Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Personal Best napisał:

Cieszę się, że wiesz co robi 51 letni nieznany Ci  stateczny starszy pan i co powinien zrobić.

Tak jak on wie co robię ja.

Ja debilem nie jestem i nie życzę sobie takich sformułowań w moim kierunku. Tym bardziej jeśli ktoś nie rozumie co napisałam, a widać wyraźnie, że nie pojmuje.

 

Tak, lepiej się skupić na faktycznej pomocy. Z reguły jest dziwnym trafem tak, że osoby najgłośniej krzyczące idealistyczne frazesy sami stosują się do nich najmniej.

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medialny efekt tłumu innych nacji u granicy wynika też z tego, że na przejściu stoją w oddzielnej kolejce, a że rdzenni Ukraińcy nie mogą opuszczać kraju, to optycznie tych o ciemniejszej skórze może się wydawać dużo (i może rzeczywiście tak jest). Do tego w kraju ogarniętym wojną chcą się trzymać w grupie (w PL to wskazane z innych względów), a grupa łatwo rzuca się w oczy, więc łatwo żeruje się na niej medialnie.

 

Po rzetelniejsze informacje polecam zaglądać też gdzie indziej, nie tylko do wartkich wód SMów. Niemcy teraz przyjęli ponad 18tys. uchodźców (a podejrzewam, że więcej w drodze), z czego ok. 3tys to obywatele innych narodowości i przyznają, że większość z nich posiada karty stałego pobytu na Ukrainie.

Więcej tu: https://edition.cnn.com/europe/live-news/ukraine-russia-putin-news-03-04-22/h_861f15764676bfb4309744ab6499c940

 

W swojej okolicy (przedmieścia wawy) obserwuję, że rzeczywiście pojawiło się więcej ukraińskich rodzin z dziećmi w sklepach, ale uwaga: sami płaca za swoje zakupy w rossmanach i biedrach, wcale nie oczekują jałmużny. Wiele kobiet z dziećmi przyjechało do ojców tu pracujących (którzy być może wcześniej też byli jedynymi żywicielami rodziny mieszkającej w Ukrainie), więc na razie sami rozwiązują swoje problemy.  Oczywiście to dopiero początek historii, z czasem systemowo pewnie będzie ciężej, nie łudzę się (rynek pracy, służba zdrowia etc.).

 

Ostro migaliśmy się wcześniej przed uchodźcami, więc teraz Polska w dużej mierze będzie musiała uporać się z takim problemem (np. Szwecja parę dni temu uprzedziła, że teraz nie przyjmie żadnych uchodźców, bo ciągle czują ciężar tych, których przyjęła z Syrii i Afganistanu) i nie oczekujmy, że dostaniemy za to medal, bo sami ich wcześniej nie rozdawaliśmy. Ktoś się u nas przejmował, kiedy Niemcy zamykali ogromne pawilony targowe pod noclegi dla uchodźców?

Edytowane przez lumineer
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że się nie zrozumieliście.

 

@Wielokropek ma rację, bo jeśli tylko się wymienia wszystkich oprócz nas to, to tworzy fałszywe spektrum, z którego wychodzimy na czarną owcę i padlinę bez empatii, która nie pomaga. Historia pokazała nie raz, że właśnie te omijanie nas jest celowe co chociażby na popularnej defiladzie było niezwykle wymowne, gdzie Polaków zabrakło. My jesteśmy przeznaczeni najprawdopodobniej na podobny los co Ukraina - ponieważ nie bez powodu się nas ignoruje i celowo wyłącza z pewnych ceremonii czy tam nazywa Polinem. Pamiętajcie ignorowanie nas i umniejszanie jest celowym działaniem. Nie bądźcie idiotami i nie wierzcie w przypadki, notoryczne ignorowanie przez osobę czy państwo zawsze coś oznacza.

 

Natomiast @mac ma również rację, że liczy się natychmiastowa pomoc i nie oglądanie się na innych czy nas poklepią po plecach i nam podziękują, tak czy inaczej musimy pamiętać, że o naszej pomocy i, że my jej udzieliliśmy i o tym trąbić no i nie dać się sobą pomiatać na arenie międzynarodowej. Bo to w naszym interesie jest by ludzie usłyszeli, nawet w Korei Północnej że Polska pomogła jak najwięcej, ponieważ jeśli nas napadną to również otrzymamy pomoc w jakimś tam minimalnym stopniu i dane państwo odczuje presję.

Ludzie będą wiedzieli, że ten kraj pomagał i teraz oni potrzebują wsparcia. Stąd też jest istotne mieć znane marki i produkty jak wiedzmin 3. Ludzie nie podarują jak przez jakąś wojnę nie wyjdzie Wiedzmiń 4, będą hakować i robić problemy :D 

No i pomoc jest wysoce praktyczna jak to @mac określił bo jeśli już ich wpuściliśmy to jakieś rozwiązania musimy zaproponować a pozostawienie samych sobie, tylko i wyłącznie doprowadzi do kradzieży i problemów.

 

Powoli stwierdzam, że muszę zostać politykiem - zrobiłbym taki raban jak skurwysyn, że na Antarktydzie by usłyszeli, że Polacy najbardziej pomogli i przypomniałbym właśnie o tym jak nas nie wymieniono dawno temu i, że ponownie to jest robione z intencją.

 

Nie wiem skąd te grafiki i teksty, że Polska nie pomaga ale firma, która opublikowała by te zakłamane grafiki miałaby zarzuty oraz zakaz wstępu na teren rzeczypospolitej i duże problemy. Mam serdecznie dosyć, że się pomiata tym krajem i innymi cierpiącymi i to przechodzi bez konsekwencji.

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam badoo od miesiaca, ostatnio dziwny wysyp Ahmedów i mocno opalonych panów, jeden nawet napisał, jak spytałam skąd pochodzi, napisał, że już 10 lat mieszka w Polsce, konwersacja tylko po angielsku, pytał czym się zajmuje i czy mam własne mieszkanie  hahahahhahaa

Edytowane przez Maya
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maya

 

Bym odpisał, że ja mieszkam 9 lat i tylko umiem, dzień dobry, doby wieczór, kocham cię i idę spać oraz do następnego razu.

 

Problem, że jakieś się nabiorą a potem to różnie. Nie chcę być czarnowidzem ale jak ludzie nabierają się na jakiegoś biednego Amerykańskiego żołnierza to wiesz. Nie wiem zresztą jak taki kit może przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzatanK napisał:

@Maya

 

Bym odpisał, że ja mieszkam 9 lat i tylko umiem, dzień dobry, doby wieczór, kocham cię i idę spać oraz do następnego razu.

 

Problem, że jakieś się nabiorą a potem to różnie. Nie chcę być czarnowidzem ale jak ludzie nabierają się na jakiegoś biednego Amerykańskiego żołnierza to wiesz. Nie wiem zresztą jak taki kit może przejść.

Jedyne co we mnie wywołuje konwersacja tego typu z Ahmedem to wewnętrzne zarzenowanie...

Ja pisze, że ja to tylko only polish boys sorry....😅

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lumineer napisał:

Medialny efekt tłumu innych nacji u granicy wynika też z tego, że na przejściu stoją w oddzielnej kolejce, a że rdzenni Ukraińcy nie mogą opuszczać kraju,

 

Sprzed kilku dni - prawie 500 tysięcy, z czego : "277 tys. 735 obywateli Ukrainy, 3 tys. 196 obywateli Uzbekistanu, 2 tys. 401 Polaków, 2 tys. 268 Białorusinów, 2 tys. 978 obywateli Indii, 2 tys. 255 - Nigerii. Ponadto przyjechało 1 tys. 363 obywateli Algierii, 1 tys. 313 obywateli Maroka, 1 tys. 290 - Afganistanu, 1 tys. 232 - Pakistanu, 993 - USA i 960 - Rosji."

 

Czyli +200 tysięcy spoza Ukrainy. To nie żaden efekt tłumu, tylko rzeczywistość.

 

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/msz-granice-polsko-ukrainska-przekroczylo-blisko-500-tys-osob-w-tym-277-tys-obywateli-ukrainy,357483.html

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jol No niestety społeczeństwo zamiast kierować się rozumem to jak zwykle w ich wykonaniu jest mesjanizm i bezinteresowna pomoc.

Na dzień dzisiejszy "oficjalnie" 700 tyś uchodźcow nieoficjalnie może być znacznie więcej. 

Podczas pierwszych dni pobytu gdzie dochodziło przez ciapatych do ataków na Ukrainkach gdzie kradli koce, żywność, łóżka to nasi kibole musieli zareagować bo mundurowi nie panowali nad sytuacją. 

Teraz dopiero się zacznie jazda bez trzymanki bo trzeba ich utrzymać, zapewnić byt, bezpieczeństwo i jak myślisz kto za to zapłaci? 

Oczywiście wszędzie będą mieli ułatwienia. 

Ludzie dopiero się obudzą z rękami w nocnikach bo komfort życia drastycznie spadnie. 

I jak zwykle nasuwa się stare, dobre powiedzenie "Czemus polaku głupi boś biedny, czemus biedny boś głupi". 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22:40

Wiceminister powiedział, że pomysł ten zgłaszała m.in. opozycja. – Ale nie tylko opozycja. Głosy były także ze strony samorządowców, z którymi współpracuje się bardzo dobrze, te głosy były także z obozu rządzącego, tak, że tu nie będziemy się chyba w żaden sposób różnić – stwierdził.

22:38

– Ta ustawa, która jest procedowana przez polski rząd, przewiduje nadanie PESEL-i obywatelom ukraińskim – odparł wiceminister. – Nie obywatelstwa, tylko PESEL-i, chodzi o techniczny numer, tylko po to, by oni mogli robić większość rzeczy, które są tu potrzebne, żeby mogli mieć dostęp do usług cyfrowych – dodał.

22:35

Projekt ws. pomocy obywatelom Ukrainy zakłada m.in. nadanie im numeru PESEL – powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego projekt ma trafić do Sejmu w najbliższym tygodniu.

O to, czy rząd bierze pod uwagę pomysł nadania uchodźcom z Ukrainy numeru PESEL, Wąsik pytany był w piątek na antenie Polsat News.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iceman84PL napisał:

@jol

Teraz dopiero się zacznie jazda bez trzymanki bo trzeba ich utrzymać, zapewnić byt, bezpieczeństwo i jak myślisz kto za to zapłaci?

 

Od wczoraj dostałem już dwa telefony od znajomych, którzy pomagają się zaaklimatyzować Ukrainkom, które uciekły z Ukrainy. Pytali, czy nie chcę ich nająć do pracy, w sensie sprzątanie i jakieś roboty domowe. 

 

Z tego można zrobić bardzo smolisty żart, ale fakt jest taki, że przynajmniej dwie garną się do roboty. Pytaniem pozostaje, czy za kasę którą zarobią, spłacą choć trochę swoich dobrodziejów, ale nawet jeśli nie, to widać, że jest to zupełnie inny mental, niż darmozjady na zachodzie. 

 

To jest oczywiście też dowód anegdotyczny, który gówno znaczy, ale to tak samo działa również w drugą stronę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 10:40, Martius777 napisał:

Faceci w wieku 18-60 lat nie mogą wyjechać z Ukrainy. Przymusowy pobór.

Kobiety dostaną transport, jeść, pokoje.

Dla kobiet ochrona a dla mężczyzn kula w łeb.

Mężczyźni będą umierać i czołgać się w błocie.

Ty byś wysłał żonę na front, a sam spierdolił?

Bo normalną reakcją normalnego mężczyzny jest to, że ratuje swoje dzieci i kobietę.

Tym bardziej, że oni chcą bronić swojego domu.

 

Serio, czasami was, kurwa, nie rozumiem. Szukacie tradycyjnych kobiet, a sami nie chcecie być tradycyjnymi mężczyznami.

Mężczyzna jest od tego, aby zapewnić bezpieczeństwo. Koniec, kropka. Tak było, jest i będzie. Nie oznacza to bycia beta-misiem, ale właśnie alfą, który w sytuacji kryzysowej potrafi spiąć dupę i wsadzić swoją rodzinę do pociagu, bez skomlenia, że "a ja teeż bym chciał wyjechać".

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zychu napisał:

Bo normalną reakcją normalnego mężczyzny jest to, że ratuje swoje dzieci i kobietę

Normalne reakcje zastąpiło równouprawnienie, które oczywiście jest wybiórcze bo jakżeby inaczej.

Wrzucę tylko filmik i dodam od siebie że albo bawimy się w równouprawnienie albo nie :)

Jak się bawimy to dziecko wysyłamy gdzieś i kobieta i facet ida się napierdalać z przeciwnikiem a jak się nie bawimy to facet ma mieć normalne władztwo i ostatecznene zdanie jak było bo ryzykuje właśnie życiem gdy jest prawdziwy problem.

 

Edytowane przez SzatanK
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Ludzie dopiero się obudzą z rękami w nocnikach bo komfort życia drastycznie spadnie. 

I jak zwykle nasuwa się stare, dobre powiedzenie "Czemus polaku głupi boś biedny, czemus biedny boś głupi". 

Spadnie, bo ma spaść. Nie pamiętacie "miski ryżu" i "nie będziesz nic miał, i będziesz szczęśliwy"? Reset właśnie się odbywa. Konsolidacja Unii Europejskiej, przepychanie covidowych ustaw, budowa armii unijnej. I ani piśnij, że coś jest nie tak, ruska onuco. Teraz liczy sie jednomyślność - a jak się nie zgadzasz, to w ryj!

Jeszcze miesiąc temu polactwo skakało sobie do oczu, myślicie, że ci ludzie nagle się odmienili?

 

Naprawdę myślicie, że nasze chopki z rzontu nie wiedziały, co się dzieje?

 

@SzatanK, te czarnuchy, które walczyły z kobietami o miejsce w pociągu, to pewnie tak samo rozumowały.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zychu napisał:

Serio, czasami was, kurwa, nie rozumiem. Szukacie tradycyjnych kobiet, a sami nie chcecie być tradycyjnymi mężczyznami.

Mężczyzna jest od tego, aby zapewnić bezpieczeństwo. Koniec, kropka.

 

@SzatanK wyjaśnił dokładnie co mam na myśli jak mówiłem o "piekle kobiet".

 

Kobiety ciągle mówią o tym jakie są pokrzywdzone, jak są dyskryminowane, że chcą RÓWNYCH praw.

 

Chcecie równych praw? Też idziecie do wojska! Też walczycie, pomagacie jak możecie!

 

Chcą RÓWNYCH praw i ŻADNA nie piśnie słowa w sprawie praw mężczyzn, feministki ciągle gadają, że NIE MAJĄ PRAW!

 

Feministka krzyczy - Moje ciało - moja sprawa!

 

Faceci nie mają prawa decydować czy chcą poświęcić swoje ciało.

 

W polskich tv ciągle pokazują biednych kobiet. Że są OFIARAMI wojny. Że ofiara ma twarz kobiety - tak mówił simpowski reporter. Mężczyźni NIE SĄ OFIARAMI.

 

Kolejną sprawą jest to, że mamy XXI wiek i wojna powinna być w muzeum!

 

Masz wbite do głowy, że MĘŻCZYZNA POWINIEN WALCZYĆ I KROPKA! To wygodne dla kobiet i RZĄDÓW

 

Każdy facet POWINIEN walczyć!

 

W imię czego?

 

W imię tego, że przywódcy nie umieją dogadać się?

 

W imię interesów firm czy władzy jak w przypadku USA?

 

W imię religii jak muzułmanie?

 

W imię "honoru"?

 

W imię sławy?

 

Bo przywódca każe?

 

Bo kobiety nie walczą?

 

W imię BO TAK?

 

Nie, takie czasy się skończyły, że facet na słowo wojna biegł na front jak ostatni debil w charakterze mięsa armatniego i żona dostawała pośmiertny medal, w najlepszym przypadku wracał jako kaleka.

 

Potem pierdolenie przez polityków, że największymi ofiarami wojny są kobiety!

 

Prawidłowa reakcja wygląda tak - unieszkodliwienie psychola co nie umie rozwiązywać spraw pokojowo a nie mówienie tak, tak, pojedziemy walczyć, chętnie przyjmiemy krachy finansowe, chętnie stracimy domy aby pan był w podręcznikach do historii, panie, czy może  jeszcze wcisnąć guzik od atomówki? Wszystko bo jaśnie pan chce pobawić się w Stalinohitlera!

 

Faceci są pizdami nie umiejąc wyrzucić psychola z władzy, psychol dyryguje nimi jak lalkami.

 

Historia to historia wojen. 

 

Wojna powstała bo jakiś debil rzekł to jest MOJA rzeka, MOJA góra!

 

Nie, cała Ziemia jest dla WSZYSTKICH! 

 

Czas zmienić myślenie o wojnie i zacząć odstrzeliwać każdego psychola u władzy zanim zabije miliony ludzi.

Edytowane przez Martius777
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę udział w zbiórkach dla uchodźców, ale trochę mi przykro, bo klub sportowy, do którego należę, postanowił zorganizować dla chętnych i początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych i trenujących z Ukrainy:

1. Darmowe zajęcia

2. Zajęcia w języku ukraińskim

Tymczasem ja płacę coraz więcej, a w lutym nie było nawet za bardzo organizowanych niektórych zajęć przez ich brak możliwości/czasu...

  • Like 3
  • Haha 4
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zychu napisał:

Ty byś wysłał żonę na front, a sam spierdolił?

Bo normalną reakcją normalnego mężczyzny jest to, że ratuje swoje dzieci i kobietę.

Tym bardziej, że oni chcą bronić swojego domu.

 

Serio, czasami was, kurwa, nie rozumiem. Szukacie tradycyjnych kobiet, a sami nie chcecie być tradycyjnymi mężczyznami.

Mężczyzna jest od tego, aby zapewnić bezpieczeństwo. Koniec, kropka. Tak było, jest i będzie. Nie oznacza to bycia beta-misiem, ale właśnie alfą, który w sytuacji kryzysowej potrafi spiąć dupę i wsadzić swoją rodzinę do pociagu, bez skomlenia, że "a ja teeż bym chciał wyjechać".

To jest z Janem Diabłem drugim - z jednej strony wieeeki Polak, jadł kremówki, sam obalił komunę, prezydent Wałęsa czekał na niego na lotnisku itd. Wielki, nieomylny, święty, głowa państwa Watykan. 

 

Jednocześnie był to - stary, poczciwy dziadek który nie wiedział o pedofilii, święcił takich skurwieli jak założyciel legionów Chrystusa który zgwałcił  nawet własnego syna, groził ekskomuniką osobom nagłaśniającym te sprawy. 

 

Dziś to wygląda tak: p0lki chcą żebyś za nie płacił i przepuszczał w drzwiach bo są kobietami, jednocześnie opluwają mężczyzn, mówią że są gwałcone Twoją odmienną opinią, wmawiają dyskryminację, chcą coraz większych praw mimo że mają (emerytalne, dźwigają mniejsze ciężary, dodatkowe punkty za posiadanie waginy w uczelniach itd).

 

Chcą równouprawnienia tam, gdzie są płatne prestiżowe zawody, tam gdzie trzeba zginać kark i się pobrudzić już nie chcą pracować, dziwne nie?

 

"Normalna reakcja" to ratować kobiety i dzieci, a gdzie równouprawnienie? Jedno drugie wyklucza. 

 

Szukamy tradycyjnych kobiet ale dziś to kobiety nie chcą być tradycyjne, bo są zaprogramowane inaczej przez system. Miałem koleżankę, spotykaliśmy się. Rozmawialiśmy trochę o dzieciach itd, wiesz co mi powiedziała? Że ona "kurą domową nie będzie". Dziś dla kobiet urodzenie dziecka i opieka nad nim to coś kurwa nienormalnego!

 

Tak, mężczyzna BYŁ od tego aby zapewnić bezpieczeństwo - ale to czas przeszły. Wszak kobiety są mądrzejsze i silniejsze od mężczyzn, więc niech zapierdalają. Czasy się zmieniły, popatrz na związki i ilość rozwodów jeszcze 20 lat temu a teraz, czy coś się zmieniło? Czy się mylę?

 

Powiedz jaką motywację i morale do obrony "domu" mają mężczyźni, którzy non stop płacą wysokie podatki, gdzie nawet za Hitlera były niższe? Jaką motywację ma facet, karany mandatami, który przez ostanie dwa lata brał udział w covidowym cyrku który jest nielegalny prawnie, był zmuszany do robienia czegoś, rząd zamykał jego biznes/miejsce pracy? Jaką motywację do obrony "domu" mają ludzie, którzy przez covidian stracili pracę (jak ja choćby), jaką motywację mają mężczyźni, którzy po zdradzie żony oddali połowę majątku, płacą alimenty a dzieci widzą 2x w miesiącu? Jaką motywację mają mężczyźni, którzy dostali od teściów działkę za 40 000, zbudowali dom za 400 000 plus opłaty i rachunki, a w wyniku rozwodu stracili 200 000, a niewierna żona zyskała tyle?

 

Przeczytaj temat z ankietą o wojnie, ludzie piszą dlaczego nie będą walczyć, bo nie ma o co.

 

Będziemy i tak niewolnikami, zmieni się tylko pan. Może być lepiej, może być gorzej, ale po powstaniach chłopi rolni dostali prawa od zabroców, aby się nie buntowali i nie walczyli. 

 

Ktoś zginie, komuś urwie rękę, nogę, będzie miał spaloną twarz w imię czego? Kobiet, które teraz gardzą 80ma procentami mężczyzn, a z inwalidów wojennych będą robić podsmiechujki? Czy w imię reżimu który w majestacie prawa nas okrada i represjonuje? 

Powodzenia Bracie, w tym miejscu nasze ścieżki się rozchodzą, wybieram drogę "równouprawnienie - kobiety do woja" oraz "ucieczka" tak jak ludzie uciekali z PRL i Niemiec wschodnich.

 

8 godzin temu, Martius777 napisał:

Feministka krzyczy - Moje ciało - moja sprawa!

 

Faceci nie mają prawa decydować czy chcą poświęcić swoje ciało.

Bardzo dobry przykład Brat podał. Piekło k0biet: w roku 2022 nie stosowanie antykoncepcji i wpadka. 

Piekło mężczyzn: siłowe wysyłanie na wojnę w walce o interesy wielkich mocarstw (rozgrywka nie tylko RUS-UKR, Niemcy i USA też pociągają za sznurki).

8 godzin temu, Martius777 napisał:

Potem pierdolenie przez polityków, że największymi ofiarami wojny są kobiety!

 

Ot równoprawne "ofiary".

7 godzin temu, Blondyneczka napisał:

Biorę udział w zbiórkach dla uchodźców

Ile zbiórek zrobiłaś dla ludzi pokrzywdzonych przez los w pl? Ilu bezdomnym pomogłaś, chorym dzieciom itd? U nas nie ma ludzi wartych uwagi i podania ręki?

  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DOHC napisał:

Ile zbiórek zrobiłaś dla ludzi pokrzywdzonych przez los w pl? Ilu bezdomnym pomogłaś, chorym dzieciom itd? U nas nie ma ludzi wartych uwagi i podania ręki

A czy ja gdziekolwiek napisałam, że Polacy nie są warci uwagi? Wręcz przeciwnie. Pomagam bezdomnym/chorym/schroniskom. Kilka dni temu wzięłam udział w akcji dla chorej dziewczynki-Polki. ale nie czuję potrzeby o tym mówić głośno co chwilę. Mój komentarz dotyczył Ukraińskich uchodźców, więc nie rozumiem skąd te manipulacje w moim kierunku. Już napisałam tu raz jak kocham Polskę i Polaków.

Edytowane przez Blondyneczka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wynajmuje pokoje pracownikom z Ukrainy od paru lat. Ostatnio dostałem SMS że Vladnyslaw wysłał cała kasę na wojsko i nie ma czym zapłacić za pokój. Mowa o kwocie 700 zł. Co teraz zrobić? W budynku mam 10 takich gości więc za chwilę będę 7k w plecy. Kredyt i rachunki do zapłaty. 

Prosić gościa żeby to jakoś udokumentował? Rozłożyć mu płatność na raty? 

Edytowane przez Gixer
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gixer napisał:

Ja wynajmuje pokoje pracownikom z Ukrainy od paru lat. Ostatnio dostałem SMS że Vladnyslaw wysłał cała kasę na wojsko i nie ma czym zapłacić za pokój. Mowa o kwocie 700 zł. Co teraz zrobić? W budynku mam 10 takich gości więc za chwilę będę 7k w plecy. Kredyt i rachunki do zapłaty. 

Prosić gościa żeby to jakoś udokumentował? Rozłożyć mu płatność na raty? 

 

Morawiecki zrobi Ci program "uchodźca+".

Choć nie wiem, czy się załapiesz, kapitalistyczny wyzyskiwaczu ;)

 

Oczywiście - nie śmiej egzekwować tego, bo wiadomo - ruska onuca pasąca się na ukraińskiej krwi.

 

Wcześnie się zaczyna ten nasz bardak....współczuję.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gixer napisał:

Ja wynajmuje pokoje pracownikom z Ukrainy od paru lat. Ostatnio dostałem SMS że Vladnyslaw wysłał cała kasę na wojsko i nie ma czym zapłacić za pokój. Mowa o kwocie 700 zł. Co teraz zrobić? W budynku mam 10 takich gości więc za chwilę będę 7k w plecy. Kredyt i rachunki do zapłaty. 

Prosić gościa żeby to jakoś udokumentował? Rozłożyć mu płatność na raty? 

Powiedz, że sprzedałeś mieszkanie i wysłałeś pieniądze na Ukrainę i mają X czasu ile tam w umowie jest na wyprowadzenie się oraz spłatę zadłużenia. A jeśli, mają z tym problem to wkracza prawo. 

 

Moje bycie za pełnym równouprawnieniem zaczęło się od momentu gdy kobiety nauczyły mnie pragmatyczności. Ja taki NIE BYŁEM @zychu

To kobiety mi pokazały jak być pragmatycznym i bardzo im dziękuje za te cenne lekcje, nie chcą ideałów gardzą nimi to to teraz ten pogardzany idealista, pokaże czym jest ich pragmatyzm w praktyce i co to tak właściwie oznacza.

Ja tylko skopiowałem strategię pań - nic ponad to. Stąd rezultat i mój brak poświęcenia..

 

Ginąć za panienkę dla, której od wyimaginowanej kwoty nie istnieję? Która ogląda komedie romantyczne a w miłość nie wierzy? Mam iść ginąć dla anonimowej kobiety, kiedy to anonimowa kobieta nie jest w stanie nadać mi miana istoty ludzkiej, tylko jestem traktowany jak przedmiot?

Niech sama idzie sobie ginąć albo jej orbiterzy.

 

Ode mnie wymaga się najwyższego poświęcenia nie dostając nawet elementarnego szacunku?

 

Przepraszam bardzo, to kobiety kochają potworów i nagradzają za podłe zachowania, ja się tylko dostosowałem, nic ponad to. Natomiast nie zamierzam się poświęcać dla osób, dla których nie istniałem przez większość mojego życia.

 

A wszystkie niezależne, co nie chcą dzieci zapraszam w ramach równouprawnienia na pierwszy front. Jak tak im się spieszy mieć ucięty łeb.

 

@zychu

 

Żonę bym bronił i dziecko to normalne, natomiast nie wziąłbym za żonę, kobiety która wierzy w równouprawnienie i jednocześnie przywileje. Bo albo jesteśmy równo albo nie jesteśmy równo ale za to każda płeć ma swoje przywileje. 

Póki co kobiety są równiejsze i mają przywileje i brak obowiązków i nie mają kar za brak odpowiedzialności.

 

Czyli wszystko co najlepsze, a najgorsze pozostawia facetowi - dziękuje, postoję.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek pracy będzie jeszcze bardziej srał pod siebie a nawet się w tym kąpał, już widać wysyp rakowych ogłoszeń z jeszcze "lepszymi" stawkami niż do tej pory.

Nic nie mam do Ukraińców którzy chcą pracować ale każdy wie jak to się skończy dla nas.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gixer

Trudno coś doradzić bo to Twoja decyzja czy chcesz pomóc chłopakom ale wygląda to na szantaż emocjonalny, który mógł być bezmyślny poprzez automatyczny odruch serca.

 

Ocena należy do Ciebie.

 

Wiadomo nie od dziś, że realna pomoc to stworzenie okoliczności by inni mogli pomóc sobie sami, odebranie sprawczości rodzi ofiary (dotyczy dorosłych i zdrowych).

Edytowane przez icman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sargon napisał:

Sprzed kilku dni - prawie 500 tysięcy, z czego : "277 tys. 735 obywateli Ukrainy, 3 tys. 196 obywateli Uzbekistanu, 2 tys. 401 Polaków, 2 tys. 268 Białorusinów, 2 tys. 978 obywateli Indii, 2 tys. 255 - Nigerii. Ponadto przyjechało 1 tys. 363 obywateli Algierii, 1 tys. 313 obywateli Maroka, 1 tys. 290 - Afganistanu, 1 tys. 232 - Pakistanu, 993 - USA i 960 - Rosji."

 

Czyli +200 tysięcy spoza Ukrainy. To nie żaden efekt tłumu, tylko rzeczywistość.

 

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/msz-granice-polsko-ukrainska-przekroczylo-blisko-500-tys-osob-w-tym-277-tys-obywateli-ukrainy,357483.html

Czyli przy 500 tys uchodźców było już ponad 200 tys kolorowych przybyszy różnych nacji.

Dziś podają już ponad 800 tys. przybyszy czyli kolorowych Ahmedów pewnie już ponad 300 tys.

 

Julki spełnią swoje marzenia ;). HIV gratis.

 1877579h.jpg

 

Gorzej z rynkiem pracy, przestępczością i biznesem.

Zarzuty dla uchodźcy za napad na sklep przy granicy w Medyce

https://przemysl.naszemiasto.pl/zarzuty-dla-uchodzcy-za-napad-na-sklep-przy-granicy-w/ar/c1-8704061

 

 

Wreszcie w pewnej kategorii zbliżymy się w statystykach do Rosji i Ukrainy.

39920.jpg

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.