Skocz do zawartości

Wojna wojną, ale porządek musi być - Ukraina pionierem wprowadzania cyfrowej tożsamości


Rekomendowane odpowiedzi

Co do cyfrowego pieniądza to miałem małe ścięcia w tym temacie podczas dyskusji ze współpracownikami.

 

Jakoś chyba w styczniu najpierw ktoś z amerykańskiego FEDu, później szefowa EBC a następnie wywiad z prezesem polskiej giełdy. Główny ściek medialny, artykuły z tego "słoneczka" przy zegarze w Win 10. W krótkim czasie była wzmianka o CBDC. Utkwił mi w głowie ten wywiad. Redaktor wspomniał coś o możliwości terminowego pieniądza - prezes giełdy go wyśmiał, ale (jak zwykle to ale) stwierdził, że programy socjalne mogłyby być w takiej formie.

 

Kiedy dyskutowałem o tym ze współpracownikami i tłumaczyłem cienką czerwona linię do zielono-czerwono-wolnosciowego komunofaszyzmu to mnie wyśmiano i stwierdzono, że mam pewnie media społecznościowe, oprócz tego google i banki mnie szpiegują poza tym to ludzie kiedyś patykami chcieli szyny kolejowe rozjebac, bo to było szarlatanstwo. Rzekomo przez takich ludzi jak ja nigdy by nie było postępu. 

 

Czyli ludzi to jebie, że ktoś ich podgląda przez oko wielkiego brata skrótowo ujmując. Tutaj przejdzie kurwa wszystko. Ja się naprawdę dziwię, że ktoś jest optymistą na nadchodzące czasy. Wystarczy 15 lat odpowiedniego strugana i będzie idealna rzeźba nowego człowieka. 

 

Szukam w tym wszystkim siebie. Foliarzem byłem długo przed 2020. Od kiedy pamietam wiedziałem, że tutaj coś jest nie tak i wszystko odwrócone do góry nogami. Jedynie w jakieś nihilizmy popadałem z tego tytułu. 

Żyję sobie z dnia na dzień, ale to życie nie jest dla mnie. Po cichu liczę, że podczas resetu coś się popierdoli i jacyś mądrzy ludzie z misją coś postarają się sensownego tutaj uchwalić. Nie krytykujecie mnie za to, wiem, że to utopia. 

Jedni się modlą do zbawiciela i wierzą w iskry z Polski, ale ja nie. Od wieków lud był dymany w dupska przez ich panów. Teraz ten feudalizm będzie dużo wydajniejszy. Programy matrixa w najlepszej postaci.

 

 

  • Like 12
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Husquarna said:

Po cichu liczę, że podczas resetu coś się popierdoli i jacyś mądrzy ludzie z misją coś postarają się sensownego tutaj

W okresach wielkich zmian, pojawiają się wielkie możliwości - po prostu nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć. Wystarczy poczekać, dotrwać, dostrzec i wykorzystać.

1 hour ago, Husquarna said:

wierzą w iskry z Polski, ale ja nie. Od wieków lud był dymany w dupska przez ich panów.

A kto mówi, że da się wierzyć w *tfu* LUD? Nie da się.

Co jednak nie wyklucza wiary w jednostki. Te, się trafiają. Jak iskra w spłonce.

A każda zmiana, ewolucja czy rewolucja, zawsze i wszędzie zaczyna się od jednostki. Dlatego lud się nie liczy, zawsze jest tylko i wyłącznie zbiór jednostek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Covidianin napisał:

A i nasi europejscy komisarze ludowi na pewno pomoczyliby prześcieradła na okoliczność implementacji cbdc.

Gdzie komuszki chińskie, gdzie UE i świat Zachodu(przy całym swoim skrzywieniu ideologicznym)? Znaj jednak proporcje. Kto na to da zgodę? Społeczeństwo? Narody? Zamożni ludzie? Przestań :)

 

Nawet w teorii nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak to miałoby być przygotowane, wdrożone i zrealizowane. Spiskowe bajki.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Obliteraror napisał:

Ciekawe, że nie tłumaczą, dlaczego okres ważności został skrócony. Nasuwa to straszliwe podejrzenie, że decyzja może mieć związek ze skutecznością preparatów.

 

Co się dzieje po wygaśnięciu ważności certyfikatu dla osobopostaci po trzeciej dawce?

Edytowane przez Kapitan Horyzont
Zmiana języka na inkluzywny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rnext napisał:

mam nadzieję, że Polska nie jest następna w kolejce do jakiejś strzelaniny a tylko do ścisłego zdigitalizowania zasobów jedwabiczych

Chyba wolałbym to pierwsze. (a dlaczego, to jednak nie napiszę)

 

btw., Putin - szaleniec, skurwiel, nieobliczalny tyran. Do odstrzału. Klaus Schwab - jakiś dziadek, tylko tak sobie gada, a w ogóle, to czy ty nie masz poważniejszych problemów niż jakieś teorie spiskowe?

 

A jeden i drugi głośno mówią o swoich celach. Tyle że Schwab ma większe wpływy.

 

 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Kto na to da zgodę? Społeczeństwo? Narody? Zamożni ludzie?

A czy była zgoda społeczna na paszporty covidowe? Czy ta kwestia w ogóle była konsultowana ze społeczeństwem?

Narody? A co to jest? I jaka jest podmiotowość tych tzw. narodów?

Czy w Chinach nie ma zamożnych ludzi? Są. Jeżeli pieniądz przestaje być źródłem niezależności, a staje się kagańcem, to należy oczekiwać, że elity, mające zgromadzone odpowiednie środki, zaczną od takiej waluty uciekać. Cyfrowy pieniądz, aby rozliczać się ze skarbówką - a ziemię i niewolników pozyskają w inny sposób.

Cytat

nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak to miałoby być przygotowane, wdrożone i zrealizowane. Spiskowe bajki.

Ja też pewnych rzeczy nie byłem sobie w stanie wyobrazić - np. tego, że rząd i część przedsiębiorców będzie chciała wykluczać obywateli z życia publicznego.

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Gdzie komuszki chińskie, gdzie UE i świat Zachodu

Nie ma między nimi zbyt wielkich różnic. Jedni i drudzy dążą do fuzji komunizmu z monopolistycznym kapitalizmem korporacyjnym.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Obliteraror napisał:

Kto na to da zgodę? Społeczeństwo? Narody?

A to UE pyta się narody czy społeczeństwo o zgodę na cokolwiek? Czy pakiety klimatyczne, odchodzenie od węgla i wprowadzenie odnawialnych źródeł energii jest z nami Polakami konsultowane, czy były jakieś referenda w tej sprawie, czy może jest to narzucane nam wszystkim z góry przez unijnych biurokratów?

 

Czy ktoś z UE z nami konsultuje sankcje i kary nakładane na Polskę za "brak praworządności" w naszym własnym kraju, czy od razu wlepia kary liczone w milionach euro za dzień zwłoki?

 

Jak wprowadzano w życie tzw. traktat lizboński to z tego co pamiętam np. w Irlandii odbyło się referendum z tej sprawie i Irlandczycy powiedzieli temu traktatowi głośne nie. Czy UE wzięła pod uwagę głos Irlandczyków? Nie, nie wzięli, tylko nakazali wszystkim krajom członkowskim przyjęcie tego traktatu w drodze głosowania parlamentarnego. Także tak wyglądają te konsultacje, zgody itp. w ramach unii.

 

Co więcej my jako narody czy nawet unijne społeczeństwo jesteśmy traktowani jak bydło, ponieważ prawa stanowione w krajach członkowskich muszą być według unii zgodne z jej prawem i prawo krajowe jest w hierarchii niżej od prawa unijnego.

 

8 godzin temu, Obliteraror napisał:

Spiskowe bajki.

Te spiskowe bajki dzieją się przecież w naszym kraju. NBP prowadzi pracę nad cyfrową walutą. Wiem o tym przynajmniej od jesieni, ale rozumiem, że skoro demagog.org się tym nie zajął, a nawet na ten temat się nie zająknął, to sprawy nie ma? Co ciekawe prace nad taką waluta trwają nie od wczoraj, tylko od 2017 roku:

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-intensyfikuje-prace-nad-cyfrowym-pieniadzem-banku-centralnego-8244118.html

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Ciekawe, że nie tłumaczą, dlaczego okres ważności został skrócony. Nasuwa to straszliwe podejrzenie, że decyzja może mieć związek ze skutecznością preparatów.

Na sto procent ze skutecznością, jak dla mnie. Już po kwartale zaczyna powoli spadać.

 

@Krugerrand, @zychu, tak, takie prace trwają. Tu ciekawy tekst na ten temat (szczególnie w kontekście wydumanego określonego terminu ważności)

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cyfrowe-euro-Co-to-jest-CBDC-cyfrowy-pieniadz-banku-centralnego-8040146.html

 

Dalej jednak twierdzę, że pararela CHRL - UE/USA jest krzywdząca, będąc nadal sporym nadużyciem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Obliteraror said:

Na sto procent ze skutecznością, jak dla mnie. Już po kwartale zaczyna powoli spadać.

 

@Krugerrand, @zychu, tak, takie prace trwają. Tu ciekawy tekst na ten temat (szczególnie w kontekście wydumanego określonego terminu ważności)

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cyfrowe-euro-Co-to-jest-CBDC-cyfrowy-pieniadz-banku-centralnego-8040146.html

 

Dalej jednak twierdzę, że pararela CHRL - UE/USA jest krzywdząca, będąc nadal sporym nadużyciem.

 

Z tego artykułu:

 

 

"Co ważne, pod skrótem CBDC może się kryć kilka typów cyfrowego pieniądza:

  • Oparty na rachunku prowadzonym w banku centralnym i dostępny dla podmiotów spoza sektora bankowego (account based, general purpose CBDC).
  • Oparty na cyfrowych tokenach, dostępny podobnie jak gotówka dla wszystkich podmiotów („cyfrowa gotówka”, token-based general purpose CBDC).
  • Oparty na cyfrowych tokenach, ale przeznaczony do rozliczeń hurtowych, głównie międzybankowych i związanych z rynkami finansowymi (token-basen wholesale CBDC).

Trzeci typ cyfrowego pieniądza nie byłby dostępny dla gospodarstw domowych i służyłby przede wszystkim usprawnieniu rozliczeń pomiędzy instytucjami finansowymi."

 

 

Różne pieniądze, oparte na różnych zasadach rozliczania, dla różnych uczestników rynku.

 

Jak obecnie jest definiowana dyskryminacja? Możesz sprawdzić w słowniku nowomowy?

 

 

A odnośnie dawania zgody społeczeństwa na cokolwiek:

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert no właśnie chciałem w to wierzyć, że garstka tak zwanych przebudzonych da efekt taki jak jedna zapałka odpalona w całej paczce. Musiałaby się odbyć absolutna rewolucja w sposobie myślenia, zniszczenie utartych schematów, a na to nie pozwolą możni z prostej przyczyny - oddali ich to od celu możliwie jak największej kontroli nad jednostką. 

 

Wydaje mi się, że te często niespójne ruchy, na których niekorzyść działa wojna informacyjna będą próbowały coś zdziałać, ale zostaną zaorane. Wybrane zejdą do podziemia i wiele lat później ktoś będzie analizował te wyjątkowe jednostki jako ciekawe nurty spoleczno-filozoficzne. I może przy kolejnym wywróceniu stolika i przetasowanie ktoś się pochyli nad implementacją tych pomysłów. Moja wiara jest niska. Skąd mam brać ten optymizm?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Husquarna said:

garstka tak zwanych przebudzonych da efekt taki jak jedna zapałka odpalona w całej paczce

Nie pamiętam autora badania, ale teoretycznie 7% społeczeństwa, to ilość krytyczna wystarczająca do przeforsowania dowolnej zmiany.

Ale nawet te 7%, na początku było zerem. A potem pojawiła się jednostka.

 

1 hour ago, Husquarna said:

ale zostaną zaorane

Problem przeżywalności, szczególny przypadek.

Patrząc na te setki, tysiące "zoranych" wystarczy pamiętać, że powieść się musi nie tysiącom - a jednostce. Reszta to statystyka.

Oczywiście, z punktu tychże zaoranych to jest poważny problem - ale na innym poziomie układanki, reszta wygrywa.

 

1 hour ago, Husquarna said:

Skąd mam brać ten optymizm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.03.2022 o 15:58, Redbad napisał:

Dlatego od początku nakładania sankcji na Rosje nie pojmuję tego entuzjazmu, a wręcz nawoływania gawiedzi do zajmowania czy bardziej zamordsytycznie - konfiskaty mienia oligarchów. Jeśli dany bogacz traci prawo do swojej własności za to, że ma paszport rosyjski to jest to granda. Rozumiem gdyby sponsorował wojnę na Ukrainie, ale za samo to, że jego majątek miał powiązania z Kremlem? Toż to podwaliny pod prawo konfiskaty zależnie od tego co system uzna za przestępstwo przeciwko "racji stanu". Dzisiaj to pozowanie z Rosją, a za kilka lat co, niezaszczepienie się jako zagrożenie dla porządku społecznego??? Prawo własnosci to święte prawo, jeśli nie udowodniono ci dorobku na drodze przestępstwa to jakim cudem za sam paszport można ci w XXI wieku w liberalnym Zachodzie zająć twoje konta, nieruchomości czy inne dobra?

Czyli to co napisałem powyżej, 21 marca, bardzo szybko się materializuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.