Skocz do zawartości

Jakie opony letnie polecacie?


bbking

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, bbking napisał:

Witam jakiej marki polecacie opony letnie do Audi A7 bo musze zmienić i się zastanawiam 20' może ktoś ma porównanie i potrafi doradzić silnik 3.0 TDI 313 kM. . Będę wdzięczny za info.

Bez przesady. Każde będą dobre. Wszystko zależy od budżetu. Jedne będą głośniejsze, inne wystarczą na więcej kilometrów. Najistotniejszy jest Twój styl jazdy. Możliwości finansowe. Różnice w większości opon są pomijalne. Ma dla Ciebie znaczenie czy "wylecisz z zakrętu" przy 72 czy 81km/h? Na każdym kilometrze drogi możesz mieć różny asfalt. Tu nagrzany, za chwilę mokry. Jadąc przepisowo i dopasowując styl jazdy do warunków poradzisz sobie i na oponach budżetowych i na oponach premium.

 

Jak z kosmetykami u kobiet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miszka napisał:

Bez przesady. Każde będą dobre.

 

No właśnie nie każde... Na rynku jest też sporo taniego badziewia co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. 

 

Za dobrą oponę trzeba zapłacić szedłbym w opony marki michelin, goodyear lub pirelli. Model już kwestią gustu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie jakieś z klasy premium, do mocniejszych samochodów nie ma co oszczędzać i brać tańszych producentów. . Osobiście poleciłbym continental, vredestein. Miałem i chwaliłem sobie. Masz tam zresztą wyszukiwarkę do aut.

 

 

https://www.oponeo.pl/producenci-opon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bbking

Sorki ze nie na temat ale myślę się z zamiarem zakupu A7 z 2015 roku, czy koszty utrzymania ( naprawy eksploatacja, itp) są dużo wyzsze niż w standardowym samochodzie? 

 

Kupić jedno ale utrzymać druga sprawa i nie chciałbym się zdziwić gdy np przyjdzie naprawa na kwotę 10-20 tys 

 

Dzięki bardzo z góry :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprzyjaźnij się z wulkanizatorem. Popytaj kto jest rzetelny u ciebie w mieście. Zauważyłem, że ludzie kilka złoty żałują często za usługę, że nie będę przepłacał. 

 

I tak musisz wyważyć. U nas był taki gość, że cena usługi wyważanie/zmiana była taka sama. Opony kupował pod budżet klienta i jego potrzeby. Miał swoje rabaty u producentów. Były wojskowy wcześniej był mechanikiem w armii. Kochał to co robił. Zdecydowanie jestem zdania, że lepiej dopłacić specjaliście na miejscu, niż kupować anonimowo w internecie, szczególnie właśnie w przypadkach gdzie wiedza jest ważna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.