Skocz do zawartości

Nasze śniadania, obiady i kolacje


Rekomendowane odpowiedzi

A my żyjemy moim małym ogródkiem, nic nie pryskałam - co wyrasta, to jest. Nazbierałam cały gar szparagówki, trzy kalarepki, miseczkę pomidorków koktajlowych, z pięć ogórków i cukinię. Zupa cukiniowa, szparagówka ugotowana, pomidorki, ogórki posolone i już. Może bez polotu, ale na pewno zdrowo. 

 

P.S. Jak bratankowie męża do nas przyjeżdżają, to nie ma innej opcji - zawsze musi być pizza odkąd mam ten piec. I nawet jak nocują - jednego dnia jest pizza, to chcą na kolejny dzień pizzę też. Gofrownica i ten piec do pizzy - zawsze dzieciaki są zadowolone, bo sami dopierają dodatki, a i smakuje też dobrze :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Butter Chicken Makłowicz i synowie.

Znośne w smaku, ale co po zjedzeniu się działo...

Balon w żołądku, w nocy dostałam bólu brzucha. 

Jeśli człowiek zapierdala, to lepiej przegłodować, niż zjeść gotowca, nawet jeśli gotowiec jest od Makłowicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/4/2024 at 12:22 AM, meghan said:

Butter Chicken Makłowicz i synowie.

Znośne w smaku, ale co po zjedzeniu się działo...

Balon w żołądku, w nocy dostałam bólu brzucha. 

Jeśli człowiek zapierdala, to lepiej przegłodować, niż zjeść gotowca, nawet jeśli gotowiec jest od Makłowicza. 

A składy produktów Makłowicza koleżanka czytała? ;) Bo ja przeczytałem jak się pojawiły w Biedrze. I odłożyłem na półkę z myślą - "no szkoda". 

Ostatnio też oglądałem test sosów pomidorowych Makłowicza. No nie powiem żeby wypadły dobrze. 

 

@Patton oj niedobrze z tą zupką, niedobrze. Susz to raczej jako dodatek/przyprawa. Prościej już tą soczewicę w pęczku włoszczyzny pyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rnext napisał(a):

 

@Patton oj niedobrze z tą zupką, niedobrze. Susz to raczej jako dodatek/przyprawa. Prościej już tą soczewicę w pęczku włoszczyzny pyknąć.

Chodziło mi o to że, w razie w lepiej coś takiego niż nic (przepis nie jest mój).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mała posiadówka z bruschetta i bao 包

Zobaczymy jakie to w smaku.

 

Chlebek Bruschetta (rozmiar XXXL, pajdy, że przechuj) planuję przesmarowac naszą domową pastą pietruszkową i lekko zapiec. Na to salsa? z pomidorów, serem pleśniowym złocistym, cebulką czerwoną, dymką, na to parę listków rukoli.

 

Bao będzie z szarpaną wieprzowiną, do tego jakiś trzepiąco ostry sos i kiełki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj pokrzątałam się w kuchni, choć wczoraj było trochę gotowania wprzód.

Ciąży niestety nie ma, więc pozwoliłam sobie na drinka. 

 

Co wjechało dzisiaj na stół? 

Nie będę wymieniać odgrzewanych dań, w sumie którymi moje chłopaki się najedli.

 

A co zrobiłam na świeżo?

Rosół na samych skrzydełkach; królik w czerwonej cebuli; surówka z : pora, selera naciowego, rzodkiewki, odrobiny kiszonej kapusty, ananasa, oliwy z oliwek.

 

Teraz mi się piecze sernik z owocami. Trzeba było co upiec, bo kończą się rogaliki upieczone przez mamę.

https://www.kwestiasmaku.com/przepis/sernik-z-truskawkami-i-kruszonka

 

Dlaczego u mnie tyle się wprzód gotuje i piecze? 

Uroki życia na wsi, trzech chłopa w domu i polskiej gościnności. 

Dla przykładu: w czwartek kuzynka była u lekarza w moim mieście, więc przy okazji wjechała do mnie. 

Głupio ugościć samą kawą, więc jaki obiad, czy ciasto w lodówce ratuje przed niezapowiedzianymi gośćmi.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.