Skocz do zawartości

Radio SAMIEC


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

"Mają też doskonałą izolację zapachową... :) A Ty chcesz mieć jakąś swoją audycję? Jak próby głosu? "

 

A po cholerę ktoś ma depresji dostać słuchając mojego głosiku.

Próby głosu były i oceniam je tak jak zwykle, tj. " o ja pierdolę". Ale wstawię je może w dziale "żarty podszyte..."..., kiedyś.

Co do audycji to póki co jestem w stanie totalnego zwisu przeplatanego wkurwem więc mowy nie ma.

Ble :mellow:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek Wolf napisał:

Na początek Guliwer zrobi nam trzy jingle - ponieważ przewiduję trzy główne działy audycji radiowych. A więc seks i związki - w jinglu powinno być jęczenie, jakaś muza ostra?

Można wstawić odgłos łóżka walącego w ścianę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wroński napisał:

"Mają też doskonałą izolację zapachową... :) A Ty chcesz mieć jakąś swoją audycję? Jak próby głosu? "

 

A po cholerę ktoś ma depresji dostać słuchając mojego głosiku.

Próby głosu były i oceniam je tak jak zwykle, tj. " o ja pierdolę". Ale wstawię je może w dziale "żarty podszyte..."..., kiedyś.

Co do audycji to póki co jestem w stanie totalnego zwisu przeplatanego wkurwem więc mowy nie ma.

Ble :mellow:

 

 

Ok, jakby co daj znać.

 

1 godzinę temu, Brzytwa napisał:

Można wstawić odgłos łóżka walącego w ścianę.

 

Tzn. że ruchanko na łóżeczku i trzeszczą sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marek Wolf napisał:

Ale jak to nagrać?

 

Normalnie, ktoś z dobrym głosem nagrywa samo zdanie, a spec przerabia to i robi jingla. Dodaje odgłosy, muzykę itp.

 

 

A oto próbka mojego, byle jakiego głosu, niestety nie zostałem obdzielony tak szczodrze jak @Rnext. Nagrywane zwykłym mikrofonem od zestawu do gadania na skype.

 

http://host1gb.net.pl/download.php?file=ba7e0e52835b4a2b572c29d231b221fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja tak tylko na chwilę :P


Ukończyłem swój projekt "proof of concept", a oto efekt: http://radiosamiec.azurewebsites.net/

Ogólnie udało mi się postawić serwer z Icecastem, na którym jako źródło audio jest zainstalowana aplikacja Mixxx, która odtwarza playlistę z kilkoma utworami.
Sama stronka internetowa jest biedna, ale celem dla mnie było umieszczenie playera zdolnego odtwarzać stream z serwera (strona internetowa stoi na innym serwerze niż serwer z Icecastem).


Aktualnie kończę pracę nad projektem, zdobyłem nową wiedzę, ale dalsza praca bez wspólnych ustaleń byłaby dla mnie marnowaniem czasu. Gdyby coś nie wyszło z Arturem czekam na kontakt.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, red napisał:

 

Normalnie, ktoś z dobrym głosem nagrywa samo zdanie, a spec przerabia to i robi jingla. Dodaje odgłosy, muzykę itp.

 

 

A oto próbka mojego, byle jakiego głosu, niestety nie zostałem obdzielony tak szczodrze jak @Rnext. Nagrywane zwykłym mikrofonem od zestawu do gadania na skype.

 

http://host1gb.net.pl/download.php?file=ba7e0e52835b4a2b572c29d231b221fb

 

Red, to za bardzo zmiksowane i zmienione jest, ledwo słowa zrozumiałem :)

 

12 godzin temu, Rnext napisał:

Powiem Wam ze nawet nie zdazylem jeszcze "siebie" odsluchac, ale skoro taka Beyonce daje rade przy obecnym poziomie techniki... 

(sorry za brak pl-ek)

 

Beyonce przy podpitych Braciach na antenie pęknie jak kondom, jesteśmy najlepsi :D

 

11 godzin temu, Brzytwa napisał:

Nie to znaczy, że ruchanko na łóżeczku a rama łóżka napier*ala o ścianę :>

 

To pytanie do Guliwera, czy dałby radę to ogarnąć?

 

 

10 godzin temu, Nomorepanic napisał:

Hej, ja tak tylko na chwilę :P


Ukończyłem swój projekt "proof of concept", a oto efekt: http://radiosamiec.azurewebsites.net/

Ogólnie udało mi się postawić serwer z Icecastem, na którym jako źródło audio jest zainstalowana aplikacja Mixxx, która odtwarza playlistę z kilkoma utworami.
Sama stronka internetowa jest biedna, ale celem dla mnie było umieszczenie playera zdolnego odtwarzać stream z serwera (strona internetowa stoi na innym serwerze niż serwer z Icecastem).


Aktualnie kończę pracę nad projektem, zdobyłem nową wiedzę, ale dalsza praca bez wspólnych ustaleń byłaby dla mnie marnowaniem czasu. Gdyby coś nie wyszło z Arturem czekam na kontakt.
 

 

Dzięki, ale mam zupełnie inną wizję tego projektu. Przynajmniej na początku.

 

-----------------------------------------

 

 

A więc takie podsumowanie. Póki co jingli i ewentualnie obróbki muzyki, spróbuje się podjąć Guliver. Jako redaktorzy mamy Rnexta i Pogromcę, zgłosił się jeden z kolegów (nie wiem jaki nick, mam tylko nazwisko na skype) i jeszcze mam dwóch chętnych. Brzytwę też weźmiemy, porozmawiamy o sztuce (jeśli zechce) - tylko że ja się na tym nie znam.

 

Ja zrobię dziś filtr i jutro dojdą maty wygłuszajace, więc będę zwarty i gotowy. 

 

Mam jeszcze kilka ciekawych osób na myśli, które będę namawiał na audycję. Smuci mnie to, że tak mało osób bierze udział w dyskusji. To jest kurwa egoizm na maksa, każdy chce tylko brać i nic od siebie nie dać. Na co nam tacy ludzie? Na co nam takie pasożyty? Forum dostali za darmochę - spokój, czysto, żadnych reklam i spamu, moderatorzy też swój czas na to poświęcają za darmo. Porady, wsparcie, poczucie siły? Za darmo, grosza nie dali. Czasem nawet odpowiem na jakieś pytanie, chociaż ja sam jak poszukiwałem pomocy, musiałem wybulić prawie trzy tysiaki. Prosimy o dołączenie się choćby ciepłym słowem, radą - ni huja. Bo trzeba napisać coś nie o sobie, tylko skupić myśl na innych.

 

To jest kurwa to, czego nienawidzę. To miejsce miało być inne, i ja zrobię z tym porządek. Albo jesteśmy zgraną, fajną ekipą ludzi która sobie pomaga, albo rozpirzę to wszystko w huj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, red napisał:

 

Zrobione to samo co z twoim głosem, tyle że mikrofon słuchawkowy więc efekt marny.

 

Musiałbyś mieć znacznie lepszy mikrofon - może kup i weźmiesz jakąś audycję? W końcu masz obcykane trochę prawo, ekonomię, karate?

 

 

 

 

Ed. Doszły dziś maty, z czego zrobić ten łuk na którym będą się trzymać?

 

 vocal-booth-pro03.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Wolf napisał:

Musiałbyś mieć znacznie lepszy mikrofon - może kup i weźmiesz jakąś audycję? W końcu masz obcykane trochę prawo, ekonomię, karate?

 

Nagranie wrzuciłem, żeby sobie bracia porównali dobry mikro - kiepski mikro, fajny głos - marny głos :lol:

 

Zastanawiam się czy jest sens mojego udziału głosowego w tym projekcie, nie mam "medialnego" głosu, a miałem okazję słuchać siebie nagranego w warunkach studyjnych i wierz mi, szału nie było nawet na sprzęcie wysokiej klasy. 

 

Tak czy siak mikrofon zakupię bo nawet jak siedzimy na sk, to cały czas jakieś szumy/ trzaski itp.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jutro takiego kolegę, co kumaty jest w takich sprawach i mi to ogarnie. A dziś zrobię tę rajstopkę.

 

Jezusie kochany! Bym zapomniał. Rada fachowca. Nie nagrywamy rozmowy na skype, tylko każdy nagrywa swój głos u siebie, a potem muzyk to składa. Dzięki temu jakość audycji będzie znacznie, znacznie lepsza.

 

Tylko jak to zrobić? Może ktoś napisać jak to dokładnie ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem , który nadaje od kilku lat w internecie...(radio-80.pl)

Twierdzi , że w ogóle nie ma co przejmować się legalnością, bo tych radyjek są tysiące, i nikt ich nie ściga...

 

W razie czego (ZAIKS, legalność) ja mam potencjalnie > 2000 płyt, o ile je w końcu kiedyś odzyskam od Ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wykupimy jakiś najtańszy pakiet za 29 zł, i niech się "odstosunkują" wszyscy ...

 

Gdyby było zapotrzebowanie, to i ja mogę też porobić trochę efektów z głosem , na przykład przepuścić przez vocoder.

Tak to może brzmieć mniej więcej (nagrywałem mikrofonem wbudowanym w laptoka, więc dźwięk nie jest studyjny).

 

http://www105.zippyshare.com/v/gB8IFjub/file.html
http://www105.zippyshare.com/v/bYc2nOL8/file.html

 

 

EDIT: proszę moda o połączenie postów, nie chcę warna! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, red napisał:

Gadasz sobie na skype i tu nic nie robisz, a jednocześnie odpalasz audacity i nagrywa sam twój głos z mikrofonu.

Aha, czyli po prostu nagrywanie i tyle kliknąć.

 

38 minut temu, RedBull1973 napisał:

Rozmawiałem z gościem , który nadaje od kilku lat w internecie...(radio-80.pl)

Twierdzi , że w ogóle nie ma co przejmować się legalnością, bo tych radyjek są tysiące, i nikt ich nie ściga...

 

W razie czego (ZAIKS, legalność) ja mam potencjalnie > 2000 płyt, o ile je w końcu kiedyś odzyskam od Ex.

 

Nie mogę sobie pozwolić na łamanie prawa absolutnie - wszystko musi być legalne. A te radio kolegi jak się w ogóle odpala? Lukałem i nic z tego nie zrozumiałem. I o co chodzi z tym pakietem?

 

36 minut temu, Rnext napisał:

@RedBull1973 treści na pewno podpadną, choćby "księżniczce" z 'hejtstopu' i jej podobnym. Nie pękaj, to będzie pierwsza rzecz którą spróbują wyhaczyć.

 

Reklamę jaką zrobiła Pudzianowi, jest bezcenna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek Wolf napisał:

Aha, czyli po prostu nagrywanie i tyle kliknąć.

 

Tak jest, ikony identyczne jak w rekorderze windowsa. Warunek jest taki że mikrofon działa kierunkowo/ jest dobrze wyizolowany  i nie zbiera tego co leci z głośników. Lub przymus użytkowania słuchawek zamiast głośników podczas rozmów na skype, wtedy audacity zbierze tylko dźwięk mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.