Skocz do zawartości

Badanie profilaktyczne jąder


krzy_siek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie zrobić badania profilaktyczne jąder. Ktoś z Was robił? Podstawowe pytanie, jak do tego się podchodzi, mam iść do swojej przychodni do lekarza rodzinnego, poprosić o skierowanie do urologa? Co takie badania obejmują?

 

 

Podobno w Polsce wiecej osób choruje na raka jąder niż raka piersi, o mężczyzn nikt nie dba, trzeba zadbać o siebie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to badanie we własnym zakresie, czyli macanko regularne. Po necie są instrukcje jak to robić, trudne nie jest, a może uratować życie.

 

Znając NFZ to zanim zrobisz to badanie minie z pół roku a po drodze będziesz musiał odpowiedzieć na 300 pytań. Chyba, że Ci się nie spieszy, wtedy czekaj.

 

Ja bym to natomiast załatwił prywatnie, wizyta u urologa i zapewne badanie organoleptyczne, pomaca, popatrzy oraz da skierowanie na podstawowe badanie czyli USG, chyba, że są jeszcze jakieś specjalistyczne badania w tym kierunku, nie wiem. 

 

Jeżeli odbędzie się to tak jak piszę prywatnie jest to koszt mniej więcej 300-500zł (wizyta + USG). 

 

Co do krępacji czy tego typu spraw, bo jednak niektórzy tak mają, to nie ma co brać do głowy. Mam za sobą taką wizytę, gacie w dół i tyle chłop obejrzy i cała mecyja. Jaja ważna sprawa, a lekarz podchodzi zazwyczaj do tego jak człowiek. Z resztą kto by tak nie podchodził widząc setki jak nie tysiące jaj i cipek w życiu. 

 

Przed wizytą koniecznie higiena, ale to nie muszę już chyba mówić. xD 

 

P.S. Fuck! Już powiedziałem. xD 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeden z nielicznych poważnych i ważnych tematów, a tu cisza jak makiem zasiał.. 

 

Tematy top:

 

Zjebanie kobiet, 

- zostawiła mnie, płaczę samotnie w poduszkę, 

- mam tylko 1.70 wzrostu, żadna mnie na pewno nie zechce, ale w sumie to nie sprawdzałem bo boje się wyjść z garażu. 

 

Itp. 

 

Raz robiłem takie badanie prywatnie, należy przykryć pytona papierem a pani (w moim przypadku) bada sobie bimbały, ale mam świadomość lekceważenia badań profilaktycznych. 

Można to robić np. podczas brania prysznica szukając jakiś guzków. 

 

Mammobusy jeżdżą po Polsce w tą i z powrotem, ale przecież faceci nie chorują i żyją szczęśliwie w tym bogatym i postępowym kraju. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.