Skocz do zawartości

Wojna wojną, ale porządek musi być - Ukraina pionierem wprowadzania cyfrowej tożsamości


Rekomendowane odpowiedzi

"Kiedy palec pokazuje Księżyc, tylko głupiec patrzy na palec". Media, sterujące masową uwagą jedwabnika, bardzo dbają, żeby przypadkiem jak najmniej istotnej wiedzy i informacji przedostało się do przestrzeni publicznej. Dlatego wciąż kierują uwagę na durny palec. Czyżby nawet w tym celu zrobiono "ustawkę" Wschodu i Zachodu, kosztem tysięcy ludzkich żyć? 

Establishment wyraźnie pokazał, że zasadniczo ma życie jedwabnika w dupie, byle jego plantacja sprawnie działała, więc wcale bym się nie zdziwił. Tutaj wybija pierwszy gong dla "niewierzących w teorie spiskowe", lecz dalej, żeby nie doznać dysonansu, lepiej niech się nie zagłębiają w temat, oszczędzi im to ciężkiego zaparcia wyparcia ;)

 

Ciekawe, że akurat teraz, gdy najważniejszą sprawą wydawać się powinien tzw. "wysiłek wojenny", przyspieszają na Ukrainie (pardon, ale nie będę używał "w Ukrainie", bo jacyś Ukraińcy zaczynają swoją ucieczkę przed wojną w poszukiwaniu w Polsce schronienia, od uczenia nas polskiego. Za chwilę nam każą mówić "w Węgrzech"?) procesy wprowadzania cyfrowej tożsamości. System w zasadzie już działa, apki na smartfony do pobrania, nagroda za podłączenie się do niego w postaci obietnic powojennej pomocy finansowej ("odszkodowanie wojenne" dla posiadaczy cyfrowego ID) wraz z przemycaniem rozlicznych korzyści też jest. Chyba hulajnóg nie obiecują tylko. 

 

Zresztą system zaczyna być integrowany z naszym polskim, swojskim mObywatel, o czym nawet już jest info na naszych stronach rządowych a sklonowany ukraiński moduł Дія ma już swój odpowiednik zarówno w mObywatel jako diia.pl (zresztą nie tak dawniej - mTożsamość, ale widocznie źle się kojarzył). Więc mam nadzieję, że Polska nie jest następna w kolejce do jakiejś strzelaniny a tylko do ścisłego zdigitalizowania zasobów jedwabiczych poprzez założenie cyfrowej smyczy wraz z kagańcem. 

 

A zresztą posłuchajcie. Wszystko łatwe do sprawdzenia.

 

  • Like 13
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, józekk said:

Na razie odbierany jako "teoria spiskowa", no bo jak, to niemożliwe, nie posuną się do tego...

"Wyparciowcy", gdyby nie to, że szkodzą społeczeństwu obywatelskiemu, mogliby być odbierani nawet jako uroczo naiwni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś, obczajcie:

 

Quote

Jak informowaliśmy w money.pl rano, polski rząd proponuje trzy rozwiązania, które mają uderzyć w Kreml. Jedno z nich dotyczy zajmowania rosyjskich majątków w Polsce, a także podmiotów współfinansujących działania Rosji. To wymaga zmian w Konstytucji.

 

I teraz hit:

https://www.money.pl/gospodarka/konfiskata-majatkow-rosyjskich-potrzeba-zmian-w-konstytucji-6749612884531968a.html

 

Quote

Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller, premier zaproponował pakiet trzech punktów. Część z tych rozwiązań wymagałby jednak zmian w Konstytucji. Prawo własności jest bowiem wpisane w ustawie zasadniczej, a więc możliwość konfiskaty majątków oligarchów, a także podmiotów, które są zaangażowane we wspieranie działań Federacji Rosyjskie, wymagałoby odpowiednich zmian, tłumaczył rzecznik rządu.

 

Czyli powstanie furtka prawna do olania prawa własności. Pytanie jak dokładnie będzie ona skonstruowana i czy da możliwość do nadużyć? Bo jeśli tak, to zapowiada się bardzo nieciekawie. 

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rnext napisał:

"Wyparciowcy", gdyby nie to, że szkodzą społeczeństwu obywatelskiemu, mogliby być odbierani nawet jako uroczo naiwni. 

 

Mnie najbardziej zadziwia, jak ludzie dają się łatwo sterować, wręcz otumaniać, by iść w kierunku, w którym system chce. Przy tym wojowniczo bronić idei, która została im zaszczepiona. 

 

Zero logiki i krytycyzmu, konformizm i podążanie za stadem.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, manygguh said:

 

Czyli powstanie furtka prawna do olania prawa własności. Pytanie jak dokładnie będzie ona skonstruowana

Nie wnikaj, bo o północy w wielkanoc przejedzie cię na pasach pijany białorusin z niesprawnymi hamulcami. Wypadki się zdarzają. 

20 minutes ago, manygguh said:

 

 

i czy da możliwość do nadużyć?

O to tu chodzi. 😊

20 minutes ago, manygguh said:

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po minucie tego bełkotu wyłączyłem , jak coś wartościowego to prosze przetłumacz na język Polski bo tego się nie dało słuchać.

 

Jak z dziada pra dziada Polak wypowiem się na temat który się nie znam :D , czyli już tak mnie digitalizowali że tylko czekać aż się zobaczę w jakie głupie grze dla 20 latków

 

Osobiście nie ufam cyfryzacji kontom na internecie , internetowym banko i temu całemu bałaganowi staram się trzymać z boku na ile się da.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, manygguh napisał:

Czyli powstanie furtka prawna do olania prawa własności. Pytanie jak dokładnie będzie ona skonstruowana i czy da możliwość do nadużyć? Bo jeśli tak, to zapowiada się bardzo nieciekawie

Dlatego od początku nakładania sankcji na Rosje nie pojmuję tego entuzjazmu, a wręcz nawoływania gawiedzi do zajmowania czy bardziej zamordsytycznie - konfiskaty mienia oligarchów. Jeśli dany bogacz traci prawo do swojej własności za to, że ma paszport rosyjski to jest to granda. Rozumiem gdyby sponsorował wojnę na Ukrainie, ale za samo to, że jego majątek miał powiązania z Kremlem? Toż to podwaliny pod prawo konfiskaty zależnie od tego co system uzna za przestępstwo przeciwko "racji stanu". Dzisiaj to pozowanie z Rosją, a za kilka lat co, niezaszczepienie się jako zagrożenie dla porządku społecznego??? Prawo własnosci to święte prawo, jeśli nie udowodniono ci dorobku na drodze przestępstwa to jakim cudem za sam paszport można ci w XXI wieku w liberalnym Zachodzie zająć twoje konta, nieruchomości czy inne dobra?

  • Like 13
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo,  a nasi gadają o zmianie konstytucji by konfiskować majątki oligarchów z ru, oczywiście później będą konfiskować innym np że nie chcą dobrowolnej dziabki czyli są wrogami ludu itd, na naszych oczach świat przyśpiesza jak nigdy. 

 

 

Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwym właśnie powstaje na naszych oczach

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat na trojana 19 - alert! Kolejny spiskowiec, który sobie tworzy bajki z mchu i paproci, dziwiąc się że się wszystko digitalizuje od dawna. No niesamowite, że w XXI wieku to się dzieje.

 

I roi sobie jeszcze, dopowiada cyfrową walutę o ograniczonym terminie ważności, chyba najbardziej popierdoloną z teorii spiskowych, które poznałem.

 

@Rnext, litości :)

Edytowane przez Obliteraror
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, manygguh said:

Czyli powstanie furtka prawna do olania prawa własności. Pytanie jak dokładnie będzie ona skonstruowana i czy da możliwość do nadużyć?

Patrzcie a zobaczycie znaki.

Zablokowanie kart płatniczych Mastercard/Visa doprowadziło do sytuacji, gdzie miliony zwykłych obywateli zostały odcięte od swoich zasobów.

Nie pamiętam czy na Forum, czy gdzie indziej, czytałem o rosyjskiej opozycjonistce, która od lat zbierała na konto środki na "walkę z Putinem" i nagle, została od nich odcięta - żeby je podjąć, musiałaby się udać do Rosji i na dokładkę wypłacić je w rublach.

 

Jeden z najgorszych zwrotów w całej historii świata - "ofiary uboczne". Cel słuszny, za cenę kilku ofiar.

Ile ofiar to nadal mało, ile da się poświęcić gdy cel jest "słuszny"?

Zbombardować wrogiego generała, i jego pięciu więźniów? Za dużo, może jednego - jeden do jednego - wtedy "warto"... targi życiem niewinnych.

Brak chorób, brak wojen, brak głodu - czy to nie jest cel, za który warto poświęcić każdego?

Także tak, tak właśnie myślą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobno 200 000 nadmiarowych zgonów z powodu zamknięcia lasów, a teraz wojna spadła im z nieba i będzie kręcenie wałów na niewyobrażalną skalę. Czytałem, że u nas w następnym roku planują wzrost klina podatkowego, jakby jeszcze było mało dla kilku rodzajów umów. Szkoda gadać. Bandytów rządowych trzeba rozliczyć, ale kto to zrobi, skoro mamy społeczeństwo niewolników i idiotów w większości z zerową edukacją. Też mnie zimne ciarki przechodzą, kiedy słyszę zadowolenie z sankcji i odnośnie przejmowania majątku 😆 Tak naprawdę to może spotkać już każdego. Winny, niewinny to tylko słowa warunkowane przez tego, kto podejmuje decyzje o grabieży. Już kurwy polityczne rączki zacierają. To się dobrze dla nas nie skończy, ani cały ten konflikt, ani zmiany prawne. O pisowskim ładzie już wszyscy zapomnieli, a zaznaczam, że kwoty składki zdrowotnej to horror, no i zerowa dostępność do służby zdrowia. Gorzej niż niewolnictwo. Niech już pierdolną atomówkę. Będzie spokój xD

  • Like 10
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, może się nie znam, często widzę też tutaj nazywanie ludzi idiotami, polaczki, polactwo... Ale, kto miał pokierować prostymi ludźmi (do których też się zaliczam). Była 2 wojna która zmasakrowała ten naród, front w jedną w drugą stronę, Katyń, powstanie warszawskie, a potem lata komunizmu. Kto miał pokierować ludźmi, bo to wygląda tak, że prości ludzie są na przeciw elity która nie cofnie się przed niczym i która ma między innymi sztab psychologów którzy wiedzą jak kierować masami, mistrzowie kłamstw którzy maja ogromne zaplecze technologiczne i finansowe.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, manygguh said:

Czyli powstanie furtka prawna do olania prawa własności.

Pamiętasz co pisałem jak tylko rozpoczęli akcję aresztowania jachtów i blokady kont oligarchów? Że to doprowadzi, że będą chcieli móc przyjść po nas. Pewne rzeczy się nie zmieniają.

 

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 

Pastor Martin Niemöller, 1942, Dachau.

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manygguh napisał:

Ja mam takie coś, obczajcie:

 

 

I teraz hit:

https://www.money.pl/gospodarka/konfiskata-majatkow-rosyjskich-potrzeba-zmian-w-konstytucji-6749612884531968a.html

 

 

Czyli powstanie furtka prawna do olania prawa własności. Pytanie jak dokładnie będzie ona skonstruowana i czy da możliwość do nadużyć? Bo jeśli tak, to zapowiada się bardzo nieciekawie. 

 

Od razu przypomniał mi się ten mem:

 

jesli-pozwolisz-politykom-lamac-prawo-w-

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

I roi sobie jeszcze, dopowiada cyfrową walutę o ograniczonym terminie ważności, chyba najbardziej popierdoloną z teorii spiskowych, które poznałem.

 

Może i popierdoloną, ale nie przeszkodziło to wierzyć w nią towarzyszom szurom z partii komunistycznej: https://businessinsider.com.pl/finanse/chiny-cyfrowy-juan-bedzie-miec-date-waznosci/hhf1cjx

A i nasi europejscy komisarze ludowi na pewno pomoczyliby prześcieradła na okoliczność implementacji cbdc.

 

 

@Rnext Mam kilku podobnych znajomych. Łebscy goście, ale odrzucają wszystko, co ma choćby pozór teorii spiskowej, a tzw. fact-checkerów traktują niczym wyrocznię delficką. Nic na to nie poradzimy. 

Edytowane przez Covidianin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manygguh napisał:

polski rząd proponuje trzy rozwiązania, które mają uderzyć w Kreml. Jedno z nich dotyczy zajmowania rosyjskich majątków w Polsce,

 

Polski rząd uderzy w Rosję, odbierając majątki rosyjskim oligarchom których w Polsce nie ma.

 

Czego nie rozumiecie?

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Covidianin said:

Może i popierdoloną, ale nie przeszkodziło to wierzyć w nią towarzyszom szurom z partii komunistycznej

On w to nie uwierzy skoro nadal nie wierzy, mimo że ma czarno na białym. Dostarczyłem mu już "dowody" istnienia terminowej waluty, tutaj na forum, kilka miesięcy temu. Patrząc więc na jego upór i powtarzanie przy każdej dla niego niewygodnej (a może niezamówionej?) teorii w kółko tego samego wyparcia, należy traktować go jak trolla. 

 

@cst9191 to nie chodzi o to, żeby zaraz zająć jakimś oligarchom. Zwłaszcza że ludzie z topki kontrolują swój majątek poprzez spółki, fundacje itp. Pierwszy to chwyt "wizerunkowy" a drugi - "lufcik Overtona" (bo może nie od razu okno ;)).

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.