Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

 

https://warszawawpigulce.pl/pijany-obywatel-ukrainy-wjechal-w-auto-prowadzone-przez-ciezarna-kobiete-sprawca-mial-blisko-2-promile-alkoholu/

 

No wiem, wiem, odosobniony przypadek, stres pourazowy, zapijanie lęków o żonę i córkę, które zostały na upainie, a rus to gorsze rzeczy robi i gdyby nie dzielne sotnie to by nas czołgami rozjeżdżali, a nie tylko autami. 

Wiec się cieszmy.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej :

 

https://epoznan.pl/news-news-131192-strzal_podczas_policyjnej_interwencji_znamy_wiecej_szczegolow

 

...W pewnym momencie, wyciągnął on przedmiot przypominający broń palną, wyszedł z pojazdu i wycelował w kierunku funkcjonariuszy. Mężczyzna ten nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, cały czas celując w ich stronę. Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, a następnie obezwładniono osobę - relacjonuje sierż. sztab. Filip Ślęk z policji w Kępnie.

Jak się okazało był to 29 - letni obywatel Ukrainy czasowo przebywający na terenie powiatu kępińskiego. Podczas wykonywanych czynności służbowych był on agresywny i arogancki. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle widzę drogie SUVy na ulicach z ukraińskimi rejestracjami. Polakom jakoś aż tak dobrze się nie powodzi. Ostatnio do mojego drugiego bloku - stary gierkowski budynek z późnych lat 70 - wprowadziły się dwie Ukrainki. Wydaje mi się, że to jest lokal spółdzielni, ale nie jestem pewien. Wychodzą na taras przed klatkę i paplają przez telefon jak przekupy bazarowe do późnych godzin wieczornych. Zaczyna mnie to przerażać, że kasa z podatków idzie na tych ludzi, a emeryci będą przymierali głodem po podwyżkach cen węgla i prądu. Coś tu jest nie tak...

 

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nowy00 napisał:

@tmr

Skoro spora ludzie ze Wschodu jak czytałem (twój wątek jeden dotyczący mniej więcej policjantów) wstępuje do policji wówczas mniej miejsc pozostawać będzie dla ludzi z Polski. 

Jest mnóstwo wakatów...więc nie to jest problemem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piter_1982 napisał:

Przede wszystkim Ukraina jest bardzo duża i mentalność Ukraińców jest różna. Ludzie z innych obwodów to bardzo często jak obywatele innych krajów. U nas wbrew pozorom mamy dość jednolite społeczeństwo.

...i co z tego? 

Widać, że już szaleją stepowi.

Ciekawe: jeszcze w 2017 i 2018 było sporo inf., że oni przodują w liczbie przestępstw. Potem ograniczenia przepływu ludzi związane z covid-em. A od 2022 retoryka : pomimo wjazdu 4 mln ukrów nie odnotowano zwiększonej liczby przestępstw...

Motłoch poruszający się lańka : noże

bogacze w luksusowych autach : arogancja, lamanie nagminne przepisów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tmr napisał:

...i co z tego? 

 

1. Jeśli chodzi o przepisy państwowe to nie miałbym nic przeciwko temu, żebyśmy się bardziej szanowali jako Polacy. I nie trzeba tu szczególnie wyróżniać innego traktowania różnych narodowości. W Korei Południowej czy Katarze jest tak, że jak chcesz coś produkować to musisz mieć wspólnika tubylca i wytransferować tam technologię. W Arabii Saudyjskiej jest kilka razy więcej napływowej ludności niż lokalsów, a nikt nie boi się o tożsamość kraju. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich masz "becikowe" ponad 1000$ tylko dla obywateli. Co ciekawe kobiety mają je dożywotnio, a mężczyźni tylko do pełnoletności. Tracą prawo do świadczenia w chwili uzyskania praw wyborczych. My dajemy obywatelstwo Izraelitom, którzy tylko zadeklarują, że mają polskich przodków, a nie znają nawet słowa po polsku (tak nasze obywatelstwo jest sporo warte, odkąd weszliśmy do Unii, poza tym mamy w sumie niezły poziom bezpłatnej edukacji i opieki zdrowotnej).

 

2. Bardziej chodziło mi o relacje osobiste. Jeśli ktoś pisze, że Ukrainki/Ukraińcy są takie albo inne to warto mieć na względzie, że to mogą być ludzie z zupełnie innych kręgów kulturowych. Ja spotkałem nawet Ukraińców, którzy mówili, że Ukraina powinna być zlikwidowana (tacy lewacy w wersji hard) bo to kraj, który zrodził się z nacjonalizmu. A on jest człowiek radziecki, wychowany w ZSRR i wolny jest od takich emocji. Swoją drogą chętnie porozmawiałbym z nim dziś, ale mogłoby okazać, że popiera inwazję. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piter_1982 napisał:

mogą być ludzie z zupełnie innych kręgów kulturowych.

Tylko jakie ma to znaczenie dla ogólnego wpływu na bezpieczeństwo? Że nie wszyscy będą pajacować? No nie wszyscy. Czy 50 % ? Też nie. Ale wzrost przestępczości już jest zauważalny. Czy się go obawiam? Tak.  Czy Policja zapewni nam bezpieczeństwo ? Hmmm...

 

I mówie to z perspektywy osoby, która ma codziennie do czynienia z osobami, które weszły w konflikt z prawem, za młodu fajne rzeczy robiłem ( nawet o jedym z miejsc gdzie wykonywałem pewne czynności to film powstal. No nie o moich oczywiście działaniach,);) Posiadam doświadczenie, umiejetności i środki techniczne pozwalające mi bronić zdrowia swojego i bliskich. Ale ich napływu się obawiam.

Edytowane przez tmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka trafiła w samo sedno. Dlatego wbrew temu co mówią tutaj niektórzy którzy to robią, akurat nigdy w życiu nie zwiążę się z kobietą ze Wschodu.

 

P0lka to P0lka, zawsze problemowa ale swojska, "na własnej krwi wyhodowana", natomiast Rosjanki, Białorusinki, a zwłaszcza Ukrainki, to na ogół roszczeniowe i nieobliczalne panny, nadużywające alkoholu i nie tylko. 

 

Zresztą w razie czego (odpukać), pytanie do tych którzy wiążą się z Ukrainkami - chcielibyście być mordowani jak polscy mężczyźni i kobiety na Wołyniu, będący w mieszanych związkach i rodzinach? Na pewno nie. 

 

To jest cywilizacja turańska, stepowa, tam najważniejsza jest dziedziczna, zimna lojalność wobec własnego narodu, ludzi z rodzinnego miejsca zamieszkania, klanu, regionu. Nigdy wobec obcych, nawet będąc z nimi w familiarnych stosunkach. 

 

Wbijcie sobie to raz na zawsze do głowy. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

— Spodziewamy się wzrostu zachorowań nawet o 30 proc. w porównaniu z okresem przedwojennym. Chodzi przede wszystkim o infekcje — zarówno te jelitowe, jak i oddechowe. Sytuacja epidemiologiczna znacznie się skomplikowała i teoretycznie każda choroba, która obecnie występuje w Ukrainie, może również rozprzestrzenić się poza jej granice – mówi w rozmowie z Onetem prof. Natalia Wynograd, kierowniczka Zakładu Epidemiologii Lwowskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Także, ten..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki filmik mi youtube "polecił". Nie oglądam żadnych materiałów na ten temat więc trochę dziwne ale sytuacja nieciekawa:

 

Niczego to nie dowodzi ale uderzyła mnie reakcja rodziców tych wandali. M.in., że mają w dupie bo oni stąd i tak wyjadą.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj laska się odnosi m.in. do tego filmu z poprzedniego posta (tak wiem, influencerka, instagramerka, itp. ale również jedna z dobrowolnych imigrantek ekonomicznych): 


Kłania się to o czym pisałem na początku fali uchodźców, tj. że do tej pory do Polski przyjeżdzali Ukraińcy, którzy chcieli zarobić/dorobić się. Teraz przyjeżdzają wszyscy jak leci, i ci normalni i bogacze i patologia. Wiadomo, że patologię zawsze bardziej widać. To się tyczy również naszych rodaków. Choćby ostatnia akcja z białymi rycerzami, którzy spuścili wpierdol kierowcy autobusu bo madka p0lka gapiła się w telefon zamiast trzymać wózek. Gdyby to były ukraińskie dresy to by był raban na całą Polskę ale, że to nasi to "dobre chłopaki ustawiły frajera do pionu".

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2022 o 08:49, Maniek92 napisał:

To jest cywilizacja turańska, stepowa, tam najważniejsza jest dziedziczna, zimna lojalność wobec własnego narodu, ludzi z rodzinnego miejsca zamieszkania, klanu, regionu. Nigdy wobec obcych, nawet będąc z nimi w familiarnych stosunkach. 

Jednak to nadal rasa biała.

Pomijając całkowicie kwestie wychowania, światopoglądu najgorsze z możliwych związków, to związki międzyrasowe. Szczególnie dla osób planujących potomstwo.

 

Czarnoskórzy i skośnoocy mają najsilniej zmutowane DNA. Dawniej bardzo pilnowano, żeby nie było mieszanych związków, bo wiedziano, że to nie będzie korzystne dla potomstwa. A jak wiadomo każdy dla swoich dzieci chciałby jak najlepiej. Jednak już od dosyć dawna panuje zupełnie przeciwstawny trend, myślę że chyba każdy to zaobserwował. Na różne sposoby ludziom się wmawia i przekonuje, że związek międzyrasowy jest nawet lepszy od niemieszanego. Takie związki są najbardziej niekorzystne dla białej rasy (obu płci) , bo to rasa o najczystszych genach. W takich przypadkach zamiast ewolucji, zachodzi inwolucja.

Takie działania są oczywiście celowe. Chodzi o to, by ludzie byli słabi, a przez to zależni. 

Także jeśli ktoś chce mieć mądre, silne, ładne dziecko/dzieci. to lepiej nie wiązać się z osobami z innych ras. 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu co trzeci mieszkaniec jest Ukraińcem. Mój kontakt jest pozytywny, bardzo miła obsługa w sklepach, grzeczni. 

 

Przy takiej ilości Ahmedow albo Mokabe co Ukraińców to byśmy mieli odcięte dzielnice miast, gdzie jedynie wojsko z wozach opancerzonych by wjechało. 

 

Wyciąganie pojedynczych przykladow że Ukrainiec kogoś pobił albo ukradł coś tam jest niedorzeczne. Zobaczcie sobie co zrobił sebek Polak kierowcy autobusu bo ten śmiał wjechać na rondo. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RealLife napisał:

We Wrocławiu co trzeci mieszkaniec jest Ukraińcem. Mój kontakt jest pozytywny, bardzo miła obsługa w sklepach, grzeczni. 

 

Przy takiej ilości Ahmedow albo Mokabe co Ukraińców to byśmy mieli odcięte dzielnice miast, gdzie jedynie wojsko z wozach opancerzonych by wjechało. 

 

Wyciąganie pojedynczych przykladow że Ukrainiec kogoś pobił albo ukradł coś tam jest niedorzeczne. Zobaczcie sobie co zrobił sebek Polak kierowcy autobusu bo ten śmiał wjechać na rondo. 

Przejdz się wieczorem po Wawie po Parku Świetokrzyskim. Survival. 

I nie pojedyńcze przykłady, ale statystyki Policji pokazują jacy to stepowi są grzeczni. A zjechało się tego 4 mln. Wystarczy nam naszych patusów. Policja z nimi nie daje sobie rady. Wystarczy, że 100 000 upainców będzie pajacować i mamy nieciekawie ( niedlugo może się w PL pojawić wypuszczony przez satyryka gnoj i pedofil rusłan oniszczenko. Może i jego koledzy z rozwiązanej za bestialstwo gównonazisotni "tornado")

.... Bo pani w mc uśmiechnęła się, a na klatce powiedzieli "dzień dobry"... 

I mamy się cieszyć bo mogło by być gorzej? Mamy przymykać oczy na tą dzicz upaińską bo: "mokebe by zrobili gorzej". No retoryka w stylu "chuj, ze pis wykonczył kraj. Będę na nich głosował.Bo za tego Tuska to by było gorzyj"

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tmr napisał:

I nie pojedyńcze przykłady, ale statystyki Policji pokazują jacy to stepowi są grzeczni.

Masz jakiś link do statystyk albo artykułu? Pytam nie z przekąsem tylko chętnie się dowiem co się odpieprza.

W mojej rodzinnej miejscowości ludzie już narzekają na zachowanie przyjezdnych. Typowe madki z bąbelkami czyli cały dzień papierochy i paplanie przez telefon lub imprezy. Facetów prawie nie ma a ci co są to się trochę czają bo pewnie dali w łapę żeby wyjechać z rodziną i się boją. O przestępstwach z nimi w roli głównej nie słyszałem, tylko że bachory rozwydrzone, odwalają jakieś akcje w sklepach, drą mordę i przeszkadzają ludziom a te baby w ogóle nie reagują. Skąd my to znamy. O ile nie będą znowu dotowani z podatków jak reszta patologii to wrócą do siebie. Słyszałem od osób, które z nimi rozmawiały, że w Polsce jest dla nich za drogo, że nie da się dostać do lekarza bo trzeba czekać miesiącami, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Shark napisał:

Masz jakiś link do statystyk albo artykułu?

Nawet w tym temacie wrzucałem...musisz popatrzeć na wcześniejsze posty.

Jakieś opracowanie tych danych/analiza też było. 

 

Z przeprowadzonych analiz wynika, że cudzoziemiec podejrzany o popełnienie przestępstwa na terenie Polski to głównie obywatel Ukrainy (blisko 40% ogółu) . Tendencja w tym zakresie pozostaje niezmienna od 2004 roku

 

 

Prof . dr hab . Irena Rzeplińska Instytut Nauk Prawnych PAN irenkarzeplinska@wp .pl Dr justyna Włodarczyk-Madejska Instytut Nauk Prawnych PAN wlodarczyk .madejska@gmail .com przestępczość cudzoziemców w polsce na podstawie danych policyjnej statystyki przestępczości za lata 2013–2016

 

Edytowane przez tmr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Polsce Ukrainiec jest lepiej traktowany, niż Polak. Jak wspomniałem, nadgodziny nie na bank godzin, dojazdy za darmo, mieszkania mieli chyba do sierpnia (?) opłacane przez gminę, 500+ dostali. Dziękujmy pisowskiemu rządowi. 

 

W pracy nie możesz mu zwrócić uwagi, bo uchodźca.

Edytowane przez gman98
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 23:13, tmr napisał:
W dniu 24.03.2022 o 22:54, Perun82 napisał:

A masz źródło do tych cyferek?

Ma je policja.

I publikuje.

@tmr mogę Cię jednak prosić o wskazanie jeszcze raz linka do artykuły/danych/statystyk bo już wróciłem się do 14-stej strony i znalazłem tylko to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Shark napisał:

@tmr mogę Cię jednak prosić o wskazanie jeszcze raz linka do artykuły/danych/statystyk bo już wróciłem się do 14-stej strony i znalazłem tylko to...

Edytowałem post i podałem tytuł i autorki...

 

 

 

 

Prof . dr hab . Irena Rzeplińska Instytut Nauk Prawnych PAN irenkarzeplinska@wp .pl Dr justyna Włodarczyk-Madejska Instytut Nauk Prawnych PAN wlodarczyk .madejska@gmail .com przestępczość cudzoziemców w polsce na podstawie danych policyjnej statystyki przestępczości za lata 2013–2016

 

 

W nocy zaatakowano w Wałbrzychu posesję Tomasza Woźniaka, działacza Pracy Polskiej, który od lat aktywnie krytykuje rozwijające się w jego mieście i Polsce wpływy środowisk neobanderowskich. Zniszczono między innymi furtkę, altanę i trampolinę dla dzieci. Na altanie napisano ukraińskim stylem pisma i z błędem "Slava Ukrainie, ruska kurvo".

 

Nooo...może nawet sprawcy mówią na schodach "dzień dobry"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tmr napisał:

Z przeprowadzonych analiz wynika, że cudzoziemiec podejrzany o popełnienie przestępstwa na terenie Polski to głównie obywatel Ukrainy (blisko 40% ogółu) . Tendencja w tym zakresie pozostaje niezmienna od 2004 roku

No ale co innego przestępczość w ogóle a co innego przestępczość wśród obcokrajowców. To tak jakby powiedzieć, że wśród przestępców płci męskiej w Polsce 99% to biali. No nic dziwnego. Mi chodzi o statystykę że np. na 100 przestępstw w Polce 40% to Ukraińcy a nie na 100 przestępstw z udziałem obcokrajowca 40% to Ukraińcy. Chyba widzisz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.