Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Patton said:

Czy mógłbyś rozwinąć ?

Po prostu, uczę w stosunku do siebie kultury, ludzi, którym jej brakuje. Czasem mniej lub bardziej uprzejmie, ale zwykle jest to jakaś (w miarę) cięta odpowiedź albo zachowanie "porządkujące", pt. kto tu jest dla kogo - w tym przypadku to nie ja dla sprzedawcy a sprzedawca dla mnie. Nie jestem inicjatorem chamstwa a na uprzejmość odpowiadam jeszcze większą uprzejmością. Ale jak mnie ktoś podkurwi odwalaniem chamówy... Jako przykład - chyba najcięższy numer jaki zrobiłem był w Almie na stoisku z serami. Byłem z chrześniaczką i wybieraliśmy sery. Pomyślałem że dobry moment na szczyptę kulinarnej edukacji dla niej i zanim wybrała namawiałem żeby spróbowała, to uniknie rozczarowania. No i przy trzecim serze pani na stoisku zaczęła stroić foszki i coś tam z dezaprobatą przebąkiwać, więc powiedziałem jej - okej, w takim razie poproszę zapakować i zważyć po dwa plasterki KAŻDEGO sera ze stoiska, wrócę za parę godzin to odbiorę. Pani zbladła (jej pomocnica ze stoiska i ja w sumie trochę też, bo na same sery zostawił bym pewnie parę stówek) i natychmiast stała się uprzejma. 

 

Natomiast @H jest pokornego charakteru (no, może tylko pokorniejszego) i czasem za bardzo pozwala sobie podskakiwać. Więc ostatnio najczęściej zabiera mnie do sklepów w charakterze goryla. Twierdzi, że sam ryj wystarczy :D

  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał:

Twierdzi, że sam ryj wystarczy

 

W samo sedno!

 

Jak pani w sklepie zobaczy pizdusia, który pizdowato poprosi to jeszcze się na nim może wyżywać. 

A pizduś ani me ani be!

 

Zgadzam się z @Rnext, czasami trzeba krótko powiedzieć.

I basta! Pani ma wiedzieć, kto jej pensję płaci.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, GriTo said:

Jak pani w sklepie zobaczy pizdusia, który pizdowato poprosi to jeszcze się na nim może wyżywać. 

A pizduś ani me ani be!

Jeszcze - nie bójmy się tego powiedzieć, w sklepach jest zatrzęsienie Ukrainek, które miewają, mówiąc eufemistycznie, dość egzotyczne podejście do klienta-Polaka-szaraka. Oczywiście jest mnóstwo bardzo uprzejmych dziewczyn, przynajmniej "kelnersko" (czyli na zapleczu naplułaby ci do zupy, ale tak to kłania się w pas), ale wysypowi krzywych ryjów kultury azjatyckiej nie da się zaprzeczyć. Warto, żeby skoro już wśród nas przebywają, płacimy im i tolerujemy ich obecność, trochę się dostosowały do naszej mentalności. Bez piętnowania zachowań i zwracania uwagi tylko im się utrwalą ich nawyki dziczy azjatyckiej.

Mieliśmy na Żoliborzu taką poręczną Żabkę, personel głównie ukraiński i rotacja jak w wiertarce. Rzadko się zdarzały Ukrainki, które nie robiły łachy i nie ciągnęły ryja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca1980 dziś mi to w podpowiedziach wyskoczyło. Niezmiennie uważam Ukraińców za kacapską dzicz azjatycką, niezdolną do ucywilizowania i jakoś się nie dziwię, że ich kraj wygląda jak wygląda. Najgorsze, że "nasz" rząd próbuje PL przerobić na UkroPolin, bo w takich warunkach najlepiej jest władzy i kacykom. A obywatele? No przecież nadal obowiązuje żelazna zasada "towarzyszy Szmaciaków" - a chuj z obywatelami. Jedyna sensowna postawa obywatelska wobec władzy powinna brzmieć "Bóg z nami, chuj z wami". 

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończymy w przyszłości jak Ukraina, czyli będziemy podzieleni od środka. Tak jak Dondas ma rosyjskich separapystow, tak polskie miasta będą miały ukraińskich separatystów. 

 

Tak sobie myślę, co by było gdyby Ukraincy się dogadali z Rosja i by stawali na nogi jako państwo. Jaką politykę by wtedy do nas stosowali, mając u nas miliony obywateli. Już przed wojną nasze stosunki były słabe, blokady transportu, cały bajzel z Wpłynie itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 12:53, Rnext napisał:

Jeszcze - nie bójmy się tego powiedzieć, w sklepach jest zatrzęsienie Ukrainek, które miewają, mówiąc eufemistycznie, dość egzotyczne podejście do klienta-Polaka-szaraka. Oczywiście jest mnóstwo bardzo uprzejmych dziewczyn, przynajmniej "kelnersko" (czyli na zapleczu naplułaby ci do zupy, ale tak to kłania się w pas), ale wysypowi krzywych ryjów kultury azjatyckiej nie da się zaprzeczyć. Warto, żeby skoro już wśród nas przebywają, płacimy im i tolerujemy ich obecność, trochę się dostosowały do naszej mentalności. Bez piętnowania zachowań i zwracania uwagi tylko im się utrwalą ich nawyki dziczy azjatyckiej.

Mieliśmy na Żoliborzu taką poręczną Żabkę, personel głównie ukraiński i rotacja jak w wiertarce. Rzadko się zdarzały Ukrainki, które nie robiły łachy i nie ciągnęły ryja. 

 

Ja byłem niedawno u rosyjskiego barbera, tak na spontanie, bo nie chciałem marnować niespodziewanie wolnej godziny.

Wybór padł przez algorytm "najbliższe otwarte miejsce na mapie".

No i jestem niezmiernie zadowolony z obsługi.

Co prawda na industrialnych lampach pod sufitem widać kurz, ale reszta czysta. Barber nie dość że profeska, umiejętnie dobrał i doradził kształt, i wykonał, to jeszcze w skali "gadane" 9/10. Ja sam czasem zagaduję, bo się człowiek mimo wszystko nudzi, ale niestety polscy mają słabo z tym, brak wyczucia.

Tutaj - wszystko umiejętnie, żarty, tematy, tempo, niewymuszenie, uprzejmość. No i fachowość i cena na końcu też.

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie znów podjechałem pod niewielkie centrum handlowe. Bliecik karnie wziąlem. Patrze...stoi rezunowóz, białe Volvo, oczywiście SUV, XC, z chmielnickiego obwodu. Z ciekawości zerknąłem. Bilecika ( darmowego ) brak. Bo po co. Ukrów zasady nie dotyczą. Tak, nasi też bilecików nie biorą. Tylko zaraz leci pan ochraniacz i "mandat" wlepia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, takiTomek napisał:

Tak sobie myślę, co by było gdyby Ukraincy się dogadali z Rosja i by stawali na nogi jako państwo. Jaką politykę by wtedy do nas stosowali, mając u nas miliony obywateli. Już przed wojną nasze stosunki były słabe, blokady transportu, cały bajzel z Wpłynie itp.

 

Z początkiem lipca Ukraina przywróciła cła i podatki importowe na wszystkie towary, w tym także na owoce i warzywa z Unii Europejskiej, które zostały zawieszone po wybuchu działań wojennych. Natomiast o zmianie zawieszenia przez Unię Europejską ceł na ukraińskie towary nie ma żadnych informacji

 

A mieli niby bez pomocy z zewnątrz z głodu zdychać :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kilku mężczyzn, którzy uciekali volkswagenem na ukraińskich numerach przesiadło się do innego auta. Mężczyźni są uzbrojeni. Trwa obława

 

https://warszawawpigulce.pl/napad-w-warszawie-sprawcy-uciekaja-sa-uzbrojeni-nieoficjalnie-padly-strzaly/

 

Eskimosi podjebali auto naszych braci.

Nie dość, że to wizerunkowy cios w spokojną ludność rezuńska to i strata materialna 

Już dawać zrzutę na pojazd :)

Powtórka z lat 90 :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 12:30, tmr napisał:

Prawdopodobnie kilku mężczyzn, którzy uciekali volkswagenem na ukraińskich numerach przesiadło się do innego auta. Mężczyźni są uzbrojeni. Trwa obława

 

https://warszawawpigulce.pl/napad-w-warszawie-sprawcy-uciekaja-sa-uzbrojeni-nieoficjalnie-padly-strzaly/

 

Eskimosi podjebali auto naszych braci.

Nie dość, że to wizerunkowy cios w spokojną ludność rezuńska to i strata materialna 

Już dawać zrzutę na pojazd :)

Powtórka z lat 90 :)

 

 

 

 

Od dawna jest zwiększona przestępczość przez Ukraińców, ale nasze władze zamiatają to pod dywan. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Armengar napisał:

 

 

Od dawna jest zwiększona przestępczość przez Ukraińców, ale nasze władze zamiatają to pod dywan. 

I niedługo nie będzie wolno o tym mówić. 

Bo przykleją latkę "onucy", poźniej pójdą dalej - nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych...

Ja pytam czule ich ...na chuj ( nam to klękanie przed ukrami )? 

Satyryk jest wstrzaśnięty bo :

"Państwa tworzące południowoamerykański blok handlowy Mercosur odrzuciły prośbę Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent Ukrainy chciał wystąpić podczas dzisiejszego szczytu w stolicy Paragwaju Asuncion, jednak między członkami organizacji zabrakło wymaganej zgodności".

Oni mają swoje problemy ( w które nie wciągają ukrów ), swoje konflikty ( w które nie wciągają ukrów )..a ten się pcha na kolejne występy.

Podobno zglosił mailowo chęć zabrania głosu na corocznym zebraniu plemion aborygeńskich. Ale maila nie odczytali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja nie toleruje już ani Ukraińców, ani ruskich, ani Białorusinów. Każdy u mnie jest na przegranej pozycji. To jest jakieś wielkie nieporozumienie, że tylu ich tu jest i rządzą się jak u siebie. 

W dniu 12.06.2022 o 12:09, Angel_Sue napisał:

Więc, tak obiektywnie wg mnie Polki mogłyby brać wzór od Ukrainek w: bardziej kobiecym stylu ubierania się, w sensie takim, że zauważyłam, że częściej ubierają one choćby sukienki. A także w trochę mniej wyniosłym stylu bycia.

Chyba mało wiesz. Ukrainki to brudasy roszczeniowe, które nie stronią od alkoholu. Wyżej srają niż dupę mają. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 00:46, Lalka napisał:

To jest jakieś wielkie nieporozumienie, że tylu ich tu jest i rządzą się jak u siebie. 

Jakieś konkretne przykłady ?

 

W dniu 25.07.2022 o 00:46, Lalka napisał:

Ukrainki to brudasy roszczeniowe, które nie stronią od alkoholu. Wyżej srają niż dupę mają. 

Konkurencja jest korzystnym zjawiskiem, ponieważ wymusza poprawę jakości usług. Co z pewnością @Obliteraror potwierdzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/25/2022 at 12:46 AM, Lalka said:

Niestety, ja nie toleruje już ani Ukraińców, ani ruskich, ani Białorusinów. Każdy u mnie jest na przegranej pozycji. To jest jakieś wielkie nieporozumienie, że tylu ich tu jest i rządzą się jak u siebie. 

 

Ciekawe że to piszesz, bo dzisiaj jeden sie u mnie na rozładunku zachowywał inaczej niż oni dotychczas. Zazwyczaj uprzejmi cisi itd a tu proszę jakby pretensje że mi paleta sie przewróciła. Jak zacząłem rzucac bluzgami rzucać (cytuję: "Kurwa jakieś pojeby składały ta paletę! Jakim pojebem trzeba być zjebanym żeby to tak spierdolić. Cwele pierdolone kurwa" - ostatnimi czasy dosyć kreatywne bluzgi mi sie składają xD) to już nie był taki hop do przodu. Masz rację za dużo ich jest. Teraz jak zacznie sie nieciekawie robić to zaczną się znimi problemy, chociaż ja zawsze mam zasadaę że do człowieka podchodze neutralnie. Zawsze moze sie okazac w porządku niezależnie od tego jakiej narodowości koloru skóry etc jest, ale jak to mówią stereotypy skądś się biorą dlatego i na to trzeba uważać. Tak czy inaczej ja sie zabieram z Polski za jakieś kilka miesięcy. Uważam że zacznie sie robić bardzo nieciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cyrku odsłona kolejna: 

Ukrywana jest tożsamość sprawców...( jakie ma to znaczenie jak to mówią ukrofile ). Ale:

"Podczas przesłuchania okazało się, że 27-latek zaatakował obywatela Ukrainy, bo przeszkadzała mu zbyt głośna muzyka" - tutaj, w przypadku pokrzywdzonego, jest ona podawana. Dostał w leb, a przyczynkiem była nie narodowość....

 

https://www.o2.pl/informacje/27-latek-pobil-ukrainca-jest-w-rekach-policji-6797767797430784a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dwa tygodnie temu poszedł w weekend z kumplami na miasto. Spotkali tam grupę Ukraińców. Doszło między nimi do jakiejś zaczepki słownej, a że obie strony były po spożyciu alko, to szybko przerodziło się to w awanturę. Podczas bójki jeden z ukrów wyjął nóż i zostawił znajomemu 15cm pamiątkę na ręce. Oczywiście jak Ukraińcy zobaczyli krew, to zrobili szybki odwrót, bo pewnie ciężko byłoby im się wytłumaczyć przed policją.

 

Bójki po alkoholu między Polakami dzieją się co weekend w każdym mieście. To nie jest nic nowego. Sam jak byłem młodszy to wraz z kumplami brałem udział w takich akcjach. Jednak nigdy nie przyszło nam do głowy, by idąc na miasto brać ze sobą nóż.

 

Pamiętajcie, że to jest nasz bratni naród dopiero od kilku miesięcy, więc tak jak w związku, potrzebujemy trochę czasu, żeby się z nimi dotrzeć. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 00:46, Lalka napisał:

Ukrainki to brudasy roszczeniowe, które nie stronią od alkoholu. Wyżej srają niż dupę mają. 

Wśród Ukrainek znajdziesz karyny, typowe studentki, instalaski, ale też i pracowite dziewczyny o dość tradycyjnym mindsecie. Ogólnie wolę Ukrainki od Polek, bo są mniej pretensjonalne. Ale "dobra żona ze wschodu" to mit. 

Polki też na ogół są zarozumiałe, i trzeba je ustawiać do pionu, aby nieco spokorniały, z alko też często szaleją. 

Myślę, że trochę cię odbyt uwiera, że zjawiła się konkurencja. Jednego nie można odmówić Ukrainkom - one wciąż rozumieją, że faceta urabia się:

- dupą

- dobrym jedzeniem

- domowym ciepłem

 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.