Skocz do zawartości

A jakie są zalety kobiet?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś chciałem tu założyć temat "Co może dać Ci kobieta w związku?", ale zwizualizowałem sobie odpowiedzi i uznałem, że to bez sensu 😀

 

Nie ma co filozofować, że uogólnianie itp. Trzeba znaleźć właściwy egzemplarz do właściwej roli i być czujnym.

 

W pracy kobiety dużo mówią, więc poprawiają atmosferę, są dużo bardziej skrupulatne i często wykonują polecenia bez większych refleksji. Są skuteczniejsze w relacjach z mężczyznami. Nie unoszą się honorem i jeśli im zależy to są w stanie zrobić bardzo dużo.

 

W związku tak samo mogą ubarwić życie i pomóc w wielu sferach. Prawdę mówiąc nie znam przypadku mężczyzny/przyjaciela/kolegi który zrobiłby dla drugiego faceta tyle ile zaangażowana kobieta.

 

A że każda z tych zalet może w jednej chwili zmienić się 180 stopni w wadę to już inna rzecz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Terve napisał:

Prawdę mówiąc nie znam przypadku mężczyzny/przyjaciela/kolegi który zrobiłby dla drugiego faceta tyle ile zaangażowana kobieta.

 

Tutaj akurat to się wyrównuje. 

Zaangażowany facet też jest w stanie zrobić bardzo dużo.

A kiedy nawet zaangażowanie przejdzie, ale w międzyczasie zapadły decyzje i pojawiły się dzieci, będzie dalej pchał ten wózek w imię "odpowiedzialności".

U kobiet ta cecha jest mniej widoczna. Zobowiązania zobowiązaniami, ale pragmatyzm/indywidualne korzyści górą. 

 

Nie zawsze, ale mam wrażenie że jednak częściej. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Yolo napisał:

To jest zaleta, cecha której nie mamy

Pierdolisz :)

Pierwsze 2 tygodnie JA kompałem niemowlaka.

Pierwsza smółka tyż mnie przypadła.

Pomijam nocne/północne warty.

Tagże ten te te.

A o 5tej do roboty.

...... kończonc waćpan nie miałeś okazji na pełnej przepustnicy dać czadu?

Pech :)

Byłem 102% zaangażowany.

Potem mnie system oszukał.

TERAZ GO pierdole permanentnie w sam środek.

 

  

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tornado napisał:

.... kończonc waćpan nie miałeś okazji na pełnej przepustnicy dać czadu?

Miałeś miałeś. To nie zmienia tego, co opisałem wcześniej. 

 

2 godziny temu, Tornado napisał:

JA

Pogratulować zalet. Jak widać, nie są one dane jedynie kobietom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yolo napisał:

Zaangażowany facet też jest w stanie zrobić bardzo dużo.

A kiedy nawet zaangażowanie przejdzie

Celowo napisałem zaangażowanie a nie zakochanie. Kobiety mogą pomagać komuś w imię misji. Wolontariuszki w hospicjach, nauczycielki w szkołach, nawet w pracy mogą wstawiać się za słabszymi kolegami. Facet może zrobić dużo dla kogoś ale w głowie ma ta rybkę, albo wizję szczęśliwej rodzinki lub oczywiście pieniądze 🙂

Edytowane przez Terve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

Co możemy jednak powiedzieć o zaletach kobiet w ogóle?

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

Czy jesteście wydzielić inne zalety kobiet? Jak postrzegacie w ogóle kobietę kobiecą?

 

@ANALCONDA!!!!!!!!!! WIDZISZ I NIE GRZMISZ???!!!!😂😂😂

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 13:09, mac napisał:

Nie wiem, czy opiekę nad dzieckiem można uznać za zaletę. Przecież to oczywiste, że rodzic zajmie się własnym dzieckiem. Co to w ogóle za chwała i zaleta. Jakby były takie super w tej opiece to jeszcze warto przemyśleć plagę samotnych matek i przywileje kobiet w sądach rodzinnych. Może i się prawidłowo opiekują, ale zaraz pozbawiają dziecko jednego z rodziców. Co odbije się gorzej? xD Przecież to jakiś totalny absurd zachwalać to. Mniejsza skłonność do agresji fizycznej to wielka bzdura. Kobiety są zdecydowanie bardziej agresywne od mężczyzn i to wręcz w nieprawdopodobnej skali. Zmiany nastrojów potęgują. A reszta to żadne zalety tylko kurwa minimum egzystencjalne, ja pierdolę xD

Matka moich dzieci jest beznadziejną matką. Byle by dziecko jakoś przeżyło.

W dniu 22.03.2022 o 18:49, Tornado napisał:

Pierdolisz :)

Pierwsze 2 tygodnie JA kompałem niemowlaka.

Pierwsza smółka tyż mnie przypadła.

Pomijam nocne/północne warty.

Tagże ten te te.

A o 5tej do roboty.

...... kończonc waćpan nie miałeś okazji na pełnej przepustnicy dać czadu?

Pech :)

Byłem 102% zaangażowany.

Potem mnie system oszukał.

TERAZ GO pierdole permanentnie w sam środek.

 

  

 

 

Brawo. U mnie to samo. Ja w ogóle nie jestem w stanie pojąć co jest takiego niezwykle trudnego w opiekowaniu się dzieckiem. Ja widzę, że to po prostu taki stereotyp. Uważam, że mój ojciec był lepszym rodzicem, a i moje dzieci wolały by ze mną mieszkać. Facet jest w stanie zapewnić o wiele lepsze warunki do życia dzieciom, potrafi rozumieć ich emocje i odpowiednio zareagować. Do tego jest w tanie więcej dzieci nauczyć. Faceci lepiej gotują. Ta sentencja, że matki się lepiej opiekują od ojców to zwykła gadanina. Przydatna do zabierania dzieciaków ojcom. Moja matka, siostra, była żona, jej matka, jej ciotki i koleżanki gdyby nie pomoc z zewnątrz nigdy by nic nie ogarnęły. Po poczytaniu tutaj forum widzę coraz więcej pojebanych matek na podwórkach. Byłem w całym swoim życiu światkiem wielu krzywych akcji i nie zareagowałem przez to właśnie, że uważa się je za lepszego rodzica. A nauczycielki, przedszkolanki i opiekunki w żłobkach to następny temat. Macie dzieci to pilnujcie ich. Wiekszość ludzi chyba ma wyjebane w swoje dzieci i bardziej boi się o swoją pracę albo coś. W placówkach też widziałem takie rzeczy, że krew mroziło. Wiele razy mi grożono, że dziecko wyrzucą jeśli nie przestanę się czepiać. Jednak stawiałem na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

Jakie zalety wymieniłem (skoro już mówimy o zaletach)?:

* przeważnie nasze dziewczyny są nadal dość zadbane, dobrze zbudowane i o ładnych rysach twarzy (patrzę z perspektywy wielkomiejskiej)  

Rozumiem, że zadbane to też te z tonami tapety na mordzie i jakbyś z nimi się umówił na basen to już by nie były takie piękne. Rozumiem, że masz na myśli te z tymi dziwacznymi brwiami namalowanymi jako kreski? Albo takie co robią zdjęcia z góry a jak się umówisz, to przyjdzie taka z bonusem + 100 kg?

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* nadal trzymanie się pewnych konserwatywnych wartości - choćby w kwestiach pewnej tolerancji na nie i/lub zaciekawienia nimi

Wow, szkoda, że nie podałeś jakich konserwatywnych wartości? Bo z tego co widzę, to z roku na rok coraz więcej zdrad i rozwodów. Nawet w świeżych związkach małżeńskich. 

 

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* mają jednak trochę oleju w głowie (nadal patrząc z wielkomiejskiej perspektywy) - można z nimi o czymś pogadać; gdy porównać to czasem z pustakami z US (jakich widzimy często na TikTokach) to niebo a ziemia.

 

Wow po raz drugi, naprawdę możesz z nimi więcej pogadać? Niby o czym? Bo sam bardzo rzadko miałem okazję trafić na kumate kobiety co potrafiły gadać o czymkolwiek innym niż babskie tematy czy plotki/dosrywanie innym. Ostatnio z kumplami Badoo/Tinder odwiedziliśmy fejkowym profilem by zobaczyć przysłowiowo: "jak wygląda sytuacja na rynku świń" wg Piechocińskiego. Szczerze mówiąc Badoo/Fotka to większość samotne matki co szukają sponsora na utrzymanie ich i dzieci w zamian za obietnicę ruchanka ;). 


Tinder? Większość netflix/chill, muzyka, pieski/koty i tyle. Chcieliśmy pogadać na całkiem ciekawe tematy o filmach czy serialach albo podróże po górach czy wyprawy rowerowe, to szkoda ryja strzępić.
 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* mówią w naszym języku :P

 

Pozostawię bez komentarza. 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* pewne feministyczne antywartości nie weszły jeszcze zbyt głęboko - inne znowu siedzą nawet głębiej

 

Weszło w większości to by żądać więcej więcej i jeszcze więcej. Związki kumpli się posypały jak pańcie pomyślały, że mogą od życia domagać się jeszcze więcej bo są kobietami kuuuhhhwa. 
 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* umiejętność radzenia sobie z malutkimi dziećmi - większa cierpliwość dla ich płaczu, humorów, srania pod siebie etc.

Ehe, widziałem jak darły japę i szarpały swoimi dziećmi w marketach albo na podwórku czy przy placach zabaw. Godna podziwu umiejętność radzenia z dziećmi. Jakiś koleś mówił by się ogarnęły bo to pod przemoc psychiczną podpada to klasycznie wyzwiska i rozkaz by "spierdalał". To zależy jakie kobiety. Ale z tą cierpliwością to bym nie przesadzał.

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* dobre intuicje w kwestiach zdrowia - dbanie o ruch, odżywanie, zwracanie uwagi na higienę psychiczną

Higiena psychiczna, pozostawię bez komentarza bo widuję na żywo jak i w sieci dużo narzekań facetów na zachowanie różowych. Odżywianie i ruch to jak chcą złapać dobry materiał na partnera albo małpują koleżanki bo jest moda na bycie FIT. Mało takich co faktycznie dbają o siebie dla SIEBIE, a nie bo koleżanka albo bo musi się facetom podobać. Sam znam parę kobiet, które są spoko i faktycznie dbają o zdrowie dla SIEBIE by dobrze się czuć ze sobą. 

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* dbanie o ognisko domowe - nawet, gdy kobieta jest samotna często dba o swój dom: wystrój, czystość, kwiatki etc.

 

Z tym też bywa różnie. Sam miałem partnerkę co nie potrafiła zadbać tylko o porządek po sobie. Kuzynki też lubią syf zostawiać, znajomi też narzekali na swoje księżniczki, że ciuchy wszędzie, zlew zawalony albo kłaki w wannie/brodziku albo zapchany syfon umywalki ;). Zależy od kobiety tak naprawdę, ale nie powiedziałbym, że są same czyścioszki.

 

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* mniejsza skłonność do agresji fizycznej i naprawdę destruktywnych nałogów

Kiedyś może tak, ale teraz bywa, że częściej sobie pozwalają bić facetów bo są przekonane, że facet im nie odda. Zaś jak im odda to wielkie oburzenie i płacz, że bije je, a biali rycerze chcą już damie pomagać obić tego "boksera damskiego".

A co do nałogów, to sporo młodych fajnych dziewczyn jara szlugi albo zaciąga się tymi e-papierosami. Z alkoholem też różnie. Jest jakaś idiotyczna moda na małpowanie innych, a w tym kobiety przodują zdecydowanie!

 

W dniu 22.03.2022 o 11:24, I1ariusz napisał:

* fizyczne piękno oczywiście, które dla nas jest niejednokrotnie (na naszą zgubę) narkotykiem - większa subtelność ciała, skóry, kształtów, owłosienia, potliwości, oczu, włosów (wynikające w dużej mierze też z kultury

Jest zgubą dla facetów co się nie szanują i nie znają swojej wartości widzą przed oczami tylko cipkę. Faceci świadomi, znający swoją wartość mogą docenić piękno takiej pani, ale niekoniecznie zaraz padać im do stóp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.