Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z naszych wieszczów napisał: szlachetne zdrowie, ile Cię cenić trzeba, ten tylko się dowie... Kto cię stracił.

 

Przy okazji - temat jest nierozerwalnie związany z wyglądem, szczęka Chada to clickbait - przepraszam, ale to efekt uboczny 😉

 

Czym jest mewing? Zupełnie przypadkiem, szukając informacji o szczękach i żuchwach znalazłem takie pojęcie. 

Otóż okazuje się, że ogrom ludzi praktykuje nieprawidłową postawę utrzymywania języka, opartego na brodzie zamiast na podniebieniu, co ma wpływ także na wymianę gazową - oddychanie.

 

Co i jak robić? Co ja Wam mogę powiedzieć, macie tu krótkie treściwe info od ludzi, którzy to praktykują, podkreślając zdrowotne i wizualne zalety mewingu:

Powyższy materiał jest krótki i treściwy. Dla kogoś, kto chce więcej, proszę bardzo, dajmy głos innym:

Po ang - 

PL:

 

 

Dodatkowo powiązany temat: wada zgryzu, tu z jakiejś kliniki prywatnej materiał:

 

 

Temat jest dla każdego z Braci, wiem że nie muszę nikogo zapraszać, zrobię wyjątek dla jednej sceptycznej osoby: @Kiroviets, który nie lubi takiej tematyki, mam nadzieję że ten temat, opinie innych osób w zamieszonych nagraniach oraz opinie Braci trochę rozjaśni, iż szczęka Chada to nie tylko forumowe żarty ale też coś, na co mamy w niewielkim ale zawsze zakresie wpływ. 

 

Dodatkowo, jeśli temat będzie dobrze i poważnie przyjęty, wrzucę wam kilka materiałów odnośnie masażu szczęki eliminującego napięcie, skoro już o tym mowa.

  • Like 2
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DOHC napisał:

zrobię wyjątek dla jednej sceptycznej osoby:

Aż się zarumieniłem. Zaśpię jutro przez Ciebie normalnie.😁

 

10 minut temu, DOHC napisał:

, który nie lubi takiej tematyki,

Nie lubieć - nie lubię grzybów, country, dresów i paru innych rzeczy.

 

Temat szczęki (dla mnie - czyli osoby będącej kilka lat na forum) jest po prostu przeru***ny w każdą możliwą dziurę na każdy możliwy sposób.🤔

 

Ale ok - żyjemy w  wolnym kraju i ktoś musi szerzyć Dobrą (?) Nowinę wybitnego naukowca z Berlina polskiego pochodzenia.😎  Wszak " żaden prorok nie jest mile widziany we własnej ojczyźnie".🙂

 

@DOHC Brakuje jeszcze chyba tematu o wzroście.😂

Edytowane przez Kiroviets
błąd
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kiroviets napisał:

Ale ok - żyjemy w  wolnym kraju i ktoś musi szerzyć Dobrą (?) Nowinę wybitnego naukowca z Berlina polskiego pochodzenia.😎  Wszak " żaden prorok nie jest mile widziany we własnej ojczyźnie".🙂

Tytuł newsa powinien brzmieć: ,,Odkrył sekret szczęki Chada, naukowcy z Berlina go nienawidzą" xD

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kiroviets napisał:

Nowinę wybitnego naukowca z Berlina polskiego pochodzenia.

Nigdy mi z nim nie było po drodze, zamiast wziąć się w garść to się żalił naokoło że nic nie da się zrobić. Wzrost miał, a o mewingu nie wiedział - przynajmniej ja nie mam dowodów że wiedział. Takich rzeczy nie piszą w gazetach, więc może nikt go nie raczył o tym poinformować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, DOHC napisał:

Otóż okazuje się, że ogrom ludzi praktykuje nieprawidłową postawę utrzymywania języka, opartego na brodzie zamiast na podniebieniu, co ma wpływ także na wymianę gazową - oddychanie.

Skoro istnieją nawet specjalne techniki kręgarskie do uwalniania napięć wewnątrzczaszkowych z tych okolic, to obstawiam, że to może być powiązane z blokadami energetycznymi w tych rejonach ciała.
 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, t0rek napisał:

Skoro istnieją nawet specjalne techniki kręgarskie do uwalniania napięć wewnątrzczaszkowych z tych okolic, to obstawiam, że to może być powiązane z blokadami energetycznymi w tych rejonach ciała.

Jak mówił Jan Paweł drugi - jest możliwe! Brodacz z samego początku był przerażony podczas rozpierania balonikiem, ale późnej na twarzy widać było radość i ulgę. Drugi pan podczas zginania karku pod łokciem też wyglądał na zadowolonego. 

 

Nie znam się na takich blokadach, ale stres w naszym popierolonym świecie dokłada swoje nie dwa grosze, ale nawet "pińć złoty". 

 

Tutaj pan przestawia jak spięte mięśnie szczęki współgrają z usztywnieniem całego ciała. 

Jest też przykład sportowców i ułożenia ich szczęki podczas zawodów, przykład podnoszenia ciężarów oraz sprintu. Mewing też jest pokazany, pan tu wie wiele o żuchwie:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za ten temat. Już kiedyś myślałem o tym żeby się tym zainteresować, ale wjeżdżały mi jakieś racjonalizacje typu szkoda czasu xd. 

 

Trzymam prawidłowo język gdzieś od tygodnia i on po kilku dniach przyzwyczaił się do spoczynku na podniebieniu i sam się tam układa. Miesiąc uważności i tak zostanie na zawsze. 

 

Nie robiłem żadnych fotek po zaczęciu, ale cyknę jakąś dzisiaj i porównam za miesiąc oraz dam znać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Adalberto jak wyniki?

 

Znalazłem coś fajnego. 

Młody normik albo Chad, na wskutek alergii na chomika oddychał ustami z powodu zatkanego nosa. Są zdjęcia jak wygląda jego szczęka przed i po oddychaniu ustami. Podczas oddychania ustami szczęka się cofa i uzyskuje się tzw efekt flepiarza. 

 

Autor podaje też sposoby na poprawę wyglądu. Jest to:

- prawidłowe oddychanie nosem,

- żucie gumy (bądź inny trening szczęki),

- zrzucenie wagi! Nie trzeba tłumaczyć,

- ingerencja plastyczna,

- no? Tadaaaaaaam! Mewing właśnie!

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 18:11, DOHC napisał:

@Adalberto jak wyniki?

Zauważyłem:

 

- Delikatnie mniej cofniętą szczękę. Nie jest to jakiś duży problem, ale najprawdopodobniej kilkanaście lat oddychania przez usta zrobiło swoje.

 

- Bardziej zarysowaną szczękę. Szczególnie z jednej strony, która wcześniej była mniej widoczna. To było jakoś po miesiącu czasu.

 

- Mam wrażenie, że trochę wyprostowały mi się zęby. Piszę serio. 

 

Nie wiem co z tego jest jakąkolwiek formą efektu placebo (pod względem zauważenia tego co się chce). Robiłem foty tylko z boku twarzy z jednej strony i to z przeciwnej od tej przy której zauważyłem zarysowanie. Serio widzę zdecydowanie fajniejsze rysy szczęki.

 

Z tymi zębami, to jest naprawdę ciekawa sprawa. Nie myślałem nawet o czymś takim. Może jedynie poza tym, że człowiek, który propagował mewing, ten ortodonta od którego nazwiska wzięła się nazwa twierdził, że nie potrzeba żadnych aparatów tylko wystarczy prawidłowe trzymanie języka.

 

Sory, że nie dałem informacji na czas jak napisałem, ale nie wiedziałem, że to już (xd) i wleciałem jakoś w tym czasie na detoks dopaminowy. Będę wbijał na forum w najbliższym czasie tylko po informacje z nim związane, więc jak będzie trzeba to podyskutujemy jak będę. Pozdro.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 13:47, matthewx napisał:

Jak dla mnie to tym czymś można sobie zęby spieprzyć.

Masz trochę racji, można sobie spieprzyć zęby jeżeli źle wykonujesz mewing. Zauważyłem po sobie bo zacząłem jakoś pół roku temu faktycznie jest zmiana na lepsze, z tym że na samym początku źle trzymałem język. Zamiast pchać go na podniebienie do góry to pchałem go do przodu i wypychałem dolną szczękę. Po jakimś czasie zacząłem odczuwać bóle zębów przednich, także faktycznie trzeba z tym uważać aby wykonywać to poprawnie. Co do efektów to polecam każdemu, może słynnej szczęki chada nie ma, ale w połączeniu z redukcją i niższym body fatem efekty są na prawdę zadowalające.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matthewx napisał:

Nie chodziło mi o mewing tylko o gryzienie tego "jawlinera" chyba tak to się nazywa?

Brakuje nam polskojęzycznego naukowca z Berlina aby określił właściwą terminologię dla tego urządzenia. Czy zużywa zęby? Podejrzewam że w takim samym stopniu, jak jedzenie jabłka czy czegokolwiek innego. Nie ma dowodów na to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2022 o 17:13, DOHC napisał:

Brakuje nam polskojęzycznego naukowca z Berlina aby określił właściwą terminologię dla tego urządzenia. Czy zużywa zęby? Podejrzewam że w takim samym stopniu, jak jedzenie jabłka czy czegokolwiek innego. Nie ma dowodów na to.

Szczękościskacz.

Ogólnie chyba większym problemem byłoby utrzymanie w czystości, tak żeby się bakterie żadne nie tworzyły. Czyli po każdym 'treningu' umyć i zdezynfekować.

A przed pierwszym użyciem się to gotuje i jak jest jeszcze gorące to się wgryzasz, a twoja linia zębów odbija się z obu stron tego przedmiotu. Podobno - kolega tak mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie mogę edytować.

Od wczoraj próbuję mewing mimo 28 lat może to coś da biorąc pod uwagę jak wyglądam częściowo z profilu xD

 

Mam duży problem z robieniem tego bo automatycznie wracam do poprzedniej postury języka gdy o tym nie myślę, trzymanie złączonych zębów "lekko" bez ściskania i próba trzymania prawie całego języka na podniebieniu jest dość męczące.

 

czubek języka nie może chyba się stykać z zębami u góry chyba bo inaczej nie mogę go "położyć całego na podniebieniu?

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.