Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Angel_Sue napisał:

 

W takim razie o konkretne przykłady poproszę :)

 

Racja. Wiek nie świadczy o mądrości. Powtarzanie oklepanych frazesów również.

 

Porozmawiamy, kiedy nauczysz się mówić "sprawdzam" i będziesz miała szczere TWOJE zdanie. Wyrobione świadomie, a nie z podanej informacyjnej papki.

 

Dlatego napisałem "Do książek! a nie się mądrzyć."

 

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Iceman84PL napisał:

Przekonasz się sam na własnej skórze to uwierzysz a tak szkoda mojego czasu, zdrowia, energii na tłumaczenie oczywistych rzeczy,

które już w niedalekiej przyszłości staną się faktem.

Miej sobie życzeniowy stosunek do rzeczywistości, wierz sobie władzy, która tylko obiecywać potrafi i przygarniaj pod własny dach

paszynki z dziećmi skoro masz takie możliwości.

 

Mam prawo wyrażać swoje zdanie, to co myślę a to, że tobie się nie podoba to twój problem bo ja z tego powodu płakać nie będę.

Jak masz pisać takie posty w moim kierunku to sobie daruj, bez odbioru.

 

Czyli nie wiesz. I pokazujesz to nawet tym wpisem - "przekonam się", "zobaczę", "ja płakać [po tobie] nie będę". :). Ludzie mają to do siebie, że w przewidywaniu przyszłości, są bardzo słabi i w 95% to się nie sprawdza.

 

Ja to słyszę odkąd się urodziłem. I to się NIGDY nie sprawdziło. Wychowałem się w getcie, jako chłopak na którego nikt nie stawiał - a więc czekam, niemniej będę gotowy.

 

Mój wpis skomentowałeś tylko w sposób "Wilka i Zająca" - "Ja Ci jeszcze pokaże!"

 

Absolutnie mój stosunek nie jest życzeniowy.

 

7 minut temu, Iceman84PL napisał:

Mam prawo wyrażać swoje zdanie, to co myślę a to, że tobie się nie podoba to twój problem bo ja z tego powodu płakać nie będę.

Jak masz pisać takie posty w moim kierunku to sobie daruj, bez odbioru.

 

Oczywiście, że masz do tego prawo - ja tylko zaznaczam, że my OBAJ się na tym CHUJA znamy. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SzatanK napisał:

Nie słabe @Amperka mam dosyć kobiet i ich chęci ujrzenia śmierci.

Skąd ten pomysł, że jakimś kobietom zależy, żeby patrzeć na czyjąś śmierć. To nie kobiety rozpętały tę wojnę -  każdy by chciał żeby to się skończyło, a najlepiej nigdy nie zaczęło.

Gdybym prosiła mojego męża w razie ogłoszenia mobilizacji, żeby został w domu ze mną, z dziećmi (chociaż bardzo bym chciała) - to by mnie wyśmiał. Aczkolwiek bardzo byśmy chcieli, żeby nie musiało do takiej sytuacji dojść.

Po prostu są osoby, dla których jest coś ważniejszego niż własne życie. Nie oceniam - może to wraz źle, może tak naprawdę nie ma niczego ważniejszego. Może Ukraina będzie żałowała, że stawiała opór, zobaczymy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amperka

 

Zanim zaczniesz wieszać na mnie psy to pozwól, że powiem jedno.

 

Walczyłbym z Twoim mężem obok i zacięcie gdyby było trzeba ALE.

 

Państwo nie zawalczyło o mnie, państwo mnie nie szanuje, kobiety mnie nie szanowały a wymagają bym się dla nich poświęcił jak nic nie warty śmieć. Nie mam kobiety, nie mam dzieci i nie mam żony ani kredytów ani wielkiego majątku - moim majątkiem jestem ja sam. Wzruszam się gdy myślę o moich przodkach, którzy umierali za te ziemie i to wszystko ale jestem pierwszy, który spierdoli ponieważ za wyjątkiem kota i najbliższej rodziny to nikt nawet za mną nie zapłacze i moje poświęcenie niczemu się nie przysłuży. Jedyną osobą, która by płakała za mną samym to jestem ja sam, ponieważ ledwo zaczynam rozkwitać i już bym miał umierać? Jeszcze bez powodu?.W

Walczę o siebie całe życie, bo mnie porzucono i ja sam siebie porzucałem, kobiety mnie porzucały, państwo mnie porzucało, przyjaciele porzucali, koledzy porzucali I JA MAM TERAZ ICH NIE PORZUCAĆ ludzi, którzy mnie porzucali? ŚWIETNIE, LECĘ!

Nie, ja mówię nie. Ja chcę w końcu pokoju ze samym sobą nade wszystko. 

 

Nie @Amperka w tym życiu a pasuję i najprawdopodobniej stąd wyjadę nawet do Afryki ale nie będę oglądał jak nasze pokolenie odda życie PONOWNIE za obietnice i puste słowa. A jak kobiety takie bojowe to zapraszam na front, gwałty, kalectwo, obcinanie piersi tępymi narzędziami, tortury czy inne kwiatki - tam to są dopiero emocje. 

  • Like 10
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanK I słusznie. Ważne jest żeby przetrwać, a nie tylko beztrosko zginąć.

Nie chcę na front i nie chcę żeby ktokolwiek musiał iść.

I odpowiadając na pytanie, nie myślę o tym, czy napływ owdowiałych Ukrainek z małymi zapłakanymi dziećmi, będzie dla mnie konkurencją.

5 minut temu, eknm2005 napisał:

Rosja - to kobieta.

Ameryka - to też kobieta.

 

Putin i Kopernik też była kobietą!

Dałabym buźkę śmiejącą, ale dziwne by to było przy tej dyskusji. Napiszę tylko, że dobry żart :)

Edytowane przez Amperka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Margrabia.von.Ansbach said:

Wiem, zaraz znowu na PM dostanę żem zimny, wyrachowany typ i nieczuły pragmatyk ocierający się o cyznizm.

Ktoś musi by świat się nie wykoleił zbyt szybko.

Bez takich ludzi taka Wielka Brytania nie byłaby imperium. Przez brak takich ludzi w Polsce jest jak jest.

Real polityk, patrzenie na korzyści, tak się tworzy silne narody.

Czy potrzebujemy napływ niekontrolowany imigrantów? Nie.

Czy warto wykorzystać sytuację i ściągnąć wyselekcjonowaną grupę specjalistów, ludzi wysoko inteligentnych. Pewnie. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast elementarna ludzka postawa nakazuje pomoc.

Uciekającym kobietom i dzieciom.

Tu nie ma żadnej dyskusji.

Wikt, opierunek, dach nad głową.

Tyle ile będzie potrzebne zanim się nie usamodzielnią.

Bądź nie wrócą na Ukrainę, jak będą mogli.

 

Mokebe, Mzingu, Abdule, Pajety "pseudo-studenci" na nielegalu - won !

Zapraszam wypierdalać.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważmy jak to się mówi o kobietach z dziećmi a mężczyzna jest jak narzędzie wręcz przedmiot który już azylu nie dostanie heh, tylko ma iść się napierdalać za czyjeś interesy. Ma być męski i ginąć! W imię polityków by na szeszelach moczyli swoje dupy. Naprawdę my siebie gorzej traktujemy niż pilota do telwizora. Co ciekawe niezależne kobiety dbają o swoje dupy i nie wychodzą przed szereg by w ramię z ramię z patriarchalnym skurwsynem walczyć o te tzw poczucie niezależności.

 

Hehehehe, Obowiązki, poświęcenie, odpowiedzialność bez autorytetu, decyzyjności, własnej woli to czyste niewolnictwo. A za sprzeciw kulka lub do paki. A kobiety w tym samym czasie? Co z Ciebie za mężczyzna! "Ić walczyć, a ja będę Ci kibicować, może w końcu dorośniesz!".

 

A powiedz, kobiecie że chciałbyś by dorosła i zachowywała się jak kobieta, to i bez wojny masz wojnę :)))

 

Po prostu śmieszne i tragiczne.

 

Prędzej wysadzę się i krzyknę allah akbrat niż dam z siebie zrobić chodzącą endorfinę dla kobiet, czy bycie narzędziem dla zjebów, którzy od ruchania 18 latek na jachtach się poprzewracało w głowach i szukają kolejnej podniety w postaci wojny.

 

Pierdolę ich wszystkich, i te laski co to wojnę chcą i tych bandytów w garniakach od Gucciego po jednej i drugiej stronie. 

 

Współczuje ofiarom tych wszystkich psychopatów i narcystycznych kobiet. Nie wspominając o młodych Polakach co to chcą na wojnę jechać i się zgłaszają na ochotników w konflikcie na którym stracą rękę czy nogę to nawet żadna na takiego bohatera nie spojrzy, bo będzie kaleką. 

 

Włodzimierza chcą przegonić z Ukrainy a pozwalają ruchać nasze kobiety i być drenowanym przez wszystko i wszystkich i nawet słowa krytyki nie usłyszysz już nie mówiąc o ruszeniu na bandytów w garniturkach, którzy ich okłamują jak tylko mordę otworzą.

 

Ohyda. 

 

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzatanK napisał:

Jakim trzeba być debilem i tępym socjalistą by jeszcze się z tym odnosić - przysięgam. Czysta prowokacja i zachęta do wojny.

 

Jak bardzo trzeba mieć obsrane spodnie, żeby nie rozumieć że polityka ustępstw już była przerabiana- to się nie sprawdza. 

 

Nie mam obaw związanych z emigracją, pomagać trzeba a większość wróci na swoje.

 Poza tym Polska wymiera, trzeba uzupełniać braki jeśli na emeryturze ma być coś więcej niż pajdka chleba. Kim uzupełniać? 

Z kiepskich opcji wolę ludzi z podobną kulturą i mentalnością, którzy mają szansę się zasymilować. 

 

  Mam obawy związane z polityką socjalną, która może z pracowitych ludzi w potrzebie, zrobić leni i zasysaczy socjalu. 

Dobrze tym pokierować i każdy będzie zadowolony. Ale do tego trzeba mądrych głów, nie wiem czy się takie znajdą.

 

Mieszkam obok regionu Europy Zachodniej, gdzie Polacy masowo ściągali przed, w trakcie i po drugiej wojnie światowej.

 

Przyjęcia łatwego nie mieli. Teksty, że zjadają nie swój chleb były na porządku dziennym, zdarzały się pogromy. 

Może kiedyś opiszę pewną historię z tym związaną. 

Ludzie się ich bali ze wzgl. m.in. na to co tu piszecie- byli postrzegani jako tania konkurencja, która odbiera miejscowym chleb od ust.  Pracowali głównie w rolnictwie i w kopalniach.

Dużo tu potomków tych ludzi, co drugie nazwisko polskie, mowią że są Polakami (mając na myśli pochodzenie), ale języka już nie znają.

Niczym się nie różnią od miejscowych, żyjących tu z dziada pradziada.

Edytowane przez Yolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Yolo napisał:
2 godziny temu, SzatanK napisał:

Jakim trzeba być debilem i tępym socjalistą by jeszcze się z tym odnosić - przysięgam. Czysta prowokacja i zachęta do wojny.

 

Jak bardzo trzeba mieć obsrane spodnie, żeby nie rozumieć że polityka ustępstw już była przerabiana- to się nie sprawdza. 

Wbrew pozorom jestem zupełnie spokojnym, po prostu to co zrobiono to jest czysta prowokacja i podkładanie się do wojny no bardziej nie można niż ogłosić, że EU - wysłała broń, więc Putin ma pretekst odpalić atom do każdego państwa i nikt mu zarzucić nic nie może w tym sensie, że nie ostrzegał bo ostrzegał i rzekł - nie wpierdalać się a my co robimy? Tylko się wpieprzamy.

Dodajmy do tego, blokady Rosyjskich banków, głodzenie przeciętnego obywatela i to jest dawanie naboi wręcz Putinowi do Karabinku, bo "Zachód zły, widzicie jak nie macie co jeść, my im pokażemy - WOJNA o RUŚ!"

 

Przecież to jak wiesz, że grasuje złodziej w Twojej miejscowości a ty wywieszasz szyld, że witasz złodzieja i niech bierze czego chce.

W związku z tym są dwie możliwości:

 

1. To pułapka.

2. Jesteśmy takimi idiotami i debilami, że chcemy by nas okradziono i będziemy zdziwieni gdy tak się stanie. 

 

EU i Ameryka dążą do wojny rękami debili co chcą pokoju bo myśląc, że szabelką pomachają to go osiągną - przyjdzie co do czego, to Polska będzie znacznie gorzej zniszczona niż Ukraina i cofnie nas to 100 do tytułu o ile cokolwiek zostanie z nas i tych ziem. I jak zwykle ze Słowian zrobi się ofiarę całopalną, to chyba już tradycja

 

Proste jak drut.

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yolo napisał:

 

Z kiepskich opcji wolę ludzi z podobną kulturą i mentalnością, którzy mają szansę się zasymilować. 

 

 

Amen,

Białorusini, Ukraińcy.

Również Rosjanie z europejskie części Rosji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

 

W razie masowego poboru jestem za tym aby dotyczył też on kobiet.

A ja w ogóle jestem przeciwna masowemu poborowi, zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet. Mamy przecież w Polsce zawodową armię, na którą idą niemałe podatki, więc dlaczego w razie wojny mają walczyć zwykli ludzie? Przecież wielu mężczyzn nie zna się na broni, nie ma odpowiedniego przeszkolenia, więc dla nich taka przymusowa służba to często pewna śmierć. Więc nie dosyć, że w czasie pokoju płacą podatki na armię, to jeszcze w czasie wojny wysyła się ich na pole bitwy. Ja bym na ich miejscu uciekała w spokojniejsze miejsca bez żadnych wyrzutów sumienia. 

 

Ogólnie moim zdaniem ludzie są bardzo głupi. Jakaś garstka osób mających władzę raptem krzyczy, że robią wojnę, a cała reszta jak niemyślące bydło temu przyklaskuje i idzie się wzajemnie tłuc. Natomiast Ci, co to wymyślili siedzą sobie bezpieczni. Niech walczą głowy państw, które chcą wojny, a pozostali ludzie spokojnie sobie żyją. 

 

2 godziny temu, Amperka napisał:

U mnie w domu nie ma nawet dyskusji, czy mój mąż pójdzie walczyć, bo dla niego to jest absolutnie oczywiste

Dla mnie taka postawa wcale nie jest bohaterstwem, a czymś między cierpiętnictwem i głupotą. Bez obrazy proszę, ale tak to widzę. Przez takich ludzi, jak Twój mąż właśnie trwają tak naprawdę wojny. Bo gdyby wszyscy ludzie się zbuntowali, że nie chcą żadnych wojen, że każdy zasługuje, by żyć w pokoju to mielibyśmy pokój, bo nie byłoby komu walczyć. Czy naprawdę warto poświęcać swoje życie w imię interesów jakichś szaleńców, którzy zwą się przywódcami i tak dalej? Ty możesz stracisz męża, a Wasze dzieci ojca, czy warto ponosić taki koszt? W imię czego? Interesów jakichś debili na wyższych szczeblach? Niech sobie sami walczą, skoro chcą wojen, a nie wysługują się niewinnymi ludźmi. 

  • Like 3
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyrodzie nic nie ginie, będziemy jebani za to co teraz robimy. Zero nauki na błędach, kurwa wszyscy ważniejsi niż my sami. 

Jeszcze będziemy szantażowani o reparacje wojenne dla Ukraińców. Myślicie, że to abstrakcja? A jak było z Żydami? Dokładnie tak samo - myśmy nadstawiali dupy, żeby jeden z drugim mógł się dalej rozmnażać, a oni po latach robią z nas okupanta. 

Gdybym ja rządził to nie robiłbym nic ponad to, co jest potrzebne dla dobrego PR naszego kraju. Tyle, żeby nas na zachodzie na obsmarowali, a wszystkie te zbiórki, mieszkania i paczki bym zainwestował w nasz rozwój, w nasz kraj. 

Szczerze współczuje wszystkim tym ludziom, jakbym miał jakąkolwiek moc sprawczą to bym każdemu z nich dał po milionie złotych i zakończył wojnę na ich terenie. Ale nie mam takiej mocy, niestety. 

 

Naprawdę kurwa co my jesteśmy jedynym krajem który z nimi graniczy? Czemu wszystko idzie na nasze barki?

Chrystus Narodów - będziemy cierpieć kurwa za wszystkich dookoła, zbawiać ludzkość na siłę, a na końcu nawet głupiego spasiba nie usłyszymy. 

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, SzatanK napisał:
3 godziny temu, SzatanK napisał:

Jakim trzeba być debilem i tępym socjalistą by jeszcze się z tym odnosić - przysięgam. Czysta prowokacja i zachęta do wojny.

 

Jak bardzo trzeba mieć obsrane spodnie, żeby nie rozumieć że polityka ustępstw już była przerabiana- to się nie sprawdza. 

Jak więc nazwać politykę naszych rządów wobec Ukrainy przez lata? Jak to jest, że nawet teraz to my za przeproszeniem, wchodzimy im w tyłek? Nie powinno być czasem odwrotnie?

 

Nasze "dobre" kontakty z Ukrainą są efektem przede wszystkim beznadziejnej polityki Merkel (która rok po rosyjskiej inwazji zdecydowała się na budowę Nord Stream II), co chyba po raz pierwszy w historii zmusiło Ukraińców do spojrzenia na Niemców inaczej. Bo to właśnie do partnerstwa z tym krajem naszych sąsiadów najbardziej ciągnęło i jest też to zgodne z ich mentalnością, gdzie jak pokazuje historia Ukraińcy w walce przeciwko wpływom Moskwy za protektora wybierali Berlin.

 

Partnerem dla Ukrainy mogłaby być jeszcze Turcja, gdyby nie to, że Erdogan zaangażował kraj w konflikty na niemal całej długości granic. W konsekwencji jedynie ta gardzona przez nich Polska zostaje jako jedyny i największy regionalny partner jakiemu może zaufać. 

Ukraińcy szanują tylko silnych i Polaków raczej za silnych nie mają, nie mówiąc już o tym, że o wpływy w tej części świata dość aktywnie walczy Londyn.

 

Putin nie tworzy żadnych defilad potęgi i siły-Putinowi się dupa pali, bo chodzi m.in. o gaz i umowy do końca 2022. Jego państwo zapada się od środka, stąd te zrywy.

Gdyby udało się stworzyć oś Warszawa- Kijów z silnym przemysłem i dostępem do dwóch mórz to moglibyśmy przyciągnąć inne państwa Europy Środkowej i ogólnie zrealizować ideę Międzymorza Piłsudskiego i tym samym uczynić Polskę realnym postrachem ekonomicznym dla Niemiec.

Tylko, że do tego trzeba Ukrainy w NATO, a na to póki co zgody nie ma. No i innych założeń Ukrainy wobec nas, jak i właściwej polityki wobec Ukraińców różniącej się od ciągłych ustępstw. Oni nas nie trawią, ze zwykłej zazdrości i wbrew pozorom patrzą na nas z góry. Rosjanie raz za razem krwawo się z nimi rozprawiali, co nie przeszkadzało im wciąż się do nich przymilać. Nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli przyjrzysz się uważnie ich mentalności.

 

Dokładnie to samo tyczy się Litwy. Kraj ten również zorientowany był na Berlin i delikatnie mówiąc stosował wobec Warszawy dużą dozę rezerwy. Ostatnimi czasy dotarło, że Putin nie będzie wahał w razie "W" to nagle zaczęli do Polski jako lądowego łącznika z NATO przymilać. Pewnie sukces naszej polityki zagranicznej ;) 

 

Dlatego poza postawą Ukraińców, najważniejsza i tak jest Amerika i to na ile sojusz północnoatlantycki jest sojuszem.

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz choć połowę z tego przeciętnej jednostce @Wielokropek to dostaniesz łatkę nawiedzonej w najlepszym wypadku.

8 minut temu, Wielokropek napisał:

Oni nas nie trawią, ze zwykłej zazdrości i wbrew pozorom patrzą na nas z góry.

Święta prawda, stąd tzw tekścik "Polski Pan", taki umniejszająco/powiększający - czyli umniejszający :D 

 

Nie chcę wchodzić już dalej w polemikę, bo ludzie patrzą na teatr a nie widzą czy starają się patrzeć, kto pisał scenariusze ani nawet nie próbują poszukać poszlak i to jest przykre.

 

Najgorsze jest robienie głupka z człowieka, który nie ma nic do stracenia, czyli z Pana Włodzimierza i który pokazał, że siłowe rozwiązanie również wchodzi w grę a ludzie go prowokują i dają sami naboje do walki.

(Gdyby wierzyć, że to nie teatr itd)

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LiptonGreen napisał:

Naprawdę kurwa co my jesteśmy jedynym krajem który z nimi graniczy? Czemu wszystko idzie na nasze barki?

Bo Węgry i reszta spółki nie przepadają za Ukrainą i mają swoje powody. Nie tylko nam Ukraińcy zrobili rzeź.

Poza tym stawiają na pierwszym miejscu siebie i chcą mieć w końcu spokój.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Wielokropek said:

Nasze "dobre" kontakty z Ukrainą są efektem przede wszystkim beznadziejnej polityki Merkel (która rok po rosyjskiej inwazji zdecydowała się na budowę Nord Stream II), co chyba po raz pierwszy w historii zmusiło Ukraińców do spojrzenia na Niemców inaczej. Bo to właśnie do partnerstwa z tym krajem naszych sąsiadów najbardziej ciągnęło i jest też to zgodne z ich mentalnością, gdzie jak pokazuje historia Ukraińcy w walce przeciwko wpływom Moskwy za protektora wybierali Berlin.

 

Gdzieś zasłyszałem, że nasze stosunku z UA całkiem nieźle się rozwijały, do momentu aż za pomocą majdanu do ukrainy wszedł zachód. Od tego czasu plują nam w twarz. Wychodzi na to, że anglosasi bardzo nie chcą, abyśmy z UA mieli dobre stosunki, więc ja bym się w ciągu następnych kilku mc spodziewał szczucia polaków na imigrantów z ukrainy. Co w świetle tego, jak ci ludzie się zachowują, będzie proste jak drut

 

24 minutes ago, ewelina said:

Ogólnie moim zdaniem ludzie są bardzo głupi.

 

XDDD

 

24 minutes ago, ewelina said:

Dla mnie taka postawa wcale nie jest bohaterstwem, a czymś między cierpiętnictwem i głupotą.

 

Jeżeli w PL zacznie się propagowanie takiego bohaterstwa, nawet nie myśl żeby z tym walczyć i publicznie to w taki sposób oceniać, a zacznij planować przeprowadzkę gdzieś daleko od tego co tu się będzie działo : D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

@zychuByło się teraz mnożyć a nie narzekać. Taka jest smutna prawda. Pisanie o tym, że warunków nie ma, to jest conajmniej żałosne. Ludzie w Afryce którzy jeść co nie mają to ile dzieci na świat wydają.

Będą sobie dziadki po 80 lat. W tym już od wielu lat w stanie spoczynku, często bez przekazania genów dalej i tyle z tego będzie. Genialny pomysł. 

Chodzi jedynie o rozwój spoleczno-gospodarczy. Zaczną się rozwijać to dzietność spadnie. Nie ma w tym głębszych powodów. Jak zerkniesz na mapę Afryki to tam gdzie jest wyższy poziom dzieci rodzi się dużo mniej niż w krajach typ. Nigeria.

4 godziny temu, HumanINC napisał:

Bo to co robią czasem wielcy POLACY i POLKI przed klubami / PUB'ami albo nawet w przeszklonych budynkach warszawskiego mordoru to byśmy się wszyscy złapali za głowę. xD.  Prostytutki z Ukrainy / Białorusi / POLSKI / jakie spotkałem na swojej drodze miały często więcej oleju w głowie, niż niejedna POLKA z dyplomem, która mówi "Ja to Ukraińcom nie ufam". Na szczęście są tym kraju, normalni ludzie - dla których to "człowiek" jest ważny, a nie pierdolenie historyczne czy telewizyjne.

W Warszawie jest sporo niemiłych Ukrainek. Trzymają tylko ze sobą, patrzą spod byka i nie mają kultury osobistej. Z jedną widze się i rozmawiam codziennie, ale jak już nie na jej terytorium to nie ma 'Dzień Dobry'.

 

Niemniej, bezgraniczne zaufanie to głupota, ale bezgraniczne uprzedzenie to też głupota. Najlepiej sprawdzać i wynosić wnioski poznając po prostu człowieka. Choć mi jest ciężko po tym jak widzę zachowanie ukraińców i u nich wyjątkowo brakuje postawy, że człowiek jest ważny. Bliskich znajomych też chcieli robić w konia za dosłownie kilka groszy.

 

4 godziny temu, RealLife napisał:

Trochę nie wypada mi się zapytać bo czas nie dobry ku temu ale zaryzykuję i zapytam -  czy nasze panie nie boją się konkurentek z Ukrainy? Powiedzmy że przyjedzie 100 tys "samotnych" matek....

A w czym są "konkurentkami"? Pytam jako osoba z korzeniami wschodnimi.

 

Cytat

Najlepsze @niemlodyjoda że kobiety też takie bohaterskie i zagrzewają do walki facetów. One po prostu chcą zobaczyć rozpierdol i poczuć w powietrzu energię męską, rywalizację no i krew. Byle by się coś działo, wszak to reality show pełne emocji na żywo.

I, że ja się czułem całe życie gorszy od takich prymitywów na około mnie, przeraża mnie to.

 

Gardzę kobietami zagrzewającymi do walki i siedzącymi w ciepłych domkach, gardzę tymi debilami w rządzie, i gardzę kobietami które pragną rozpierdolu, bo ich życie jest nudne jak program telewizyjny i gardzę sobą, że czuję takie obrzydzenie do głupoty ludzi mnie otaczających.

@SzatanK Chore psychicznie.

Ja bym nie chciala zeby moi bliscy walczyli o domek z kart.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem działania służące łączeniu nas z Ukrainą to są prowadzone już od dawna. Euro Polska-Ukraina, promocja zespołu Enej w Must Be The Music (no albo prawo przyciągania tak działa, że przyszłość przemówiła wydarzeniami.... whatever). Po drodze mamy jeszcze wątek budowy Polin / Judeopolonii. Trzeba łączyć kropki i patrzeć politykom na ręce.

Mnie to już uderzało mocno przed p(l)andemią, że w metrze warszawskim były reklamy samą cyrylicą ukraińską bez polskiego tłumaczenia, a obok dworca były billboardy w podobnej konwencji. Nie ma to jak się czuć obcym we własnym kraju.

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slusa napisał:

Gdzieś zasłyszałem, że nasze stosunku z UA całkiem nieźle się rozwijały, do momentu aż za pomocą majdanu do ukrainy wszedł zachód. Od tego czasu plują nam w twarz. Wychodzi na to, że anglosasi bardzo nie chcą, abyśmy z UA mieli dobre stosunki, więc ja bym się w ciągu następnych kilku mc spodziewał szczucia polaków na imigrantów z ukrainy.

Ponieważ silne narody Słowiańskie nie są nikomu na rękę, a strzegł panie boże zjednoczone - my mamy być podzieleni. Nikomu nie na rękę silna zjednoczona Polska, która pod ziemią ma bogactwa, my mamy tak nienawidzić siebie i tego kraju, że oddamy go za darmo. 

 

My Polacy już abstrahując powinniśmy trzymać się wszyscy razem za granicą i w niej oraz nie dać się dzielić i reagować śmiechem na teksty o Ruskich trollach. Każdy z nas jest inny ale wszyscy chcemy żyć w spokoju i dobrobycie. Jednak przy tym nie powinniśmy zapominać, że mamy tylko siebie jako pobratymców, bo jak historia pokazuje liczenie na pomoc aliantów czy innych ludzi, jest głupotą. A tym bardziej, że nasze położenie geograficzne jest bardzo nie sprzyjające.

 

A jak już mamy wojować bo to tego nas zmusi sytuacja, to każdy i każda ma mieć broń a nie, że będziemy rzucać w nieprzyjaciela szklankami ze szkłem. Stąd pluje na polityków i kobiety oraz mężczyzn zagrzewających do walki bo ja się pytam czym wy chcecie walczyć? Rzucać Sprajtem w nich?

1 na 100 Polaków ma broń, podejrzewam że może być nawet gorzej w nieoficjalnych statystykach.

 

Póki nie mamy atomu i broni to ryj na kłódkę i neutralnie podchodzić do sytuacji, pomoc można oferować ale nie kosztem własnym, że Polka będzie się lada moment bała wyjść do sklepu, bo obok niej będą ludzie po prostu niewiadomi ludzie a nie każdy ma przyjazne nastawienie i o tym trzeba pamiętać.

 

MY wybierzmy siebie a potem dopiero innych.

 

Szkoda gadać.

 

 

8 minut temu, t0rek napisał:

że w metrze warszawskim były reklamy samą cyrylicą ukraińską bez polskiego tłumaczenia, a obok dworca były billboardy w podobnej konwencji. Nie ma to jak się czuć obcym we własnym kraju.

Wow serio?

10 minut temu, melody napisał:

Ja bym nie chciala zeby moi bliscy walczyli o domek z kart.

No właśnie.

 

Paradoks polega, że to od Polek zależy w dużej mierze.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanK napisał:

Wow serio?

Tak, jeszcze pamiętam jak o tym dyskutowałem ze skandynawskim kolegą z firmy, co przyjechał na delegację. Najpierw śmiał się, że jesteśmy "alt-right", ale potem sam uznał, że nie zgodziłby się, żeby w jego kraju takie coś miało miejsce.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.