Skocz do zawartości

Częste oddawanie moczu


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że bardzo często chce mi się sikać, ale dopiero ostatnio zaczęłam się tym bardziej przejmować. 

Oczywiście wyczytałem że przyczyną może być cukrzyca albo stan przedcukrzycowy, ale poziom cukru zawsze mam w normie na badaniach, więc raczej odrzucam tą przyczynę. 

Natomiast przypuszczamy że największym problemem może być częste spożywanie kawy, ponieważ piję ok 4 dziennie najczęściej z mlekiem, ale również spożywam chyba za dużo wody, ponieważ łapie się na tym że potrafię wypić nawet 2 duże 1.5 litrowe butelki dziennie co na tą porę roku jest chyba zbyt dużą ilością.

 

Jutro chce sobie zrobić dzień bez kawy, chociaż wiem że będzie ciężko ale muszę sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu. 

 

Mieliście może podobne dolegliwości? Bo z tego co widzę po sobie to mam wręcz ogromny probnem, bo potrafię latać do kibla kilkanaście razy dziennie i najczęściej sikam tyle co kot napłakał a mam mimo wszystko duże parcie na pęcherz jakbym miał wyszczac przynajmniej z litra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

mam wręcz ogromny probnem, bo potrafię latać do kibla kilkanaście razy dziennie i najczęściej sikam tyle co kot napłakał

 

Nie pomogę, ale trochę tak.

Spójrz na to w inny sposob;

Zawsze mogło być tak, że nie czujesz potrzeby, a tu z nienacka gacie mokre. I tak kilkanaście razy dziennie.

 

Znajdź pozytywy w swoim położeniu🙂

 

Ps. Kawa to zuuo. Piłem dużo, choć nie czułem się ok, szukałem zamiennika. Nawet wybrałem się na badania (pietwszy raz od kilkunastu lat), bo zaczynało być kiepsko.  

W końcu odstawiłem kawę i wszystkie dolegliwości ustąpiły. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że bardzo często chce mi się sikać, ale dopiero ostatnio zaczęłam się tym bardziej przejmować. 

Oczywiście wyczytałem że przyczyną może być cukrzyca albo stan przedcukrzycowy, ale poziom cukru zawsze mam w normie na badaniach, więc raczej odrzucam tą przyczynę. 

Natomiast przypuszczamy że największym problemem może być częste spożywanie kawy, ponieważ piję ok 4 dziennie najczęściej z mlekiem, ale również spożywam chyba za dużo wody, ponieważ łapie się na tym że potrafię wypić nawet 2 duże 1.5 litrowe butelki dziennie co na tą porę roku jest chyba zbyt dużą ilością.

 

Jutro chce sobie zrobić dzień bez kawy, chociaż wiem że będzie ciężko ale muszę sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu. 

 

Mieliście może podobne dolegliwości? Bo z tego co widzę po sobie to mam wręcz ogromny probnem, bo potrafię latać do kibla kilkanaście razy dziennie i najczęściej sikam tyle co kot napłakał a mam mimo wszystko duże parcie na pęcherz jakbym miał wyszczac przynajmniej z litra....

 

Zdecydowanie to wina kawy. Ja pije jedną, dwie dziennie i jest to samo. Pęcherz woła każdym możliwym sposobem dopóki to nie zejdzie ze mnie. W dniu bez kawy spokój, nic nie męczy. 

Parcie na pęcherz jest ogromne i ja też tak mam a wyleci z człowieka tyle co nic. 

Ja w sumie szukam zamiennika kawy, jakby ktoś miał coś do podsunięcia to skorzystam 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że bardzo często chce mi się sikać, ale dopiero ostatnio zaczęłam się tym bardziej przejmować. 

Oczywiście wyczytałem że przyczyną może być cukrzyca albo stan przedcukrzycowy, ale poziom cukru zawsze mam w normie na badaniach, więc raczej odrzucam tą przyczynę. 

Natomiast przypuszczamy że największym problemem może być częste spożywanie kawy, ponieważ piję ok 4 dziennie najczęściej z mlekiem, ale również spożywam chyba za dużo wody, ponieważ łapie się na tym że potrafię wypić nawet 2 duże 1.5 litrowe butelki dziennie co na tą porę roku jest chyba zbyt dużą ilością.

 

Jutro chce sobie zrobić dzień bez kawy, chociaż wiem że będzie ciężko ale muszę sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu. 

 

Mieliście może podobne dolegliwości? Bo z tego co widzę po sobie to mam wręcz ogromny probnem, bo potrafię latać do kibla kilkanaście razy dziennie i najczęściej sikam tyle co kot napłakał a mam mimo wszystko duże parcie na pęcherz jakbym miał wyszczac przynajmniej z litra....

Idziesz do lekarza pierwszego kontaktu, powinien cię skierować do urologa oraz endykronologa. Najpierw trzeba wykluczyć moczówkę, więc zrób sobie test ile moczu oddałeś i ile płynów przyjąłeś. Taki bilans daj od razu lekarzowi przed pierwszą wizytą.

Nadmierny stres też może powodować częste oddawanie moczu w postaci tzw, nerwicy pęcherza. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

ale poziom cukru zawsze mam w normie na badaniach, więc raczej odrzucam tą przyczynę. 

ZAJEBISTE.

:)

Na czczo to może i tak.

.....ciesz się, że dużo pijesz.

Przynajmniej masz czym wyszczać 'cukier AND puryny'.

Ktoś pytał o kolor moczu!

Podbijam pytanie!

....ciekawe jak hydratyzacja organizmu?

Szczoch mocno pomarańczowy?

;)

 

   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijesz cztery kawy dziennie, 3 litry wody i się dziwisz, że dużo sikasz😁

I teraz najważniejsze pytanie jaki kolor ma mocz przy częstym oddawaniu?

Jeżeli jest to kolor słomkowy to w porządku bo to oznaka dużej ilości wody w organizmie.

Jeżeli kolor jest zielonkawy to stan zapalny lub niewydolność nerek.

Czy przy oddawaniu moczu szczypie przy napletku, zapach kwaskowy, ciepły mocz?

W ciągu doby bodajże minimum 7-10 razy oddaje się mocz jeżeli trzymasz ten przedział to dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sekacz19 napisał:

Ja w sumie szukam zamiennika kawy, jakby ktoś miał coś do podsunięcia to skorzystam 😊

 

Pisz do @Wielokropek

Ona podawała kiedyś zamienniki, niektore calkiem dziwne, nawet jakieś napary z żołędzi. Nie pamiętam dokładnie i nie wskażę Ci gdzie to było. Tam chodziło zdaje się o szukanie podobnego smaku. Zapamiętałem, bo akurat szukałem tego smaku ale bez obciążenia. 

 

Sam odstawiłem kawę i wszelakie dolegliwości jak nożem. A myślałem że jakiś poważniejszy problem w trzewiach. 

Minęły chyba dwa tygodnie, zaczęło mi brakować rytuału i całkiem przypadkiem (jak to w takich przypadkach) trafiłem na maté. 

To był strzał w dziesiątkę. 

 

Edytowane przez Yolo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to bardzo dużo pijesz, ja obecnie dziennie piję 3-4 herbatki po ok 300ml. Jak jest ciepło to wiadomo więcej. 

Wydaje mi się, że sikam normalnie ale mam kumpla znamy się ponad 30lat i ja zawsze się z niego śmieje, że ma chory pęcherz bo leje po kilka razy jak u mnie jest a ja ani razu. A po alko to mógłby mieć podpięty cewnik. 

Także ludzie są różni ale jeśli widzisz w tym problem to idź z tym do urologa. 

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiegoś prywatnego labu i zrób sobie profil nerkowy i tarczycowy plus poziom wapnia we krwi.

Plus badanie moczu. Jeśli rzeczywiście masz parcie na sikanie mimo niezapełnionego pęcherza, zrobiłbym poza normalnym badaniem moczu także posiew z antybiogramem - coś takiego jest często objawem stanu zapalnego w układzie moczowym.

 

15 hours ago, Wolverine1993 said:

łapie się na tym że potrafię wypić nawet 2 duże 1.5 litrowe butelki dziennie co na tą porę roku jest chyba zbyt dużą ilością.

Jeśli pijesz, bo masz taką potrzebę (ciągle chce ci się pić), to może nie być przyczyna problemu, tylko objaw.

Nadmierne przyjmowanie płynów (polidypsja) jest typowe dla problemów z nerkami i tarczycą (ale nie tylko, może też wynikać z zaburzeń hormonalnych np. w zakresie wazopresyny, a także z szeregu innych schorzeń).

 

Na twoim miejscu poszedłbym z tym do sensownego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa działa moczopędnie.

I zakwasza.

Piszę to jako zadeklarowany kawosz.

 

Częste oddawanie moczu to toż objaw występujące w kamicy nerkowej.

Na etapie tworzenia się kamieni (nie polecam!!!)

Oraz przy początkach problemów z przerostem prostaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.