Skocz do zawartości

Ruszają rządowe dotacje na budowę mieszkań dla uchodźców


Rekomendowane odpowiedzi

Z rządowego Funduszu Dopłat samorządy mogą też uzyskać dotację do budowy mieszkań tymczasowych.

I mogą to być również mieszkania dla uchodźców – powiedział Piotr Uściński podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury,

które odbyło się 22 marca.

Minister Uściński zachęcał samorządy do skorzystania z tej możliwości, mówiąc, że w ramach tego funduszu mogą one uzyskać

dofinansowanie pokrywające 80 proc. kosztów inwestycji.

Dziś przyjęliśmy też projekt ustawy, dzięki któremu budżet Funduszu Dopłat zwiększy się o 1,2 mld zł – mówił wiceszef resortu rozwoju.

Budowa tymczasowych mieszkań dla uchodźców z rządową dotacją (portalsamorzadowy.pl)

Polacy szczególnie młodzi, rządzący w Polsce mają was tam gdzie nie dochodzi słońce a na przybyszów z innych krajów zwłaszcza Ukrainy to środki są.

Ty Polaku z przeciętnej pensji w Polsce na poziomie 2,5 - 3,5 tyś zł netto kup klitkę za 400 tyś zł😆?

Sto twoich pensji to za mało przy założeniu, że w ogóle nie będziesz tykał tych pieniędzy. A z czego będziesz żył, funkcjonował?

Nie masz zapożycz się w banku na 30 lat z gigantycznym oprocentowaniem jeżeli w ogóle dostaniesz kredyt bo dziś bez wkładu własnego to niewykonalne. 

Natomiast gieroje z Ukrainy co jeszcze 80 lat temu rezali Polaków będą mieli nowe mieszkania za darmochę a raczej z pieniędzy Polskich podatników.

Nigdy czegoś takiego nie zrobiono dla młodych ludzi w Polsce i zapewne nigdy się to nie zadzieje. Ten kraj to po prostu ABSURD.

 

 

 

 

  • Like 12
  • Dzięki 2
  • Haha 5
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po inwazji na Ukrainę, dzwonił do mnie znajmy ze Stanów z pytaniem, co tam w Polsce się teraz odpierdala, a ja mu mówię, że tutaj z kawalerów to już tylko Jarek został, bo każdy inny ma teraz Ukrainkę, co pierze, gotuje i sprząta. Ale dodaję - spokojna głowa, sporo zostało i ciągle napływają nowe, więc niech przyjeżdża na misję humanitarną. Trochę się jednak cykał, że mu akurat lądowanie w Wawie zbiegnie się z uderzeniem atomowym, więc odmówił.

 

Jak dziś zadzwonię z aktualizacją, że Ukrainki nie dość, że robotne, ale i własny kwadrat każda dostanie (w wysokim standardzie), to może go nawet i do repatriacji przekonam, bo tu już pozostało tylko brać i polonizować.

 

 

  • Haha 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Ci biedni uchodźcy. Terytorium Ukrainy około 2x większe niż Pl, walki się toczą na obszarze kilkunastu procent terytorium, a do nas ściągają miliony i każdy dostaje coś za free. 

 

Trzeba kupić paszport ukraiński, mówię całkowicie serio. 

 

Fajnie że polscy goje będą się składać na innych, skończy się tak jak z 7ydami, ale obym się mylił. 

 

W chwili obecnej najlepiej byłoby skrzyknąć te kilkanaście procent wartościowego społeczeństwa, i założyć gdzieś własny kraj lub autonomię. 

  • Like 19
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Imiennik napisał:

Żebyś się nie zdziwił jak będziesz musiał w sklepie po ukraińsku gadać bo Swietłana nie pajemaju i idi nahui :D

Moja jedyna interakcja z kasjerami w sklepie ogranicza się tylko do poproszenia o fajki zza lady, a tyle to umiem po rosyjsku wyszprechać ,,czesterfieldy siagaerty sinije, dawaj"

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w tym wszystkim wkurwiają mnie ludzie, którzy postują jakieś gówno treści w stylu: "Budzisz się rano i spada na ciebie bomba, przyjeżdżasz do kraju obok i jesteś wytykany jako ten co jedzie na socjal" - jak się z tym czujesz? 

Kurwa oni tu zaraz będą mieli lepiej niż u siebie na wypizdowie. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie odmówi pomocy głodnemu czy spragnionemu. Ale sory, jeśli to jest ucieczka przed wojną to zamiast czekać na mieszkanko od polaka, może sprzedać tego Iphona, tego suva za 100k zł i będzie na przetrwanie trudnych czasów.

Dlaczego uchodźca ma mieć taki sam standard życia jak rodowity mieszkaniec? Przyjechał bez niczego to dać mu michę i łóżko na narodowym i niech przeczeka okres okupacji, a nie kurwa ludzie z własnych mieszkań się wyprowadzają, żeby ugościć paru przybyszy więcej.

 

Niech każdy robi co chcę, ale czemu kurwa ja mam obniżać standard życia, żeby oni mogli sobie żyć na moim poziomie. Jak zaatakują Polskę to nie będę wymagał od Niemca, żeby mi zapewnił godne życie, tylko będę mu wdzięczny za łóżko i jedzenie. 

 

Zresztą te ukrainki na tinderze to mają lepsze zdjęcia niż 90% Polek. Stolice państw Europejskich, fity za parę K, ładne restauracje itd.

 

Sory, trochę za dużo jadu we mnie, ale nie mogę kurwa zdzierżyć treści jak te wyżej czy tych zjebanych postów lewicowych działaczy. Prowadzą nas wprost do ruiny i jeszcze wskazują palcami tych, którzy mają jakieś wątpliwości dokąd prowadzi droga. 

  • Like 18
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czysta polityka i nikt niczego nie zbuduje, ani nie zrobi, tylko wezmą kasę i okradną ludzi jeszcze bardziej. Tam, gdzie rząd się angażuje to jest syf kurwa na kółkach i niekompetencja w porażającej skali. Oni wszystko, czego dotkną spierdolą. Na miejscu Ukraińca bałbym się pomocy polskiego rządu. Niech im kontenery socjalne, dobrze wyposażone postawią i będzie gitara, do czasu zakończenia wojny.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Obliteraror said:

Bogaty kraj. A że aż tak bogaty, to sobie sprawy nie zdawałem :)

No widzisz, a tak psioczyłeś! Dopiero po tylu latach zaczynasz rozumieć, że PiS czyni z Polski potęgę. Pieniądzę są od bogatych prywaciarzy i Unii. To pozwala na takie wydatki. Widzę, że jeszcze z wielu rzeczy nie zdajesz sobie sprawy, a wystarczy obejrzyć dziennik na jedyncę o 19.30, to byłbyś poinformowany i nie świecił oczami tak jak teraz. 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LiptonGreen napisał:

Sory, trochę za dużo jadu we mnie, ale nie mogę kurwa zdzierżyć treści jak te wyżej czy tych zjebanych postów lewicowych działaczy

To też jest kurwa przykre że trzeba przepraszać dzisiaj zapobiegawczo zanim powie się parę słów prawdy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOHC napisał:

Ach Ci biedni uchodźcy. Terytorium Ukrainy około 2x większe niż Pl, walki się toczą na obszarze kilkunastu procent terytorium, a do nas ściągają miliony i każdy dostaje coś za free.

Dorzuciłbym komentarz od siebie, co może być przyczyną, ale zdemaskowałbym się jako szur szurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd logiczny popełniacie w temacie Ukraińców.

 

Przecież jakby oni nie przyjechali to Polacy i tak nic by nie dostali od rządu.  

 

To nie jest tak, że Rząd miał budować mieszkania tymczasowe dla Polaków a Ukraińcy je teraz zasiedlą. Te mieszkania by prostu nie powstały. 

 

21 minutes ago, LiptonGreen said:

Niech każdy robi co chcę, ale czemu kurwa ja mam obniżać standard życia, żeby oni mogli sobie żyć na moim poziomie.

 

Jak się obniżył twój standard życia związku z napływem uchodźców z Ukrainy?

 

Zresztą, już ulegacie nastrojowi tworzenia podziału. 

 

Posłuchajcie kogoś mądrzejszego:

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z Warszawy powiesi się jak zobaczy ten program. Zbiera już 10 lat na mieszkanie a ceny ciągle mu rosną, szuka teraz mieszkania poza Warszawą a tu poza miastem też drogo jak diabli. Przykład? Kawalerka 17 m2 za 350 tys zł w Pruszkowie, rzekł, że nie upadł na głowę aby tyle dawać za klitkę.

 

Bank nie da mu kredytu bo za biedny.

 

Za biedny aby uskładać w miarę szybko.

 

Wynajmuje pokój 6 metrowy za tysiąc złotych + opłaty.

 

Obliczył, ze przy takim tempie to dopiero może na emeryturze kupi i zaraz do grobu.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RealLife napisał:

Przecież jakby oni nie przyjechali to Polacy i tak nic by nie dostali od rządu.  

Od rządu? :) Od Ciebie, ode mnie, od Braci itd ; )

 

Bogaty, kwitnący kraj, w którym każdy problem społeczny został już rozwiązany. I tak - warto pomagać (tym!) uchodźcom. I nie - nie może to się odbywać w drodze serwilizmu, na kolanach i z zaburzeniem równowagi interesów swój - obcy. To jest droga jedynie do wygenerowania naprawdę potężnych podziałów i z czasem 20-30% głosów dla Konfederacji. Czy komuś się to będzie podobać, czy niekoniecznie.

Dziwię się, że władza nie zdaje sobie z tego sprawy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RealLife napisał:

Jak się obniżył twój standard życia związku z napływem uchodźców z Ukrainy?

 

Zresztą, już ulegacie nastrojowi tworzenia podziału. 

 

Posłuchajcie kogoś mądrzejszego:

Wojna potrwa jeszcze kilka lat,

inflacja dobije do kilkudziesięciu %,

unia skorzysta i dokręci śrubę klimatyczną,

żywność podrożej 2+x,

będzie fala migrantów z afryki po klęsce głodu z braku ukrainskiego/rosyjskiego zboża,

polski budżet się w końcu wysypie - nawet pomimo kreatywnej księgowości,

od jesieni nowy covid z nowymi locdownami i 100 mln szczepionek - które trzeba będzie zakupić,

a od 2023 bezrobocie jak w latach 90tych.

 

I co zrobisz z tymi milionami rąk?

Wpłacisz gwarantowany dochód podstawowy. 😎 Progresywny raj pełną gęba. 🏳️‍🌈

 

5 minut temu, RealLife napisał:

gdzie jest napisane że to mają być mieszkania bezpłatne?

W sumie gdzie jest napisane, że to w ogóle będą mieszkania jak z wyobrażenia słowa "mieszkanie". :P Mogą być takie:

amsterdam-shipping-container-living-600w

 

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

m społeczny został już rozwiązany. I tak - warto pomagać (tym!) uchodźcom. I nie - nie może to się odbywać w drodze serwilizmu, na kolanach i z zaburzeniem równowagi interesów swój - obcy. To jest droga jedynie do wygenerowania naprawdę potężnych podziałów i z czasem 20-30% głosów dla Konfederacji. Czy komuś się to będzie podobać, czy niekoniecznie.

Chyba, że nasi włodarze z PISU uczą się od amerykańskich demokratów. Tak, tak... tam, co prawda tylko w wyborach lokalnych - w niektórych stanach "demokratycznych", mogą głosować nawet imigranci. Fajna sprawa... sprowadzasz sobie migrantów, dajesz im socjal, prawo głosu i załatwiasz sobie maszynkę do głosowania na siebie. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.