Skocz do zawartości

Przymusowy kwaterunek


Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie że jest możlwie, że wprowadzą w Polsce przymusowy kwaterunek uchodźców z Ukrainy? Jeśli będą przybywać w takim tempie to w końcu braknie dla nich miejsc w ośrodkach tymczasowych i u ludzi gotowych ich przyjąć? Myślicie, że rząd mógłby się do tego posunąć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Jonash said:

Nie. 

To pytanie jest tak głupie, że temat nadaje się na ścianę hańby. 

Ten rząd wyda miliardy pieniędzy na niepolskich obywateli ale nie w taki sposób. 

A co z pustostanami?

 

Już na początku inwazji na GW pisali o tym, żeby władze lokalne przejęły je dla uchodźców. 

Teraz jak wpisac "pustostany dla uchodźców" to jest sporo stronek kopiuj-wklej z GW.

Przecież to też byłoby pogwałcenie własności prywatnej. 

Realne / nie-realne?

 

(może i moje pytanie jest głupie, ale mentalnie nie czuję zbyt dobrze z powodu infekcji - jak bredzę to wybacz )

 

Info choćby tutaj:

https://warszawa.naszemiasto.pl/wojna-na-ukrainie-warszawscy-aktywisci-apeluja-o/ar/c1-8699175

 

edit:

Chyba, że chodzi tylko o lokacje należące do miasta. Jak tak to chyba nie ma problemu.

Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. 

W listopadzie rządzący szybko przepchnęli ustawę o imigrantach i pomocy dla nich no i akurat zbiegło się to z powszechnym spisem ludności Polski gdzie był poraz pierwszy przeprowadzany w sposób szczegółowych pytań. Przypadek nie sądzę. Teraz władza wie mniej więcej bo nie wszyscy się spisali kto co posiada, jakie ma oszczędności, gdzie pracuje i za ile, oraz gdzie mieszka, ile ma wolnego miejsca. 

Jeżeli zabraknie miejsc to kto wie czy nie będzie tak jak po drugiej wojnie gdzie były masowe dokwaterunki bo brakowało lokali. 

Już mamy z milion uchodźcow a to dopiero poczatek, przecież wczoraj dodawałem nagranie z prezydentem Warszawy, który mówi wprost, że zaczyna brakować miejsc bo tylu ludzi przybywa. 

Niektórym na forum smieszkowanie i niedowierzanie się wreszcie skończy jak zapuka do ich drzwi wojsko ze stojącymi u progu imigrantami i będą bez wyjścia. 

Historia zatacza koło to już było. 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DOHC napisał:

 

Ni jestem sympatykiem Brauna. Często przez te jego słynne "kościół, szkoła i strzelnica" spoglądam na niego jak na kato-oszołoma. IMO jednak, to co powiedział było całkiem rozsądne jak na p0lityka. Tym wszystkim pajacom cisnącym go za tą wypowiedź proponowałbym przyjęcie tych ludzi do swoich 4 kątów - tylko realne zakwaterowanie a nie jakąś szopkę na social media.

 

8 godzin temu, de braun napisał:

Myślicie, że rząd mógłby się do tego posunąć?

 

Niestety, ale tak. Należy wziąć tu pod uwagę to, o czym wspomniał @Iceman84PL oraz fakt, że miUościwie nam panÓjONcy nie- żont nie wiele rzeczy w stanie jest zrobić, aby nie wku***ić Putina i wejść jak najgłębiej w d**y amerykanom. Jak zwykle nie swoimi rękami i kosztem zwykłych obywateli.

 

5 godzin temu, maroon napisał:

nakaz kwaterunku 3 ładnych studentek

Oj zdziwiłbyś się Panie- ładne to nie czekają na przydział w asyście żołnierzy z karabinami(jak wspomniał mój przedmówca), tylko już pewnie przebierają w lokalach oferowanych przez kuków.😁😂 Z młodych studentek - pewnie tylko plus size zostały. ;) 

Edytowane przez Kiroviets
bł.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To nie jest takie glupie pytanie (spis powszechny byl przymusowy byl), wiec jesli konflikt ten nie wyjdzie dalej poza Ukraine o co sie modle jako niewierzacy hehe, czyli nie wyprujemy od grzybicy, to wowczas patrzac projekt ustawy o nadawaniu numer pesel uchodzcom (no dosc szybkie te porjekty, biorac uwage przeciez mozliwosc powrotu ich na Ukr po czysto teoretycznym zakonczeniu kofliktu...no ale mniejsza o to ) to wtedy jak juz bedzie ich z piec milionow , to bedziemy mieli mozliwe nowy model rodziny i ja wierze,ze znajda sie chetni, bedzie rodzina Ukrainiec plus trojka dzieci trzech plus trzech Ukroaincow w domu da razem 3x500 pln plus 3 x 1200. Kusi bardziej niz hulajnoga za szpryce ,nawet bardziej niz rozmnazanie sie stawka w koncu ponad dwukrotnie wyzsza:) takze wszystko jest mozliwe, bo przeciez za 1200 zeta to kazdy ukr moglby sobie wynjac pokoik i pracowac , wiec no nie wiem. Mnie juz nic nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.