicie w czasie wojny?

Będziecie szczere?

BRAWA DLA TEGO PANA.

 

Przyznałbym 15 pucharków.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HumanINC napisał:

SKĄD TY TO WIESZ!?

 

Przekonasz się sam na własnej skórze to uwierzysz a tak szkoda mojego czasu, zdrowia, energii na tłumaczenie oczywistych rzeczy,

które już w niedalekiej przyszłości staną się faktem.

Miej sobie życzeniowy stosunek do rzeczywistości, wierz sobie władzy, która tylko obiecywać potrafi i przygarniaj pod własny dach

paszynki z dziećmi skoro masz takie możliwości.

 

Mam prawo wyrażać swoje zdanie, to co myślę a to, że tobie się nie podoba to twój problem bo ja z tego powodu płakać nie będę.

Jak masz pisać takie posty w moim kierunku to sobie daruj, bez odbioru.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Angel_Sue napisał:

 

Obecnie źródła historyczne są powszechnie dostępne i nie, nie słyszałam żeby Polacy stosowali wyrafinowane tortury na Żydach, jak UPA na Polakach. Owszem, część Polaków Żydów może i zabijała, pomagając Niemcom, ale to było ze strachu przed śmiercią z ich ręki, a nie w celu zagrabienia czegoś.

 

Taaaak? Pojęcie FakeNewsów nie zaczęło się w erze internetu. Funkcjonuje od wieków.

To, o czym nie słyszałaś oceniasz, że nie miało miejsca. I tu jest błąd. Ktoś bardzo mocno zadbał o to, żebyś nie słyszała o tym, co jest niewygodne.

Za to powtarzasz dokładnie to, co chciano, żebyś zapamiętała i o czym się dowiedziała. To się nazywa PROPAGANDA.

Użyj własnego mózgu. 

 

13 minut temu, Angel_Sue napisał:

W każdej wojnie obydwie strony biorą udział w mordowaniu, ale i tak uważam, że jesteśmy wyjątkowo szlachetnie postępującym narodem, w porównaniu do niektórych nacji i ich brutalnych metod.

Nie, nie jesteśmy.

 

13 minut temu, Angel_Sue napisał:

Nie mówiąc już, że niecałe 100 lat, to wcale nie tak dużo. To pokolenie naszych dziadków, czy tam pradziadków. 

20 lat ery internetu wystarcza by zmienić ludzkie zachowania. Nie trzeba 4-rech pokoleń. Nie masz racji.

 

13 minut temu, Angel_Sue napisał:

To nas przeważnie grabiono, na nas napadano. Nie słyszałam nigdy o wyrafinowanych torturach Polaków, a Ukraińców, Rosjan, czy Azjatów już tak.

O wielu rzeczach nie słyszałaś.

 

Słyszałaś o elektronach i protonach? A widziałaś? Ale wierzysz w to, co słyszałaś.

Analogicznie będziesz wierzyć w to, co Ci powiedziano i nie widziałaś na własne oczy. Pomyśl o tym. Wyjdź z bańki informacyjnej. 21-22 lata to nie jest wiek na bycie filozofem. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miszka napisał:

 

Taaaak? Pojęcie FakeNewsów nie zaczęło się w erze internetu. Funkcjonuje od wieków.

To, o czym nie słyszałaś oceniasz, że nie miało miejsca. I tu jest błąd. Ktoś bardzo mocno zadbał o to, żebyś nie słyszała o tym, co jest niewygodne.

Za to powtarzasz dokładnie to, co chciano, żebyś zapamiętała i o czym się dowiedziała. To się nazywa PROPAGANDA.

Użyj własnego mózgu. 

 

Nie, nie jesteśmy.

 

20 lat ery internetu wystarcza by zmienić ludzkie zachowania. Nie trzeba 4-rech pokoleń. Nie masz racji.

 

O wielu rzeczach nie słyszałaś.

 

Słyszałaś o elektronach i protonach? A widziałaś? Ale wierzysz w to, co słyszałaś.

Analogicznie będziesz wierzyć w to, co Ci powiedziano i nie widziałaś na własne oczy. Pomyśl o tym. Wyjdź z bańki informacyjnej. 21-22 lata to nie jest wiek na bycie filozofem. 

 

 

 

W takim razie o konkretne przykłady poproszę :)

I mam trochę więcej niż 22 lata tak btw, choć i tak uważam, że wiek nie zawsze świadczy o mądrości.

Edytowane przez Angel_Sue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.