Skocz do zawartości

Czy siłownia odmieni moje życie?


ManOfGod

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maciej45 napisał:

Chyba, że gruba będzie wymagająca czy coś to zmienie

Kobietki ostatnio wymagające, te grube też. Kobietę możesz zmienic, ale to nic nie zmieni.

 

A pływanie polecam! Dla ciała i psychiki. Na mnie działa relaksacyjnie. Jest to też bezpieczne cardio dla grubasów bo odciąża stawy. Nie przypakujesz pływając, ale jako sport polecam, do palenia kcal też. Podobno poszerza plecy przez zwiększanie objetości oddechowej - nie wiem, nie szukałem badąń na ten temat

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 13:17, Strzała w tarczy napisał:

Resztę na temat diety, aktywności i mierzalnych wyników na siłowni opiszę wieczorem.

Miałem opisać mierzalne wyniki tej diety:

A więc byłem ostatnio 4x na siłowni w przeciągu 3 tygodni,

bo akurat jestem chwilowo w mieści rodzinnym i wybrałem się parę razy z kolegą, który ćwiczy dość regularnie tj. FBW 1-2x w tygodniu i 1-3x treningi MMA w zależności od tego na co pozwalają mu pozostałe obowiązki. 

Kumpel typowy mezomorfik, 178 wzrostu, 85kg wagi aktualnie, bo ponoć robi masę (według mnie wpierdala slodycze bez opamiętania, ale jak widać może, ma też grupę krwi AB), genetycznie wygrany los na loterii, świetne predyspozycje pod sporty walki tj. naturalna siła, szybkość i przede wszystkim totalny !!!luz!!!, przeplatany bardzo celnymi atakami na wątrobę, szczękę itd.

To nie jest typ gościa, który robi coś technicznie i idealnie, to gość, który instynktownie czuje bardzo dobrze motorykę ciała i jest przy tym wyjątkowo skuteczny.

Pamiętam jak ważył 75kg i był jeszcze szybszy.

Według mnie gdyby się faktycznie przyłożył to mógłby walczyć zawodowo.

Jak jesteście gościem tego typu, to moje rady są wam zbędne, lub będą stanowić wisienkę na torcie, ale tacy ludzie raczej nie zaglądają na to forum.

 

A teraz o moich wynikach.

Przypominam, że nie ćwiczę na codzień z ciężarami, poza kettlem 24kg i hantlami max 20kg  do tego skakanka 10-20min, sporadycznie 40min, ale to rzadkość, plus pomki, dipy i podciągnięcia.

Jestem też dość chudy, węglowodany ograniczyłem do tych jedzonych wieczorem.

185 wzrostu, 75-80kg (78kg po treningu) wagi w zależności od ilości wody w organiźmie, tkanka tłuszczowa ok 11-13% (odkąd nie jem wieprzowiny zaczął mi wreszcie schodzić nadmiarowy tłuszcz z tyłka i bioder).

Generalnie mój wzrost jest raczej moim przeciwnikiem bo na ciało działają większe momenty gnące.

Moja jedyna praktyczna zaleta genetyczna związana ze sportem to twarde i mocne kości (wysuwam na podstawie cudzych opinii).

Poza tym bez odrobiny alkoholu jestem też dość spięty i oderwany od rzeczywistości w czasie i przestrzeni.

Rozumiem też dawny zwyczaj noszenia piersiówki, bo drobna ilość mocniejszego alkoholu rzeczywistoście osadza w chwili bieżącej.

 

Teraz opiszę wyniki z 4. treningu FBW, po ponad roku nie uczęszczania na siłownię.

Generalnie pamięć mięśniowa została, ale czuję braki w niektórych mięśniach stabilizujących, np. wyciskasz ciężar na ławce i ręce delikatnie się trzęsą w górnej fazie pod większym ciężarem.

 

Moje maksy:

Przysiad: 120kg (słabsze nogi nadrobione plecami)

Ławka: 112kg

Martwy: 145kg (jak w przysiadzie)

OHP: 72kg (z delikatnym bujnięciem)

Podciąganie wąskim podchwytem: +45kg

Dipy: +55kg

 

Nic specjalnego, technika do poprawy, ale jakiś efekt jest, kolega był w poważnym szoku, bo według niego poza barkami, klatką i łydkami sylwetka mi się zbytnio nie zmieniła, plecy już wtedy były u mnie najlepszą partią.

 

Poza tym wyniki ilosciowe, pomiar 4 tygodnie temu:

Pompki: 86x

Dipy: 41x

Podciąganie nachwytem: 17x

 

Jak wspominałem na codzień nie ćwiczę z większymi ciężarami.

Systematycznie chodziłem na siłownię parę dobrych lat temu i miałem znacznie gorsze wyniki trzymając się ówcześnie diety nisko tłuszczowej z przewagą białka i węgli, która w moim wypadku była ewidentnie hamulcem progresu.

Mam też grupę krwi 0, co według książek dr. Adamo jeszcze bardziej predystynuje w kierunku tej diety.

Także tłuszcze nasycone odzwierzęce to według mnie podstawa.

Edytowane przez Strzała w tarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krzy_siek napisał:

Kobietki ostatnio wymagające, te grube też. Kobietę możesz zmienic, ale to nic nie zmieni.

 

A pływanie polecam! Dla ciała i psychiki. Na mnie działa relaksacyjnie. Jest to też bezpieczne cardio dla grubasów bo odciąża stawy. Nie przypakujesz pływając, ale jako sport polecam, do palenia kcal też. Podobno poszerza plecy przez zwiększanie objetości oddechowej - nie wiem, nie szukałem badąń na ten temat

Miało być grupa, a napisałem gruba XDDDDDDD

 

29 minut temu, krzy_siek napisał:

Kobietki ostatnio wymagające, te grube też. Kobietę możesz zmienic, ale to nic nie zmieni.

 

A pływanie polecam! Dla ciała i psychiki. Na mnie działa relaksacyjnie. Jest to też bezpieczne cardio dla grubasów bo odciąża stawy. Nie przypakujesz pływając, ale jako sport polecam, do palenia kcal też. Podobno poszerza plecy przez zwiększanie objetości oddechowej - nie wiem, nie szukałem badąń na ten temat

No ja planuje siłownia (2x tygodniowo), bieganie (2-3x tygodniowo) basen (1-2x tygodniowo), dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strzała w tarczy napisał:

wyciskasz ciężar na ławce i ręce delikatnie się trzęsą w górnej fazie pod większym ciężarem.

W tym przypadku, powodem może być gorzej rozwinięty triceps. Na poprawę tricepsa oraz notabene samego wyciskania, dobrym rozwiązaniem będzie wyciskanie wąskie sztangi ( rozstaw dłoni +/- na szerokość ramion).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MM_ napisał:

Ja też nie mam już czasu na siłkę, dlatego zainwestowałem w dobre hantle, mini ławeczkę, stojak do podciągania oraz podkładki puzzle i 3x w tygodniu cisnę FBW po 40 min.

To też jest niezły pomysł, zrobić sobie siłownię w domu, ćwiczysz kiedy chcesz, wystarczy wolne miejsce, pokój i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.