Skocz do zawartości

Polacy jadą na mundial do Kataru!


Iceman84PL

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze co pomyślałem to było to, że grupa jest do opykania, wręcz łatwa. Życzyłem im najtrudniejszej grupy, aby byli zmobilizowani. Najbardziej boje się pierwszego meczu z Meksykiem. Rywal z naszej półki, od tego meczu moim zdaniem będzie zależeć wszystko. Nie boje się meczow z silnym rywalem jak Argentyna, a z tymi średniakami i potencjalnie słabszymi, tu często gubiliśmy cenne punkty. 

 

Co by nie było kibicuje naszym, życzę drużynie zwycięstw a zwłaszcza Lewemu, aby na koniec swojej kariery osiągnął sukces z reprezentacją. Należy mu się to jak psu buda. No i przy okazji utarł nosa messiemu za Złota Piłkę. 😏

Edytowane przez gnukij1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie losowania polskiej grupy mistrzostw świata w Katarze.

Czy faktycznie Polska z drużynami z Ameryki południowej i środkowej oraz drużyną z bliskiego wschodu będzie miała łatwą przeprawę?

Jak dla mnie to nie będzie łatwa grupa do tego klimat panujący w Katarze, który sprzyja wszystkim naszym rywalom bo pochodzą z podobnych rejonów.

Natomiast my jak drużyna z Europy wschodniej już raz mieliśmy przyjemność grać w warunkach ekstremalnych upałów w Korei na mundialu 2002 roku 

i dobrze wiemy jak się to skończyło.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korea 2002 nie poszła nam zbyt dobrze, chociaż ostatni mecz w grupie ze Stanami był wygrany.

Terminarz rozgrywek meczy Polaków w Katarze:

22.11.2022 Polska - Meksyk

26.11.2022 Polska - Arabia Saudyjska

30.11.2022 Polska - Argentyna

Ostatnia rozgrywka będzie z Argentyną i z tego powodu w moim odczuciu te spotkanie nie warto określać już dzisiaj jako mecz o honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą grupę wylosowaliśmy. Trudną i w meczach z Argentyną i Meksykiem faworytem na pewno nie będziemy, ale dzięki temu to może i lepiej, nie będzie pompowania balonika i dużej presji na chłopakach. Dla wielu naszych zawodników i pewnej generacji (Glik, Grosicki, Krychowiak) to już będzie prawdopodobnie ostatni mundial, szansa by zmazać plamę z dwóch ostatnich nieudanych turniejów i zakończyć godnie reprezentacyjną karierę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifa chce wydłużyć czas gry z 90 do 100 minut i ma to się odbyć już na mundialu w Katarze.

Co o tym myślicie? dobry pomysł? chodzą słuchy wśród piłkarzy i całego środowiska by mecze zostały skrócone ze względu na liczbę spotkań w sezonie i liczne kontuzje.

MŚ 2022. Media: FIFA chce wydłużyć czas gry z 90 do 100 minut (sport.tvp.pl)

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości meczów w sezonie moim zdaniem pomysł irracjonalny. Piłkarze i tak już są zajeżdżani, więc na pewno nie byliby zadowoleni z takiej zmiany. Jak się domyślam wprowadzenie tej nowej zasady spowodowałoby odejście od grania dogrywek i w przypadku remisu od razu przejście do rzutów karnych.

Dziwny pomysł biorąc pod uwagę to, że gdy rok temu łysy z Fifa bodajże tłumaczył inicjatywę założenia super ligi, argumentował że młode pokolenie nie jest w stanie skupić się na 90 minut i tylko największe europejskie drużyny przyciągną ich uwagę, bo mają do wyboru szereg innych rozrywek. 

Nie sądzę mimo wszystko, by doszło do tej zmiany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 10:31, Iceman84PL napisał:

Fifa chce wydłużyć czas gry z 90 do 100 minut i ma to się odbyć już na mundialu w Katarze.

Co o tym myślicie? dobry pomysł? chodzą słuchy wśród piłkarzy i całego środowiska by mecze zostały skrócone ze względu na liczbę spotkań w sezonie i liczne kontuzje.

MŚ 2022. Media: FIFA chce wydłużyć czas gry z 90 do 100 minut (sport.tvp.pl)

 

 

 

 

Żenada.

 

 

Ja tylko dodam, że od 2026 roku na MŚ będzie grało 48 reprezentacji.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa,kasa,kasa.

Zwiększanie zasięgów i eskalacja targetu na kolejne rynki.

 

Co do game time.

Już podobno nie jest sztywne 100 minut na tapecie.

Natomiast poważnie rozważany jest pomysł wprowadzenia tzw. "efektywnego" czasu gry.

 

Coś w podobie do koszykówki czy NFL.

Czyli wstrzymujemy zegary na czas przerw typu faul,spalony czy zmiana zawodnika.

 

Do tego kluczowa decyzja sędziego uzasadniana przez niego w głośnikach stadionowych.

Kosmos!

 

To będą jaja dopiero.

 

No i reklamy ,reklamy i reklamy.

 

Ameryka Panie.

🙃

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem szczerze jestem za pomysłem Florentino Pereza i innych mądrych ludzi w tym sporcie by spotkania skrócić.

Jak na obecne czasy i duży harmonogram gier to w zupełności 60 minut na cały mecz by starczyło.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iceman84PL napisał:

Panowie powiem szczerze jestem za pomysłem Florentino Pereza i innych mądrych ludzi w tym sporcie by spotkania skrócić.

Jak na obecne czasy i duży harmonogram gier to w zupełności 60 minut na cały mecz by starczyło.

 

 

Kolego .

Biegałem za piłką i przy niej pół życia. 

Z kilku względów nie udało się zaistnieć na szczeblu centralnym.

Ale nie o tym.

 

Powiem Ci szczerze ,że godzina gry to zdecydowanie za mało.

Tak jak Pierun wyżej pisze.

Intencja właściciela Realu Madryt jest nieco inna.

 

Jasna sprawa,że piłkarze są eksploatowani do maksimum.

Ale tylko Ci czołowi i za grube denary.

 

W piłkę nożną grają jednak miliony zawodników na świecie.

 

Unifikacja to słowo klucz.

 

W niedzielę odbyło się pewne spotkanie na Etihad Stadium...

 

Ale też odbyło się to w Częstochowie.

 

Wszystko rozchodzi się o oglądalność.

Niestety nie o tą na trybunach.

 

Tak czy siak futbol to prosta gra.

 

Pilka jest okrągła, a bramki są dwie .

😉

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno tego sportu tkwi też właśnie w jego prostocie i jasnych zasadach. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego i moim zdaniem tak radykalne zmiany to nie jest dobry pomysł. Jak @RabarbaR też pisze 60 minut to jest za mało, to aż dwa razy mniej niż mecz z dogrywką. Nie ma co kombinować, jest dobrze jak jest. Choć zmiany w ostatnich latach, zwłaszcza wprowadzenie VAR uważam za dobre rozwiązanie. Tak samo możliwość przeprowadzenia pięciu zmian, przy takim natężeniu spotkań też oceniam na plus.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi z tymi 60 minutami by nie było chodzenia po boisku czy gry na 1-0 z bronieniem własnego pola. 

Już przy 90 minutach dużo meczy jest nudnych i nawet stary kibic ma dość. 

Przy mniejszej liczbie minut zrobiły by się widowiska. 

Natomiast 100 minut to ABSURD. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie oglądałem meczu, obejrzałem tylko skróty i powiem jedno. Skorupski to nasz najlepszy bramkarz na dziś i dla mnie to on powinien być jedynką, ze Szkocją bronił też bardzo dobrze i wnosił dużo większy spokój niż niepewny Szczęsny. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Chcni said:

Nie oglądałem meczu, obejrzałem tylko skróty i powiem jedno. Skorupski to nasz najlepszy bramkarz na dziś i dla mnie to on powinien być jedynką, ze Szkocją bronił też bardzo dobrze i wnosił dużo większy spokój niż niepewny Szczęsny. 


Mam podobne przemyślenia, bardzo pewnie wczoraj bronił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorup zdecydiwanie numero uno ,ale wyłączając sytuację nadprzyrodzone z Meksykanami w bramce wyjdzie Szczena.

 

Co do tego czwórmeczu.

Hmm.

 

Nie ma co zbytnio roztrząsać tych posezonowych gier.

Ale z pewnością można za najbardziej wygranych uznać Zalewskiego,Żurkowskiego i Kiwiora.

Czas pokaże jak to będzie wyglądać dalej z naszym młodym narybkiem.

Super że jest rywalizacja. 

Świetnie że mamy miks młodości z rutyną.

Czy Czesław coś "ugotuje" z tej mieszaniny ?

Czas pokaże. 

Pozostaje trzymać kciuki i dopingować, bez zbędnego popadania w skrajności.

Jak to często w naszym pięknym Narodzie bywa.

 

Nadchodzi nowy sezon.

Przed wieloma z pilkarzy kluczowe decyzję odnośnie wyboru pracodawcy .

We wrześniu z pewnoscią nie zobaczymy na zgrupowaniu Kuna ,Wieteski i kilku innych .

Wrócą zdrowi Salamon i Dawidowicz .

Być może zdarzy się cud i na listopad gotowy będzie Modi.

 

Tak jak wcześniej wspomniałem. 

Wszystko się może wydarzyć. 

Piłka nożna to jednak nie są szachy i wiele czynników poza założeniem odpowiedniej strategii ma znaczenie .

 

Tak czy siak jaram się jak młody na kolejny turniej z udziałem naszej Reprezentacji.

Gdy w latach 90 tych ubiegłego wieku, jeszcze jako młody adept piłkarski.

Nie śniłem , że będę mógł dopingować Polskę na tyłu turniejach.

A wliczając w to IO 92 jest to już 9 impreza, którą śledzę z wypiakami na twarzy.

 

W sumie za mojego żywota to jubileuszowy 10 turniej międzynarodowy.

No ale z meksykańskiego Mundialu w 1986 roku nie pamiętam zbyt wiele ;)

 

Ale mi się zrobiła niezamierzona pętelka myśli...

Od Mexico do Mexico.

😎

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, yrl napisał:

3 mecz z Argentyną może być dla nas dobry

 

Też tak myślę.

Zawsze z dobrymi drużynami na wielkich imprezach graliśmy zdeterminowani, odważnie co przekładało się na sukces.

Natomiast lekceważąco podchodziliśmy do średniaków czy słabych drużyn i była katastrofa.

Wbrew pozorom nasza grupa na obecny mundial nie jest taka słaba.

Argentyna będzie najtrudniejszym rywalem i co tu dużo mówić jest jednym z faworytów do pucharu świata bo w obecnej chwili 

z Lautaro Martinezem, Messim, Di Maria powraca stara dobra Argentyna z przed lat.

A mecz niedawny z Włochami mistrzami Europy wygrali 3:0 w pięknym stylu.

 

 

Meksyk co rusz na mundialu dochodzi do 1/16 lub ćwierćfinału, grają technicznie, twardo w obronie do tego mają niezłych

piłkarzy jak Giovani dos Santos czy Javier Hernandes. 

Arabia Saudyjska też nie jest na straconej pozycji bo dużo ludzi zapomina gdzie będzie rozgrywany mundial.

Ano w Katarze gdzie temperatury w dzień dochodzą do 40 stopni i wzwyż.

Więc takie drużyny jak Arabia, Argentyna czy Meksyk w tych temperaturach się odnajdą.

A my żebyśmy nie skończyli jak na mundialu w Korei i Japonii gdzie były wysokie temperatury i wilgotność powietrza to nasi

po 23 minutach zdychali.

Najważniejsze to przygotować się fizycznie pod klimat, mentalnie by odważnie wyjść na Meksyk i Argentynę.

Coś czuje, że tak jak było w Brazylii w 2014 roku to będą mistrzostwa drużyn z poza Europy.

Liczę na Senegal, Ghanę, Brazylię, Argentynę, Urugwaj, może jakaś azjatycka drużyna sprawi niespodziankę.

 

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jesteśmy po meczu z Chile, który Polska wygrała 1:0 lecz w słabym stylu.

Wiadomo w takim meczu jeszcze sprawdza się poszczególnych zawodników przed mundialem. 

Niestety najlepiej wypadł tylko Skorupski w bramce bo reszta popełniała większe lub mniejsze błędy,

mieli problemy z podaniami, akcjami czy stwarzane były punkty zapalne w obronie gdzie najgorzej wyglądał Wieteska.

Natomiast mamy listopad gdzie zawodnicy powinni być w szczytowej formie a po naszych tego nie widać.

Martwi sam fakt gry określanej mianem autobusu gdzie gra sie systemem 1-9-1 my natomiast 1-8-2 gdzie po stracie piłki

cały zespół broni się na swojej połowie i czeka na kontry.

Tomaszewski określił to fajnie sformułowaniem brzydkiego futbolu i liczenie na okazje bo właśnie takie założenie ma selekcjoner

grać w Katarze by wyjść z grupy zamiast zaprezentować ładna dla oka piłkę, ale narażając się na kontry i bramki przeciwnika.

Słabo to widzę panowie i coraz bardziej czuje, że mecz z Meksykiem to będzie gra o wszystko bo Arabia jest do ogrania a z Argentyną

w chwili obecnej nie mamy żadnych szans.

A wy jak się zapatrujecie na przygotowanie piłkarzy, kadrę, którą powołał Michniewicz i co możemy ugrać w Katarze?

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.