Skocz do zawartości

Termin wyprowadzki z mieszkania.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Stanąłem przed problemem.

 

1. Znajomy zadał mi pytanie o treści następującej:

 

"Kupuję mieszkanie. Podpisałem umowę notarialną w dniu 03.03.2016 i wpłaciłem całość kwoty na wskazane nr bankowe. Chcę wprowadzić się jak najszybciej i mam potwierdzone przez bank, że pieniądze wpłynęły na wskazane n-ry. W umowie notarialnej mam wpisane tylko to, że nieruchomość ma zostać wydana do 15.03.2016 (terminy z dupy, chodzi o zasadę)."

 

I teraz moje pytanie: Czy termin 15.03 jest OSTATECZNYM, czy mi jako właścicielowi mieszkania (podpisanie umowy i wpłata środków) przysługuje prawo wcześniejszego zajęcia mieszkania niż przed 15.03? Wiem, że musi być protokół przekazania, ale czy mam prawo wymusić wcześniejsze wydanie?

 

2. Pytanie ode mnie, bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi (sytuacja teoretyczna, gdyż niestety nie kupuję :( )

 

Podpisałem umowę z Pośrednikiem o przedstawicielstwo. Oczywiście pośrednik bardziej dba o sprzedającego niż o mnie ale to troszkę inna kwestia. Po pierwszym okazaniu domu, na drugim spotkaniu z pośrednikiem i  właścicielem ustaliliśmy co zabiera sprzedający. Zostawia mi hipotetycznie całość wyposażenia. Ale umowa jest ustna, nie spisana- wina pośrednika, bo w końcu on powinien o to zadbać. Jeżeli wchodzę na mieszkanie i nie ma tych rzeczy, co miały zostać, to co mogę zrobić?

 

Hipotetyczne to, ale strasznie mnie ciekawi a na internecie nawet odwołań do aktów prawnych regulujących :( Pomożecie? Może i innym się przyda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umawiasz się ze sprzedającym na dwie trzy godziny przed notariuszem,ma mieć zaświadczenie ze nikt tam nie jest zameldowany sprawdzasz wszystko co było umówione,oczywiscie wszystko pisemnie nic na gebe

piszecie protokol przekazania,stany wszystkich licznikow podpisujecie ,zmieniasz wkladke i wychodzicie do notariusza

kase przelac tez możesz u notariusza,ja gotowka placilem

żadne odroczone terminy przekazania,nie w naszym kraju,

ktoś chce później przekazac,to kasa i notariusz tez pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jeżeli klamka zapadła i w umowie jest termin do tego hipotetycznego 15.03? Da rade coś zrobić, czy muszę liczyć na łaskę sprzedającego, by zgodził się na wcześniejszy termin? 

 

Zadaję te dziwne pytania, gdyż może za jakiś czas będę rozglądał się za czymś swoim i chciałbym popełnić jak najmniej błędów. Może i innym Braciom ten poradnik pomoże, więc prosiłbym również o odniesienie do tej sytuacji, jeżeli coś wiecie. Również jakieś linki odwołujące mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból...

 

10 lat sądziłem się o rozdzielność majątkową. Włącznie z solidnym liźnięciem prawa budowlanego, spadkowego i ubezwłasnowolnienia... Ważna nauka, bo wiem jak w sądach i rozprawach się poruszać. Co olać a gdzie drzeć szaty jak Rejtan :D

 

Liczę trochę na Subiektywnego i Reda- że przynajmniej odeślą do odpowiednich aktów prawnych i że jest jakiś pośrednik sprzedaży nieruchomości na forum lub osoba która to przechodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Arox napisał:

No a jeżeli klamka zapadła i w umowie jest termin do tego hipotetycznego 15.03? Da rade coś zrobić, czy muszę liczyć na łaskę sprzedającego, by zgodził się na wcześniejszy termin? 

 

Zadaję te dziwne pytania, gdyż może za jakiś czas będę rozglądał się za czymś swoim i chciałbym popełnić jak najmniej błędów. Może i innym Braciom ten poradnik pomoże, więc prosiłbym również o odniesienie do tej sytuacji, jeżeli coś wiecie. Również jakieś linki odwołujące mile widziane.

 

Umowa to umowa - DO 15.03, czyli wcześniej nic nie wykombinujesz - ewentualnie trzeba dogadać się ze sprzedającym, aby pozwolił wcześniej...

 

Co do błędów, to największym jest korzystanie z jakichkolwiek pośredników , zwłaszcza przy kupowaniu.

Obydwa mieszkania kupowałem i sprzedawałem BEZ ŻADNYCH pośredników, tych pasożytów :-)

 

Może jedynie dom sprzedam przez pośrednika, zobaczę...na razie sprawa w Sądzie o podział dwa lata się ciągnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RedBull1973 napisał:

 

Umowa to umowa - DO 15.03, czyli wcześniej nic nie wykombinujesz - ewentualnie trzeba dogadać się ze sprzedającym, aby pozwolił wcześniej...

No tak, masz rację. Ale ujmę moje moje pytanie inaczej: Kupując mieszkanie u notariusza nabywam praw własnościowych z momentem podpisania domu. To jest fakt. W umowie jest termin maksymalnego terminu do wydania mieszkania- t.j. do podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego. Ale termin jest do 15.03. Czy można wymusić wydanie nieruchomości do 15.03 czy choćbym "zesrał się na miętowo" to nic nie ugram?

Co do błędów, to największym jest korzystanie z jakichkolwiek pośredników , zwłaszcza przy kupowaniu.

Rozumiem, będę unikał. A czy w przypadku podpisania umowy, gdy czuję, że pośrednik gra przeciw mnie, mogę coś ugrać? Tak jak np we wspomnianym przykładzie braku spisania dokumentu co zostaje a co nie?

Obydwa mieszkania kupowałem i sprzedawałem BEZ ŻADNYCH pośredników, tych pasożytów :-)

 

Może jedynie dom sprzedam przez pośrednika, zobaczę...na razie sprawa w Sądzie o podział dwa lata się ciągnie .

To może coś podpowiem? Przerabiałem coś to może pomogę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że skoro w umowie jest do 15.03, to nie da rady nic przyspieszyć.

 

Moja sprawa jest o podział majątku pomiędzy mnie i Ex (dom + ruchomości) , w dodatku została niedawno połączona ze sprawami o zapłaty dla mnie.

Wkurwiłem się, bo pewnie przedłuży się jeszcze bardziej.

 

Przerabiałeś sprzedaż domu, czy sprawę w sądzie o podział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podział majątku- to lanie wody. Co rozprawę możesz powołać innego biegłego hłe hłe... Jak wszędzie ważne są kwity. To podstawa. Nawet gdyby Twoja powołała 6 budowlańców co do remontu chałupy, to możesz przyatakować, że nie wyrażałeś zgody (współwłasność i pozwolenie drugiej strony- nawet w małzeństwie), bo trudna sytuacja finansowa rodziny i musiałeś przeznaczyć finanse na cele związane z bieżącym przeżyciem (niech udowodni że nie!!! :D ) a do panów budowlańców, że piszesz pismo do US, bo faktura czy rachunek za prace nie była Ci przedstawiona a oni muszą podatek odprowadzić do US. Zaczyna się kręcenie, więc sąd odrzuci, bo nie chce mu się wyjaśniać.

 

Zarządaj Asesora na majątek- chwilę potrwa, ale nikt nic nie będzie mógł zrobić bez jego zgody. Nawet kupno zwykłego czajnika. Inaczej Ex może dogadać się z firmą budowlaną i przedstawić lewą fakturę za remont. Ciężko będzie wtedy Ci udowodnić, że ich nie było, bo mogą się zasłonić, że wyremontowali za oszczędności z innych budów. I tu pies pogrzebany.

 

Wiem, że wydatek cholernie duży bo około 4 k ale powołaj biegłego budowlanego o ocenę i dokumentacje stanu chałupy o którą walczysz. To też dużo daje. Zrób również spis majątkowy. Czyli telewizory, lodówki itd, by Ex nie wyniosła. Do momentu rozdziału jest to Wasze wspólne (chyba że masz faktury imienne) i ona może zrobić wszystko a Ty masz ręce związane.

 

Teraz przerabiam sprzedaż chałupy. Więc coś mogę podpowiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Termin wyprowadzki z mieszkania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.