Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Armengar napisał:

Ukraińcy to agresywny naród bardzo podobny do Rosjan. Nasze elity okłamują nas co do tego, jaka naprawdę jest ukraińska mentalność i kod kulturowy.

 

Oni dostali nasze ziemie jak Lwów, a teraz mamy się z nimi dzielić tym co nam pozostało? 😡

 

Obudziłem się dzisiaj, czując miłą obolałość po wczorajszym treningu push. Zrobiłem tabatę, wziąłem zimny prysznic, zjadłem fajne, pożywne śniadanie (owsianka wróciła do łask). W Biedronce dziś (do 5 marca) fajna promocja na odżywki 4F - trzy w cenie dwóch. Przy cenie 59,99 za 700 g to dobra oferta.

Piękna pogoda - czuć, że idzie wiosna.

Ale coś mi tu nie gra. Coś psuje ten dzień....

No tak! Polska nie ma Lwowa. 

Fakt fundamentalny dla mojego jestectwa, przekładający się na nieograniczone aspekty mojego życia. 

Jak żyć? 

.....

Pociesza mnie jedynie myśl, że dziś w Hamburgu obudził się jakiś Karl, który zżyma się, dlaczego nie ma już Stettin. Kolberg, Koenigsberg i Breslau w granicach.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lumineer napisał:

Dajmy na to, że mieszkasz we wsi, gdzie jest jeden wóz strażacki. Pewnego dnia pali się dom na drugim końcu wsi, wiec strażacy jadą gasić pożar. Ale w podobnym czasie zaczyna palić się dom sąsiada – więc co robisz? Dzwonisz na straż pożarną (chociaż wiesz, że są zajęci gaszeniem innego domu) i wracasz do Netflixa, bo płacisz na tą straż pożarną podatki, a gaszenie pożarów to nie Twoja fucha?

Pamiętaj, że we wszystkich sytuacjach udzielania jakiejkolwiek pomocy główna zasada to przede wszystkim samemu zadbać o własne bezpieczeństwo, tak by nie zwiększyć liczby potencjalnych ofiar i nie szkodzić. Jeśli ktoś umie walczyć, to spoko. Ale jest mnóstwo osób, które nigdy w życiu nawet nie miały broni w ręku (w tym ja 😊), więc takie osoby mogą narobić więcej szkody niż pożytku.

 

14 godzin temu, lumineer napisał:
22 godziny temu, ewelina napisał:

Bo gdyby wszyscy ludzie się zbuntowali, że nie chcą żadnych wojen, że każdy zasługuje, by żyć w pokoju to mielibyśmy pokój

W Ukrainie właśnie się buntują. Tyle, że najpierw muszą osłabić najeźdźcę, a sami nie dadzą rady:

Jeśli pozwolą się połknąć, to najeźdźca będzie silniejszy i łatwiej wchłonie kolejne cele. Tego chcesz? Wszyscy przejdziemy w tryb życia wędrownego i wiecznej ucieczki? (a każdy ma jakiegoś silniejszego sąsiada, który pewnego dnia może chcieć więcej niż ma lub zechce mieć to, co masz Ty). 

 Myślisz schematami, którymi rządzący chcą, by ludzie myśleli. I właśnie przez takie myślenie świat nigdy się nie zmieni. Dla mnie w tej wojnie nie ma dobrej i złej strony. Prezydent Ukrainy w moich oczach nie jest żadnym bohaterem, przeciwnie jest zbrodniarzem, przez którego nieudolną politykę giną niewinni ludzie. Mógł zrobić wiele, by do wojny nie dopuścić. Postawił to co jest mało ważne- jakieś wpływy, pieniądze, własny interes ponad to co jest najcenniejsze- ludzkie życie. W tym świecie praktycznie wszystko można odzyskać- władzę, majątek, zdrowie, jedyna rzecz, której nie przywrócimy to życie. I dlatego osoby, które stoją na czele państw, powinny mieć tak naprawdę jeden główny cel- ochrona życia ludzkiego ponad WSZYSTKO! Każda wojna jest tego zaprzeczeniem i wtedy jasno widać z jakimi ludźmi mamy do czynienia i że nie warto za ich interesy umierać, skoro oni sami nas nie szanują.

Edytowane przez ewelina
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście, więcej tych murzynków Ukraińskich :) 

 

No proszę jacy przystojni Ci Panowie z Ukrainy, forumowe cwaniaczki co to chcieli po dwie Ukrainki do domu - wolicie Ukrainkę z brodą czy bez? :) 

 

W końcu marzenie lewicy w Polsce się ziszcza i w końcu mogą spać spokojnie te "matki z dziećmi", którzy mają brodę mogą w końcu zasnąc i mieć piękne sny oraz zapładniać nam Polki i robić burdy jak DE i innych krajach a jak nie będą chciały to brać je siłą, oczywiście - powodzenia z bieganiem po lasach samej.

Czekam na pierwsze wzmianki o biednych imigrantach co to musieli się wyżyć na czyjeś niewinnej córce. 

Ten kraj to naprawdę na stracenie tylko. Plusy jakie miała Polska po prostu kruszą się na naszych oczach.

Ja nie mam córki i nie będę się musiał na szczęście martwić czy wróci ze szkoły w przemyślu cała no ale ileś osób jednak tak, najważniejsze że sumienie socjalistów jest zaspokojone.

 

c1fcced91e6a7626c868f221905d15d9.jpg

Edytowane przez SzatanK
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SzatanK napisał:

końcu mogą spać spokojnie te "matki z dziećmi", którzy mają brodę mogą w końcu zasnąc i mieć piękne sny oraz zapładniać

 

@SzatanK

Jestem o Ciebie zatroskany. Można jakoś pomóc? 

 

Co do opalonych studentów przybywających masowo że wschodu, nie martwiłbym się.

Poziom nauczania w naszym kraju nie odpowiada ich wymaganiom. Stawiam pogony przeciw najczystszemu destylatowi z okolic Nałęczowa, że pójdą się edukować dalej, na zachód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SzatanK napisał:

Nie, mi nikt nie może pomóc.

 

Kiedy widzę takie teksty, mając podejrzenie że nie stoi za tym żadna życiowa tragedia a zwyczajna niemoc, frustracja i zrezygnowanie, mam ochotę kopnąć mocno w tyłek z lakierka. 

 

Się powstrzymam, bo znów się obrazisz a poza tym i tak nie działa. Jeszcze gotowa znów wyskoczyć w Twojej obronie krzyżówka Xeny z damskim Werterem, a wtedy już po mnie. 

 

Rób coś! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Yolo napisał:
20 minut temu, SzatanK napisał:

Nie, mi nikt nie może pomóc.

 

Kiedy widzę takie teksty, mając podejrzenie że nie stoi za tym żadna życiowa tragedia a zwyczajna niemoc, frustracja i zrezygnowanie, mam ochotę kopnąć mocno w tyłek z lakierka. 

Chodzi tylko i wyłącznie o to, że faktycznie to jedynie ja sam mogę sobie pomóc.  

 

Żadnej tragedii nie ma, po prostu wiem jak obniżające morale to będzie dla lokalnych chłopaków, jak zobaczą młodych byczków a nasze będą wpatrzone jak w obraz. Po prostu współczuję młodemu chłopakowi w Polsce @Yolo tylko tyle i aż tyle.

Niestety tak mam, że bardziej martwię się o innych jak o siebie i na tym wychodzę notorycznie jak Zabłocki na mydle ale to już inna para kaloszy.

 

Co do mnie zupełnie nie ma co się martwic @Yolo z każdym dniem tylko lepiej, choć muszę przyznać, że akurat dzisiejszy dzień to był jednym z najbardziej stresujących i pouczających jaki miałem w życiu, jeśli nie najbardziej stresujący i przy okazji maglujący ducha od środka. 

 

Wiesz jak to jest @Yolo myślisz, że wszedłeś na górę a tu się okazuje, że to pagórek - rozglądasz się a tu przed Tobą realna góra.

 

No nic, uciekam - dobranocki i zdrówka Yolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, catwoman napisał:

Tego nie da się skomentować bez wulgaryzmów.

 

Ale czemu się dziwić? 

Wy myślicie, że cywilizacja do was przyszła? W postaci opalonych? Myślicie, że oni nie będą wyrzucać jedzenia jak we Włoszech?

 

Zresztą paradoks polega na tym, że Polka będzie chciała takiego, agresywnego, myślącego o sobie egoistę, jak trzeba dającego w pysk - właśnie najlepsze jest to, że kobiety taki jara, który weźmie łóżko dla siebie i jej każe spać na podłodze :D 

To jest właśnie dobijające a nie to, że wpuściliśmy dzicz, bo to oczywiste - przynajmniej dla mnie.

Dobijające jest to, że panie taka dzicz jara.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tych "studentów" na ulicach tu gdzie mieszkam, chodzą po ulicach w grupach , radośni, uśmiechnięci.  Było kilka napaści, jakieś włamanie wydaje się, że nikt nad tym nie panuje. Po incydentach dziś  kibice zorganizowali się i zaczęli pilnować porządku, źle to wygląda. Ja mieszkam blisko wydarzeń więc miałam parę telefonów żeby się dobrze zamykać na noc i nie wychodzić jak się ściemni. W niedziele jak byłam pomagać przy uchodźcach zdziwiła mnie ilość kolorowych, teraz wydaje się ich jeszcze więcej. Przy rozdawaniu potrzebnych rzeczy nie wyglądali na głodnych czy tam potrzebujących oni bełtali w ofiarowanych rzeczach żeby wybrać co lepsze, markowe, smaczniejsze. Jutro mają przyjechać po nich autokary, raczej tu nie zostaną.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - bardziej się idzie bać tego zrzutu "studentów" przez Łukaszenkę - inną trasą.

 

Hindusów nie mieszajcie w to raczej - jest mnóstwo hindusów studiujących na Ukrainie, głównie nauki medyczne - i to są grupy mieszane, są faceci i dziewczyny.

 

Gorzej z murzynami i ahmedami niewiadomego pochodzenia.

Ci są albo z post-łukaszenkowskich odpadów, albo z odeskiego burdelu.

 

Odessa słynie z "atrakcji" dla murzynów i Turków, więc mnóstwo tych "studentów" mogło też wpaść z tego rejonu.

 

Filmy z wyrzucania kobiet z pociągów najlepsze, nie dziwię się, że Ukraińcy się wkurwiają na nich, a my powinniśmy uważać.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanK napisał:

Ale czemu się dziwić? 

Wy myślicie, że cywilizacja do was przyszła? W postaci opalonych? Myślicie, że oni nie będą wyrzucać jedzenia jak we Włoszech?

 

Jacy "Wy"? Ktoś tu ich zapraszał?

Na innym filmiku sanitariuszka mówi, że kolorowi mają pieczątki WJAZDU do Ukrainy z 27 lutego. Czyli wjechali już w czasie wojny i chcą się przedostać do UE.

Plus taki, że podkarpaccy kibice patrolują miasta i zajmują się niechcianymi goścmi... w sobie i nam znanym stylu 😎  

Edytowane przez catwoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagać trzeba wiadomo osobom z terenów wojennych kobietom i dzieciom oraz starszym spoko ale tych kolorowych od razu wyjazd z naszego kraju bo nie są tu potrzebni ani mile widziani. Obawiam się że mocno rykoszetem sami Polacy dostaną w trakcie pomagania s mianowicie priorytet służba zdrowia za darmo dla Ukraińców, autostrady, mieszkania i świadczenia socjalne za ktore my zapłacimy pewnie w podatkach oh przepraszam daninach , towarach, usługach bo oczywiście musimy wychodzić przed szereg aż zanadto, w takiej sytuacji coraz więcej ludzi zacznie pracować na czarno i rejestrować się w urzędach pracy bo nie będzie im się uśmiechało utrzymywać tego wszystkiego. Dodając do tego inflację, covid, spor o miliardy, praworządność gdzie dalej kasa jest naliczana itd kreuje się super prognoza na dalsze miesiące lata 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.