Skocz do zawartości

Dlaczego jak Ameryka napada inne państwa to jest wszystko cacy, a jak Ruscy to jest bee?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia was ten fakt?

Oczywiście ja znam odpowiedź, bo Ameryka jest póki co jedynym supermocarstwem i oni w imieniu"prawa i porządku" mogą sobie napadać na kogo chcą pod pretekstem wprowadzenia demokracji, a oczywiście chodzi tylko i wyłącznie o zasoby i pieniądze czyli najczęściej rope. Ale dlaczego 90% ludzi jest tak ograniczona że nie widzi żadnych analogi tylko walą w ruskich jak popadnie 

 

Oczywiście nie popieram żadnych napaści i gardzę jednymi jak i drugimi, ale jak mnie teraz wkurwia ta cała nagonka na ruskich, demonizowanie ich zwykłych obywateli i popieranie i wspieranie Ukrainy.

 

Wszyscy raptem zapomnieli co wyczyniali Amerykanie na bliskim wschodzie przez 20 lat...

 

  • Like 14
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Zastanawia was ten fakt?

Oczywiście ja znam odpowiedź, bo Ameryka jest póki co jedynym supermocarstwem i oni w imieniu"prawa i porządku" mogą sobie napadać na kogo chcą pod pretekstem wprowadzenia demokracji, a oczywiście chodzi tylko i wyłącznie o zasoby i pieniądze czyli najczęściej rope. Ale dlaczego 90% ludzi jest tak ograniczona że nie widzi żadnych analogi tylko walą w ruskich jak popadnie 

 

Oczywiście nie popieram żadnych napaści i gardzę jednymi jak i drugimi, ale jak mnie teraz wkurwia ta cała nagonka na ruskich, demonizowanie ich zwykłych obywateli i popieranie i wspieranie Ukrainy.

 

Wszyscy raptem zapomnieli co wyczyniali Amerykanie na bliskim wschodzie przez 20 lat...

 

 

 Po prostu Amerykańce mają media. Też nie jestem fanem Ruskich, ale w interesie Polski jest to, aby na świecie był oligopol władzy (np. USA, Rosja, Chiny), aniżeli monopol (same Stany, albo sama Rosja).

 Putin, co by o nim nie mówić, skutecznie chronił Rosję przed amerykańskim kapitałem i całym wariactwem lewackim. Czyli Rosja, dzięki Putinowi, pretendowała na ostoję normalności. A w Polsce, co prawda nie ma tego, co na zachodzie, ale kropla powoli drąży skałę...

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edelgeist napisał:

Czyli Rosja, dzięki Putinowi, pretendowała na ostoję normalności.

Normalności? 

 

Podobno 1/3 ludności Rosji nie ma dostępu do kibla/bieżącej wody.

 

Po prostu jak nie masz co do gara włożyć, to się nie zastanawiasz nad pierdołami jak ludzie na zachodzie i nie bawisz się np. w pomysł sterylizacji dzików w mieście... (Gdańsk).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę tyrać w korporacji McDonald's lub innym Dajnamiks korporejszyn made in USA, niż zaznawać rozkoszy pod hasłem: "Russkij Mir".  

W uzupełnieniu poprzedniego wpisu. Jako Polacy jesteśmy dosyć jednolici etnicznie ale pewne różnice  występują. Ślązakom obce są doświadczenia polaków z kresów obecnej RP.  Jako człowiek z polski wschodniej powiem, że w naszych rodzinach ciągle żywa jest pamięć wywózek na sybir i systemowej eksterminacji polaków (vide. obława augustowska) zafundowanej przez Rosjan stąd z takim obrzydzeniem patrzę na "Russkij Mir" i próby ich wybielania.

 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ruscy to prymityw - upadła cywilizacja i idee oparte od dawna na prymacie władzy jednostki nad ogółem; uwielbienie kolektywizmu klasyczne dla Azji, brak wolności jednostki. Patrzysz na ich historię i widzisz nieustannie kontynuację absolutyzmu: jednowładztwa czy w wydaniu caratu, socjalizmu jak Stalin czy Leni, czy postsowieckiego despotyzmu jak Putin. Nadal jest u nich pewna refleksja nad transcendencją ale tam władza duchowa nadal podporządkowana jest władzy państwowej. Już od czasów Bizancjum tak jest. Zachód obecnie jest zgniły i zaszedł ze swoim indywidualizmem, hedonizmem i postmodernizmem za daleko, ale mimo to rozgrywa się wewnątrz niego jakaś walka. Patrząc na Rosję walka nawet jeśli ma miejsce jest na z góry przegranej pozycji. Mentalność tych ludzi to mentalność azjatycka. Wywołują konflikty podobnie jak USA, ale z naszego Polskiego punktu widzenia są też dużo bardziej niebezpieczni.

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zachód po II WŚ był na lepszej pozycji, więc "domyślnie" jesteśmy tymi lepszymi, i mamy lepiej zorganizowane (zinfiltrowane przez służby) tuby propagandowe. Natomiast Putin żyje przeszłością, myśli w bardziej prymitywnym kontekście, nie zwraca wystarczającej uwagi na niuanse. Tworzenie narracji, sterowanie emocjami, tworzenie portretów osobowościowych, w tym obszarze prowadzenia wojny dał niemiłosiernie dupy, tak jak w militarnym zresztą, jak się okazuje. Inwazja Rosji na Ukrainę jest tym samym co inwazja USA na Libię, z tym że kontekst tych działań jest zupełnie inny. Tylko tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia .W rosiji I bjalorusiji w mediach podaja ze ukry same demoluja szkoly i inna cywilna infrastructure  aby zrobic morde wyzwolenczej armii putina .Nas urabiaja polskojezyczne media i polskojezyczny nierzad w identyczny sposob nastawiajac nas przeciwko sasiadom dolewajac oliwy do ognia .Normalni ludzie chca zyc w pokoju niezaleznie gdzie im przyszlo zyc .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kogo napadało USA? 

Samych potworów odkąd żyje na tym swiecie:

1. Milosevic i serbscy faszysci

2. Bin Laden i Talibowie, potrzebowali 20 lat żeby się ogarnąć

3. Hussain. Chciał zniszczyć świat bomba atomowa. 

4.Kadaffi potwor

5. Asad zabija bronią biologiczna 

 

A tu jest Zelenski - bohater. 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że ulica w Polsce straszona tym:

 

274834886_1381369325616717_373910057606011176_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=gfPTWtMAG0UAX9kYhDw&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=03_AVJkiCM0edhElxhBIxxkLo8aQYyv1ig2zKbClo8U9X1x_g&oe=624A24C5

 

Ma się zachować tak:

275168199_1671164346564441_3809749234177130918_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=LYCRrQRyoBIAX98HsEv&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=03_AVLFTSGDeRJbJkXcxqmD-TGp_JiMLruBBw3zTFCTOEbeKA&oe=62479D5C

(darmowe mięso armatnie)

 

oraz tak:

 

z28156487IEG,Wojna-na-Ukrainie--Kolejka-przed-kantorem-przy-ul-.jpg

(Kretyni napędzający kurs i nabijający forsę cwaniakom)

 

Podczas gdy beneficjenci mają robić to:

 

Europejski gigant naftowy Shell zamówił dostawę flagowej rosyjskiej ropy po rekordowo niskiej cenie, co potwierdza decyzję firmy o kontynuowaniu zakupów surowca z tego kierunku pomimo trwającej wojny w Ukrainie – donosi agencja Bloomberga.

https://businessinsider.com.pl/gielda/surowce/bloomberg-shell-kupuje-rosyjska-rope-z-rekordowa-znizka/h91lsjf

 

Oraz to:

Wall Street Is Pouncing on Russia’s Cheap Corporate Debt

  • Banks, hedge funds bid on bonds from Gazprom, Russia Railways
  • Conventional distressed bets draw scrutiny under shadow of war

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-03/wall-street-is-already-pouncing-on-russia-s-cheap-corporate-debt

 

Paniali po co macie myśleć jak myślicie i po co się grzeje rusofobię?

Rozumieją, kto da kredyty na odbudowę Ukrainy i co za to kupi?

Rozumieją, dlaczego ja jako leszcz i płotka od wtorku już akcji gazpromu ani GMK Noril'skiy nikel' nie kupię, a akcje były w obrocie dalej?

 

Dla takich jak my jest pralnia mózgów w TV i NETcie, a grubasy właśnie zapewniają sobie kolejne pokolenia życia w luksusie.

99.99% społeczeństwa widzi przedstawienie, a nie rozumie sensu.

 

Jak widzę te stada kretynów kupujące teraz dolara, zamiast sprzedawać go na górce, to naprawdę myślę, że w Polsce, zamiast budowy pantofelka i nauki o typach kolumn greckich minimum 1 godzina tygodniowo "edukacji ekonomicznej" to podstawa.

 

PS Miłej zabawy:

Prof. Grzegorz Kołodko mówił w TOK FM, że w tej trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska po wybuchu wojny w Ukrainie, rząd może podnieść VAT o 1 pkt proc., by pomóc uchodźcom. - To jest w obecnej sytuacji 5-6 mld zł dodatkowego obciążenia dla gospodarstw domowych. Wiem, że to jest wielce niepopularne, ale słowami możemy pomóc tylko trochę, a czynami i pieniędzmi zdecydowanie bardziej. Jestem za realną pomocą, a nie gadaniem - powiedział były wicepremier i minister finansów.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,28183372,jak-sfinansowac-pomoc-ukrainskim-uchodzcom-prof-kolodko-zwiekszyc.html

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fury King napisał:

Ale kogo napadało USA? 

Samych potworów odkąd żyje na tym swiecie:

1. Milosevic i serbscy faszysci

2. Bin Laden i Talibowie, potrzebowali 20 lat żeby się ogarnąć

3. Hussain. Chciał zniszczyć świat bomba atomowa. 

4.Kadaffi potwor

5. Asad zabija bronią biologiczna 

 

A tu jest Zelenski - bohater. 

 

 

Mam nadzieję że to ironia. Preteksty takie same jak w przypadku ataku na Ukrainę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wolverine1993 napisał:

Zastanawia was ten fakt?

Oczywiście ja znam odpowiedź, bo Ameryka jest póki co jedynym supermocarstwem i oni w imieniu"prawa i porządku" mogą sobie napadać na kogo chcą pod pretekstem wprowadzenia demokracji, a oczywiście chodzi tylko i wyłącznie o zasoby i pieniądze czyli najczęściej rope. Ale dlaczego 90% ludzi jest tak ograniczona że nie widzi żadnych analogi tylko walą w ruskich jak popadnie 

 

Oczywiście nie popieram żadnych napaści i gardzę jednymi jak i drugimi, ale jak mnie teraz wkurwia ta cała nagonka na ruskich, demonizowanie ich zwykłych obywateli i popieranie i wspieranie Ukrainy.

 

Wszyscy raptem zapomnieli co wyczyniali Amerykanie na bliskim wschodzie przez 20 lat...

 

Nie nie zastanawia. Następne pytanie proszę :)

 

Ciekaw za to jestem jak masa społeczeństwa Polskiego ma zamiar żyć przez najbliższe 10-20-30-40-50 lat

 

Już pierwsza dziesięciolatka b.będzie ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.