Skocz do zawartości

Zaraza, wojna, głód, czyli zabawy globalniaków ludzkim życiem


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kacperski napisał:

Jest to podobna propaganda jak ta że są najpotężniejsza potęga militarna na świecie w co sami uwierzyli. 

Ok. Jeśli tak nie jest, to dlaczego bohaterski zachód nie przejmie Rosji, tylko jeszcze przystaje na jej dyktando?

 

Za dużo memów z Putinem ;)

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Imiennik napisał:

Ok. Jeśli tak nie jest, to dlaczego bohaterski zachód nie przejmie Rosji, tylko jeszcze przystaje na jej dyktando?

 

Za dużo memów z Putinem ;)


Słyszałeś coś kiedyś o eskalacji atomowej? Jak zachód zaatakuje Rosję to w grę wchodzi odrazu atom. 

 

Teraz zobacz ile atomu mają ruscy a ile zachód.
 

Poza tym żołnierze zachodni są bardziej cywilizowani niż ruscy i nie dadzą się tak łatwo uwikłać jako agresor się w wojnę kinetyczną. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kacperski napisał:

Słyszałeś coś kiedyś o eskalacji atomowej? Jak zachód zaatakuje Rosję to w grę wchodzi odrazu atom. 

 

Teraz zobacz ile atomu mają ruscy a ile zachód.
 

Poza tym żołnierze zachodni są bardziej cywilizowani niż ruscy i nie dadzą się tak łatwo uwikłać jako agresor się w wojnę kinetyczną. 

A słyszałeś że bomby atomowe nie istnieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kacperski napisał:

Jest to podobna propaganda jak ta że są najpotężniejsza potęga militarna na świecie w co sami uwierzyli. 

 

 

VS

 

5 minut temu, Kacperski napisał:

Jak zachód zaatakuje Rosję to w grę wchodzi odrazu atom. 

 

 

 

Ja mam dysonans. Nie są potęgą, ale jak przywalą to po zawodach. Nie skleja mi się to.

 

 

 

Propaganda to memy z Putinem, wyśmiewanie rosyjskiej armii że z upainą sobie nie radzi. Moim zdaniem ma to na celu utworzenie rozochoconego mięsa armatniego. 

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

A słyszałeś że bomby atomowe nie istnieją...

Nie, rozwiń myśl.

5 minut temu, Imiennik napisał:

 

VS

 

 

 

 

Ja mam dysonans. Nie są potęgą, ale jak przywalą to po zawodach. Nie skleja mi się to.

 

 

 

Propaganda to memy z Putinem, wyśmiewanie rosyjskiej armii że z upainą sobie nie radzi. Moim zdaniem ma to na celu utworzenie rozochoconego mięsa armatniego. 

To że potęga nie są i już raczej bardzo długie lata nie będą udowodnili teraz na Ukrainie. 
 

Nie mogę wyobrazić sobie tego że wielkie mocarstwo atomowe ponosi tak ogromne straty militarne jak i gospodarcze na wojnie ze swoją dawna republika. 
 

Co by było gdyby ruskim przyszło prowadzić wojnę z USA czy Chinami?

 

Wielka potęga a teraz będą jedli Skośnookim  z ręki. Tylko czekać aż Chińczycy wejdą na syberie jak do siebie, bo z tego co się orientuje ruscy wycofali z tamtąd wszystkie wojska.

 

Broni atomowej jako pierwszy użyje słabszy, ruscy już tym grozili bo wiedzą że w wojnie kinetycznej z zachodem nie maja szans.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kacperski napisał:

To że potęga nie są i już raczej bardzo długie lata nie będą udowodnili teraz na Ukrainie. 

Wojenka wojenką ale cele polityczne są osiągane. Dla mnie ten konflikt to tylko zasłona dymna. Ruscy pozbywają się demobilu, inne kraje też bądź testują nową broń by uzyskała battle proof, np. bayraktary. Rubel oparty na złocie, gaz płacony w rublach. 

 

Nie mów hop póki nie przeskoczysz. Każdy swoje lody ukręci i rozejdzie się po kościach, a my znając życie dostaniemy po dupie machając szabelką przed pancernikiem, z resztą już gospodarczo dostajemy :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Kacperski said:

Nie mogę wyobrazić sobie tego że wielkie mocarstwo atomowe ponosi tak ogromne straty militarne jak i gospodarcze na wojnie ze swoją dawna republika. 

No chyba nie do końca tak jest. Wprawdzie wojska ruskie wycofując się w popłochu, zajmują kolejne miasta i obiekty, to straty mogą nie być takie, jak podaje anglosaska propaganda. Zwłaszcza, że przeważnie największe siły wroga, likwidują ukraińscy bohaterowie wojenni - widmo. 

 

Nuki są swego rodzaju ostatecznością (propagandową). Zresztą mało wiarygodne wydaje mi się, żeby kumple od dziwek i golfa, zamierzali sobie samym narobić wielkich krzywd. Jak na razie Putin wysłał na wojnę jakiś stary szmelc do utylizacji z poborowymi, bez faktycznego planu blitzkriegu, jak to jedwabnikowi wciska propaganda. Skutki wojenne zaś mamy świetnie maskujące katastrofę ekonomiczną zachodu, przejęcie pałeczki monetarnej Rosja-Chiny, ograniczenie dostępu jedwabnikowi do energii itd. Jak się komuś one nie wpisują w parę zaplanowanych agend z FitFor55 włącznie, to chyba ślepy. Nawet ON jest o 1PLN droższy od bezołowiowej, w myśl lewackiej, kolorowej utopii - dieslom śmierć! 

 

ps. Widzę że z @Imiennik w tym samym momencie o tym samym prawie :D

 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Podobnie jak Ty mam zerowe zaufanie do mediów głównego nurtu. Nie żebym ruskim wierzył w 100%, ale prawda jest gdzieś po środku.

 

Fajnie że wspomniałeś o ograniczeniu dostępu do energii, u mnie w mieście już są billboardy "Energia, masz jej pod dostatkiem", już walą jedwabnika w łeb oknem overtona. Czy odcięcie od rosyjskiego gazu nie idzie w parze z tą polityką? Czy konflikt nie jest przypadkiem zasłoną zmian globalnych oraz wydarzeń w Chinach gdzie ludzi się tresuje i wciska cyfrową tożsamość? 

 

Ale memy z Putinem ciekawsze :D Gra na emocjach a reszta pod stołem.

 

Co tam że Putin jest członkiem WEF, przecież to bez znaczenia :D

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

 

Ryscy swoje cele osiągneli, co nie zmienia faktu, że sami również na tym ucierpieli. Aktualnie ta wojna dla ruskich to przynajmniej gra nie warta świeczki.


Wedlug mnie powinni przejąć Ukrainę droga dyplomatyczną a nie militarną. Napewno lepiej by ba tym wyszli jako rząd i obywatele.

 

Jakoś wierzyć mi się nie chce, że Putin mając dzisiejszą wiedzę wjechał by na Ukrainę jeszcze raz. Argument z utylizacja starego sprzętu wojskowego wydaje mi się być bardzo słaby,  za tym poszli też ludzie. Nie wiem czy jest na świecie dowódca który by pozwolił podważać swój autorytet, wręcz osmieszac swoją armie pod pretekstem utylizacji starego sprzętu wojskowego na froncie.

 

Dlaczego aktualnie jest mowa o powszechnej mobilizacji w Rosji? Czyżby Putin wraz ze sprzętem zezłomował zbyt wielu wojskowych? 
 

Nie wydaje mi się, żeby Rosja na początku planowała tak długa wojnę, teraz czas nie jest po ich stronie.

 

Do dnia dzisiejszego biorąc pod uwagę skale zniszczeń, czas trwania wojny, fakt zbrodni wojennych  mordowaniu ludności  cywilnej, skale kompromitacji rosyjskiej armii oraz to w jakim świetle przedstawiana jest Rosja w mediach zachodnich ruscy nie ugrali nic a w ręcz przeciwnie. 
 

Edytowane przez Kacperski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Imiennik said:

u mnie w mieście już są billboardy "Energia, masz jej pod dostatkiem", już walą jedwabnika w łeb oknem overtona

Ja im tak wierzę, jak w rzeczywistość filmu o Jamesie Bondzie :D Dlatego m.in. zabezpieczyłem się w piecyk naftowy i kominek na drewno (w sumie pół zimy na nim przejechaliśmy) oprócz zwykłego, gazowego kotła C.O.  Mam kuchenkę do gotowania na tzw. cokolwiek - benzyna, nafta, ropa, spirytus - co się nawinie. Nawet ciśnieniową lampę naftową, do której można przykręcić promiennik i ogrzewać albo gotować. Niedawno 2x wyłączyli u nas na wsi prąd na 3/4 dnia. Jak będzie trzeba to postawimy z sąsiadem piec chlebowy z paru cegieł. Piekarnictwo mam opanowane, teraz serowarstwo zacząłem i delikatnie - wędliniarstwo z wędzarnictwem. Jeszcze w garażu zrobię sobie jakąś baterię akumulatorów z TIRów, zaprojektuję sobie i sklecę jakiś prosty inwerter do zasilania z nich tylko lodówki no i router + oświetlenie LED chałupy na naturalne 12V. 

 

@Kacperski staram się nie przesadzać w niedowierzaniu przekazom medialnym, ale to co piszesz to powtarzanie tzw. "oficjalnej narracji" czyli zwykłej propagandy gadzinówkowej. Znajdź choćby w necie pewien oficjalny dokument MI6 w którym jest mowa, że do 1 maja Ruscy stracili 1300 żołnierzy. Tak, tysiąc trzystu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

 

 

@Kacperski staram się nie przesadzać w niedowierzaniu przekazom medialnym, ale to co piszesz to powtarzanie tzw. "oficjalnej narracji" czyli zwykłej propagandy gadzinówkowej. Znajdź choćby w necie pewien oficjalny dokument MI6 w którym jest mowa, że do 1 maja Ruscy stracili 1300 żołnierzy. Tak, tysiąc trzystu.

Straty w armi interesują mnie średnio, każdy przedstawia atrakcyjną dla siebie wersje.


Bardziej przemawiają do mnie zmiany gospodarcze w Rosji tj. spdek PKB, rosnąca inflacja, malejące rezerwy walutowe, dumne obniżanie stóp procentowych do jakże sprzyjających rozwojowi 14 proc., tracenie ważnych partnerów biznesowych, unieruchomienie Nord Stream 2, sztuczne utrzymywanie wartości rubla itd.

 

Sory ale znając kilka narracji to ta gadzinówkowa propaganda jakoś pasuje mi najlepiej do aktualnej sytuacj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Kacperski said:

sztuczne utrzymywanie wartości rubla

Sztuczne?!?! Bo powiązali ze złotem i gazem? Czyli naturalny to jest pusty pieniądz fiat?

6 minutes ago, Kacperski said:

unieruchomienie Nord Stream 2

On jeszcze nie ruszył przecież. A zobaczysz jak ruszy z kopyta, jak się pojawi głód gazu w EU. Wojna była jedyną metoda na jego uruchomienie podparte przekonującym argumentem "jesteśmy pod ścianą - odpalimy albo zamarzniemy". 

8 minutes ago, Kacperski said:

zmiany gospodarcze w Rosji tj. spdek PKB, rosnąca inflacja, malejące rezerwy walutowe,

Przecież opisujesz dokładnie to co dzieje się PL i starej Unii. Mamy spadek PKB, mamy hiperinflację (mimo że PKB wyrażany jest przecież w przeinflacjowanej walucie) a na obronę PLNa i pomoc w obronie Hrywny, wraz ze swapami walutowymi, też straciliśmy sporo rezerw. No i wszystkie czołgi. A za chwilę dojdą rocznie dziesiątki miliardów pomocy dla uchodźców. No weź trochę pomyśl. 

 

Rosja poniesie koszty transformacji i najprawdopodobniej odpali potem jak rakieta. W końcu BRICS mają szanse wyjątkowo pchnąć swój projekt do przodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zatarra Pierwsze z brzegu i nieco rozszerzone oprócz suchej info: 

https://inwestycje.pl/gospodarka/jakie-moga-byc-konsekwencje-oferty-centralnego-banku-rosji-5000-rubli-za-gram-zlota/

 

ps. oczadzeni propagandą niespotykanej skali, ludzie kompletnie nie widzą co się naprawdę dzieje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał:

@Zatarra Pierwsze z brzegu i nieco rozszerzone oprócz suchej info: 

https://inwestycje.pl/gospodarka/jakie-moga-byc-konsekwencje-oferty-centralnego-banku-rosji-5000-rubli-za-gram-zlota/

 

ps. oczadzeni propagandą niespotykanej skali, ludzie kompletnie nie widzą co się naprawdę dzieje.

Jest tu mowa o propozycji, pod moją wypowiedzią napisałeś, że powiązali. 
 

Chcieć powiązać a powiązać to dwie inne sprawy. Aktualnie nie powiązali rubla ze złotem a rubel mocno się umocnił. Ciekawe co spowododowało, że rubel znowu stał się tak atrakcyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Rnext said:

Bo powiązali ze złotem

 

Sprawdzałem temat

 

Ogłoszone, że 5000 rub = 1 gram złota

 

Po poszukiwaniach, gdzie mogę za tyle sprzedać jeden gram złota, doszedłem do info, że niby w banku centralnym, i tak, można sprzedać, ale tylko, gdy posiadasz wraz z nim certyfikat wydany przy sprzedaży go przez bank - wygląda to tak, jakby ten obieg był i tak zamknięty.

 

Tu jest komunikat: https://www.cbr.ru/press/pr/?file=25032022_192430DKP25032022_182539.htm

 

A tutaj aktualne ceny surowców: https://www.cbr.ru/hd_base/metall/metall_base_new/

 

PS Ja myślę jednak, że oni byli dogadani, tylko go wydymali po prostu. Putina tzn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kacperski said:

Jest tu mowa o propozycji, pod moją wypowiedzią napisałeś, że powiązali. 

Rany. Bo powiązali. Weź oprzytomniej.

2 minutes ago, slusa said:

wygląda to tak, jakby ten obieg był i tak zamknięty.

Nie jest zamknięty. Wszyscy mogą kupować gaz i ropę za złoto, Rubla lub BTC. Jako, że każdy aparat państwowy zabrania Ci bezpośrednio kupować to czego potrzebujesz, masz to robić tylko przez koncesjonowane synekury, no to może być dla Ciebie średnio dostępne nawet kupienie kanistra ropy od ruskich za cokolwiek. Handel międzynarodowy tu jest istotny a nie jedwabnik Kowalski.

5 minutes ago, slusa said:

PS Ja myślę jednak, że oni byli dogadani, tylko go wydymali po prostu. Putina tzn

Też mam wśród hipotez. A wydymali jak to mają w zwyczaju Anglosasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Putin wysłał na wojnę jakiś stary szmelc do utylizacji z poborowymi, bez faktycznego planu blitzkriegu, jak to jedwabnikowi wciska propaganda

O czym ty piszesz? Jacy poborowi? Poborowi ci miasta szturmują? No przecież to już nawet nie jest śmieszne. Poborowi ci wykonywali desanty? Poborowi prowadzą bitwy pancerne? No zastanów się. 

 

Jak nie wiesz, to sobie wejdź w pierwsze lepsze posty i masz ciała rosyjskich żołnierzy. Razem często z ich papierami - tam pisze w jakich brygadach byli itd. ot, tak poborowi.

.

Co do szmelcu to też piszesz bzdury. Są zdjęcia najnowszego sprzętu zniszczonego na Ukrainie rosyjskiego. Jeśli ci mało, to dopisze, że taki sprzęt zniszczony akurat taki ma tylko Rosja. Ukraina takiego nie posiadała. 

 

Aaa co do strat z twoich źródeł. Propaganda rosyjska podawała znacznie większe straty, niż ty podałeś. Nie spodziewałem się, że są takimi idiotami by sobie straty zawyżać, ale ciekawe...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Jak na razie Putin wysłał na wojnę jakiś stary szmelc do utylizacji

 

Wdowy po ubitych z 331 Gwardyjskiego Pułku VDV z Kostromy (dla ciebie: 331-й гвардейский парашютно-десантный Костромской полк) mogłby nie być zadowolne z takiego określenia. Trochę szacunku dla tych, co dali się wybić za kolejny złoty kibel putina:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

O czym ty piszesz? Jacy poborowi? Poborowi ci miasta szturmują?

Nie wiem kto miasta szturmuje. Wiem, że na początku poborowi stanowili bodaj 80% i byli tak zagubieni, że myśląc że są nadal na manewrach próbowali tankować na ukraińskich stacjach benzynowych czołgi. Twierdzisz że poborowych do czołgów nie wpuszczają bez paszportu? Nawet jeśli, no to zaczną, skoro Pućka ma ogłosić powszechną mobilizację. 

 

Zresztą nawet w mainstreamowych gadzinówkach pisali (pierwsze z brzegu):

https://www.rp.pl/wojsko/art35833231-rosja-w-koncu-przyznaje-na-wojnie-z-ukraina-nie-tylko-zolnierze-zawodowi

 

https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8392002,rosyjska-armia-powoluje-1345-tys-poborowych-wojsko-twierdzi-ze-nie-ma-to-zwiazku-z-wojna-na-ukrainie.html

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-09/wojna-w-ukrainie-poborowi-podstepem-wysylani-na-wojne-w-rosji-zaczynaja-pojawiac-sie-pytania/

 

Jesteście razem z @KolegiKolega jacyś rozgarnięci inaczej czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rnext napisał:

 

 

Jesteście razem z @KolegiKolega jacyś rozgarnięci inaczej czy co?

Obyś po wojnie nie musiał przepraszać  kolegów jak się okaże, że ta Twoja jedyna najprawdziwsza narracja jest nieprawdziwa. Bo z tego co widzę nie przemawiają do Ciebie żadne argumenty i bardzo sztywno trzymasz sie swojej opcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rnext napisał:

Nie wiem kto miasta szturmuje. Wiem, że na początku poborowi stanowili bodaj 80% i byli tak zagubieni, że myśląc że są na manewrach próbowali tankować na ukraińskich stacjach benzynowych czołgi. Twierdzisz że poborowych do czołgów nie wpuszczają bez paszportu? Nawet jeśli, no to zaczną, skoro Pućka ma ogłosić powszechną mobilizację. 

 

 

Pobór z Rosji szedł na te mniej ogarnięte sektory północne, z tego co wiadomo. Miało być łatwo , bo cywile mieli ulec presji ilości. Ale nie do końca wyszło.

Na południu biją się głównie zawodowcy - co widać. Cele bazowe osiągnięte w większości.

Co ciekawe, do wiązania i ataków na okopaną armię ukraińską w Donbasie, Rosja rzuca głównie - innych Ukraińców, z Donbasu właśnie, tam jest pobór przymusowy.

Także oszczędnie.

 

W innym wątku wrzucałem opinię fachowca - Wali wrócił z frontu do Kanady po dwóch miesiącach walk, i opisuje ukraiński burdel logistyczny i dowodzenia. Zwracali też na to uwagę instruktorzy z UK i USA, jeszcze na początku 2022.

Przewagi lokalne Ukr były takie, że Rosjanie miewali jeszcze większy burdel, ze zwyczajnej arogancji i wejścia na "yolo", więc wysoka odwaga i morale Ukrów dawała im taktyczne zwycięstwa, zwłaszcza z taktyką obrony głębokiej i zasadzek, plus wywiad satelitarny i dronów z USA.

Teraz powoli jest tam rzeź - daje o sobie znać przewaga Rosji w powietrzu i w artylerii. Pod 80% strat jest od tego. Rosjanie po prosu metodycznie łupią po ukraińskich pozycjach, tym gorzej, że Ci mają słabo z obroną manewrem na wschodzie, też mają ogromne straty w sprzęcie, więc siedzą okopani. I giną powoli zabijani z daleka.

Wygląda na to, że scenariusz Noworosji jest cały czas mocno w grze, chyba że ktoś kopnie w planszę.

 

https://www.lapresse.ca/actualites/2022-05-06/retour-du-tireur-d-elite-wali/la-guerre-c-est-une-deception-terrible.php

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sargon napisał:

wejścia na "yolo"

 

Dementuję 😎

 

5 minut temu, sargon napisał:

Pobór z Rosji szedł na te mniej ogarnięte sektory północne, z tego co wiadomo. Miało być łatwo , bo cywile mieli ulec presji ilości. Ale nie do końca wyszło.

Na południu biją się głównie zawodowcy - co widać.

 

Tak to dokładnie wygląda, niemal od początku fachowcy zwracali na to uwagę.

Od północy rzut dla zmylenia, odciagnięcia sił i jeśli się uda, defiladowego przemarszu i zajęcia terenu, od południa doświadczone i dobrze wyposażone wojsko odnoszące realne sukcesy. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.