Skocz do zawartości

Napływ ludności ukraińskiej - czy traktować jako zagrożenie?


Eren Yeager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci po dłuższej przerwie.

 

Ponieważ bardzo na topie jest obecnie temat wojny na Ukrainie, postanowiłem utworzyć oddzielną dyskusję na temat masowej imigracji ludności ukraińskiej do Polski oraz wpływu tegoż zjawiska na polskie społeczeństwo.

 

Wydaje mi się, iż ten temat nie został jeszcze omówiony, a przynajmniej nie w oddzielnym wątku. 

 

Chciałbym poznać Wasze zdanie odnośnie poniżej przedstawionych problemów:

 

1. Czy przyłączać się do akcji pomagania Ukraińcom?

2. Czy przyjmować Ukraińców do swojego domu?

 

Jak wiadomo - Marek w swoich audycjach wyraźnie nauczał, aby nie pomagać za darmo i był zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania Ukraińców do Polski. Z drugiej strony, są to jednak ofiary uciekające przed koszmarem wojny.

 

A może w tej sytuacji upatrujecie jakiś korzyści?

 

Zapraszam do dyskusji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińscy uchodźcy to ludzie objęci realnym zagrożeniem (nie to co ciapiaki), więc z moralnego punktu widzenia wypadało by pomóc. Możemy pomagać jako naród, podstawowe wyżywienie i według możliwości jakieś zakwaterowanie. Oczywiście wszystko do końca działań wojennych. Jednak należy uświadomić tych ludzi że powinni na siebie zarobić. jak? Nie wiem. Część Ukraińców można spolonizować dając im obywatelstwo, abyśmy mogli wypełnić lukę pracowników których nam brakuje. Jednocześnie należy prowadzić twardą politykę abyśmy nie zostali z nimi sami. Oczywiście żadnego socjalu, zapomóg itp. Bardzo ciężka sytuacja bo widać że zachód już zaczyna wypinać na nas dupe. 

Co do przyjmowania do domu, to ja bym nie przyjął. Nigdy nie wiesz z kim masz doczynienia, poza tym pewnie były by problemy z eksmisją takiego gościa, gdyby się źle zachowywał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagać trzeba, ale bez przesadyzmu, bo zaczyna to wyglądać  tak, że w Polsce lepiej być Ukraincem jak Polakiem. Ogólnie to są ludzie dosyć pracowici i nie boją się pracy, więc mam nadzieję, że nie będą tylko siedzieć za darmo i wymagać coraz lepszych przywilejów. 

 

Ktoś również tu kiedyś poruszał ten temat, więc osobiście mogę potwierdzić duuużą ilość par na Tinderze/Badoo z Ukrainkami. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagać można w różny sposób. Pod dach bym nie przyjmował, ale gdy masz okazję pomoc to czemu nie? Kwestia przyjmowania ich... Z tego co widzę u siebie w okolicach, to rzeczywiście prawie wszyscy to głównie kobiety i dzieci. Uciekają przed wojną - brutalną wojną.

Polska ma ich nie przyjmować? To znaczy, że mają stać przy granicy w tysiącach?

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pracowici? Co z tego. Im więcej rąk do pracy tym bardziej spada ich wartość. Ukraińcy są ofiarami ale decyzji politycznych. Ktoś zadaje sobie pytanie kto nas przyjmie jeśli dalej będziemy się tak ofiarować i dlaczego inni się tak ociągają? Żydów też chowaliśmy i co? Czkawką się odbiło.

 

Sorry ale gardzę wszelką ogólną narracją, zero pomyślunku tak samo jak z COVIDem, przywykłem do nazywania mnie głupcem.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Władimir Władimirowicz napisał:

poza tym pewnie były by problemy z eksmisją takiego gościa, gdyby się źle zachowywał. 

 

https://www.rp.pl/nieruchomosci/art35830801-zakaz-eksmisji-nie-bedzie-dotyczyl-uchodzcow-z-ukrainy

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patton napisał:

Nice, nie będzie płacił będzie niszczył itd ale wyrzucić się nie go nie da bo to biedny Ukrainiec, cudowna przyszłość szykuje się dla nas Polaków i to w naszym kraju gdzie zaczniemy być obywatelami drugiej kategorii, co dalej ? zmiana nazwy państwa na Ukraina 2.0 , przymus nauki języka ukraińskiego, hymnu i historii? Wysiedlanie ludzi z mieszkań i domów bo oni muszą gdzieś mieszkać a Polak może spać pod mostem ?

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zychu napisał:

To pewnie któryś z tych inceli, co to cieszył się na przybycie umęczonych paszynek.

Jak to udowodnią to powiesić za jaja. Wielu spermiarzy jara się że Ukrainki będą do Polski przyjeżdżać. Szkoda słów.

Bo one uciekając przed wojną pewnie tylko marzą o tym żeby poskakać na kutasie jakiegoś pryszczatego koniobijcy.

  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisałem w temacie głównym o wojnie na Ukrainie co o tym myślę.

A ile hejtu na mnie spadło, że śmiałem wyrazić swoje zdanie i nie zgodzić się z przyjętą narracją😆

 

 

Na pewno rozsądna, przemyślana pomoc tak, ale nie to co obecnie jaśnie panująca władza PiS wyprawia.

Wczoraj najnowsze info mamy już ponad 1,5 mln uchodźców i zgadnij co?

Oni poza dużymi miastami jak Warszawa czy Kraków nie chcą być.

Tutaj masz link o przepychu w tych dwóch wyżej wymienionych prze ze mnie miastach.

Warszawa i Kraków przepełnione. Uchodźcy nie chcą do mniejszych miejscowości | NCZAS.COM

 


 

 

W dniu 10.03.2022 o 21:58, Eren Yeager napisał:

Czy przyjmować Ukraińców do swojego domu?

 

Autentyczna historia.

Koleżanki koleżanka przyjęła pod dach kobietę z dzieckiem.

Co się okazało? Kobieta zaczęła zachowywać się w dziwny sposób, zmiany nastrojów, zachowania, agresja.

Po specjalistycznym badaniu tej kobiety wyszło, że jest schizofremiczką do tego nie wzięła ze sobą żadnych leków.

Czaisz mieć w domu taką osobę, której nie możesz od tak sobie oddać do tego trzeba się zajmować i użerać z jej zachowaniem

oraz zaopiekować się jej dzieckiem bo ona nie za bardzo jest w stanie.

Chciała być dobra a zwaliła sobie na głowę masę problemów.

Pamiętaj przy pomocy Ukraincom i brania pod swój dach to loteria kogo dostaniesz także twój wybór co zrobisz.

 

W dniu 10.03.2022 o 23:39, Imiennik napisał:

Ludzie pracowici? Co z tego. Im więcej rąk do pracy tym bardziej spada ich wartość.

 

Dokładnie brachu.

Mędrcy z forum mają życzeniowy stosunek do rzeczywistości.

Oni myślą, że teraz z tego 1,5 mln ukrów niech nawet połowa będzie pracować to pomoże to naszej gospodarce, Polska wystrzeli do góry jak z katapulty i wszystkie nasze problemy odejdą🤣

Zapominając o tym, że przy dużym nasyceniu rynku to po pierwsze będzie trudniej o pracę, większe bezrobocie, Janusze biznesu będą w ch**a lecieć i dawać śmieciowe wręcz głodowe stawki.

Oczywiście zaczną się zwolnienia Polaków czy praca tylko dla ukrów jak to już jest w podkarpackim.

Pracodawcy dostają również dofinansowania za zatrudnianie i tworzenie miejsc pracy dla ukrów a Polak najczęściej słyszy w robocie, że jest kosztem.

 

Tutaj link jak to jankesi potrafią na ukrów wydawać miliardy dolarów na pomoc a nam sojusznikowi wiz nie chcieli znieść czy karzą sobie płacić za stacjonowanie ich wojsk.

Amerykański Senat ustanowił budżet. Miliardy dla Ukrainy i Polski | NCZAS.COM

Polacy we własnym kraju nawet nie mogą się bronić czy posiadać broni.

Poprawka o broni. Sejm zdecydował. Obywatele wciąż będą bezbronni? | NCZAS.COM

 

Także widzisz brachu kto jest uprzywilejowany a kto nie.

 

W dniu 10.03.2022 o 23:39, Imiennik napisał:

Ktoś zadaje sobie pytanie kto nas przyjmie jeśli dalej będziemy się tak ofiarować i dlaczego inni się tak ociągają?

 

W punkt.

Inne kraje podeszły do tego z głową czyli pomoc na odległość i wysyłanie najpotrzebniejszych rzeczy tudzież sankcje.

A Polska z naiwnym społeczeństwem i oderwaną od rzeczywistości władzą pierwsi pchają się przed szereg co jest totalną głupotą.

W historii już były takie przypadki i nigdy nie wychodziliśmy na tym najlepiej.

 

W dniu 10.03.2022 o 23:39, Imiennik napisał:

Żydów też chowaliśmy i co? Czkawką się odbiło.

 

Po dziś dzień oczerniają, pomawiają i oskarżają nas o najgorsze.

Zniszczyli nasze państwo w sferze społecznej dzieląc nas, gospodarczej i finansowej likwidując przemysł, robiąc z nas montownie i państwo tranzytowe.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Iceman84PL napisał:

Oni poza dużymi miastami jak Warszawa czy Kraków nie chcą być.

W mojej miejscowości, jakby nie liczyć budowy autostrady, i noclegu dla pracowników (gdzieś dojeżdżali), to nigdy żaden nie pracował. Bo w niej zwyczajnie nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Montella26 napisał:

Tak. Zagrożenie dla roszczeniowych polek. Taka ładna wychowana w biedzie młoda ukrainka. To największe zagrożenie dla naszych witaminek. I one doskonale zdaja sobie z tego sprawę. 

Lol. Nie. To jest jakiś dziwny mit - Ukrainki, zwłaszcza te co teraz spływają, z klasy średniej i wyższej, jak najbardziej mają kontakt z "zachodem". Mokebe, Turkami, Instagramem, pompowaniem war, tinderem i atencją. Tam jest mega zachorowalność na HIV i inne weneryki.

Jeszcze nasze kukoldy w lśniącej zbroi będą rozściełać czerwone dywany xD

  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patton napisał:

Bo w niej zwyczajnie nic nie ma.

 

Brachu i właśnie o to chodzi.

Oni chcą do większych miast gdzie wszystko jest blisko dostępne.

Tak samo było z imigrantami socjalnymi z bliskiego wschodu i Afryki kilka lat temu gdy przybywali do Europy.

Nawet swego czasu Szwecja proponowała dziewicze tereny na północy by stworzyli coś na zasadzie własnego państwa

to nie chcieli bo wszędzie daleko i trzeba by było coś stworzyć samemu a oni przybyli tutaj ciągnąć socjal.

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 21:58, Eren Yeager napisał:

1. Czy przyłączać się do akcji pomagania Ukraińcom?

2. Czy przyjmować Ukraińców do swojego domu?

 

Skąd te pytania? Zapytasz także:

 

1. Czy mam dzisiaj zjeść obiad?

2. Czy mam zjeść na mieście czy w domu?

 

Po co pomagać drugim ludziom? Czyń to co chcesz aby Tobie uczyniono. Miałem kompleks zbawiciela i doszedłem do następujących wniosków:

 

Pomoc powinna się ograniczać do:

 

Podzielenia się wodą ze spragnionym (na prawdę spragnionym, aby nie wybrzydzał, że woli Colę od Spirte'a)

Podzielenia się posiłkiem z głodnym (na prawdę głodnym, aby nie wybrzydził  tym co mu darujesz)

Zapewnienia dachu nad głową temu, kto nie ma gdzie się podziać i powinno to ograniczać się do 48 godzin. Dalej człowiek powinien iść sam, aby nie był Twoim ciężarem.

 

W inny sposób można pomagać aż odkryje się to, że pomaganie to także przejaw egoizmu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.