Jump to content

Recommended Posts

Witam panowie, w związku z tym, że doszło do kradzieży moich narzędzi około pół roku temu potrzebuje nowych. I tak:

 

Mam na ten cel jakieś 2,5 klocka, chciałbym kupić pilarke tarczową, wiertarkę udarową, wyrzynarke, wiertarko-wkretarke i jakis zestaw z bitami, młotkiem, kluczami, śrubokrętami etc. Tak żeby wszystko było w jednym miejscu. Wcześniej miałem sprzęt makity w podobnej cenie i sobie bardzo chwaliłem. Prace będą wykonywane w domu ew. U kogoś z rodziny. Jeżeli chodzi o skrzynkę z narzędziami to miałem taki all in z allegro za 500 zlotych i też wystarczało. 

 

Do sedna. Co polecacie? 

Edited by Jonash
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś, czy chcesz kablowe, czy bezprzewodowe. Będziesz używał tylko w domu okazyjnie, czy zarobkowo? Jeśli w domu i okazyjnie, to poszedłbym w lidlowego Parksida. Jeśli trochę lepsza marka to Ryobi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak się w budżecie nie mieścisz sensownie, to moim zdaniem warto kupić część a potem dokupić. Mi się zawsze zemściło kupowanie tanich narzędzi. 

 

Jeśli tylko mam możliwość kupuję BOSCHa (tylko linia profesjonalna, a nie amatorska). Miło mnie zaskoczyła wiertarka KRESS, ale to było kilka lat temu - służy do dziś. Teraz podobno wszystko chińczyki robią, więc niestety trzeba uważać. 

Polski Bass to porażka raz się skusiłem, na kilka narzędzi, nie zostało ani jedno. 

Klucze oczkowe i płaskie polecam z czystym sumieniem SATA. Mam też od lat młotek Stanley - to też marka, która zawsze spełniła pokładane w niej oczekiwania. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Warto mieć dobrą wiertarkę udarową bez młota kującego bo to ma być albo wiertarka albo młot. Wkrętarkę akumulatorową, wiertarkę taką by wymieszać farbę czy w meblu coś podwiercić, wiertła do metalu, drewna, betonu, szlifierke kątową, mieszadło do kleju, jakąś pilarkę, wyrzynarkę, jakiś pistolet do kleju na gorąco, do silikonu, czasami się przydaję, jakieś ze 3 poziomice 2m, 1,2m, 0,6m, coś do malowania, teleskop, wałki, pędzle, do szpachlowania, packa do szlifowania,  nóż do k-g,  packa zębata, maszynkę do glazurki,  szpachelki, lizak,  kielnia, kontomierz,  klucze różnego rodzaju, takie tam cęgi, kombinerki, szczypce, coś do sprawdzenia napięcia, młotek metalowy, gumowy,  przecinak, śrubokręty, dłuta, przedłużacz, można dalmierz sobie kupić, miarkę zwijaną, drewnianą składaną, odkurzacz warto mieć, drabinę aluminiową akie tam podstawowe rzeczy.

  • Like 3
Link to post
Share on other sites

Mam szlifierkę Hitachi, już 4 lata i bdb stan. Fakt że sam dbam. Kosztowała 180zł z wysyłką.

Wiertarka ryobi - padł napęd, zmieniona na gwarancji. 150zł. 

Mam też klucz udarowy z aliexpress, działa dwa lata bdb. Można mu wsadzić końcówkę bitową. W praktyce odkręci 200nm, klucz plus dwie baterie ok 400zł firma chińska goxawee, ponad 500zł. 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.