Skocz do zawartości

Ruszają rządowe dotacje na budowę mieszkań dla uchodźców


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji, podobnie jak w wypadku sojuszników. (…) Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb – powiedział we wtorek rzecznik MSZ Łukasz Jasina w kontekście propozycji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej wysłania na Ukrainę „misji pokojowej” i komentarza do sprawy udzielonego przez prezydenta Zełenskiego.

 

 

  • Haha 3
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cst9191 napisał:

Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji, podobnie jak w wypadku sojuszników. (…) Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb – powiedział we wtorek rzecznik MSZ Łukasz Jasina w kontekście propozycji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej wysłania na Ukrainę „misji pokojowej” i komentarza do sprawy udzielonego przez prezydenta Zełenskiego.

No bo jesteśmy. Taka jest smutna, naga prawda o naszym kraju. Celowo pisze kraju, a nie narodzie, bo wielu Polaków widzi co sie faktycznie dzieje. A to rząd stawia nas do dyspozycji, choćby karkołomnej, rząd nas samych nie pyta, ale ochoczo odpowiada, że jesteśmy gotowi służyć, potencjalnie nawet za cenę życia własnego.

 

Historia kiedyś oceni kolejne akty polityki romantycznej w naszym wykonaniu...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Personal Best napisał:

Przecież nie będzie żadnych dotacji na mieszkania dla uchodzców i czy to będzie Twoim lub moim kosztem , wątpię chłopie! To że jakiś Pisior coś powiedział to znaczy tylko tyle że powiedział. Kasa ma iść na SANy a nie dopłaty do mieszkań dla Ukraińców. 

Ogólnie często zgadzam się z twoimi postami - jesteś często ostoją racjonalnego myślenia na forum, kiedy innym wjeżdża za mocno red pill czy coś.

 

Jednak w tym temacie wgl nie jestem w stanie zrozumieć twojej logiki. Próbujesz wmówić innym braciom, że jeśli rząd przekaże kasę na SANy, które potem z tych pieniędzy zapewnią na długie miesiące mieszkania dla Ukraińców to nie zapłaci za to podatnik tylko... no właśnie, kto? Serio to retoryka na poziomie polityka, który nie wie co powiedzieć dlatego powtarza 10 raz jakąś brednie w studiu telewizyjnym. 

 

Co z tego, że ta kasa nie przejdzie bezpośrednio do uchodźców? Dla mnie w bez różnicy, mogliby wyjąć mi 100 z portfela i dać ją przy mnie jakiemuś Ukraińcowi, przecież efekt będzie do-kład-dnie taki sam!

 

Będę cieńszy o 100zł. Chory o kilkunastu kolejnych ludzi w kolejce w przychodni NFZ. Mniej warty na rynku pracy o dziesiątki Ukraińców gotowych robić to samo za pół darmo itd. 

 

Nie wiem, czy wy serio wierzycie, że to nam wyjdzie na dobre? Jeśli tak to w jakimś stopniu zazdroszczę wam optymizmu. Jeżeli te tabuny babuleniek z kilkuletnimi wnuczkami stojących na Zachodnim pod wodzą Jarka i ekipy mają być siłą, która rozrusza naszą gospodarkę... nie no kurwa ludzie, po prostu nie... 

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LiptonGreen napisał:

Co z tego, że ta kasa nie przejdzie bezpośrednio do uchodźców? Dla mnie w bez różnicy, mogliby wyjąć mi 100 z portfela i dać ją przy mnie jakiemuś Ukraińcowi, przecież efekt będzie do-kład-dnie taki sam!

Przecież to jest takie proste, naprawdę nie trzeba być ekonomista. Tylko ubranie tego w mądrze brzmiącą frazeologię nie zmieni meritum, które aż się w oczy rzuca.

 

Na razie to mamy do czynienia z loteria, że być może kiedyś na tym skorzystamy. Ok, być może. Być może zjadą się rzeszami mężowie tych Ukrainek co z kilkorgiem dzieci tu przybyły. Oczywiście chłopi pełni zapału do roboty. Oczywiscie roboty nie na czarno, nie w szarej strefie. Oczywiście nie inwalidów wojennych, których też sporo pewnie będzie, no a weź takiemu nie pomóż. To są wszystko na razie pobożne życzenia. Ale z drugiej strony czy ktoś zapytał młodsze pokolenia Polaków, poinformował uczciwie o kosztach wspolfinansowa tej wielkiej narodowej transformacji? Podejrzewam, że miłość fejsbukowa.do uchodźców skończy się dość szybko i zacznie się spoglądanie do portfeli. A potem być może kolejna wielka fala migracji ludzi w wieku produkcyjnym, którzy niekoniecznie jednak chcą partycypować w rządowym przeskalowanym projekcie pomocowym, dla obcych rzecz jasna.

 

Edytowane przez Redbad
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manygguh napisał:

Co to znaczy "mieszkanie tymczasowe"? 

 

Z tego co się orientuję w sytuacji to Ukraińcy mogą przebywać w Polsce nawet do 1,5 roku z możliwością przedłużenia pobytu.

Te tymczasowe zamieni się później na stały pobyt.

Bo popatrz jeżeli przybywa większość kobiet z dziećmi to gdzie one dalej pójdą? Skoro będą miały w Polsce jak u pana Boga za

piecem za Polaków pieniądze.

Najlepsze jest jednak to jak wiele na forum osób ma życzeniowy stosunek do rzeczywistości i myśli, że te 5 mln paszynek rozpędzi gospodarkę czy zacznie dawać wyposzczonym beciakom dupy z wdzięczności czy braku swojego gieroja😆

Większość tych paszynek nie pójdzie do roboty i trzeba je będzie utrzymywać a jak człowiek poczuje, że ma za darmo i może przeżyć

na dobrym poziomie to po co będzie się starać?

Polacy Ci bardziej zagorzali i omamieni propagandą mediów głównego ścieku obudzą się z ręką w nocniku za kilka miesięcy tudzież

na wiosnę następnego roku jak w ich kieszeniach będzie mniej pieniędzy bo rządzący obciążą nas zwykłych obywateli odpowiedzialnością utrzymania.

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 7
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Iceman84PL napisał:

Większość tych paszynek nie pójdzie do roboty i trzeba je będzie utrzymywać a jak człowiek poczuje, że ma za darmo i może przeżyć

Przecież to jest naturalny ludzki mechanizm przystosowawczy. Człowiek do wygodnego adaptuje się szybko i większość nie chce opuszczać strefy komfortu. A jeśli na Ukrainie było jeszcze, że 3 razy biedniej, a teraz na samych grantach i przywilejach będzie można wieść spokojne życie, jakościowo lepsze niż na Ukrainie, to co się dziwić, że nie skorzystają.

 

Mam znajomą, która pracuje w dużym przedsiębiorstwie przetwórstwa rybnego. Ukraińcy stanowili duży odsetek pracowników. Na początku zapieprzali aż miło, nawet za mniejszą stawkę godzinowa. Ale bardzo szybko poczuli siłę w kupie i zaczęło się wymigiwanie od cięższej roboty i konflikty z Polakami, bo języka nie rozumieją jeszcze dobrze, trudniej łapią polecenia, trudniej im ogarniać i obowiązki.

 

Nie chodzi o sianie hejtu czy nacjonalizmów co gorsza, ale realistyczne podejście.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redbad napisał:

Ale bardzo szybko poczuli siłę w kupie i zaczęło się wymigiwanie od cięższej roboty i konflikty z Polakami, bo języka nie rozumieją jeszcze dobrze, trudniej łapią polecenia, trudniej im ogarniać i obowiązki.

 

Często wracam tą samą drogą co Ukraińcy z roboty, oczywiście ich polscy współpracownicy też.

I teraz jak myślisz rozmawiają ze sobą, asymilują się z nimi? NIE bo obie grupy stoją osobno.

Polacy na nich narzekają bo właśnie migają się od pracy, zarabiają więcej, do tego nie rozumieją poleceń czy są niechętni do ich wykonywania.

Co jednak jest na każdym kroku zauważalne u Ukraińców to oni nie mówią po polsku ba nie chcą się nawet polskiego uczyć.

Ogólnie poprzez historię i przeżycia bliskich w rodzinie, którzy mieli z nimi do czynienia w czasie wojny podchodzę z dystansem i ostrożnością

bo kto wie co tutaj mogą odwalić skoro za chwilę będzie ich kilka milionów.

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, RealLife said:

Kluczowe aby Rząd nie zdeprawował uchodźców socjalem. Żeby nie było tak, że lepiej jest im siedzieć w domu niż iść do pracy.

To jest jeden z problemów. 500+ na dziecko, potem mieszkanie socjalne za free, potem darmowe przedszkole (z obiadkiem), zasiłek dla samotnej matki bo powie, że hieroj zginął itp. W efekcie kasa na przeżycie jest. Mając do wyboru pracę za minimalną, powie: a w żopu eto vsjo! Rabotat ne budu! I to oczywiście ma sens, bo po co tyrać za minimalną, skoro prawie tyle samo będzie dostawała za samo siedzenie z dziećmi.

 

U mnie w miejscowości, te kobiety się pojawiły. Problem w tym, że dla kobiet tu nie ma pracy, bo przecież nie będzie tyrać na magazynie, albo na wózu widłowym. A na kasjerkę w Biedrze czy Lidlu jest konkurencja. A nawet gdyby była taka praca, to nie znają polskiego. Co więc będzie robić? No nic, siedzieć na socjalu. 

 

Pooglądałbym statystyki, jak wzrosły wydatki socjalne tak za kilka kwartałów rok do roku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Baca1980 napisał:

Zresztą według mnie od jakiegoś czasu zmierzamy ku latom '90 XX. Dwucyfrowa inflacja i bezrobocie. Brakowało jeszcze trzeciego czynnika. Wysokiej przestępczości :). 

Kurła znowu trzeba będzie chować radio na noc. I zakładać wnyki w blokowych piwnicach :).

 

Jestem dokładnie tego samego zdania.

Wchodziłem w dorosłość w latach 90tych, pamiętam je do-sko-na-le.

I specjalnie za nimi, pod kątem społeczeństwa, nie tęsknię.

 

Parę razy widziałem, w tym roku, rano.

Auta stojące na cegłach z ukradzionymi w nocy kołami.

Kurna! Widok nie widziany z 15-20 lat!!! 

Żywcem przeniesiony z lat 90tych.

Wtedy wszystko co nie przyspawane na amen - kradli.

Głupiej rzeczy nie można było w samochodzie zostawić.

Bo traciło się i tą rzecz i dodatkowo szybę.

 

Idziemy kursem na recesję gospodarczą.

Inflację i wzrost bezrobocia.

 

Lubiący grzebać w necie, w tematach gospodarczych.

Znajdą już pod koniec 2018 pierwsze artykuły o wiszącym widmie recesji.

I końcu cyklu gospodarczego prosperity.

Teraz wszystko można będzie gładko zrzucić na Kowid i Władka Władimirowicza.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Widmo-recesji-krazy-nad-Europa-i-Polska-7613017.html

https://www.forbes.pl/gospodarka/prognozy-gospodarcze-dla-niemiec-na-trzeci-kwartal-2019-r-recesja-nieunikniona/f4j4bmh

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/widmo-recesji-i-kryzysu-finansowego-w-2020-roku/

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widzę, że na forum mamy chyba przedstawicieli rządowych. Optymizm bije od nich, że hoho. 2 miliony dodatkowych osób do wyżywienia zmniejszy nasze bezrobocie, obniży podatki oraz zwiększy nasz komfort życia. Jednym słowem dziękujmy Putinowi za tę wojnę bo chyba z nieba nam spadła:]

  • Like 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mnie też przekonali, że nic lepszego nam się nie mogło przydarzyć niż pandemia, no może z wyjątkiem wojny bo PKB rośnie.

Napływają coraz to lepsze informacje z gospodarek, PMI rośnie, produkcja wszystkiego stanęła ale komputer powiedział, że przemysł ma się dobrze więc chyba pójdę wydać ten średni wzrost wynagrodzenia na coś fajnego.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Redbad napisał:

Czyli Polakowi, który zapierdala na ten cały cyrk nad Wisłą od ilus tam lat, płaci podatki, można powiedzieć, że jak Ukrainiec wyjedzie do Niemiec i zwolni mieszkanko to pan dostanie. W Polsce. Polakowi, wspaniałe rozwiazanie.

 

A kto mówi że są winni? Po prostu są obawy, że ich napływ i ogromne potrzeby sfinansowania ich życia tutaj, przynajmniej w najbliższym czasie, pogłębią i tak rujnującą Polaków recesję gospodarczą.

 

Takim tokiem myślenia, że to nie uchodźcy są winni, to weźmy ich 25 milionów naraz. Przecież ich pobyt tutaj nie ma wpływu na budżet kraju, tak?

 

Prosty przykład. Wiemy jak wygląda służba zdrowia po całej tej pandemii. 170 tys. nadmiarowych zgonów. Jeśli teraz przyjdzie leczyć dodatkowe miliony uchodźców to kolejki do specjalistów się wydłużą czy nie? A co jeśli będzie hierarchizacja i najbardziej potrzebujący są teraz uchodźcy? Można to ekstrapolować na rynek mieszkaniowy. Zapotrzebowanie jeszcze przed wojną było duże, stąd przecież wymyślono mieszkanie+. No to skoro z dnia na dzień przybyło 2 mln potrzebujących jeszcze bardziej niż zwykły Kowalski, to nie chodzi o to, że "ukraińce złe", ale polityka względem uchodźców zdaje się ich prioretyzować. Jak można udawać, że się tego nie widzi i jeszcze szydzić z własnych rodaków, że są wkurwieni. To jest kurwa niegodziwe.

 

Czy ja pisałem "weźmy ich 25 mln" ? Ja wziąłem piecioro. Nie narzekam , nie żalę i się nie chwalę. Mogłem i chciałem - miałem wolną chatę. Nikogo nie namawiam i nie agituję. Za to obserwuje i widzę, że dwa tygodnie i już wszyscy dorośli są w pracy a dzieci w szkole i gdzie jest problem albo chocby problemik ? Będą płacić za nich pracodawcy ZUS, będa potrzebni społeczeństwo i naszemu krajowi , nawet jesli dostaną "tylko" 500 + to nadal będa konsumentami i będą płacic podatki. 
Ktoś powiedział, że będzie priorytezacja w służbie zdrowia? Ktos widział w kolejkach przed Polakami, wpychających się Ukraińców 
Trudno nawet teraz snuć prognozy ile potrwa ta wojna i jak ona wpłynie na naszą służbe zdrowia. 
Powtórzę jeszcze raz , polski rynek nie tylko udźwignie kilka milionów nowych pracowników. Polski rynek tych pracowników potrzebuje. Nie od dziś. Od lat. Od kiedy Polacy falami zaczęli wyjeżdżać zagranicę za chlebem. Od kiedy – pomimo tego, że parę milionów Polaków wyjechało zagranicę za chlebem – kolejne korporacje wciąż instalują w Polsce swoje oddziały i centra usług wspólnych. Od kiedy nastał Brexit i mnóstwo międzynarodowych firm przeniosło swoje role do Polski.  
Powiem więcej, bo też znam to z autopsji że teraz pracodawcy robią teraz wszystko, żeby sprowadzone rodziny pracowników zechciały u nich pracować. Pomagają w znalezieniu mieszkania, organizują kursy językowe, proponują wakaty.
O wpływie na rynek mieszkaniowy pisałem wyżej i juz nie zamierzam się powtarzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Personal Best napisał:

Nie narzekam , nie żalę i się nie chwalę. Mogłem i chciałem - miałem wolną chatę. Nikogo nie namawiam i nie agituję

A no to już inny temat i Twoja sprawa.

 

Mnie wkurwia jak ludziska krzyczą: powinno się, rząd powinien, Polska powinna. Zacznij od siebie jeden z drugim, zanim poprosisz o potencjalne problemy dla innych.

 

Ja akurat mam przykład z niedalekiej wioski, gdzie znajoma mojej znajomej jest mocno zdziwiona postawą kobiet, które przygarnęła. Owszem Ukrainki zgodziły się pracować, ale tylko do którejś tam godziny, ale właściwie to jak twierdzi Polka, nie widać entuzjazmu pod kątem pracy zawodowej. Chcą (!) by im znaleźć pracę niedaleko miejsca zamieszkania, bo one autobusem jeździć nie będą. No i ostatnio narzekały, że jakaś dziwna potrawa na kolację była. No trochę kpina jak na ludzi, którzy uciekają przed wojną.

 

Zatem są różne doświadczenia. Ale ja bym nie chciał, żeby z tych szumnych zapowiedzi znawców ekonomii o skorzystaniu na uchodźcach, zostało dodatkowe kilka milionów do utrzymania na socjalu.

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ManBehindTheSun napisał:

Jednym słowem dziękujmy Putinowi za tę wojnę bo chyba z nieba nam spadła:]

 

Rządowi na pewno :).

 

Co do całej reszty zobaczymy za rok. Dwa lata temu  lockdown miał trwać tylko dwa tygodnie, Oklaski i darmowe posiłki dla Policji i służby zdrowia też były. :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Personal Best napisał:

Powtórzę jeszcze raz , polski rynek nie tylko udźwignie kilka milionów nowych pracowników. Polski rynek tych pracowników potrzebuje

Oczywiście, że potrzebuje. Po co dać godne podwyżki coby polscy emigranci chcieli wracać do kraju. Teraz bedą złote czasy nie pasuje ci to na twoje miejsce jest 10 tak jak juz to bywalo. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ManBehindTheSun napisał:

Oczywiście, że potrzebuje. Po co dać godne podwyżki coby polscy emigranci chcieli wracać do kraju. Teraz bedą złote czasy nie pasuje ci to na twoje miejsce jest 10 tak jak juz to bywalo. 

Czy próbowałeś kiedyś zrekrutować specjalistycznego prawnika? Kontrolera finansowego ? Specjalistę ds. płac z językiem ukraińskim , albo nawet i angielskim?  I powiem Ci : za mało mamy tych ludzi. Dzięki uchodźcom będzie ich więcej.
Skąd wiemy, że mają takie kwalifikacje?.Mają różne. Od kompetencji w zakresie wychowania przedszkolnego po audyt finansowy. Nie mówią po polsku, powie ktoś  – i co z tego? Przyjeżdża do nas mnóstwo ukraińskich obywateli, już teraz szuka się dla nich nauczycieli, lekarzy, psychologów, HR-owców z językiem ukraińskim. Nie musza znać polskiego, żeby obsługiwać Ukraińców. Ale powoli się go nauczą. Nie muszą nawet mówić po angielsku, chociaż spora część Ukraińców posługuje się nim świetnie.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę tych specjalistycznych prawników, kontrolerów finansowych z Ukrainy który akurat znają się na Polskim prawie i systemie podatkowym, dodatkowo władają językiem angielskim polskim i ukraińskim... Nie wiem w jakim świecie wy żyjecie. 

Edytowane przez Jonash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Personal Best napisał:

Czy próbowałeś kiedyś zrekrutować specjalistycznego prawnika? Kontrolera finansowego ? Specjalistę ds. płac z językiem ukraińskim , albo nawet i angielskim?  I powiem Ci : za mało mamy tych ludzi. Dzięki uchodźcom będzie ich więcej.

To ja teraz zadam proste pytanie. Ilu tych specjalistów tu przyjedzie procentowo wśrod wszystkich uchodźców? Masz jakieś dane? Ja nie mam dlatego piszę na logikę. A logika mówi mi, że na 100 uchodźców raczej nie będzie 90 specjalistów. Dlatego porządni specjaliści polscy sobie poradzą bo to nie będzie dla nich żadna konkurencja. Za to dla przeciętnych zjadaczy chleba będzie bo takich osób statystycznie jest najwięcej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

To ja teraz zadam proste pytanie. Ilu tych specjalistów tu przyjedzie procentowo wśrod wszystkich uchodźców? Masz jakieś dane? Ja nie mam dlatego piszę na logikę. A logika mówi mi, że na 100 uchodźców raczej nie będzie 90 specjalistów. Dlatego porządni specjaliści polscy sobie poradzą bo to nie będzie dla nich żadna konkurencja. Za to dla przeciętnych zjadaczy chleba będzie bo takich osób statystycznie jest najwięcej. 

A skąd ja mogę wiedzieć ilu przyjedzie? Czy Ty rozumiesz, że ci ludzie będą i tak potrzebni. Jeśli napisałem, że kolesie z wielkiej czwórki robią już rekrutację to robią to bo wiedzą że już się zmienia rynek i bedą potrzebni RÓŻNI specjaliści mówiący po ukraińsku.
Jacy "porządni polscy specjaliści sobie poradzą" skoro brak jest ludzi do pracy z róznych obszarów, po prostu jest brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Personal Best napisał:

A skąd ja mogę wiedzieć ilu przyjedzie? Czy Ty rozumiesz, że ci ludzie będą i tak potrzebni. Jeśli napisałem, że kolesie z wielkiej czwórki robią już rekrutację to robią to bo wiedzą że już się zmienia rynek i bedą potrzebni RÓŻNI specjaliści mówiący po ukraińsku.
Jacy "porządni polscy specjaliści sobie poradzą" skoro brak jest ludzi do pracy z róznych obszarów, po prostu jest 

Ja nie mówię, że nie będzie nikt potrzebny. Tylko na tych 2 milionach uchodźcow dużo więcej przeciętny Kowalski straci jak zyska. Bo wystarczy pomyśleć na logikę jaki jest procentowy udział specjalistów w społeczeństwie i masz odpowiedź. Co z tego, że zyska prezes X ktory miał braki w kadrze swojej kancelarii prawniczej skoro przy okazji straci 10 panów/pań Y pracujacych fizycznie na miejsce, ktorych zjawi się gromada Saszek.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/30/2022 at 1:47 PM, Personal Best said:

Ktos widział w kolejkach przed Polakami, wpychających się Ukraińców 

Ja widziałem, miałem przekładaną umówioną wcześniej wizytę. Gdy już się w końcu miała odbyć Ukrainiec to próbował wejść przede mną, całe szczęście przyjęcia idą po liście.

Ilość lekarzy się nie zwiększyła a ilość pacjentów tak = większe kolejki, przekładanie wizyt bo trzeba uchodźców obsłużyć. 

To w prywatnej przychodni, jak na NFZ lepiej nie wiedzieć.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.