Skocz do zawartości

Nowy smartfon


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu (obecnie mam xiaomi redmi note 8 pro 128GB) bardzo zależy mi na dobrej jakości zdjęciach i robieniu filmów w 4K. Zastanawiam się nad:

1) vivo X60 Pro 256GB

2) iPhone 12 128GB

3) iPhone 13 128GB

Oglądałem porównanie vivo X60 Pro 256GB vs iPhone 12 128GB i vivo naprawdę zrobił na mnie wrażenie (widoki, detale zdecydowanie lepsze niż w iphone znów iphone miałam wrażenie, że robi lepsze portrety).  Iphone biorę pod uwagę z myślą „kup iphona bo inaczej nigdy nie dowiesz się jak to jest mieć iphona. 

Vivo X60 Pro 256GB ma spoko cenę, więcej pamięci i daj nadzieję na długie działanie baterii, znów tutaj boję się trochę z racji tego, ze nie znam tej marki, że będzie jak z Xiaomi na początku extra a po roku zaczyna zamulać i wyskakują błędy Mój budżet to max 4000zł i ani centa więcej 

W mojej sytuacji jakiego dokonalibyście wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wideo to iPhone 13.

Zeby nie wiem co się wydarzyło, żaden producent nie doszedł do takiej perfekcji przy tworzeniu wideo z ręki.

iPhone zawsze jest czołówka.

Zdjęcia to być może ten vivo, nigdy nie widziałem go, nie robiłem zdjęć, nie mogę się wypowiedzieć.

 

Sam obecnie mam ten model:

https://ispot.pl/iphone-13-pro-graphite

 

I osobiscie jestem bardzo zadowolony z inwestycji. Świetne zdjęcia, poza tym dla mnie osobiście ios jest wygodniejszy niż android, ale wiadomo, jest to kweestia osobistych preferencji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 11:36, bbking napisał:

jestem bardzo zadowolony z inwestycji

Czepię się słówka, ale skoro to męskie forum antymatrixowe... Ile zarobisz na tej inwestycji? :) 
Toż to czysta konsumpcja jest, chyba, że kręcisz jakieś rzeczy do monetyzowanego kanału.

A tak w temacie - jak się ma OnePlus 9 Pro w temacie video? Trochę wyleciałem z obiegu, a widzę, że się mieści w budżecie.

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple ma swoje plusy i minusy

 

+ posiada dużo programów dostępnych wyłącznie dla Apple, tutaj muszę przyznać, wiele z nich chciałbym mieć na Windowsie czy Linuxie

 

+ wszystkie produkty Apple działają w hermetycznym środowisku, praktycznie każdy z każdym łatwo się paruje i konfiguruje

 

+ mocna intuicyjność, że babcia da radę

 

+ nie zawsze, ale czasami Apple potrafi wyprzedzać konkurencję z jakimś nowym wynalazkiem, czasami przesadza z wynalazkami jak np z formatem 5K w niektórych sprzętach jak na świecie na razie powoli standardem staje się 4K (w Polsce to jedynie w grach, filmach blue-ray, nie ma jeszcze ani jednego kanału 4K, póki co na razie większość kanałów jest na Full HD) czasami ich pomysły za mocno wybiegają w naprzód i przez jakiś czas są bezużyteczne

 

- hermetyczne środowisko ma swoje wady, inne porty, inne kable, inny kod, spróbuj wziąć zwykłego pendrive i podpiąć do laptopa bo potrzebujesz na teraz :D, potrafi się gryźć z produktami Windowsowymi. Jeśli skupisz się wyłącznie na środowisku Apple to problemu nie ma. Informatycy nazywają to złośliwie applowskim rezerwatem. Po dłuższym czasie zaczyna to być męczące, koleżanka daje ci pendrive... ktoś ci wysyła pliki a Apple nie otworzy...

 

- śladowa oferta programów od Microsoftu i innych firm

 

- męczące jest używanie różnych przejściówek lub specjalnych kabli, jeśli wszystko robisz w chmurze lub operujesz, wstawiasz dane na swoim dysku i nie rozrzucasz na inne dyski, to nie ma problemu

 

- bardzo skąpi pamięci na dysku, to największa firmowa kutwa, wiele innych firm w podobnej cenie jeśli chodzi o komórki to śmiało daje po 512 GB a i czasem więcej, zaś Apple ledwo zaoferuje 68, 128, 256...

 

- aktualizacja systemu co jakiś czas może spowodować mulenie się sprzętu bo specyfikacja zaczyna nie wyrabiać - słynne applowskie postarzanie produktu

 

- szybki za takie pieniądze to wielkie nieporozumienie, motyl usiądzie i już traaaach! Niektórzy mają komórki latami w nienagannym stanie bo dbają o nie. jeśli masz ciężką rękę to pomyśl o zabezpieczeniu szybki.

 

Nie ma idealnych systemów, Windows, Linux, Apple - każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

 

Wybierz to co ci opowiada i ciesz się udanym zakupem :)

Edytowane przez Martius777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.