Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Piekło kobiet w praktyce.

 

Już liczba ukraińskich kobiet z dziećmi zbliża się do 700 tysięcy. Wczoraj wieczorem podawano 650 tys.

 

Faceci w wieku 18-60 lat nie mogą wyjechać z Ukrainy. Przymusowy pobór.

 

Równouprawnienie.

 

Patriarchat taki zły.

 

Kobiety dostaną transport, jeść, pokoje.

 

Dla kobiet ochrona a dla mężczyzn kula w łeb.

 

Mężczyźni będą umierać i czołgać się w błocie.

 

Po wojnie prezydenci będą gadać, ze najbardziej poszkodowanymi w wojnie są kobiety co straciły mężów.

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Martius777 napisał:

Piekło kobiet w praktyce.

 

Już liczba ukraińskich kobiet z dziećmi zbliża się do 700 tysięcy. Wczoraj wieczorem podawano 650 tys.

 

Faceci w wieku 18-60 lat nie mogą wyjechać z Ukrainy. Przymusowy pobór.

 

Równouprawnienie.

 

Patriarchat taki zły.

 

Kobiety dostaną transport, jeść, pokoje.

 

Dla kobiet ochrona a dla mężczyzn kula w łeb.

 

Mężczyźni będą umierać i czołgać się w błocie.

 

Po wojnie prezydenci będą gadać, ze najbardziej poszkodowanymi w wojnie są kobiety co straciły mężów.

Mężczyźni dostaną odznaczenia, a inwalidzi renty.

 

Wyobrażasz sobie kobietę na froncie?

 

"Krwawisz! Jesteś ranna? Szybko sanitariuszy!

Spokojnie Wania, to tylko okres"

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brat Jan napisał:

Wyobrażasz sobie kobietę na froncie

 

Tak. Jak najbardziej.

 

Dlaczego?

 

W czasach drugiej wojny światowej powstał Pluton Głuchoniemych, który działał w Warszawie i okolicy. To jest jedyny przypadek na całym świecie aby głusi mieli swój pluton i walczyli. JEDYNY.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pluton_Głuchoniemych - wiedza w pigułce, dużo rzeczy nie opisali. Polecam wywiady z głuchymi, więcej opowiadają co się wydarzyło. Wpis z Wikipedii jest bardzo ubogi i naprawdę wielu rzeczy nie opisuje. Znałem jednego z Warszawy.

 

Na koniec ci głusi co dostali się do niewoli spowodowali wielką konsternację u Niemców, informacja doszła do uszu Hitlera. Hitler był pod wrażeniem, ze głusi walczyli.

 

Po wojnie cały świat głuchych nazwał Polskę znakiem, który przypomina znak "siłacz" w upamiętnieniu faktu, że polscy głusi walczyli. Ich odwaga zmieniła znak migowy "Polska" i to dzięki nim Polska ma najpiękniejszy znak w j. migowym. Niemcy, Anglicy, Francuzi, Chińczycy nazywają nasz kraj znakiem "silnym/siłaczem", "silny kraj".

 

Inne kraje mają takie znaki jak:

 

Polska - "siłacz"

Niemcy - "szpiedzy" lub znak "hełm pruski"

Francja - "skrytobójcy"

Rosja - "czerwonosi"

Austria "dwugłowy orzeł"

 

W plutonie w różnym okresie było od 26 do 33 głuchoniemych w tym 3 kobiety.

 

Były głuche kobiety.

 

Jak najbardziej kobiety mogą walczyć.

  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Martius777 napisał:

Wczoraj wieczorem podawano 650 tys.

Już martwi mnie ta liczba bo są to kobiety, dzieci i starcy. 

A wiemy że jeszcze kilka razy tyle przekroczy granice.

 

Nie wliczam kolorowych których nikt nie liczy a później będzie ich koło miliona.

 

Nie mówię że nie trzeba pomagać bo trzeba i Polska przoduje w pomocy na różnych obszarach ale nasz rząd za bardzo gościnny jest dla ludzi którzy przekroczą granice.

 

Oby po Sowietach nie zbankrutowała Polska.

Edytowane przez BlacKnight
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akcji na Twitterze: "Where is Poland?"

Naprawdę sądzicie, że ktoś nam będzie wdzięczny, jak my nawet teraz musimy się upominać o uwzględnienie naszej pomocy, która w gruncie rzeczy jest większa niż wszystkich krajów Zachodu?

Niemcy, którzy zgotowali Ukrainie Nord Stream II i nie wiedzieli gdzie wysłać czapeczki, to już w ogóle parodia na tym plakacie.

 

Choć ten plakat zawiera w sobie trochę prawdy, nie tyko o postrzeganiu naszego kraju. Jakby się uprzeć, to widać kto Ukrainę popycha do konfliktu i wysyła na front, niemniej jak Putin. Tyczy się to zwłaszcza pewnej grubej ryby z tyłu, która pewnie czeka na możliwość odegrania roli Zbawiciela, zupełnie przypadkiem odwracając uwagę od inflacji dolara. 

FMyXlsVXMAI9gTn?format=jpg&name=medium

Innymi słowy, wojna została wybrana jako środek przezwyciężenia światowego kryzysu w celu odbudowania porządku. Na nowo.

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Iceman84PL napisał:

A nie mówiłem zaczyna się.

 

Co się "zaczyna"? xD. Wielka sprawa - wiesz ile jest przestępstw w miejscu Twojego zamieszkania? Gwałtów, Zabójstw, Wymuszeń, Rozbojów? Czy tylko będziesz znowu powtarzał frazesy - "Zobaczysz! Zaczyna się! Ja CI mówię - to już TERAZ!"

 

W 38 milionowej Polsce, jest 80 tysięcy studentów zagranicznych - czy SERIO myślicie, że jak by wybuchła u nas wojna to Ci ludzie by tutaj zostali? To wam powiem - zdecydowana większość wsiadłaby w pociąg i zobaczylibyśmy ich na granicy z Niemcami, a do tego podkolorowane byłoby to pięknym zdjęciem w jakiejś bulwarówce "Studenci ze wschodu szturmują granicę Niemiec! Emigranci! Bezpieczeństwo! Dlaczego ich nie weryfikujemy!?".

 

Ale co? Na podstawie czego służby mają weryfikować ludzi? Aktu chrztu? Jedyne co słyszę to gadanie, a żadnych konstruktywnych myśli nie widzę. Wy chyba myślicie, że tam siedzą ludzie, którzy nie znają się na swojej robocie. OK, jak weryfikować - to jak? Na jakiej podstawie, i jak nie możemy zweryfikować, to co? Odsyłamy, czy przetrzymujemy - ale jak? Na jakiej podstawie możemy domniemywać, że ktoś jest terrorystą o ktoś nie? Kolor skóry? Brak napletka? Rozmiar stopy? 

 

Jak przetrzymujemy, to co? Musimy zapewnić wyżywienie, przetłumaczyć tym ludziom, że z jakiegoś powodu ich przetrzymujemy bo musimy "zweryfikować". Ale jak zweryfikować studenta np. z Wybrzeża Kości Słoniowej? Albo Trynidadu i Tobago.

 

Znowu siejecie ferment i podpieracie to zrzutami ekranu z FB, takie zrzuty to mogę spreparować w 30 minut z Paint. xD. Grupy z Telegrama gdzie siedzą szury i tylko dywagują i przewidują kolejne kroki a jak coś się sprawdzi to "Widziałeś! Miałem racje!". Dwie rzeczy dziejące się w tym samym czasie, niekoniecznie są powiązane. Jakieś zrzuty ekranu bierzecie za pewnik, ktoś komuś coś powiedział, ktoś coś usłyszał a resztę zmyślił... xD

 

Zejdźcie na ziemie i zacznijcie weryfikować informację a nie w nieskończoność powielać niesprawdzone informacje bez potwierdzenia w literaturze o światowym spisku, krwiożerczych migrantach, depopulacji, i światowym rządzie bo to się robi coraz mniej śmieszne.

 

@Iceman84PL, no i bym zapomniał - BEZ ODBIORU! xD

 

EDIT: To wcale nie musi być student - jak dokonać "weryfikacji" obywatela państwa z drugiego końca świata, TU I TERAZ? W międzyczasie, to trzeba sprawdzić, czy w ogóle kraj z którego jest ten jegomość ma konsulat w PL... jak będziemy obywateli innego kraju przetrzymywać to gdzie? Takich uchodźców mogą być SETKI tysięcy. To co? Wybudujemy dla nich infrastrukturę do życia w dwa dni? Ponadto trzeba ich nakarmić, napoić, zapewnić higienę itp.

Edytowane przez HumanINC
ps
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, HumanINC napisał:

Znowu siejecie ferment

Nie, ferment sieją ci, którzy doprowadzają do niepokojów na granicy - są to zarówno kolorowi, którzy zachowują się w sposób naganny (a są na to niezbite dowody), jak i łysi z okolic, którzy robią sobie łapanki na ulicach. Temat kolorowych, którzy dzielne wpychają się przed matki z dziećmi i lecą skomleć do Al Jazery pojawił się już w weekend. Oczywiście Al Jazeera nie pokazała kolorowych, którzy zachowują się w sposób standardowy dla kolorowych - czyli jak dzicz.

Natomiast takie obcesowe zamykanie ludziom gęby nie jest wskazane - bo prawda i tak wybije, niczym szambo. I obryzga wszystkich równo.

 

I teraz kapka fermentu ode mnie - wczoraj mój sąsiad-Nigeryjczyk żyjący tu od kilku lat powiedział: "wstyd mi za to bydło".

Tu film ukazujący problem od innej strony, czyli po ludzku:

 

Oczywiście nie musicie wierzyć ruskiej onucy, bo raz, nie znam żadnego Nigeryjczyka, dwa, nie mieszkam w Polsce, i trzy - nadaję do was z Moskwy.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 17:41, Wielokropek napisał:

Z akcji na Twitterze: "Where is Poland?"

Naprawdę sądzicie, że ktoś nam będzie wdzięczny, jak my nawet teraz musimy się upominać o uwzględnienie naszej pomocy, która w gruncie rzeczy jest większa niż wszystkich krajów Zachodu?

 

 

 

Będę "sądził" i martwił się w swoim czasie. Teraz jesteśmy w innym momencie. Ludzie potrzebują naszej pomocy i nie jest to ich widzimisie ani wybór tak jak w przeszłości z  uchodźcami bywało.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

Z pewnością nic złego się nie dzieje. Nic a nic. Ludzie, nie miejcie obaw, a jeżeli macie, to jesteście ruskie onuce.

 

Wcale tego nie twierdze, że do takich rzeczy nie dochodzi - tylko twierdze, że dochodzi do tego w stopniu równym bądź niewiele większym od średniej. :)

 

Równie nagnie zachowuje się Polak / Niemiec / Pakistańczyk czy Irańczyk. Wszystko zależy od człowieka - ponadto człowiek poddany wysokiemu stresowi również zachowuje się inaczej.

 

3 minuty temu, zychu napisał:

Natomiast takie obcesowe zamykanie ludziom gęby nie jest wskazane - bo prawda i tak wybije, niczym szambo. I obryzga wszystkich równo.

 

A gdzie tutaj obcesowość? W stwierdzeniu faktu? To jest jawne sianie dezinformacji. Oczywiście, że jest wskazane jak informacje są słabej jakości bądź mówiąc wprost niewiarygodne.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HumanINC napisał:

Ale co? Na podstawie czego służby mają weryfikować ludzi? Aktu chrztu? Jedyne co słyszę to gadanie, a żadnych konstruktywnych myśli nie widzę. Wy chyba myślicie, że tam siedzą ludzie, którzy nie znają się na swojej robocie. OK, jak weryfikować - to jak? Na jakiej podstawie, i jak nie możemy zweryfikować, to co? Odsyłamy, czy przetrzymujemy - ale jak? Na jakiej podstawie możemy domniemywać, że ktoś jest terrorystą o ktoś nie? Kolor skóry? Brak napletka? Rozmiar stopy?

Wystarczy baza danych ze zdjęciem + krótki komentarz, a to daje możliwość porównania później. Dodatkowo kontakt telefoniczny do bliskich, gdzie przebywał wcześniej, dane do awaryjnego kontaktu i na tej podstawie mniej więcej oceniasz, czy to człowiek wiarygodny. Historia się nie spina to w bazie robisz krótką notatkę i tyle. Albo nawet mogliby zrobić system bransoletek, tymczasowych dokumentów w Polsce, którymi musi się posługiwać wszędzie, a po opuszczeniu kraju może wywalić + śledzenie człowieka na tej podstawie.

 

Sprawny system + więcej punktów kontroli, jasna ścieżka od przekroczenia granicy po opuszczenie, a w międzyczasie kilka razy weryfikacja, czy właściwie się porusza ścieżką. I taką ścieżkę należałoby jasno monitorować, ile osób, kto, czy od początku mamy wszystkich, jeżeli nie to kiedy doszło do rozproszenia. Jakby ludzie myśleli to by zrobili, co trzeba. Głośno myślę, ale wydaje mi się, że do zastosowania mamy wiele metod nie tylko ułatwiających życie tym ludziom, czyli nadanie jasnego statusu uchodźcy wojennego, ale i nam zwiększającym komfort organizacyjny. Musi być wyznaczona ścieżka działania od początku do końca dla każdego uchodźcy z identyfikacją na wejściu i na wyjściu. I kurwa wiesz, co masz wiedzieć, czy dany człowiek przeszedł korytarz.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HumanINC napisał:

To jest jawne sianie dezinformacji.

To jest wojenna retoryka, którą podłapałeś. Dezinformację sieje m.in. katarska telewizja. Natomiast reakcja władz pl jest taka: przymknijmy oczy na to, co kolorowi wyprawiają, bo nas ruscy wrobią w rasizm.

Jak już pisałem, szambo i tak w końcu wybije - tak jak to było z napaściami w Kolonii.

 

Pisałem o tym już wcześniej - nie powinno się ludziom zamykać ust, tylko organizować obywatelskie patrole, które razem z policją zadbałyby o bezpieczeństwo wszystkich - miejscowych, uchodźców, w tym także studentów spoza Ukrainy.

W tej chwili nawet ja się hamuję, bo wiem, że teraz wszyscy ocipieli na punkcie ruskiej dezinformacji.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 17:41, Wielokropek napisał:

Naprawdę sądzicie, że ktoś nam będzie wdzięczny, jak my nawet teraz musimy się upominać o uwzględnienie naszej pomocy, która w gruncie rzeczy jest większa niż wszystkich krajów Zachodu?

I znowu typowe babskie, emocjonalne, bezmyślne myślenie. Wdzięczność? A po chuj komu wdzięczność. My, jako kraj mamy teraz realny problem i ten problem nie zniknie życzeniowo, tylko trzeba zorganizować strukturę dla uchodźców. To pomoc dla nich i dla nas, żebyśmy nie rozpierdoli się przez kryzys humanitarny, który oczywiście nadchodzi. My nie potrzebujemy wdzięczności, tylko skutecznego rozwiązywania problemów. A ty się martwisz o uwzględnienie pomocy. Przecież to debilizm do kwadratu. Problem i rozwiązanie dla nas, a dla nich przy okazji. Nasz interes to pomoc im przede wszystkim teraz. To czysty pragmatyzm. Im szybciej ogarniemy, tym lepiej. Zastanów się lepiej, co publikujesz i myśl, nie od strony własnej dupy, tylko z szerszej perspektywy. Chciałabyś, żeby uchodźcy zaczynali kraść z desperacji i odpierdalać, strajkować i napierdalać się z nami, bo przecież WDZIĘCZNOŚCI nie ma. To, co zablokujesz pomoc? Tylko największy debil pomaga, bo chce wdzięczność. Pomaga się po prostu, żeby problem rozwiązać. Nie dla nagród. Cały czas mnie przeraża, że takie oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć. I nie myśl sobie, że tobie tłumaczę, tylko chłopakom, żeby nie wchłaniali takiego bełkotu.

Edytowane przez mac
  • Like 6
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

Wystarczy baza danych ze zdjęciem + krótki komentarz, a to daje możliwość porównania później. Dodatkowo kontakt telefoniczny do bliskich, gdzie przebywał wcześniej, dane do awaryjnego kontaktu

I wymaz z dupki. :)

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma dowody że ten światowy spisek nie istnieje?

Poproszę wszystkich sceptyków o linki, badania i wykresy żebym mógł się przyjrzeć waszym argumentom.

 

Wygramy wojnę jeśli tą ruską onucę i kremlowskich troli dodamy do ignorowanych, sami pozdychają z braku wojennego paliwa atencji...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mac napisał:

My nie potrzebujemy wdzięczności, tylko skutecznego rozwiązywania problemów. A ty się martwisz o uwzględnienie pomocy. Przecież to debilizm do kwadratu.

Debilizm do kwadratu to brak powiązania między uwzględnieniem naszej pomocy a "skutecznym rozwiązywaniem naszych problemów". Wiem, że się pomaga z "dobroci serca" i sama również mam w tym swoją cegiełkę. Nie musisz tu się bawić w edukowanie z "podstawy podstaw" i nikt Cię o to nie prosił. Jakim idiotą trzeba być, żeby się w to bawić xD

Za co opłacisz pomoc tylu ludziom w dłuższej perspektywie? Rząd Ci pomoże? xD On już się podczepił pod ofiarną pomoc rodaków. A tymczasem w mediach zachodnich, czy nawet na durnym Twitterze, gdzie ludzie mają przecież dostęp do wielu informacji nie jesteśmy uwzględnieni jako Ci, którzy zrobili coś dla dobra Ukrainy, już nie mówiąc o tym, że zrobiliśmy najwięcej. Jak myślisz, dlaczego tak jest?

I to ja 'nie myślę szerzej" :D 

 

Nie widzę powodów, by nie nazywać rzeczy takimi, jakimi są naprawdę. Polacy pomagają. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, bo potem właśnie w wyniku takiego "A ty się martwisz o uwzględnienie pomocy" tworzy się zupełnie inna narracja, której skutki odczujesz właśnie potem.

 

37 minut temu, mac napisał:

Cały czas mnie przeraża, że takie oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć. I nie myśl sobie, że tobie tłumaczę, tylko chłopakom, żeby nie wchłaniali takiego bełkotu.

Za bardzo się wczuwasz w rolę. Nie lepiej paczkę żywnościową zrobić czy inną rzecz, faktycznie pożyteczną?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.