Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2022 o 12:37, Wolverine1993 napisał:

Mnie najbardziej obecnie bawią sytuację że Ukrainki wstawiają ogłoszenia że szukają pracy dla siebie lub jakiejś grupy osób które uciekły z Ukrainy i w komentarzach pod tymi ogłoszeniami widać wielkie oburzenie najczęściej naszych "pracowitych" Polek. 

U mojej siostry która jest "tytanem" pracy 😆, też było wielkie hurr durr na ten temat.

 

W dniu 5.04.2022 o 12:37, Wolverine1993 napisał:

Jakoś się kurwa wcześniej nie garnelyscie do zadnejy pracy, a zwłaszcza fizycznej przy sprzątaniu czy na zmywaku w knajpie, ale teraz raptem jest wieeelki probnem bo Ukrainki zabierają nam prace!!!

U sąsiada obok mnie, w domu po jego niedawno zmarłej teściowej, zamieszkało sześciu uchodzców, tzn 2 mężczyzn (jeden starszy, drugi młodszy, który ma gdzieś iść do pracy), 2 kobiety (starsza i młodsza), i 2 dzieci, z czego jedno niepełnosprawne. No i od 3 dnia, pobytu, szybko sami sobie znaleźli zajęcia typu grabienie liści, i inne prace porządkowe. Bo jak stwierdzili, "nie potrafią siedzieć bezczynnie".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka sytuacja.

 

https://radioszczecin.pl/1,438802,jadlodajnia-na-dworcu-glownym-zostanie-zamknieta?fbclid=IwAR1jaL6Rp3k4Zv6oA9aorBvTEO6kpT52V702PFxVhgOkbz3Z3ynazUcVA9I

 

 Jacek Janiak, przyznaje, że formuła się wyczerpała. - Zrobił się taki epizod, że obsługujemy w zasadzie te same osoby, a ponieważ standard usług świadczonych przez nas jest niezwykle wysoki, od pewnego czasu obserwujemy, że jesteśmy traktowani jako taka bezpłatna dobrze zaopatrzona jadłodajnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Eurowizja - Polska Ukrainie oczywiście maksymalną ilość punktów, ile Polska dostała od Ukrainy? Zero punktów. 

Ciekawe jaka atmosfera w domach, gdzie sobie wspólnie Polacy z przyjętymi pod własny dach Ukraińcami Eurozwije oglądali. 

Poziom prowadzących żenujący, w ogóle dramat. Ale ten wynik mnie zdołował, a samo głosowanie Ukraińców bardzo wymowne.

Smutno mi, na serio. 

  • Like 11
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Amperka napisał:

samo głosowanie Ukraińców bardzo wymowne.

Smutno mi, na serio. 

Ale dlaczego?

Jesteśmy dla Ukrów tym samym czym zachód dla ciapatych-dostawcą darmowych zasiłków oraz szansą na lepsze życie.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Brat Jan napisał:

Ale dlaczego?

Jesteśmy dla Ukrów tym samym czym zachód dla ciapatych-dostawcą darmowych zasiłków oraz szansą na lepsze życie.

 

Zaczynam myśleć, że trzeba było się zachować tak jak Zachód wobec ciapatych. Obozy i namioty.

Kurde, ale mnie to dotknęło, serio. Oglądałam wczoraj, bo ten Krystian to sensowny gość. Gdybyśmy jeszcze jakiegoś leszcza mieli, ale nie. Był ktoś, na kogo można bez obciachu oddać głos...

Boże, kiedy my wyrośniemy z tego mentalu przyjaźni narodów. Narody mają tylko interesy. Ale człowiek, im bliżej jest, tym bardziej się wypłukuje z tego realizmu, aż do czasu kiedy dostanie takiego plaskacza.

I najlepsze, że zero punktów dostaliśmy od wszystkich naszych sąsiadów. Czasami mi się wydaje, że jakby przyrównać pozycję Polski do ludzi w standardowej klasie w szkole, to my jesteśmy najlepszą laską z tej mniej popularnej części klasy. Są popularsi - ich wszyscy w duchu podziwiają i chcieliby się z nimi bujać. My jesteśmy w tej grupie, która się jakoś zgromadziła, jako ci mniej fajni, odrzuceni - ale w tej grupie jesteśmy najfajniejszą laską- taka co słucha rocka, ma fajne glany. I kiedy ona myśli, że ma fajnych przyjaciół w swojej lamerskiej grupie, to nagle jakaś laska z popularsów zaprosi naszą psiapsi (tu Ukraina) na domówkę i ona leci jak oszalała, łudząc się, że może już zawsze się będzie bujać z popularsami. Tak to widzę.

Co ja bredzę o jakiejś przyjaźni, też się na to łapię.

Dobra, chciałam się trochę pożalić.

  • Like 8
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amperka napisał:

Ale ten wynik mnie zdołował,

Ja transmisji nie oglądałam (jak zwykle), dziś sprawdziłam wyniki i obejrzałam występy Polski i Ukrainy.

Polska na 12 miejscu- smuteczek :(.

Liczyłam na zwycięstwo, ewentualnie miejsce w pierwszej trójce.

Mieliśmy kandydata z genialnym warsztatem wokalnym i fajny utwór. Takie kombo zasługuje na zdecydowanie lepszą pozycję niż 12.

Ale cóż. Ten konkurs rządzi się własnymi prawami, i chyba ostatnie, na co się zwraca uwagę, to walory muzyczne. 

 

4 godziny temu, Amperka napisał:

Eurowizja - Polska Ukrainie oczywiście maksymalną ilość punktów, ile Polska dostała od Ukrainy? Zero punktów.

Myślę, że warto wspomnieć, że zero punktów dostaliśmy od jury. Natomiast od widzów Ukraina przyznała nam maksymalną liczbę, czyli 12 punktów. Więc chyba jednak takiej tragedii nie ma. 

 

Występ Ukrainy mnie nie powalił. Zwyciężyli ze względu na obecną sytuację (tak uważam), czyli to takie trochę zwycięstwo z litości. Pewnie sami zdają sobie z tego sprawę. Czy taka wygrana może być satysfakcjonująca? Chyba nie bardzo. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amperka na kogo Ukry głosowali i oddali najwięcej głosów?

 

Czego się tutaj niektórzy spodziewaliście? Jak Ja i inni na forum ostrzegaliśmy przed nimi to się śmiano, wyzywano od ruskich trolii i ignorowano. Ostrzegałem że im nie wolno ufać i z nimi się bratać, bo nie są oni Europejczykami w naszym rozumieniu tego słowa (w ogóle też nie, to mentalni Azjaci, respektują tylko brutalność i siłę, dla nich honor i pomoc to oznaki słabości). 

 

Polak jak zwykle mądry po szkodzie. Ciekawe czy aby nie za późno 

 

 

To tylko początek tego co się będzie tutaj z nimi działo. "Zabawa" dopiero się zaczyna. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy musza dostać po dupie jeszcze z dwadzieścia razy ale i tak pewnie dalej będą mieli ten sam mental. Ukraincy naplują nam w ryj gdy będą chcieli. Spotkali frajerów którzy odstępują im wszystko za darmo i jeszcze się chwalą w internecie kto ilu to nie przyjął pod swój dach. A najbardziej mnie bawią Polscy spermiarze którzy uważają że Ukrainki są lepsze niż Polki.. ha ha ha  Ukrainki puszczają się jeszcze bardziej niż nasze witaminki.  No spójrzcie na te dwie karynki, czym one się różnią od naszych ? niczym. https://www.youtube.com/watch?v=lKBru9BWdWc                            27:28

Jeszcze nieraz się na tych Ukraincach przejedziemy, jestem pewien na 100%, za kilka lat kiedy będą być może zachodzić jakieś zmiany geopolityczne znowu zostaniemy wydymani bez mydła, i ludzie będą się dziwić "jak oni tak mogli, tyle im pomogliśmy"  to nie jest bratni naród. To nie są ludzie którzy nas lubią. Ludzie oddają im swoje domy do zamieszkania za darmo, sami się wyprowadzają, pożyczają im samochody, dla mnie to jest jakieś sci-fi.        Ale jest takie powiedzenie "Polak.. przed szkodą i po szkodzie głupi"

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AmperkaA skąd wiesz, że w tym nie ma celu - tam wchodzenia w dupę Ukraińcom przez jakiś czas? A może postanowili sobie wejść na Ukrainę i przejąć zachodnia część? Pod łatką ,,brata" Ukraińców można wejść na tereny najbardziej nacjonalistyczne - chodź i tak opór będzie i krew się poleje, jeśli Polska wejdzie. Jestem tego pewien. Natomiast dzięki takiemu podejściu, można wejść na nią najmniejszym kosztem. 

 

Bije się dwóch naszych potencjalnych wrogów. Gdyby Ukraina była od 2014 w pełni rosyjska to moglibyśmy mieć przejeb@ne. Myślę, że Putin mógłby wykorzystać Białoruś i Ukraine przeciwko nam - nastawić do wojny. Teraz ma Białoruś, ale Białoruś to tyle co i nic przy Ukrainie. Wysłał by do ataku na nas Ukrainę i Białoruś a on by udawał głupiego, że Rosja nic wspólnego z tym nie ma. Trzeba było wbić kij między małego i dużego brata. Trzeba sobie to uświadomić, jak duże zagrożenie by było, gdyby Ukraina była rosyjska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mph25 Niestety Polacy mają wpisany w genach mesjanizm i romantyzm utrwalany przez każdą władze poprzez propagandę.

Na tej dobroci jak zwykle wyjdziemy fatalnie tak jak to bywało w przeszłości. 

Ukraińcy nie dość, że mają przywileje w Polsce jak darmowa nauka, służba zdrowia, nie muszą płacić podatków, rachunków za mieszkania, które też mają darmowe do tego za podatników Polskich pieniądze będą mieli pomoc i socjale to jeszcze ich dobroczyńcy atakują prawdziwych Polaków, nie zgadzających się z obecną retoryka by podejsc do pomocy z głową kalkulując zyski i straty. Rozumiesz Polak na polaka jest szczuty i kuty na cztery łapy i go nienawidzi najbardziej a ukry, które jeszcze 80 lat temu nas rezali teraz mają być naszymi przyjaciółmi😱Przy każdej okazji we własnym kraju Polak musi dostosować się do ukra, któremu przykro może się zrobić. I tak jest ze zbliżającą się data 11 lipca czyli rozpoczęcie na Wołyniu w 1941 roku rzezi ludności Polskiej przez Ukraińskie bandy UPA i OUN pod dowództwem Bandery i Suchewycza.  

Oczywiście nieoficjalnie mogło być to już robione od początku wojny w 1939 roku aż uwaga do 1947! 

Teraz mamy o wszystkim zapomnieć bo prezydent Zelensky o to prosi a pewnie poplecznicy u władzy w Polsce będą też społeczeństwo do tego namawiać. W Łodzi już była śpiewana pieśń banderowców i co władze w Polsce na to a no nic się nie stało. 

W Bielsku Białej ukry zdemolowały punkt wolontariatu bo mieli pretensje, że oryginalnych, markowych rzeczy nie dostają taka jest u nich wdzięczność. 

Niedawno w Warszawie na Nowym Świecie śmiertelnie pobito i zadzgano Polaka i między innymi napastnikami byli Ukraińcy. 

Także ludzie zastanówcie się kogo wpuszczacie i chcecie chronić. 

Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem, który chodzi po mieszkaniach i sprawdza  czy gaz się nie ulatnia takie rutynowe kontrole co roku i powiedział mi ile kobiet jest niezadowolonych z faktu napływu Ukraincow, którzy socjale im zabiorą do tego zaczną się niesnaski na tle narodowościowym prędzej czy później bo już wyobraź sobie wykwalifikowany pracownik polski dostaje 27 zł za godzinę pracy a niewykwalifikowany ukrainiec 35 zł. 

Polak we własnym kraju jest człowiekiem drugiej kategorii. 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 11
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan Sorry, nie ogarnęłam tego. Oglądałam to ze względu na Krystiana i ta główna część, to było tak, że dostaliśmy 0 pkt od Ukrainy, a potem od publiczności 105 punktów. To dość dużo, ale Ukraina dostała ponad 400 pkt.

Nie wiem, na jakiej zasadzie to jest liczone, bo tego już dokładnie nie opisywali. Jak było to zestawienie tej komisji, to podawali w punktach, komu ile przyznano, a jak od publiczności - to po prostu mówili liczbę punktów.

Tak czy inaczej, od komisji z Ukrainy dostaliśmy 0 punktów. Komentatorzy nie kryli zdziwienia.

 

@ewelina Dobrze, że nie oglądałaś, bo ja się aż spociłam z zażenowania, jaki poziom prezentowali prowadzący. Mi było wstyd przed Krystianem, że on musi w takim cyrku uczestniczyć.

Edytowane przez Amperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iceman84PL napisał:

@mph25 Niestety Polacy mają wpisany w genach mesjanizm i romantyzm utrwalany przez każdą władze poprzez propagandę.

 

Niestety nasz narod bystry nie jest dlatego  ciezar glupoty sciaga tu normalnych ludzi mocno w dol . Z tej bajki trzeba sie jak najszybciej wypisywac  . 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Amperka napisał:

Tak czy inaczej, od komisji z Ukrainy dostaliśmy 0 punktów. Komentatorzy nie kryli zdziwienia.

 

W tym "spektaklu" masz dwa rodzaje głosów - "ekspertów" oraz widzów ( czyli jak kiedyś było). Od ekspertów stepowych dostaliśmy 0 pkt natomiast od widzów stepowych - 12 pkt. Tutaj trzeba oddać.

2 godziny temu, Maniek92 napisał:

"Zabawa" dopiero się zaczyna. 

Zabawa trwa od lat - teraz po prostu zmienił się repertuar :)

3 godziny temu, ewelina napisał:

Występ Ukrainy mnie nie powalił. Zwyciężyli ze względu na obecną sytuację (tak uważam), czyli to takie trochę zwycięstwo z litości. Pewnie sami zdają sobie z tego sprawę. Czy taka wygrana może być satysfakcjonująca? Chyba nie bardzo. 

 

Z tego cyrku najbardziej podobała mi się reprezentacja Francji śpiewająca po Bretońsku. A Mołdawia dla poprawy humoru. Dalej długo długo nic..

24 minuty temu, thyr napisał:

Niestety nasz narod bystry nie jest dlatego  ciezar glupoty sciaga tu normalnych ludzi mocno w dol

Tutaj przydałby się odpowiedni cytat z "Lalki"..

 

Cytat

U nas, panie – mówi Wokulskiemu stary Szlangbaum – niby u Żydów, jak się młodzi zejdą, to oni nie zajmują się, jak u państwo, tańcami, komplementami, ubiorami, głupstwami, ale oni albo robią rachunki, albo oglądają uczone książki, jeden przed drugim zdaje egzamin, albo rozwiązują sobie: szarady, rebusy, szachowe zadanie. U nas ciągle jest zajęty rozum i dlatego Żydzi mają rozum i dlatego, niech się pan nie obrazi, oni cały świat zawojują. U państwa wszystko się robi przez te sercowe gorączke i przez wojne, a u nas tylko przez mądrość i cierpliwość.

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perun82 napisał:

 

W tym "spektaklu" masz dwa rodzaje głosów - "ekspertów" oraz widzów ( czyli jak kiedyś było). Od ekspertów stepowych dostaliśmy 0 pkt natomiast od widzów stepowych - 12 pkt. Tutaj trzeba oddać.

Podczas transmisji, mówili tylko o komisji, ile punktów poszczególne państwa przyznawały poszczególnym państwom. Jeżeli chodzi o punkty od publiczności, podana została suma punktów, bez dzielenia na kraje. Ja nie sprawdzalam wyników, tylko widzialam co oglądałam. Ta część komisyjna byla oficjalna, przenoszono sie do tego państwa, a komentator mówił ile przez punktów danemu krajowi. Te głosy od publiczności, to już w studio zbiorczo ogłaszali: Polska - 105 punktów, Ukraina - 420 punktów itd. 

Może potem sprawdzali, kto i jakiej narodowości na kogo zagłosował, ale podczas transmisji, podzial na kraje był tylko tych ekspertów. 

Wiem, że to nie jest aż tak ważne, ale scisneło mnie jak to zobaczyłam. 

U nas Idą Nowakowska z dumą - wszystkiego co najlepsze dla naszych przyjaciol z Ukrainy, 12 punktów. A Ukraina - 12 pkt dla Wielkiej Brytanii. 

@$Szarak$Ja wiem, że dobrze się geopolitycznie dzieje. Ale wczoraj  po ludzku, było mi przykro. Piosenka Ukrainy nie wymiatała, ale na poziomie komisji tak zostało zagłosowane, na Ukrainie nie pomyślano w ten sposób,  co u nas. A byłoby to ładne zwienczenie wzajemnego wsparcia. Nikt juz nie wierzy, że chodzi tylko o utwór w tym całym przedstawieniu. To powinno dać do myślenia, tym co mówią o Unii itd. Nie dostaliśmy ani jednego punktu, ani jednego - a piosenka byla na dużo wyższym poziomie niż ukraińska. 

Nie moglam przez to spać, bo każdy czuł niesmak. Komentatorzy byli też zaskocznei. To powinien być przykaz z góry, że max ma dostać Polska

P.s. sorry za literowki, pisze w nerwach z telefonu

Edytowane przez Amperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykli ludzie powoli otwierają oczy. Widzą, że ściągneliśmy sobie do domu hmm...pasożyta. Natomiast rządzący i władze centralne i samorządowe nadal trzymają linie - palec w dooope ukrowi.

Co będzie dalej? Powiem wam : ukrywane będzie pochodzenie sprawców, sam fakt, jeśli wypłyną inf. o kolejnych akcjach z udziałem ukrów to będą bagatelizowane. Co jakiś czas w tv emitowany będzie program z udziałem gadających głów, które przybywają z elitarnego osiedla, pojazdem służbowym ( a nie transportem publ.) i będą nam wmawiać, że to pojedyńcze incydenty, oni bezpośrednio nie widzą, statystyki nie wskazują, widzą w chooy pozytywne efekty, bo 2 baby w wysrajewie robią pierogi. A potem lewaczka zacznie użalać się i opowiadać o traumie jaka tituszka przeżył i trzeba mu zapewnic opiekę, wsparcie.

 

Proszę o niezapisywanie nazwisk bandery, szuchewycza, klaczkiwskiego z wielkiel litery. Bo tym gnojom nie należy się najmniejszy przejaw szacunku.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Perun82 napisał:

 

Widziałem screena z Ukraińskiej TV i tam było 12 pkt dla nas.

Ok, no to sorry za zamieszanie.

Po prostu bardzo była podnoszona ta część oficjalna, ekspercka, ona trwała z godzinę, a ta od publiczności to było jakieś 10 minut i to przeoczyłam.

To półfejk niusa wam sprzedałam. Ale nie wiem czy się cieszyć w sumie. Odgórnie też powinien też być szacun dla kraju, który przyjmuje 2 mln obywateli.

Mniejsza z tym.

Edytowane przez Amperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.