Skocz do zawartości

A czy Ty popełniłeś już zbrodnię przeciwko środowisku?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Na właścicielach budynków ciąży obowiązek zgłoszenia w urzędzie czym palą w piecu :)

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-musisz-zglosic-czym-ogrzewasz-dom-czasu/8tl488c

 

Czy przypadkiem nie pytali o to rok temu w spisku powszechnym?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci kiedyś wspominałem, w zeszłym roku był u mnie "ekolog" i pytał czym palę, czy dom ocieplony etc. do tego dodał, że drony będą latać i zbierać pomiary z komina, czy nie pali się byle gównem.

 

I widząc tytuł, od razu pojawił się z tyłu głowy ten spot:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Tak jak Ci kiedyś wspominałem, w zeszłym roku był u mnie "ekolog" i pytał czym palę, czy dom ocieplony etc. do tego dodał, że drony będą latać i zbierać pomiary z komina, czy nie pali się byle gównem.

 

Kupić wiatrówkę i strzelać do kurwiów z ukrycia :D

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Tak jak Ci kiedyś wspominałem, w zeszłym roku był u mnie "ekolog" i pytał czym palę, czy dom ocieplony etc. do tego dodał, że drony będą latać i zbierać pomiary z komina, czy nie pali się byle gównem.

 

I widząc tytuł, od razu pojawił się z tyłu głowy ten spot:

 

 

Mi pasuje, ponieważ okres jesień/zima palą jakimś syfem i oddychać nie mogę, 15-30 minut spacer i całe ciuchy tym smierdza. Akcja jak najbadziej na plus by była, jeszcze ograniczenia w stosowaniu plastiku i jestem na tej płaszczyźnie szczęśliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cst9191 napisał:

 

Kupić wiatrówkę i strzelać do kurwiów z ukrycia :D

 

Ostatnio sąsiad zgłosił na mnie donos że palę śmieciami w piecu ( wrzuciłem obierki z ziemniaków - można palić, jednak wydają specyficnzy zapach i trochę dymu) strzeliłem z okna z wiatrówki w ich samochód którym przyjechali i powiedziałem że jak jeszcze raz wjadą na moją posesję bez zgody to za jebie siekiera 😆

 

Wiem że to dosyć prostackie zachowanie ale mam zatargi z miejscowa strażą miejska 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drzewewm i peletem w kominku. 

Gaz się automatycznie załącza. 

Poza miastem. 

 

Zresztą są kamienice w Poznaniu w niemal centrum, gdzie jarają czym popadnie. 

A później wysportowani cienkorurowcy biegają dla kur. sportu.. lub rowerem do roboty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x6eine napisał:

Mi pasuje, ponieważ okres jesień/zima palą jakimś syfem i oddychać nie mogę, 15-30 minut spacer i całe ciuchy tym smierdza. Akcja jak najbadziej na plus by była, jeszcze ograniczenia w stosowaniu plastiku i jestem na tej płaszczyźnie szczęśliwy. 

Hmm równie dobrze może to być kiepski węgiel. 

Radzę dobrze przemyśleć to co napisałeś. Jeśli użyjesz np kartonu na podpałkę, to badając popiół mogą uznać że paliłeś śmieciem, bo zostanie ślad po nadruku bądź skrawek spalonej taśmy do pakowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x6eine napisał:

Mi pasuje, ponieważ okres jesień/zima palą jakimś syfem i oddychać nie mogę, 15-30 minut spacer i całe ciuchy tym smierdza. Akcja jak najbadziej na plus by była, jeszcze ograniczenia w stosowaniu plastiku i jestem na tej płaszczyźnie szczęśliwy. 

 

Gdyby ludzi było stać na gaz to mieliby piece na gaz. Niestety, realia są takie, że wielu ludzi pali byle czym bo każdą złotówkę oglądają z czterech stron. Mają źle ocieplone domy, więc palą jeszcze więcej... I tak kręci się kółko spierdolenia. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, horseman napisał:

 

Gdyby ludzi było stać na gaz to mieliby piece na gaz. Niestety, realia są takie, że wielu ludzi pali byle czym bo każdą złotówkę oglądają z czterech stron. Mają źle ocieplone domy, więc palą jeszcze więcej... I tak kręci się kółko spierdolenia. 

Dzięki, nie spojrzałem na to z tej perspektywy. Cóż, mimo wszystko dla mnie ten okres jest najmniej przyjemny w mojej rodzinnej miejscowości. 
 

W Warszawie w sumie też ale mam oczyszczacz kupiony xD

Edytowane przez x6eine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

A do komina przyczepię tabliczkę:

no-drone-zone-vector-sign-700-222746383.

 

Właśnie podsunąłeś mi pomysł na kominowy, autonomiczny system przeciwdronowy "seek&destroy" ;)

Inna sprawa, że de facto musielibyśmy sami te zestrzelone za własne podatki odkupić. Jesteśmy w pozycji niewolnika, który samodzielnie musi utrzymać finansowo, obowiązkową kulę na łańcuchu u nogi i we własnym zakresie zapewnić jej serwisowanie.

 

Urzędnicy grzeją dupy w ciepełku opłacanym z kieszeni jedwabnika, reprezentując państwowy system jego eksploatacji, który nie dostarcza ani warunków do powstania ani żadnego taniego ciepła/energii, choć sezon grzewczy w PL to 8 na 12 miesięcy. Ale wymagają. Skoro możemy mieć latami elektrownię atomową na papierze, to biorąc przykład z rządzących - palimy gazem też na papierze. 

Polska to kraj BIEDY, czego odklejone od rzeczywistości elity zdają się nie dostrzegać i ochoczo forsują przeróżne debilizmy podsuwane im przez ich rzeczywistych pracodawców i zleceniodawców z jakiegoś Berlina pod przykrywką Brukseli. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wymiany pieców jest ogólnie grubymi nićmi szyty. Naciąganie ludzi na wymianę pieców tzw "śmieciuchów" na kredyt na pompę powietrza za 50k, albo gaz za mniej ale eksploatacja droższa, a jak nie to 5k kary...

 

Jaka patola... niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy skąd ma wziąć 50k babcia 75 lat której zostało może z 5 lat życia i ma emerytury 1500 zł...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Czy można palić w piecu podkładami kolejowymi? Dla kolegi pytam :)

Można. Można też gówna używać do lubrykacji :)

 

Podkłady kolejowe są nasączone masą chemikaliów. 

20 minut temu, Lambert napisał:

Jaka patola... niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy skąd ma wziąć 50k babcia 75 lat której zostało może z 5 lat życia i ma emerytury 1500 zł.

Z tego samego miejsca z którego bierze na garnki za 10k.  To nikogo nie obchodzi. Babcia ma wziąć, choćby pod hipotekę. Plan sprzedażowy uber alles. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.