Skocz do zawartości

Ruszają rządowe dotacje na budowę mieszkań dla uchodźców


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RealLife napisał:

 

Narazie nie widzę uprzywilejowanego traktowania Ukraińców w stosunku do Polaków. 

Może tego nie widzisz, bo Ciebie to nie dotyczy (jeszcze). Co mają powiedzieć jednak np. chorzy z terminami do lekarza na następny rok, gdy widzą że nagle znajdują się pieniądze i natychmiastowa opieka zdrowotna dla obcokrajowców, ale dla Polaka już takich przywilejów nie ma? 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał:

Myślę, że ci, którzy pytają "dlaczego oni mają lepiej od nas" nie rozumie prostej rzeczy - partia rządząca widzi w nich swoich przyszłych wyborców.

 

Stawiam dobry "flakon" że za rok część spotów wyborczych będzie po ukraińsku. Aby uzyskać bierne i czynne prawo wyborcze. W wyborach samorządowych to wystarczy mieć obywatelstwo UE. Tak  że nie widzę  przeszkód w tym aby niedługo wybrali sobie własnych radnych w np. Warszawie lub Wrocławiu :).

11 minut temu, zychu napisał:

Ale przynajmniej nasze ptysie zobaczą, że paszynki potrafią nieźle kombinować - wcale nie gorzej niż p0lki. Już nie boska, umajona swietłana, ideał kobiety, a wyrachowana irina w wyperdzianym dresie, co to opowiada psiapsiółom, jaki ten Polak-kukold głupi, hihihi...

 

Ptysie nawet nie powąchają ukraińskiej c.ipki. Bo im wcześnie stepowe Bohuny łby pourywają :).

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to cała akcja ma na celu kupienie sobie 1-2 mil glosów uchodźców, którym tuż przed wyborami "cudownie" nada się prawa wyborcze. A wcześniej obrzuci ich się podarkami.

 

Polacy nie dają się przekupić (na tyle by uzyskać większość bez ryzyka), to damy Ukraińcom.

 

Pis zawsze spada na cztery łapy. Nowy Wał przykryty wojną, a teraz jeszcze parę milionów głosów przyjechało.

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baca1980 napisał:

Co do uchodźców. To poczekajmy jak w ramach programu łączenia rodzin. Przyjadą zwichrowane wojną stepowe Bohuny. Będzie ciekawie nocami na ulicach :).

Wtedy PIS wprowadzi ,,żołdowe +"

 

Czyli jednorazowe świadczenie dla Ukraińskich weteranów w wysokości 100 zł zł za każdą odstrzeloną głowę Rosjanina (a za Czeczena to już po 200 zł).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stepowe Bohuny same sobie ogarną strefę finansową.

Zresztą według mnie od jakiegoś czasu zmierzamy ku latom '90 XX. Dwucyfrowa inflacja i bezrobocie. Brakowało jeszcze trzeciego czynnika. Wysokiej przestępczości :). 

Kurła znowu trzeba będzie chować radio na noc. I zakładać wnyki w blokowych piwnicach :).

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Baca1980 said:

Co do uchodźców. To poczekajmy jak w ramach programu łączenia rodzin. Przyjadą zwichrowane wojną stepowe Bohuny. Będzie ciekawie nocami na ulicach :).

 

O. I to jest moim zdaniem coś czego można się obawiać. Chłopaki po przegranej wojnie będą rozgoryczeni, panienki tu się zaczną mościć i zaczną się nieziemskie awantury. Kobiety i dizeci spoko. Jeśli o mnie chodzi nie ma problemu, ale facetó Ukraińców to bym się mocno zastanawiał czy wpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Baca1980 napisał:

I zakładać wnyki w blokowych piwnicach :).

Już się zaczyna sąsiadce ojebali ja już zabrałem pile spalinową i oponę nową do motocykla a słoiki to chuj tam ewentualnie dętka do roweru bo ten stoi  w domu u rodziców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Trevor napisał:

Kobiety i dzieci spoko. Jeśli o mnie chodzi nie ma problemu, ale facetów Ukraińców to bym się mocno zastanawiał czy wpuszczać.

Wszystko zależy od tego, jak zakończy się wojna. Ale ja już widzę tych polskich kuków, którzy na widok uchodźczych paszynek

PVGk9kpTURBXy9hNGU2NGJlNGMzYmY5ZDc0NjhlO

https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/wojna-w-ukrainie-kobiety-uciekly-z-kraju-by-ratowac-zycie-swoich-dzieci/ghrzr4h,79cfc278

gotowi są zaiwaniać na trzy zmiany, aby zapewnić im godny byt, a tu po pół roku - Bohun wrócił. I co wtedy? Nawet synkowie szabel chwycić nie zdążą, bo Bohun kukolda na lewą stronę wywinie. 😆

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Trevor napisał:

O. I to jest moim zdaniem coś czego można się obawiać. Chłopaki po przegranej wojnie będą rozgoryczeni, panienki tu się zaczną mościć i zaczną się nieziemskie awantury. Kobiety i dizeci spoko. Jeśli o mnie chodzi nie ma problemu, ale facetó Ukraińców to bym się mocno zastanawiał czy wpuszczać.

 

Mam nadzieje że do tego momentu wojenna gorączka przeminie. I służby zaczną działać jak powinny. Czyli najpierw obóz filtracyjny. A dopiero później droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, RealLife said:

To nie jest tak, że Rząd miał budować mieszkania tymczasowe dla Polaków a Ukraińcy je teraz zasiedlą. Te mieszkania by prostu nie powstały. 

Powstanie za to dług publiczny, który to my Polacy będziemy spłacali.

Oczywiście powstanie jeszcze kilka fortun.

Nie powstaną za to owe mieszkania. 

 

ps. . Aa, dziś się obśmiałem tak przy okazji, bo widziałem reklamę "obligacji skarbowych" oprocentowanych na 1.5% rocznie :D Przy inflacji 12% :D

5 hours ago, RealLife said:

Posłuchajcie kogoś mądrzejszego:

Niczego nie rozumiesz. Propaganda, że będzie 5-6 mln rąk do pracy, dzięki czemu to niby ma być lepiej i w ogóle pszczoły zwiększą dwukrotnie  produkcję miodu, którym zacznie płynąć ta (u)kraina, oznacza wyłącznie wzrost konkurencji o miejsce pracy wśród jedwabników a korzyści i kręcenie noskiem na pracowników przez wielkie korpo, mające u nas montownie itp. Co zresztą wpisuje się w dedykowaną Polsce rolę taniego zaplecza siły roboczej w ramach projektu MittelEuropa. 

 

ps2. Liczba pracujących w produktywnych gałęziach gospodarki w PL to ok. 6.5 mln osób. Weź to zestaw z napływem chętnych do pracy Ukraińców. Pewnie rząd da im miejsca w biurach. A może nawet w ministerstwach. Sorry, tymczasowe zakwaterowanie i potem do domciu.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Rnext said:

ps. . Aa, dziś się obśmiałem tak przy okazji, bo widziałem reklamę "obligacji skarbowych" oprocentowanych na 1.5% rocznie :D Przy inflacji 12% :D

Demokracja ma swoją cenę. Poza tym Glapiński mówił, że to przejściowe. No i to przez Putina. A rząd robi wszystko prawidłowo, na tyle na ile pozwalają okoliczności.

 

I zalecałbym więcej pokory. Zamiast onucować, to należy zakasać rękawy i ten dobrobyt nowym Polakom wypracować, by mogli normalnie wystartować. Brytole czy Niemcy płacą też Polakom na ich benefity, więc sprawiedliwość nakazuje się odwdzięczyć w taki właśnie sposób. Pojawiły się głosy, że Polacy jak naród mają zostać nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla za pomoc. Nie chcesz Nobla? Poza tym Ukrainki zobaczą, jak się dla nich staramy i nas docenią, nie to co Polki. Z Ukrainkami będzie można stworzyć dobre związki, mieć dzieci i wychować ich na Polaków. To uratuje naszą demografię. Nie rozumiesz samych plusów? Wyłączcie ten tvn for fuck sake!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, manygguh said:

Polacy jak naród mają zostać nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla za pomoc

Za 4mln PLN nagrody (mój sąsiad ma większy majątek w samych samochodach) kupią cały kraj zidiociałych frajerów, którym na łebka wypadnie po 10 PLN. To już lepsze poklepanie po pleckach :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Rnext said:

Za 4mln PLN nagrody (mój sąsiad ma większy majątek w samych samochodach) kupią cały kraj zidiociałych frajerów, którym na łebka wypadnie po 10 PLN. To już lepsze poklepanie po pleckach :D

To ma wymiar symboliczny, to po pierwsze. A co z resztą posta? Wybrałeś tylko jedno zdanie, które było jedynie dodatkiem do głównej myśli. W Olgino tak uczyli dyskusji na forach? Coś słabiutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manygguh napisał:

Pojawiły się głosy, że Polacy jak naród mają zostać nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla za pomoc

 

Ajwaj. Mamy już jednego Noblistę. Niejaki "Bolek".

 

6 minut temu, manygguh napisał:

To ma wymiar symboliczny, to po pierwsze

 

Osobiście wole coś trwalszego: złoto, platyna, 3% francuską rentę ew.suezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.