Skocz do zawartości

Polacy jadą na mundial do Kataru!


Iceman84PL

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo brakowało w tym meczu Zielińskiego i Lewandowskiego. 

Ten mecz przede wszystkim pokazał, że nie jesteśmy przygotowani na mundial (jeśli oczywiście graliśmy na ponad 70%), pokazał, że nie mamy wypracowanych żadnych schamtow, bo nie widziałem tutaj nawet prób wyprowadzenia akcji wg jakiegoś konkretnego schematu. 

Strzeliliśmy z przypadku, z przypadku też nie straciliśmy. Chille gra podobnie do Meksyku. My gramy z przypadku, wykorzystując indywidualności poszczególnych graczy. Wg mnie nie jesteśmy przygotowani na ten mundial. Gdyby nie dyskwalifikacja Ruskich, to kto wie czy w ogóle byśmy tam jechali. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem skróty i wyglądało to bardzo mizernie. Nie wiem co w pierwszym składzie robił Żurkowski, który w tym sezonie jest przyspawany do ławki, widać było gołym okiem brak rytmu meczowego. Na Meksyk wyjdziemy oczywiście innym składem, ale mecz będzie prawdopodobnie wyglądał tak, że to my będziemy biegać za piłką i atakować szybkimi kontrami.

 

Ustawianie autobusu przez Michniewicza miało miejsce już za czasów jego pracy w młodzieżówce. Glik i Bednarek nie są demonami szybkości, najlepiej czują się w niskiej obronie, nie mamy obrońców stworzonych do gry wysokim pressingiem. Tak chciał grać Sousa i każdy widział jak to wychodziło, co mecz minimum jeden gol stracony nawet z drużynami pokroju Andory czy San Marino. 

 

Kluczowe będzie to, by nie wyjść z kupą w majtkach na Meksykanów. Mentalność była zawsze największym problemem naszej reprezentacji na dużych turniejach. Presji dużej na chłopakach nie ma, nie było pompowania balonika jak zawsze, co mam nadzieję pomoże w tym aspekcie.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po inauguracji mundialu w Katarze.

Ekwador pokonał gospodarzy Katar 2-0.

Sama gra Kataru to kpina co do Ekwadoru to pełna kontrola i momentami zabawa.

Kompromitacja z offside i nie uznanym golem?

Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest pół offside i na czym polega?

 

"Skandal na oczach całego świata. KarnaWAŁ". Ogromna kontrowersja w meczu otwarcia mundialu [WIDEO]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wał już po trzech minutach, ale sędziowie i tak nie mogli uchronić gospodarzy od porażki, byli dużo słabsi. 

 

@Iceman84PL Oglądałem tylko skróty i prędzej wydawało mi się, że spalony mógł być przy golu na 0-2. Na jednym ujęciu tak to wyglądało, natomiast ten pierwszy nieuznany gol to skandal, chyba Stevie Wonder siedział w wozie VAR.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chcni Ja oglądałem cały mecz, to co zaprezentował Katar co cyrk.

Ci gracze nie nadają sie na mundial, co do Ekwadoru spokojnie grali

a raczej sie z nimi bawili, szału oczywiście też nie zrobili, ale coś tam zaprezentowali.

 

Bramka z trzeciej minuty powinna być uznana, nawet komentator powiedział na wizji, że to wał.

Wymyślili jakiś pół spalony gdzie chyba nikt do końca nie rozumie jak go interpretować.

Wychodzi na to, że w momencie podania noga zawodnika przy przyjęciu była z przodu

przed obrońcą i to właśnie było przyczyną spalonego.

Nawet zdziwiła mnie reakcja strzelca gola, który już wiedział, że nie będzie uznany.

Dziwne to wszystko od razu na myśl mi przyszła ustawka meczu ba chodzą słuchy, że mogli przekupić

dziewięciu piłkarzy Ekwadoru tylko oczywiście nikt tego nie potwierdził.

 

Hipokryzja również było przemówienie podczas ceremonii otwarcia króla Kataru, sam stadion nie był w pełni

wypełniony kibicami, krążą plotki, że ubierają Katarczyków w barwy narodowe drużyn występujących by ilość kibiców się zgadzała.

Ciekawe co będzie następne?

 

W tym skrócie dosłownie jest wszystko co zaprezentowały drużyny bo reszta meczu to parodia.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Iceman84PL napisał:

@Chcni Ja oglądałem cały mecz, to co zaprezentował Katar co cyrk.

Ci gracze nie nadają sie na mundial, co do Ekwadoru spokojnie grali

a raczej sie z nimi bawili, szału oczywiście też nie zrobili, ale coś tam zaprezentowali.

 

Bramka z trzeciej minuty powinna być uznana, nawet komentator powiedział na wizji, że to wał.

Wymyślili jakiś pół spalony gdzie chyba nikt do końca nie rozumie jak go interpretować.

Wychodzi na to, że w momencie podania noga zawodnika przy przyjęciu była z przodu

przed obrońcą i to właśnie było przyczyną spalonego.

Nawet zdziwiła mnie reakcja strzelca gola, który już wiedział, że nie będzie uznany.

Dziwne to wszystko od razu na myśl mi przyszła ustawka meczu ba chodzą słuchy, że mogli przekupić

dziewięciu piłkarzy Ekwadoru tylko oczywiście nikt tego nie potwierdził.

 

Hipokryzja również było przemówienie podczas ceremonii otwarcia króla Kataru, sam stadion nie był w pełni

wypełniony kibicami, krążą plotki, że ubierają Katarczyków w barwy narodowe drużyn występujących by ilość kibiców się zgadzała.

Ciekawe co będzie następne?

 

W tym skrócie dosłownie jest wszystko co zaprezentowały drużyny bo reszta meczu to parodia.

 

 

 

 

 

 

 

Co do tej bramki, to faktycznie noga zawodnika z Ekwadoru była najbardziej wysunięta spośród tych, którzy walczyli o piłkę. Tylko co z tego skoro i tak całą linię spalonego złamał obrońca, który został jeszcze z tyłu za plecami bramkarza i brał udział w akcji. Więc gol jak najbardziej prawidłowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chcni napisał:

Tylko co z tego skoro i tak całą linię spalonego złamał obrońca, który został jeszcze z tyłu za plecami bramkarza i brał udział w akcji.

 

Teraz są takie przepisy, że spalonego nie ma wtedy gdy uczestniczy dwóch zawodników z tyłu, w tym przypadku jeden z obrońców był na linii bramkowej natomiast drugi zawodnik w tym wypadku bramkarz skakał do piłki gdzie obrońca Ekwadoru miał wysuniętą nogę poza jego zad.

I w tym momencie jest spalony bo z tyłu zostaje tylko jeden zawodnik.

Jak dla mnie są to absurdalne interpretacje i tak jak większość fanów odchodzi od piłki nożnej bo to już jej nie przypomina tylko

mecz zależy od widzi misie sędziego, ludzi z varu. 

Jak sobie przypomnę idiotyzmy proponowane na mundial w 94 roku gdzie amerykanie chcieli robić mecz na kwarty jak w NBA

czy powiększać bramki by padało więcej goli🤦‍♂️

 

Tutaj analiza przed meczem Polaków z Meksykiem.

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz reprezentacji z Chile był fatalny. Obstawiłem trochę kaski na Polskę i już myślałem, że wtopiłem ale jedna bramka fuksem wpadła. Sama gra polaków była naprawdę rozczarowująca i mam nadzieję  że na mundialu nie będą tak grać. Grupa składa się z dość słabych krajów więc mają szansę na wyjście.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie ta niczym nie uzasadniona wiara iż po latach wpadek, rozczarowań i bylejakości , ta zbieranina pseudo "sportofców" nagle wysili się na jakiś wyczyn, cudownie otrzyma umiejętności i sprawność jak po cudownym eliksirze z Asterixa. Tyle piszecie o red pill o tym żeby przejrzeć na oczy w relacjach z kobietami a w przypadku piłkarzy dajecie się dalej łudzić nadziejami.

To tak jakby dziewczyna od lat kurwiła się z arabami co tydzień ale wierzycie że od poniedziałku "będę tylko Twoja".

Ile można ?

Banda patałachów co nie wyjdzie z grupy bo nawet nie musi. Swoje zarobili za sam występ i mają w dupie wynik.

Edytowane przez ntech
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ntech napisał:

Banda patałachów co nie wyjdzie z grupy bo nawet nie musi. Swoje zarobili za sam występ i mają w dupie wynik.

Jak nie wyjdą z grupy to będzie jednak sroga kompromitacja bo jedynie Argentyna to jakiś sensowny zespół xD

 

Jak widać po zakładach ludzie obstawiają, że polska może przegrać z meksykiem xD

2fQsDtF.png

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zdjęcie jak dla mnie aż tak nie robi wrażenia na spalonych. Warto na takie rzeczy patrzeć jako całość. Jeśli obrońca robi ruch do przodu bo wyczuwa że złapie napastnika na spalonym to przewidział to i wyczuł, że napastnik już robi ruch do przodu. Co innego jak oby dwaj stoją nieruchomo to coś takiego, inaczej bym takie rzeczy odbierał. Ale mówię to są moje odczucia i czytanie akcji itd. A jeśli patrzą tylko komputerowo to po uj są ci sędziowie? wysunął nogę spalony, zrobił ruch bramkarz powtórka karnego, była ręka karny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope Meksyk od 1994 roku gra na każdym mundialu i zawsze wychodzili z grupy, to nie jest sensowny zespół? Na ostatnich mistrzostwach pokonali ówczesnych obrońców tytułu - Niemców. 

 

A kursami u buka bym się tak nie sugerował, jutro oni będą faworytem w meczu z Polakami.

Edytowane przez Chcni
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam turnieje piłkarskie. Przy ich okazji ujawniają się wszelkiej maści futbolowi "eksperci", którzy np. twierdzą, że odpadnięcie w grupie Polski będzie kompromitacją. Taka kompromitacja, od 2002 poza Euro 2016, jest codziennością w turniejach. Tacy "eksperci" nie znają naszego miejsca w szeregu i po nazwach krajów osadzają kto wyjdzie z grupy, a kto nie. 

 

Futbol w Meksyku to jest religia. Tam innych sportów nie ma. Mają swoje rozgrywki, ponoć jak na region dość silne, rozbudowane, dostarczają piłkarzy do europejskich klubów regularnie. Szkolenie więc tam nie szwankuje. Są obecni regularnie na mundialu, dwa razy byli ich gospodarzami. W miarę często wychodzą z grupy. Nie mają medali jak my, ale w ostatnich latach więcej znaczyli na MŚ niż my.

 

4 lata temu na Senegal też nikt nie stawiał. Z nami wygrali spokojnie po naszych błędach, byli bliscy wyjścia z grupy. Dziś przyjechali jako mistrzowie Afryki i pomimo wyniku wcale od Holendrów gorsi nie byli, utrzymywali się przy piłce, tworzyli akcje, co naszym w LN ostatnio z Holendrami zupełnie nie szło. Dobrze, że cały czas umiemy w kontry. W 2002 też nikt na nich nie stawiał, a w meczu otwarcia ograli ówczesnych mistrzów świata i zaszli do ćwierćfinału. 

 

Pokory trochę wy "znawcy" futbolu. Takich przykładów można mnożyć. Jak w 2008 przy Euro powiedziałem w pracy, że Chorwaci wyjdą z grupy bardziej niż my, bo mają lepszych piłkarzy, to stukali się w czoło, a po 2 tygodniach milczeli, nie pamietali, wypierali.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie spalonego wyznacza przedostatni zawodnik. Decyzja sędziów prawidłowa.

 

Katar jest technicznie i strategicznie słabiutki ale to chyba nie dziwi fanów.

 

Imo sama oprawa spoko.

 

Dziś już dużo ciekawiej, Anglia dobrze wypadła a Holandia po staremu.

 

Ostatni mecz na dziś może być całkiem przyjemny dla oka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Kompromitacja z offside i nie uznanym golem?

Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest pół offside i na czym polega?

 

22 godziny temu, Chcni napisał:

Pierwszy wał już po trzech minutach, ale sędziowie i tak nie mogli uchronić gospodarzy od porażki, byli dużo słabsi. 

 

Był spalony, a tu wyjaśnienie:

https://sport.tvp.pl/64633508/mundial-2022-katar-ekwador-michal-listkiewicz-wyjasnil-dyskusyjnego-spalonego-wideo

 

2 godziny temu, Chcni napisał:

Meksyk od 1994 roku gra na każdym mundialu i zawsze wychodzili z grupy, to nie jest sensowny zespół? Na ostatnich mistrzostwach pokonali ówczesnych obrońców tytułu - Niemców. 

Nie mają wielkich nazwisk, ale mają po prostu jaja, czy jak to tam nazwać. 

Po prostu walczą, biegają, starają się, nie to co nasi.

 

A przynajmniej takich ich zapamiętałem z ostatnich mistrzostw.

 

26 minut temu, icman napisał:

Ostatni mecz na dziś może być całkiem przyjemny dla oka.

Sam jestem ciekaw jaki będzie rezultat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope Nie do końca to słaba grupa.

Meksyk będzie grał jak Chile a my jak zwykle w ustawieniu 1-8-2 lub 1-9-1 czyli sławny autobus gdzie będziemy się bronić i przyjmować ataki licząc na lagę do przodu i kontry. 

Z Arabia zagramy pewnie ofensywnie i ten mecz będzie dla nas teoretycznie najłatwiejszy tylko, że oni potrafią bo dobrym meczu przegrać z wicemistrzami świata 1-0 więc nie wiem czy dla nas będzie to spacerek skoro mają dobrego trenera, który ich w końcu do mundialu przygotował. 

Natomiast Argentyna jest poza naszym zasięgiem i dobrze by było by nie przegrać z nimi dość wysokim wynikiem bo przy jednym remisie, wygranej i porażce z Meksykiem będziemy walczyć o drugie miejsce a bilans bramek będzie ważny. 

Już jutro przekonamy się co z tego wyjdzie. Osobiście się nie nastawiam na fajerwerki, ale kto wie. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej analiza wszystkich bramek straconych przez Meksyk w tym roku.

 

 

Nasz jutrzejszy rywal to jedna z niższych drużyn na mundialu (nasza reprezentacja ma za to jedną z najwyższych drużyn), więc spodziewam się częstego lagowania w pole karne i szukania szansy przy stałych fragmentach. Na ostatnim mundialu jak dobrze pamiętam 50 lub więcej procent bramek padało po stałych fragmentach gry. W tym upatrywałbym jakichś szans na korzystny wynik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.