Skocz do zawartości

Rosja w teorii przegrana wojna


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.03.2022 o 21:53, SzatanK napisał:

Hej.

 

Mam pytanie.

 

Gdyby Rosjanie przegrali wojnę, to jak wygląda sprawa reparacji wojennych? 

 

Zależy - głównie od tego, jak bardzo dławisz mającego wypłacić.

Dlatego ostatnią transzę reparacji za I wojnę światową Niemcy wypłaciły aliantom jeszcze w XXI wieku.

Niemcy wypłaciły ochłap Gambii czy jaką tam kolonię mieli.

Szwajcaria wypłaciła nawet z 10 razy więcej Izraelowi.

 

A Polsce Niemcy nie chcą nawet oddać skatalogowanych dzieł sztuki, złota Banku Związku Słowiańskiego, nie mówiąc już o innych rzeczach.

 

Jak chcemy reperacji, to albo sami musimy być koksami, albo być dobrze ustawioną częścią bandy.

 

Do pierwszego sporo nam brakuje, do drugiego - trzeba by jakiegoś dyplomaty na poziomie Dmowskiego, z poparciem społecznym - czyli też nie bardzo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RealLife napisał:
2 godziny temu, Angel_Sue napisał:

Inna sprawa, że Ukraińcy nie są uznawali za zbyt pracowity naród, ale to już inna kwestia.

 

Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Kto ci tak nakłamał?

 

Ja słyszałam opinie, że są leniwi (rzadziej) i że żyją jakby jutra miało nie być (częściej)- w znaczeniu że za bardzo nie potrafią oszczędzać, inwestować, wszystko wydają na bieżące potrzeby, nie myślą przyszłościowo. I takich opinii słyszałam sporo. Ale sama nie znam osobiście żadnych Ukraińców, więc nie wiem jak to jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewelina napisał:

żyją jakby jutra miało nie być (częściej)- w znaczeniu że za bardzo nie potrafią oszczędzać, inwestować, wszystko wydają na bieżące potrzeby, nie myślą przyszłościowo.

Coś w tym jest, co nawet znajomi Ukraińcy przyznają.

Przychodził kiedyś do mnie do baru jeden gość - Ukrainiec, bystry chłop, metrolog z wykształcenia. Wypijał piwko albo whisky, przepuszczał kasę na maszynach (i to sporą). Sprowadzał różne fajne panienki, po kilku kielichach opowiadał, jak to z kumplami spalili berkuckiego btr-a na Majdanie. Zostawiał bardzo hojne napiwki. I któregoś razu, tak sobie pijąc przy barze, powiedział: "widzisz, my nie jesteśmy tacy przezorni jak wy, ale mamy w życiu więcej radochy".

W narodzie ukraińskim jest żywotność, buta, pasjonarność.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/5/2022 at 9:53 PM, SzatanK said:

jak wygląda sprawa reparacji wojennych?

Nawet wody gazowanej byś tam nie zamówił, bo cały gaz (i reszta surowców) szła by jako reparacje wojenne. Ciężko przewidzieć jak długo, bo szybko doszłoby do rozruchów oddolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ewelina said:

No niekoniecznie 😊, może niektórzy chcą znać też zdanie kobiet po prostu.  

Nie wygłupiaj się. Kogo interesuje co wy myślicie? Zwłaszcza w temacie reparacji wojennych, o których nje macie żadnej fachowej wiedzy? Jaką mądrość możecie tu dodać od siebie? Poza tym autor wątku ma już długą historię tego typu podchodów w rezerwacie. 

 

Powtarzam, chodzi o zaruchanie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że się zmieni (prowizorycznie) władza na Kremlu, to zachód zniesie sankcje, i wszystko będzie jak dawniej. Podobnie jak było z hitlerowskimi Niemcami. Będzie gadanie że to Putin a nie Rosjanie są źli i to tylko Putin odpoiwada za tą wojnę. Oczywiście ci co stoją za Putinem zostaną i dalej będą kręcić biznesy. I tak minie kilka-kilkanascie lat aż znowu w ruskich obudzą się imperialne pragnienia.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Będzie gadanie że to Putin a nie Rosjanie są źli i to tylko Putin odpoiwada za tą wojnę

No, ale tak faktycznie jest. Zdecydowana większość Rosjan nie chciała żadnej wojny! Zostali postawieni przed faktem dokonanym, nikt przecież ich o zgodę nie prosił, a nawet o zdanie nie pytał. Rosjanie to normalni ludzie, którzy tak, jak inni pragną normalnego, spokojnego życia. Decyzja została podjęta w ich imieniu przez garstkę ludzi, ale to nie oznacza, że z ich akceptacją. Oni sami są obecnie w trudnej sytuacji, mierzą się z wieloma ograniczeniami, 

Moim zdaniem naprawdę nie warto zaraz demonizować całego narodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 21:53, SzatanK napisał:

Gdyby Rosjanie przegrali wojnę, to jak wygląda sprawa reparacji wojennych? 

 

Rosja tej "wojny" nie przegra bo przegrać nie może. Zbyt znaczna róznica potencjałów wojskowych - i to jest raz.
Dwa - nie ma zbyt wielu chętnych by pomagać Ukrainie (czytaj - umierać za Ukrainę) - może poza spora grupa idiotów w Polsce.

Trzy - gdyby wojna weszła w etap, w ktorym zaangażowane przeciwko Rosji byłyby poważniejsze siły - to należy pamiętać o tym, ze Rosja posiada 7700 głowic nuklearnych.
 

Uprzejmie przypominam, że największy znany w historii ludzkości konflikt zbrojny na ziemi (tej ziemi) określany mianem II wojny swiatowej - został zakończony z uzyciem zaledwie dwóch i to niewielkich głowic nuklearnych. Zakończenie nastapiło w trybie natychmiastowym.

 

I to wyjaśnia dlaczego Rosja tej wojny przegrać nie może, oraz wyjaśnia dlaczego państwa poważne (do ktorych w pierwszej kolejności NIE ZALICZA się dzisiejsza Polska) - trzymają się od tego bajzlu z daleka.

 

To co się teraz dzieje na Ukrainie jest niczym innym tylko rozgrywką w obronie dalszego panowania anglosasów na świecie. A raczej próbą obrony - moim zdaniem nieskuteczną.
Anglosasi panowali nad światem przez 305 lat - od 1717 do 2022 roku.
Teraz czas na Chiny.

 

PS:
Cudzysłów użyty do ujęcia weń słowa "wojna" na początku mojego wpisu nie jest przypadkowy. To nie jest żadna "wojna" tylko to jest cyrk.
1:1 jak z tzw "Covidem" - to nie była żadna "pandemia" tylko cyrk.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bonzo napisał:

Cudzysłów użyty do ujęcia weń słowa "wojna" na początku mojego wpisu nie jest przypadkowy. To nie jest żadna "wojna" tylko to jest cyrk.
1:1 jak z tzw "Covidem" - to nie była żadna "pandemia" tylko cyrk.

Fakt to jest dziwna wojna. Z jednej strony faktycznie są walki, z drugiej strony nagrywają jakieś tik tiki różne kobiety chcące się wybić na wojnie, rolnicy zabierają sprzęt wojskowy który jest przestarzały... Rosja z takim potencjałem a nie może np odciąć Kijowa. Różne fejki jak wyspa węży, scenki walk w powietrzu z gier... 

 

Już mieliśmy kabaret korona, gdzie trumny "ofiar" okazały się trumnami topielców. Jeszcze nie dawno szalał wirus, szpitale pozamykane, testy, paszporty, szczepionki a teraz nie ma problemu z przyjęciem milionów ludzi, do tego nagle szpitale są puste, a obcy mają większe prawa niż my. Wnioski trzeba wyciągać samemu, nie łykać propagandy ani jednych ani drugich.

 

Kto wygra? Nie wiem. Ale wiem kto zapłaci (my) i czyje będą kamienice odbudowane po tzw wojnie (górali znad wzgórza Golan).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ewelina napisał:

No, ale tak faktycznie jest. Zdecydowana większość Rosjan nie chciała żadnej wojny.

Według sondaży na początku wojny (jeszcze w lutym) około 60% Rosjan było za wojną. Teraz już mnie nie obchodzi co oni popierają, bo ewentualna zmiana ich poglądów wynika z sankcji i niedogodności które uderzają bezpośrednio w nich. Pewnie się nie spodziewali takiego rozwoju wydarzeń. Myśleli że będą sobie rozpierdalać bezkarnie Ukrainę. Ale gdy obróciło się to przeciwko nim to teraz wielcy propagandziści antywojenni.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wojna miała przejść z manewrowej w oblężniczą, czyli obie strony po prostu stają na własnych stanowiskach i bronią punktów. Jedno wiemy: Ruski nie zrealizowali swoich postanowień strategicznych. Ten naród to dziadostwo. Putin nie przewidział nie tylko motywacji i morale Ukrainy, ale także pewnie demoralizacji i nieskuteczności własnej armii. Konflikt może przerodzić się w coś na wiele lat, ale może też być sporą szansą dla Polski i projektu międzymorza. Nie tworzę tutaj własnych teorii, ale powtarzam za Strategy&Future :). Polecam oglądać ich kanał - choć zawsze z odrobiną soli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 22:31, manygguh napisał:

Powtarzam, chodzi o zaruchanie. 

Przesyłam mokre całuski słodziaczku Ty mój, mmmm.

W dniu 14.03.2022 o 22:51, sargon napisał:

Plot twist - Szatan już zaruchał, ale został wyruchany i teraz rozważa, jak dostać reperacje od rezerwatki.

Widzę, że Ty wszystko wiesz :-))

 

Wytłumaczcie mi racjonalnie czemu nie mogę zakładać tematu w rezerwacie, jeśli tak mi się podoba? 

Czemu ludzie mają z tym problem?

 

@Bonzo

 

Problem jest tylko w tym, gdzie my się znajdujemy w tym wszystkim i dzięki za rzeczową odpowiedź.

Edytowane przez SzatanK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowy00 napisał:

Jeszcze na początku stycznia lub lutego eksperci przecież mówili o rekordowych szczytach zakażeń w Polsce i 5 fali, na obecną chwilę nic o tym Ci samy znawcy nie odnoszą się do tego co się dzieje teraz. 


Włodzimierz Putin powinien dostać Nagrodę Nobla.
Nie. Nie pokojową, źle myślicie, żadną pokojową.


Powinien dostać Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny.

Oto bowiem przez dwa lata cały swiat walczył z kowidem - czyli jak mówi oficjalna propaganda medyczna - niezwykle groźną, bardzo zakaźną chorobą śmiertelną.


Rzucono do walki wszelkie możliwe narzędzia - lockdowny, maseczki, jak to ując oryginalnie TW Bolek cytuję "przy ubice", DDM'y, szczepionki, najwybitniejsi naukowcy, profesorowie, wirusolodzy. I co ? I dupa. Styczeń 2022 - rekordy zakażeń.

I wtedy, nagle, nieoczekiwanie wchodzi do gry Włodzimierz Putin (cały na biało) i jeb - kowida nie ma.
Znikł. W ciągu jednego dnia.

A ci wszyscy "eksperci" dwa lata się pałowali.

Dlatego Nobel. Już teraz !

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.