Skocz do zawartości

Polacy jadą na mundial do Kataru!


Iceman84PL

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz Polska-Meksyk jest już do zapomnienia. Powinniśmy cieszyć się z jednego punktu, na który nie zasłużyliśmy. Karny słusznie podyktowany tylko, że jak zobaczyłem zesranego Lewego wiedziałem, że nie trafi. Meksyk grał lepiej, szybciej. 

Teraz przed nami mecz z Arabia i mam obawy czy go praktycznie nie przegramy bo nawet Argentyna sobie nie poradziła. Arabia pozytywnie dzisiaj zaskoczyła a Chad Renard dość dobrze ich przygotował. 

Także z w miarę przeciętnej grupy, z której mieliśmy wyjść robi się wyrówna gdzie każdy ma szansę na awans. Arabia będzie tym bardziej cisnąć z nami by zapewnić sobie awans, podrażnione ego Argentyny też da o sobie znać a i Meksyk będzie się liczyć. Robi się ciekawie w grupie C a dla nas niestety sprawy się komplikują. Na szczęście nie nastawiałem się tym bardziej w razie czego się nie rozczaruje. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Iceman84PL napisał:

Mecz Polska-Meksyk jest już do zapomnienia. Powinniśmy cieszyć się z jednego punktu, na który nie zasłużyliśmy. Karny słusznie podyktowany tylko, że jak zobaczyłem zesranego Lewego wiedziałem, że nie trafi. Meksyk grał lepiej, szybciej. 

Teraz przed nami mecz z Arabia i mam obawy czy go praktycznie nie przegramy bo nawet Argentyna sobie nie poradziła. Arabia pozytywnie dzisiaj zaskoczyła a Chad Renard dość dobrze ich przygotował. 

Także z w miarę przeciętnej grupy, z której mieliśmy wyjść robi się wyrówna gdzie każdy ma szansę na awans. Arabia będzie tym bardziej cisnąć z nami by zapewnić sobie awans, podrażnione ego Argentyny też da o sobie znać a i Meksyk będzie się liczyć. Robi się ciekawie w grupie C a dla nas niestety sprawy się komplikują. Na szczęście nie nastawiałem się tym bardziej w razie czego się nie rozczaruje. 

Argentynczycy przekonali się, że z chadem się nie wygra :D 

 

Ja mysle, ze zagralismy dobry mecz. Meksyk to zespol ktory od dawna wychodzi z grupy podczas mundialu i zwykle graja bardzo dobrze na turniejach. Nam nie potrafili wbic gola.

 

Pilkarz typu lewandowski powinien strzelic gola w takiej sytuacji, jezeli nie on to kto? Widac bylo ze gra momentami dobry mecz, kilka razy gdy sie cofnal po pilke, fajnie zagral i byly z tego akcje z przodu. Gdybysmy zagrali dwoma napastnikami roznie by moglo byc, brakowalo kogos jeszcze by mogl mu pomoc, bo widac ze nie ma kto mu podac, gramy bardzo defensywnie. Dla mnie ten mecz byl malo przyjemny do ogladania, bez polotu i finezji. Jedynie wynik się broni.

 

Ciekawe jest, ze chile nam nie strzelilo bramki, meksyk tez nie. Argentyna gra podobnie. Oni beda atakowac a my kontratakowac, to nasz styl gry, wiec moze byc ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Także z w miarę przeciętnej grupy, z której mieliśmy wyjść robi się wyrówna gdzie każdy ma szansę na awans. Arabia będzie tym bardziej cisnąć z nami by zapewnić sobie awans, podrażnione ego Argentyny też da o sobie znać a i Meksyk będzie się liczyć. Robi się ciekawie w grupie C a dla nas niestety sprawy się komplikują. Na szczęście nie nastawiałem się tym bardziej w razie czego się nie rozczaruje. 


A to już nie lepiej od razu założyć że to od początku była "Grupa śmierci" i zacząć narodowe "Polacy nic się nie stało?" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antyrefleks Gdyby ktoś powiedział mi pół roku temu, że Polacy w pierwszym meczu zdobędą 1 punkt brałbym w ciemno.

Ostanie trzy mundiale to zaczynaliśmy z 0 na koncie iPod tym względem jest progres. 

Natomiast sama gra stylem defensywnym z laga do przodu to parodia bo nikt tak już nie gra. 

Powinni wrócić do tego co grali za

Nawalki dwoma napastnikami, trzema pomocnikami, dwoma wahadłowymi. 

@Confuser Jeszcze jakiś czas temu nasza grupa była postrzegana jako przeciętna gdzie drugie miejsce było do ugrania natomiast po pierwszych meczach niestety zrobiła się faktycznie jedna silniejszych grup gdzie najlepiej wygląda Arabia później Argentyna, Meksyk i my ze swoją słaba grą na ostatnim miejscu.

W mediach francuskich i brytyjskich sklasyfikowano nas jako druga najgorzej grająca drużynę a wyprzedził nas tylko Katar. 

I trudno nie przyznać racji. 

Tak czy inaczej zrobiło się ciekawie i teraz nie możemy grać zachowawczo tylko ofensywnie niestety idąc na wymianę. Gdyby Lewy strzelił karnego i wygralibyśmy 1-0 to co innego a tak to my jesteśmy na musiku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty dzień mundialu za nami.

Chorwacja remisuje z Maroko bezbramkowo, Niemcy przegrywają z Japonią 1-2 co jest sensacją, 

Hiszpania rozbija 7-0 Kostarykę i na koniec Belgia po horrorze wygrywa 1-0 z Kanadą, która zagrała bardzo dobrze

jak na drużynę, której od pół wieku nie było na mundialu.

 

 

https://youtu.be/J1UpxyOIMVQ

 

https://youtu.be/ge0jwcHDjo8

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MG-42 Arabia zagrała dobrze z Argentyną.

Tym łapaniem na spalone wybili ich z rytmu.

Później Argentyńczycy nie wiedzieli co grać i bali się offside.

Owszem nieźle się wypompowali i na mecz z nami nie dość, że będą mieć w nogach kilometry 

to jeszcze stracili kilku graczy z powodu kontuzji.

W sobotę na pewno nie możemy zagrać defensywnie tylko musimy atakować i wygrać by liczyć sie w grze.

 

W dniu 22.11.2022 o 19:25, MG-42 napisał:

No nieźle karny nie strzelony

 

Tutaj jeszcze na temat tego karnego.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed meczem mówiłem, że remis biorę w ciemno. Ale gdy masz karnego przy 0:0 i przeciwnik jest do ogrania, pozostaje niedosyt. Pochwalić można jedynie za grę w obronie i czyste konto, wyróżnić można Bereszyńskiego.

 

Zawiódł jak zwykle mental, widać było, że za wszelką cenę nasza reprezentacja chciała uniknąć porażki i zagrała zbyt bojaźliwie, zachowawczo. Rywal był jak najbardziej w zasięgu. Trauma w głowach naszych zawodników po blamażach z poprzednich turniejów siedzi jednak mocno. Ciężko z takim nastawieniem cokolwiek osiągnąć i wyjść w końcu z przegrywu. Niestety, ale dopóki w pierwszym składzie będzie grał Krychowiak, to nie zrobimy kroku do przodu. 

 

Na Arabię w pierwszym składzie chciałbym zobaczyć Świderskiego, gość gdy gra nigdy nie zawodzi i strzelał już ważne bramki, a ponadto jest najlepiej dopasowanym napastnikiem do Lewego. Niektórzy zawodnicy mimo gry w gorszych klubach w piłce reprezentacyjnej potrafią wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy to wygrywamy z Arabia 2-0.

Chad Renard i jego sokoły zatrzymane przez polskie orły 😀💪👏👊👍

Szkoda, że nie wygraliśmy wyżej bo zapewne bramki przy awansie będą się liczyć. Cóż cieszmy się z tego co mamy bo po pierwszym meczu nie było oczywiste gdzie jesteśmy na tym mundialu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz do oglądania pod względem emocji.

Co do jakości gry naszych piłkarzy, to neutralny widz pewnie się zastanawiał jak nasza reprezentacja dostała się do tego turnieju.

Ostatecznie jednak liczy się to co w tabeli, a mamy 4 punkty. Co do awansu to będzie nerwowo do ostatniej chwili, ale trzeba wierzyć.

 

Brawo Czesiu!

 

FigD9mHUoAAP8rO?format=jpg&name=small

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, דניאל napisał:

Świetny mecz do oglądania pod względem emocji.

Co do jakości gry naszych piłkarzy, to neutralny widz pewnie się zastanawiał jak nasza reprezentacja dostała się do tego turnieju.

Ostatecznie jednak liczy się to co w tabeli, a mamy 4 punkty. Co do awansu to będzie nerwowo do ostatniej chwili, ale trzeba wierzyć.

 

Brawo Czesiu!

 

FigD9mHUoAAP8rO?format=jpg&name=small

Trzeba powiedzieć że ustabilizowała się nasz gra na poziomie bijemy słabszych jedyny wyjątek to mecz ze Słowacja na Euro. Nawet oglądając mecz Dani ktora ma Eriksena i Christensena na światowym poziomie to nawet oni mają łatwość poruszania z piłką. U nas jest męczy buła. Wszystko takie wymęczone nie ma tej lekkości i kreatywności w ruchcach nie ma wyćwiczonych schemaow jedyne co to kontra się zgadza i to nie zawsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, דניאל napisał:

Świetny mecz do oglądania pod względem emocji.

Co do jakości gry naszych piłkarzy, to neutralny widz pewnie się zastanawiał jak nasza reprezentacja dostała się do tego turnieju.

Ostatecznie jednak liczy się to co w tabeli, a mamy 4 punkty. Co do awansu to będzie nerwowo do ostatniej chwili, ale trzeba wierzyć.

 

Brawo Czesiu!

 

FigD9mHUoAAP8rO?format=jpg&name=small

A więc czad jednak został pokonany:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.