Skocz do zawartości

Motocykl do 125cm


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy mechanik motocyklowy poradził mi kiedyś Hondę Rebel. Podobno do 10 tys. dało radę kupić zadbany egzemplarz.

Nie kupiłem, nie jeździłem, po prostu mi się podoba ten model i mówił, że jest bardzo przyzwoicie wykonany.

Pieniądze poszły w inne hobby.

 

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maroon napisał:

 

Na tym rowerze pojechałem kiedyś na drugi koniec Europy i wróciłem. Fakt, lekko nie było.

 

Autor nie napisał czy nowe, czy używane. 

 

Jak ma za dużo pieniędzy to Honda CBF125 lub z "gorszych" marek włoskie chińczyki Benelli, np. Leoncino 125 - w ofercie od tego roku. 

 

Z tym, że egzotyczne marki potem się ciężko odsprzedaje. 

 

Varaderka jest kiepska na miasto. 

 

Do czego to moto ma służyć najpierw trzeba sobie odpowiedzieć. 

 

Przy takiej masie i wzroście każda 125  będzie mułowata. 

 

Głównie jazda do pracy obwodnica z ograniczeniem do 70km/h, a od czasu do czasu jakiś dalszy wypad w weekend 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Wolverine1993 said:

Głównie jazda do pracy obwodnica z ograniczeniem do 70km/h, a od czasu do czasu jakiś dalszy wypad w weekend 😁

To niby może być. Tylko że jazda drogami szybkiego ruchu na 125 wymaga i odwagi i umiejętności. W praktyce, z kierownikiem o takich gabarytach, komfortowy zakres prędkości to będzie maks. 80-90 i bez przeciwnego wiatru. Powyżej silnik będzie się strasznie męczył i spalanie mocno skoczy, nawet do 6l/100. 

 

O wyprzedzaniu nie wspomnę, gdzie byle tira się "bierze" przez 3km, a jak się górka po drodze trafi, to zabawa od początku. 😁

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od kursu na prawko a potem zdecydował.

 

Imo 500ka jest w miarę udanym kompromisem oszczędności vs komfort.

 

A tak w ogóle to motocykl jest kłopotliwym środkiem transportu do pracy, ciuchy i pogoda.

 

Chociaż Bruce Wayne nie narzekał.

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993 zajrzyj do sklepu i przymierz ubranie i kask. Czy będziesz się w tym dobrze czuł przy tem +20.

 

Co w sytuacji, gdy popołudniu się rozpada, powrót w deszcz czy kom. miejską?

 

Jako lokata to najlepiej Wsk lub Mzk i niech sobie sroi w garażu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.