Skocz do zawartości

Radio SAMIEC


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Donoszę uprzejmie że dziś ruszyły poważne rozmowy z Arturem na temat radia Samiec. Kupuję serwer, będzie robiona strona. Która wam się najbardziej podoba?

 

http://demo.pukkathemes.com/ubergrid/

 

http://marstheme.com/?product=videotube

 

http://truemag.cactusthemes.com/blik/

 

 

 

Mi te pierwsze się najbardziej podoba.

 

 

Co do radia, zrobimy tak. Będzie na stronie kilka kwadratów, każdy oznaczać będzie jakąś tematykę - kobiety, ezoterykę, psychologię itd. Czyli ma być czysto i czytelnie. Klikasz kwadrat i masz spis nagrań dokładnie opisany. Klikasz link i masz odnośnik do youtube i mojego serwera na wszelki wypadek.

 

Jeśli pierwsza faza pójdzie dobrze, będzie się łączyć te rozmowy, dodawać jingle i muzykę - będą audycje radiowe. Tak to widzę i jeśli ktoś ma coś przeciwko tym słowom, niech się wypowie albo zamilknie na WIEKI WIEKÓW AMEN.

 

Podoba wam się ta wizja? Dziś spróbujemy z Pogromcą jakieś 15minut coś wspólnie nagrać. Poprosimy Guliwera o zgranie tego i damy wam do oceny. Surowi sędziowie z was mam nadzieję nie będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 mi też się najbardziej podoba. Słuchajcie - dziś z Pogromcą nagraliśmy prawie pół godziny materiału, jak mi odeśle swoją część, wyślę do Gulivera dwa kawałki i niech czaruje. Dziś wieczorem chcę coś z Brzytwą nagrać a później się zobaczy - Rnext po świętach, co z resztą ekipy? Jestem chętny i gotowy.

 

 

Ed. uprzejmie donoszę, że zrobiliśmy nagranie ok. 35 minut z Brzytwą - tytuł: "Psychiczna kastracja mężczyzny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie było zbyt wiele zacięć, ale mam wrażenie, że momentami brzmiałem jak farinelli. :o

Dlatego wysyłam Mareczkowi linka bez słuchania, bo mogę zwątpić.

 

Tak jak wspominałem przycisk "record" morduje skilla, ale 1-sze szlaki przetarte i może będzie w porządku. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się bałem, myślę że te pierwsze nagrania będą drętwe i niejasne, ale z czasem się rozkręcimy i będziemy zwierzami radiowymi. Mówienie jest 100 razy lepsze niż pisanie, no i mamy dobrą ekipę do gadania. Myślę że ten pomysł powinien wypalić. 

 

Ja po jakichś 15 minutach zaczynam mieć problem z przełykaniem śliny - po prostu trzeba mieć jakieś picie w zasięgu ręki na czas nagrania. Jąkanie, yyy oraz inne problemy z czasem wyeliminujemy, a poza tym dodają kolorytu. Nie jesteśmy zawodowcami, tylko amatorami - liczy się że mamy serce i motywację do pracy. Słuchacze wybaczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem będzie coraz bardziej profesjonalnie - to na pewno.

Ważne jest według mnie, żeby słuchać swoich nagrań i spisywać błędy i potknięcia aby stale się rozwijać.

Ograniczenie jakichkolwiek rozpraszaczy do zera obowiązkowe podczas nagrań. Nic tak nie wybija z rytmu jak niespodziewany dźwięk smsa czy dzwonek do drzwi.

Edytowane przez Guliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Guliver napisał:

Z czasem będzie coraz bardziej profesjonalnie - to na pewno.

Ważne jest według mnie, żeby słuchać swoich nagrań i spisywać błędy i potknięcia aby stale się rozwijać.

Ograniczenie jakichkolwiek rozpraszaczy do zera obowiązkowe podczas nagrań. Nic tak nie wybija z rytmu jak niespodziewany dźwięk smsa czy dzwonek do drzwi.

 

No a jak wyszliśmy?????????????????????? Tylko szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza audycja Pogromcy i moja, troszkę nas stres zjadł, ale kiedyś trzeba zacząć. Wyrobimy się:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga audycja z naszym bezlitosnym Brzytwą, więc lepiej posłuchać, nawet jak się nie chce :) Pan Bóg z czasem zapomina, ja mam sklerozę, ale Brzytwa nigdy...:lol:

 

 

 

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bardzo fajnie Wam to wychodzi. Marek masz całkiem "radiowy" głos i słychać, że mówienie przychodzi Ci naturalnie. Zdecydowanie powinieneś iść dalej tą drogą. To radio ma na prawdę spory potencjał. :)

 

Proponuje zadawać więcej pytań gościom, wtedy będzie to bardziej usystematyzowane, będzie wiadomo kiedy jest czyja kolej na rozwinięcie myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to wcinanie w zdania w większości wynikało z nieotrzaskania z prowadzeniem audycji - z czasem będzie lepiej.

Dopóki się to nie stanie to możemy ładnie poprosić użytkownika @Guliver żeby przesunął w czasie jedną ścieżkę względem drugiej o sekundę-dwie tak żeby głosy się nie nakładały i będzie cacy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mniej więcej tak wyobrażałem sobie głos Marka widząc go na zdjęciach.

2. Nie wiem gdzie to można napisać, więc napiszę tutaj: jak miałem 15 lat to się po raz pierwszy uchlałem w lany poniedziałek. Nigdy więcej od tamtej pory się tak nie upodliłem, a od kilku lat jestem abstynentem. Do dzisiaj gdy nadchodzą święta wielkanocne, poczuję zapach wiosennego powietrza + widzę tą całą otoczkę, to mi się robi lekko niedobrze, przypomina mi się ''smak'' wódy i mam wrażenie, że mnie zaraz rozboli głowa. To tak w temacie tych skojarzeń. :) 

 

Resztę może dodam później, bo dopiero zacząłem słuchać. Można w tym temacie pisać odnośnie treści audycji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanych audycji. Brak podkładu uzupełniłem sobie swoimi "ambientami". 

Technicznie daliście radę, nawet Brzytwa brzmiał dobrze, nawet jeśli nie mówił do profesjonalnego mikrofonu.

Powodzenia i chętnie wesparłbym wasz projekt jakąś darowizną. I dodatkowo dał 1% od podatku. ;) 

 

PS

Może przyczepiłbym się trochę do tematu gier, bo ja widzę w tym raczej męską rzecz. Czy dzisiaj gry są gorsze? Można powiedzieć, że czasami jest to tylko przerost formy nad treścią. Ale mamy gta, Max Payne, Wiedźmina, serię NFS, TDU, The Crew, Mass Effect i wiele innych. A Simsy to śmieszna sprawa, bo faceci najczęściej grali tylko w trybie budowania domu (a to męska rzecz). I przynajmniej dowiedziałem się dlaczego nasz admin ma jaskiniowca w awatarze. Wiedziałem, że zagrasz w Primala Marku!

W świecie gier wytworzył się jeszcze nowy typ graczy: casual player. Tacy niedzielni, grający od święta w mini gierki na fb albo na smartphonach lub na xboxowym kinnectcie. Tam znajdzie się na pewno więcej kobiet. One lubią takie popierdółki, a nie "poważne gry".

No ale najważaniejszy jest gameplay.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Wam to wyszło i jest to dobry kierunek. Jakby ktoś uznał to za słuszne, to być może sam bym coś pogadał, jakbym nabrał odwagi i motywacje do nagrania, jak i czasu miał trochę. Jak w ogóle wyglądało to od strony technicznej ? Byliście razem na miejscu czy każdy u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.