Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Amperka napisał:

Jak już sytuacja będzie tak zaogniona, że będą tutaj tysiące Ukrainek, to panowie już pewnie będą gdzieś w Portugalii czy Hiszpanii - przecież spora część osób się deklarowała, że w przypadku wojny zwija majdan i ucieka.

A z tymi co zostaną to należałoby się i 10 Ukrainkami podzielić i jeszcze zachęcać, bo im by się kurna chata należało.

Mój limit to 5...naprawdę...chciałbym 10 ale nie dam rady. Przykro mi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel_Sue faktycznie, nie wiem ile tysięcy ich się już dostało do nas do kraju- na pewno 100.000 pękło, zobaczyłaś kilka osób, które- uwaga skandal- przechodząc przez ulice tańczyło. Skandal kurwa, dzicz.

 

Jeśli chodzi o śmieci, to na Ukrainie, Białorusi jest podobnie jak u Nas- pamiętaj, że na dworcach, skupiskach, gdzie ludzie są stłoczeni to zawsze jest śmietnik. Ale że też takie rzeczy muszę tłumaczyć. 

Pojedź sobie do Paryża albo na jakiś festiwal muzyczny na otwartym powietrzu na zachód. Trochę się zdziwisz.


Daje sobie urżnąć dwie nogi przy samej dupie, że jakby konflikt wybuchł w Hiszpanii, gdzie Alvarosi by nas odwiedzili (hipotetycznie), to nie przeszkadzałaby Tobie zaschnięty papieżak zrobiony na środku drogi w pośpiechu przez Pedro, bo przecież ,,oni tacy sami zostali” a gdzieś musiał zrobić. A że to są zwykli, biedni ,,łukraińce” ze wschodnią, swojską twarzą i akcentem to już czujesz lekkie obrzydzenie i niesmak.

 
Dam Ci pewną radę. Na całym świecie masz wariatów, morderców, gwałcicieli, śmieciarzy, brudasów. Tak w Polsce, na Ukrainie ale też w Niemczech, Anglii i U.S.A.

 

Zresztą po co ja to pisze i tak nic nie przetłumaczę. 

  • Like 3
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan III Wspaniały napisał:


Dam Ci pewną radę. Na całym świecie masz wariatów, morderców, gwałcicieli, śmieciarzy, brudasów. Tak w Polsce, na Ukrainie ale też w Niemczech, Anglii i U.S.A.

 

 

Tak, w każdej nacji zdarzają się ludzie lepsi i gorsi. Jednak, tak jak wysokie prawdopodobieństwo, że w rodzinie patologicznej dzieci przejmą nawyki rodziców, tak w konkretnych państwach przejmą to co im wpaja państwo, dziadkowie, czy rodzice. 

Miałbyś większe obawy adoptując dziecko wychowane w rodzinie patologicznej, gdzie ojciec np. siedział w więzieniu, a matka była alkoholiczką, czy takie które żyło w normalnej rodzinie, ale np. jego rodzice zginęli w wypadku?

Może to i brutalne, ale Polacy muszą myśleć też o swoim bezpieczeństwie, można pomagać, ale nie kosztem popadnięcia Polski w jeszcze większy kryzys, gdzie uchodźcy wojenni będą żyli sobie dostatnio z socjalu.

Tak jak Polacy przejęli wiele cech od swoich dziadków jak honor, czy chęć niesienia pomocy (kiedyś np. pomagano Żydom, dziś Ukraińcom), tak inne nacje przejęły w sporej mierze swoje.

Dlatego np. mentalność Arabów znacząco różni się od Amerykanów. Skrajny przykład i pewnie znalazły by się jednostki, które mają podobne poglądy, jednak w dalszym ciągu jest to mniejszość.

Edytowane przez Angel_Sue
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fury King napisał:

U nas ludzie się biją o uchodźców. Przechodzą do piwnic i suteren byleby stworzyć miejsca dla bohaterskiego narodu ukraińskiego. Uczą się też ich języka. To piękne co się dzieje. 

Też to zauważyłam. 

Mieszkam kilka metrów od granicy z Ukrainą, od punktu recepcyjnego dzielą mój rodzinny dom dwa kilometry (niecałe). 

Z tego, co opowiadają mi rodzice. Jest mnóstwo telefonów codziennie z ofertą jedzenia, oddania wózków, ciuchów. Na granicy nie mają, co z tym aktualnie robić.🤷

Aktualnie z tego, co się orientuję, na  granicy w moich rodzinnych stronach jest tylko kolejka samochodów, nie ma już tłumów pieszych, choć jeszcze dwa dni temu widok był zatrważający - matki z małymi dziećmi.

Aktualnie widać tylko uchodźców z Białorusi, łącznie z Murzynami, co mnie ogólnie zdziwiło. Ale ich Polska nie interesuje, po przekroczeniu granicy mówią, że zależy im na transporcie na zachód.

Ja mieszkam przy granicy z Niemcami. Więc w sumie się z nimi stykać nie mam przyjemności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JudgeMe napisał:

Mieszkam kilka metrów od granicy z Ukrainą

+

2 minuty temu, JudgeMe napisał:

Ja mieszkam przy granicy z Niemcami. Więc w sumie się z nimi stykać nie mam przyjemności.

 

Bo ty @JudgeMe jak Ojciec Pio - nie pio ale wszyscy wiedzą, że pio.

 

Bilokacja i te sprawy :D :D :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SzatanK napisał:

+

Bo ty @JudgeMe jak Ojciec Pio - nie pio ale wszyscy wiedzą, że pio.

 

Bilokacja i te sprawy :D :D :D 

Użyłam to w dwóch różnych znaczeniach. 

Mieszkam - stamtąd pochodzę. Tam jest mój dom rodzinny. 

W drugim znaczeniu - mieszkam - tam, gdzie aktualnie przebywam. 

 

Możliwe ,że źle to ujęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest już obszerny, nie da rady każdego polajkować i odpowiedzieć. 

 

Gadać to my sobie możemy, ale możemy też coś zrobić zamiast ustawiać jakieś pierdolone profilowe które gówno da. 

 

W gdyby porobić obozy? Takie baraki, ogrodzenie, szlaban, prysznice itd. Międzynarodowy kontyngent ochotników by pomagał w budowie, np Niemcy. Ktoś inny by przysłał medyków, inne kraje żywność u jakieś proste podstawowe artykuły. 

 

Zalety: pełna pomoc humanitarna, ale nie za wiele wygód żeby się nie przyzwyczajali. 

Wszyscy w kilku obozach, ew jak ktoś chce ich u siebie to jeszcze lepiej, problem z głowy. 

Pomoc medyczna i środki rozłożone na XX państw, od nas wiadomo, prąd, woda, jakaś SKROMNA administracja bo pasuje zewidencjonować przybyszów. Koszty też można rozłożyć, poprosić inne kraje o powyższą pomoc plus niech CHOĆ TROCHĘ dorzucą pieniędzy za ww koszty. 

 

Sami NIE damy rady tego udźwignąć, zwlasza w nowym pisowskim wale. 

 

My Polacy SAMI czekamy miesiącami na lekarza, sami jesteśmy jak w lesie, coraz większa inflacja i bezrobocie. Ok, zatrzymajmy ich u siebie, ale do tego trzeba więcej rąk niż tylko Polskie.

 

Kiedyś się skończy wojna, i ci wszyscy przybysze wrócą odbudowywać swój kraj, ewentualnie młode mewki można zakwaterować. Myślę że to rozwiązanie problemu które można przeanalizować i dopracować, ze wsparciem głów mądrzejszych od mojej. Kto popiera pomysł, kto dorzuci swoje? Kto przekaże dalej jak się pomysł przyjmie i rozwinie w naszym małym gronie?

 

Tak, właśnie tak powinno się robić, szukać rozwiązań a nie skupiać się na problemie, że jest wojna to łolaboga.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slusa napisał:
5 godzin temu, ewelina napisał:

Dla mnie taka postawa wcale nie jest bohaterstwem, a czymś między cierpiętnictwem i głupotą.

 

Jeżeli w PL zacznie się propagowanie takiego bohaterstwa, nawet nie myśl żeby z tym walczyć i publicznie to w taki sposób oceniać, 

Oczywiście, że nie. Jeśli komuś życie niemiłe i zamiast myśleć samodzielnie poddaje się ślepo decyzjom rządzącym (którzy de facto dobro narodu mają głęboko gdzieś) to jego sprawa. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManBehindTheSun napisał:

Ciekaw jestem czy po wszystkim wsadzą ich z powrotem czy jeden z drugim dziwnym trafem wyląduje w Polsce ze zgubionym dowodem.

Po znalezieniu się na wolności pewnie wsiądą w pierwszy lepszy pociąg jadący do Polski i tyle ich będą widzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Nie wiem czy to nie pic na wodę ake gdzieś czytalem, że ukraińcy chcą wypuścić więźniow aby pomagali walczyć. Ciekaw jestem czy po wszystkim wsadzą ich z powrotem

Hahaha :D 

 

"Idziemy walczyć ziomeczki!" a potem "Ziomeczki koniec wojny, spierdalajacie do celi - migiem chuje, paszoł!" :D 

Uwielbiam lewicę i ich poczucie humoru.

Edytowane przez SzatanK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, melody napisał:

A w czym są "konkurentkami"? Pytam jako osoba z korzeniami wschodnimi.

Bosze, boru, dziewczyno - to ty siedzisz na tym forum, i nie wiesz, czym są paszynki? Wstyd. 😆

 

Co do naszej nagłej i niczym niesprowokowanej :) miłości do Ukraińców, ich języka, kultury etc.  - normalka. To minie z czasem. teraz jesteśmy niczym Francuzi, którzy szaleli na punkcie powstańców listopadowych. To jest zrozumiałe. Uczcie się ukraińskiego i rosyjskiego, przyda się w nadchodzącym czasie. 😅

 

Ale tak szczerze - to wielki szacunek dla tych gierojów i gierojek. Megakozaki z nich (tak, upiłem się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy tworzenie obozów to dobry pomysł, lepiej by uchodźcy się asymilowali.  Oczywiście wszysko zależy od tego na ile zostaną i czy będą w ogóle mieli do czego  wracać... Tym nie mniej Ukraińcy są nam bliscy kulturowo (choć nazywanie ich braćmi jakoś nie przechodzi mi przez gardło) a jeśli większość z nich to matki z dziećmi to te dzieci (zostając) pójdą do polskich szkół, będą miały polskich znajomych itp. Moja córa w grupie w przedszkolu ma trzech Ukraińców i traktuje ich tak jak pozostałe dzieci. 

Jeśli dodatkowo większość Ukrów pójdzie do pracy (często takiej, której Polacy nie chcą typu ubój kurczaków) to być może jest to jakiś sposób na odłożenie w czasie konsekwencji kryzysu demograficznego. Ukraińcy przyjeżdzający za pracą i mieszkający w ośmiu na jednym pokoju tworzą małe getta, matki z dziećmi to jednak co innego. Ci którym będzie zależało na socjalu pojadą szukać szczęścia na zachód.

Oczywiście wszystko zależy od przebiegu wojny, jej konswekwencji dla Europy i przede wszystkim ostatecznej liczby uchodźców...

Edytowane przez catwoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewelina napisał:

Mamy przecież w Polsce zawodową armię, na którą idą niemałe podatki, więc dlaczego w razie wojny mają walczyć zwykli ludzie?

Dajmy na to, że mieszkasz we wsi, gdzie jest jeden wóz strażacki. Pewnego dnia pali się dom na drugim końcu wsi, wiec strażacy jadą gasić pożar. Ale w podobnym czasie zaczyna palić się dom sąsiada – więc co robisz? Dzwonisz na straż pożarną (chociaż wiesz, że są zajęci gaszeniem innego domu) i wracasz do Netflixa, bo płacisz na tą straż pożarną podatki, a gaszenie pożarów to nie Twoja fucha?

 

7 godzin temu, ewelina napisał:

Bo gdyby wszyscy ludzie się zbuntowali, że nie chcą żadnych wojen, że każdy zasługuje, by żyć w pokoju to mielibyśmy pokój

W Ukrainie właśnie się buntują. Tyle, że najpierw muszą osłabić najeźdźcę, a sami nie dadzą rady:

https://edition.cnn.com/2022/02/25/europe/russia-ukraine-military-comparison-intl/index.html

 

Jeśli pozwolą się połknąć, to najeźdźca będzie silniejszy i łatwiej wchłonie kolejne cele. Tego chcesz? Wszyscy przejdziemy w tryb życia wędrownego i wiecznej ucieczki? (a każdy ma jakiegoś silniejszego sąsiada, który pewnego dnia może chcieć więcej niż ma lub zechce mieć to, co masz Ty). 

 

 

@niemlodyjoda Ja jestem za poborem kobiet. W Izraelu kobiety odbywają dwuletnią obowiązkową służbę wojskową, więc jest to do zrobienia (nie zgłębiałam tematu, więc nie wiem na ile różni się ona w praktyce od tej dla mężczyzn).

 

Mam dzieci, widziałam zszywanie ran (chociaż póki co niewielkich), sprzątałam zarzygany teren (kto nie ma dzieci, może nie wie, że kilkulatki nie czują, kiedy zbiera im się na wymioty, więc pole rażenia bywa okrutne) i nie sądzę, by obrzydzenie do jakiegoś widoku (rany wojenne etc.) było we mnie silniejsze niż chęć niesienia komuś pomocy. A przede wszystkim bardzo nie podoba mi się widok spalonych szkół, więc jak zajdzie potrzeba to na froncie też dam radę.

 

Edytowane przez lumineer
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Poseł Kraska wspominał, że przyjezdni nie będą poddawani kwarantannie, obostrzeniom covidowym a dla Polaków tego nie znieśli.

Więc zadaj sobie pytanie jeden z drugim zanim zaczniesz sobie jaja robić kto stoi z pozycji uprzywilejowanej w Polsce? Bo na pewno nie Polak.

 

Trudno, trzeba będzie przyjąć obywatelstwo ukraińskie

i cieszyć się przywilejami pandemicznymi.

12 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Było się mnożyć a nie narzekać. Za niedługo to tutaj nas w ogóle nie będzie. Dzieci się robić nie chce to trzeba sprowadzać. Za niedługo to nawet, jak wojna wybuchła to nie będzie żołnierzy do walki. Stare społeczeństwo, coraz mniej Polaków..

To jest odpowiedz na pytanie: dlaczego Polska przyjmuje tylu uchodźców z Ukrainy.

9 godzin temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Natomiast elementarna ludzka postawa nakazuje pomoc.

Uciekającym kobietom i dzieciom.

Tu nie ma żadnej dyskusji.

Wikt, opierunek, dach nad głową.

Tyle ile będzie potrzebne zanim się nie usamodzielnią.

Bądź nie wrócą na Ukrainę, jak będą mogli.

Po zakończeniu Wojny na korzyść Ukrainy, uchodźcy powinni wrócić do siebie

na Ukrainę, no chyba że z jakiś przyczyn zostaną.

 

Polska przyjęła 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy, głownie Kobiety

i Dzieci. Stan 28 luty 2022 godzina 23.:22.

Tak podała TVP info przed chwilą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LiptonGreen napisał:

Naprawdę kurwa co my jesteśmy jedynym krajem który z nimi graniczy? Czemu wszystko idzie na nasze barki?

Chrystus Narodów - będziemy cierpieć kurwa za wszystkich dookoła, zbawiać ludzkość na siłę, a na końcu nawet głupiego spasiba nie usłyszymy. 

 

Dokładnie będzie tak jak piszesz.

Polacy z historii niczego się nie nauczyli, nie wyciągnęli wniosków.

Władza w Polsce zachowuje się tak jak Beck i Śmigły przed drugą wojną prowadząc kraj ku przepaści. 

Jak zwykle robimy za frajera reszty Europy w imię obcych interesów, polityki.

Popatrz, że inne kraje podchodzą do tego mądrze wysyłają jedzenie, wodę, odzież, środki czystości czy leki i nic poza tym.

Polacy obudzą się z ręką w nocniku za parę tygodni, miesięcy a Ukraincy zamiast powiedzieć dziękuję będą domagać się naszych ziem wschodnich

bo ich kraj po tym konflikcie nie będzie nadawał się do zamieszkania.

Jeszcze śmieszniejsze jest to jak co niektórzy na forum liczą na przytulanie i przygarnianie paszynek😆

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy to agresywny naród bardzo podobny do Rosjan. Nasze elity okłamują nas co do tego, jaka naprawdę jest ukraińska mentalność i kod kulturowy.

 

Oni dostali nasze ziemie jak Lwów, a teraz mamy się z nimi dzielić tym co nam pozostało? 😡

 

Nasi antypolscy politycy robią nam multikulti i zmieniają Polskę w Polsko-Ukrainę. Ustępując i liżąc Ukraińcom D. na każdym kroku. 

 

 

 

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.