Skocz do zawartości

Zaraza, wojna, głód, czyli zabawy globalniaków ludzkim życiem


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w tym wszystkim rozwala to, że masz ludzi i organizacje które mówią; zrobimy i tak, będzie tak i tak. I tak robią. Otwarcie. To nawet nie jest spisek. A ludzie mówią, że to szuleria, że to, że tamto, że to jest niemożliwe. Jasne jak masz ograniczone myślenie i wierzysz, że rzeczywistość jest niezmienna to tak. Ale nawet takie osoby - ciągle wałkuje się III rzeszę, początek XX wieku, faszyzm, komunizmy a ludzie jakby nie są wstanie uwierzyć, że to może wrócić w jakieś formie.

 

Niemcy zamykali ludzi w obozach koncentracyjnych i spalali ich jak bydło. Japończycy eksperymentowali na Chinolach. I co nagle natura ludzka się zmieniła i każdy człowiek to jest fajny papa smerf?

 

Tak samo kościół latami ukrywał pedofilię systemową, ale ludzie w to nie mogli uwierzyć, to była teoria spiskowa i co się okazało?

 

To mnie przeraża w ludziach, że są aż tak głupi. Ale chyba zawsze tak było miałeś kapłanów i proroków co robili w chuja resztę społeczeństwa. Wielu utopistów wierzyło, że wśród motłochu jest możliwe oświecenie i co? Wynalezienie pisma nie pomogło, wynalezienie radia i TV nie pomogło i wynalezienie internetu nie pomogło. 

 

Jeśli chodzi o ludzką zdolność do wyrządzania zła i spiskowania to nic nie jest niemożliwe. Widzę, że XX wiek jednak ludzi nie nauczył tej podstawowej lekcji.

Edytowane przez NoHope
  • Like 4
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rnext napisał:

@Personal Best jak zwykle konstruktywny głos i przyczynek do dyskusji. 

Może jakieś kontrargumenty? Choć zawsze możesz się wykręcić, że "to jest tak głupie, że szkoda czasu".

Z szczacunku do tego co robisz dla całego Forum, w tym i dla mnie  i jak pomagasz chłopakom, nie zamierzam dłużej zabierać głosu w tej sprawie. Dyskusja wydaje mi się beznadziejna i nicniewnosząca. 
Nie jestem strategiem, geostrategiem, żelaznologikiem ani rozkminiaczem, tylko prostym gościem który kieruje się odruchami serca, nawet jesli za dwa, trzy tygodnie mogę tego żałować.
Jeśli będziesz kiedyś na Dw Wschodnim , bywam jako woluntariusz po g 18.00 przeważnie w okolicach kas. Podejdź. Łatwo mnie poznac duży facet z brodą i przeważnie ubrany na czarno. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Massamba_ said:

Od siebie dodam, że Gates systematycznie dokupuje ziemię w Stanach Zjednoczonych i obecnie posiada kilkaset tysięcy hektarów.

 

I że niby kolejna teoria spiskowa.... On doskonale wie, że będzie zarabiał miliardy dolarów na głodnych ludziach.

Tego nie ma na onecie i demagogu, więc to nieprawda. Gdyby to była prawda, to byla prawda, to by to tam napisali. Oni przecież weryfikują i tam pracują profesjonaliści. 

 

A na serio, bardzo trafne spostrzeżenie z Gatesem i resztą tej całej szajki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NoHope napisał:

Mnie w tym wszystkim rozwala to, że masz ludzi i organizacje które mówią; zrobimy i tak, będzie tak i tak. I tak robią. Otwarcie. To nawet nie jest spisek. A ludzie mówią, że to szuleria, że to, że tamto, że to jest niemożliwe.

 

Tu chodzi o pewien dysonans poznawczy, który polega na tym, że od kilku tysięcy lat cyklicznie na świecie miały miejsca wojny, zarazy i nieurodzaj, które były wynikiem sprzężeń bardzo wielu czynników o charakterze losowym, a nagle od 2020, wg pewnej części społeczeństwa, zjawiska te mogą występować tylko pod wpływem działań określonych osób.

 

Czyli mamy powrót do myślenia magicznego, wg którego, jeśli ktoś powiedział, że będzie zaraza, to wybuch zarazy jest spowodowany właśnie tym, że ten ktoś tak powiedział, a nie dlatego, że tak, a nie inaczej działa biologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym głodem to bym nie przesadzał. Teraz mają być dodatki dla rolników na nawozy itd. Z resztą sam mieszkam na wsi, tutaj każdy każdego zna i ma dobry dość kontakt, więc opryski, nawozy są kupione duużo do przodu. Z paliwem podobnie. Spotka się x osób i ustalają, że kupią hurtowo gdzieś, skorzystają z różnych obniżek i wiadomo, że wyjdzie drożej, niż wcześniej, ale tragedii nie będzie. 

W Pl będzie drogo, ale bez głodu. Rolnicy/ogrodnicy głupi nie są. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal BestBest. Może to i łatwiej tak żyć, niż się zadręczać teoriami spiskowymi 🙂. Grunt, żeby być szczęśliwym.

Gość wygrał 200 mln ojro i przeznaczy je na fundację ratującą klimat. Można i tak 🙂 choć szur powie ze zmiany klimatu to ściema żeby źli ludzie mogli kase doić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fury King napisał:

choć szur powie ze zmiany klimatu to ściema żeby źli ludzie mogli kase

I tu szur (idąc tą terminologią) będzie mieć rację, jak dla mnie :)

Dekarbonizacja prowadzona z powodów ideologicznych to jedna z największych głupot współczesnego świata. Szczególnie dla krajów, których bezpieczeństwo energetyczne oparte jest na energetyce węglowej.

Pan Wołodia nieprzypadkowo sypał dolarami nie tylko pewne partiom na Zachodzie, ale również ekoterrorystom w rodzaju Greenpeace.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie w tym wszystkim chodzi. Mozna by napisac elaborat. Wiedzy jest na tony. Ale to nie ma sensu. Bo skoro ludzie nie potrafia nawet wyciagnac wnioskow z tego co oficjalnie i glosno mowia globalisci, to nie ma co tlumaczyc tzw. teorii spiskowych.

Mozna by napisac ksiazke na temat "dlaczego uwazam ze swiatem rzadza psychopaci czczacy diabla", ale 99% machnie na to reka i nawet nie przeczyta wstepu.

 

Ludzkosc zostala zaszachowana. Pralnia mozgow jaka sa media dziala w najlepsze i ksztaltuje umysly spoleczenstwa jak tylko chce.

Bo jesli ci na gorze stworzyli sobie jakies oficjalne swiatowe organizacje i tluka ci od malego jak pojdziesz do szkoly az do jej ukonczenia, ze tak ma byc i tak jest dobrze i wszyscy inni tak uwazaja no to oni wtedy musza miec racje jak ci WHO mowi ze masz sie zamknac w domu i przestac oddychac bo umrzesz kurla. 

A jeszcze jak nie daj Boze taki osobnik zindoktrynowany przez system szkolnictwa pojdzie na studia, a pozniej zacznie zarabiac kase na tym ze dziala zgodnie z wytycznymi tych oficjalnych organizacji i dla ich rozwoju to chocby nie wiem co sie stalo to taki czlowiek nie bedzie w stanie zaakceptowac faktu ze poswiecil kilka lat zycia na nauke zawodu i kolejne lata na prace w przeswiadczeniu ze robil dobrze, a tak naprawde dokladal cegielki do budowy tego globalnego obozu.

Najlepszym przykladem sa tutaj lekarze i pandemia.

Uzyjesz mozgu i wejdziesz w dyskusje to powiedza zes debil bo dysonans poznawczy jest zbyt duzy i niemozliwosc zaakceptowania faktu ze zostali oklamani po wspomnianych juz latach pracy zeby znalezc sie zawodowo w danym miejscu.

 

Kolejna sprawa jest to ze paradoksalnie ludzie jednoczesnie uwazaja sie za madrych, oswieconych i wyksztalconych, a z drugiej strony sa przeswiadczeni o swojej wlasnej ulomnosci i glupocie. No bo przeciez nie potrafia myslec samodzielnie, tylko szukaja ciagle opini autorytetow w calkiem logicznych kwestiach, pomimo to ze widac jak na dloni ze biale jest biale, a czarne jest czarne, to nieee. Trzeba zaczekac na opinie tvn, reporterow, demagoga, who i ursuli von den leyen zeby oni ci powiedzieli ze czarne jest jednak biale. 

No to wtedy mozna isc spac spokojnie.

I tym o to wlasnie sposobem zmierzamy w przepasc.

 

Podsumowujac.

Uwazam ze osobniki wspierajace system i jego "dobrodziejstwa" zawsze maja z tego jakies korzysci.

Tak samo jak tu na forum nasi Bracia, ktorzy usilnie probuja nas przekonac, ze szczepionki sa git, telewizja mowi prawde i tak dalej. Jestem zdania, iz oni albo maja z tego jakies korzysci pieniezne, w jakis sposob sie z tego utrzymuja, albo korzysci emocjonalne polegajace na utrzymaniu spojnosci swojej wizji swiata.

 

Ci co sa swiadomi co sie odpierdala w rzeczywistosci na tym globie i do czego to wszystko zmierza, bardzo mi przykro bo i tak nie mamy na to wplywu. Jedyne co mozna to skupic sie na sobie, byc dobrym przykladem dla innych. Byc dobrym czlowiekiem i miec nadzieje na nagrode po smierci za swoje uczynki.

I nie trzeba chodzic do kosciola zeby wierzyc w Boga i zycie wieczne.

  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Spotka się x osób i ustalają, że kupią hurtowo gdzieś, skorzystają z różnych obniżek i wiadomo, że wyjdzie drożej, niż wcześniej, ale tragedii nie będzie. 

Matematyk pełną gębą.

Jak z paliwem, podwyżki po 1,5-2zł a później się chwalą, że będą obniżać 30gr.

 

Chrzestny płaci za nawozy po 30-60% drożej i ma się cieszyć że dostanie bony, obniżki 5%.

 

Właśnie przez takie podejście jak Twoje będą nas dymać do ostatniego grosza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massamba_Kurła chodzi mi o głód w Pl. Będzie bardzo drogo, ale nie głód. Kwestia tego co rolnik czy ogrodnik ma z tego no to odpowiedź jest jedna: gówno. Sam mam pola duża i wiem, jak to wygląda.

Ja jabłka piękne muszę za grosze sprzedawać gdzie ludzie w sklepie kupują kilka razy drożej. xd 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fury King napisał:

normalnie byłby szur 🙂

Bywałem już i szurem, rosyjskim agentem (to już dawno, za Serbów i znajomość historii), nazistą (gdy tłumaczyłem paru niepełnosprytnym poparcie społeczeństwa niemieckiego dla Adolfa Hitlera po czasach smuty Republiki Weimarskiej) itd.

 

Nihil novi xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ace of Spades napisał:

Może nie będzie kontrargumentów ale napiszę tak - nawet jeśli to wszystko prawda o czym piszesz to co z tego? Życie jest krótkie, czas szybko zapierdala tik-tak, nie lepiej zająć się własnym życiem zamiast jakimiś teoriami, nawet jeżeli masz rację to co to zmienia, pokonasz siły zła?

dokładnie.

Nawet jeśli to o czym mówią "szury i foliarze" to prawda, to dodatkowo oni jeszcze tracą życie na śledzenie wszystkich teorii spiskowych, konfliktów, znaków itd. Bo i tak tej machiny nikt nie powstrzyma. Ktoś sobie z elit ułoży plan to go zrealizuje, a maluczccy od zawsze mieli się przyglądać i być bezradni. A życie przecieka przez palce.

Przecież o to im głównie chodzilo - z wojną, covidem. Żeby ludzie czytali te newsy, śledzili i BALI się/STRESOWALI zamiast żyć - skupić się na tym co mają wpływ.

Druga kwestia jest taka - kiedyś myślałem, że rzeczywiście istnieje coś takiego jak "rząd światowy" i jest jedna elita, co steruje resztą. Dzisiaj jednak wydaje mi się, że tych elit jest kilka, jak nie kilkanaście. Każda elita ma swoje cele, walczą o władzę itd. Jedni chcą zachipować, drudzy zabić covidem, trzeci 5G a czwarci wojną. Im więcej konkurujących ze sobą elit - tym lepiej dla nas. Nigdy nie będzie tak, że jedna grupa będzie rządzić światem. Zawsze będą podziały, wojny o wpływy, władzę, bunty, ataki innej grupy itd. Tak jak z wieżą babel - nigdy nie powstanie

Edytowane przez Zbychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Obliteraror napisał:

nazistą (gdy tłumaczyłem paru niepełnosprytnym poparcie społeczeństwa niemieckiego dla Adolfa Hitlera po czasach smuty Republiki Weimarskiej) itd.

 

Znam to. Tylko ja zawsze zaczynam od lat 70tych 19wieku (tą datę z resztą uważam za faktyczny początek) bo od mniej więcej wtedy niemiecka socjaldemokracja blokowała wszystko "dla ludu" nazywając to burżuazyjnym i szkodliwym tj: upaństwowieniu kolei, ustawodawstwu pracy, obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu chorobowemu i wypadkowemu oraz przeciwko niemieckiemu systemowi ubezpieczeń społecznych, który potem skopiował cały świat, żeby na koniec opowiedzieć się za udziałem w pierwszej wojnie światowej (że lewica za wojną jakby ktoś nie załapał).

 

Jak dzisiaj lewica rucha Niemca w dupę a historia wspaniale zatacza koło?

 

- Miliony muzułmanów na terenie Niemiec uprzywilejowanych żyjących z socjalu (który dalej się rozrasta) klasy pracującej.

- Brudas zgwałci ci córkę nie pójdzie do więzienia.

- Mocno ograniczony dostęp do środków ochrony osobistej a nawet jak się nimi bronisz bo już je masz to nie wiesz czy to ty nie będziesz pociągnięty do odpowiedzialności.

- Degradacja bezpieczeństwa publicznego.

- Niskie kary dla przestępców, wspaniałe środowisko pod rozwój międzynarodowych organizacji przestępczych.

- Coraz większe obciążenia podatkowe.

 

I znowu te kurwy czerwone robią to samo gotują goja do wybuchu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zbychu napisał:

Nawet jeśli to o czym mówią "szury i foliarze" to prawda, to dodatkowo oni jeszcze tracą życie na śledzenie wszystkich teorii spiskowych, konfliktów, znaków itd. Bo i tak tej machiny nikt nie powstrzyma. Ktoś sobie z elit ułoży plan to go zrealizuje, a maluczccy od zawsze mieli się przyglądać i być bezradni. A życie przecieka przez palce.

Paradoksalnie jest tak jak ta babka mówi, to jest mega łatwe do powstrzymania bo czym jest władza? Władza to mindgame który polega na tym, że większość słucha się mniejszości z powodów X, Y, Z. Miałeś i masz na świecie regularne przewroty i rewolucje. To nie jest tak, że ktoś jest nietykalny albo niezniszczalny bo wszyscy jesteśmy tylko kupą miecha.

 

Dlatego masz tą całą propagandę, urabianie ludzi, okłamywanie ich albo trzymanie w wiecznym strachu. Kiedyś nie wiem władza mówiła, że pochodzi od bogów. To wszystko po to by utrzymać władzę.

 

Gdyby rosjanie zabili putina to nie byłoby wojny. Tyle, to jest aż tak proste. Tylko rosjanie wierzą w putina i wierzą w system.

 

Tak samo teraz ludzie są urobieni, że nie ma przecież alternatywy, to jest najlepszy system w historii, mamy koniec historii i tak dalej. To wszystko zwykłe bzdury.

 

Ale się zgodzę się z tobą bo ja również nie wierzę w masowe oświecenie ludzi.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, $Szarak$ said:

Rolnicy/ogrodnicy głupi nie są

Nie, o głupotę nikogo nie spotkanego osobiście, posądzać nie wypada. Ale jednak:

2 hours ago, $Szarak$ said:

Ja jabłka piękne muszę za grosze sprzedawać gdzie ludzie w sklepie kupują kilka razy drożej.

Więc jak takiemu rolnikowi w skupie zaproponują tysiąc zł za tonę pszenicy, cena "państwowa", a pod skupem prywatna inicjatywa da dwa tysiące ale euro - głupotą byłoby nie wziąść więcej, no nie?

Bo to że u nas będzie głód, wcale nie jest jednoznaczne z tym że nikt nic nie wyprodukuje. W czasie Hołodomoru Ukraina produkowała całkiem sporo żywności... i wszystko szło "gdzie indziej", pod lufami karabinów. Tylko teraz karabiny, zastąpią pliki banknotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Personal Best said:

Podejdź. Łatwo mnie poznac duży facet z brodą i przeważnie ubrany na czarno. Pozdrawiam.

Gwarantuję, że byłby to niesprzyjający pomocy wystraszonym Ukrainkom z dziećmi, widok - wredny łysol spotyka się z czarnym brodaczem ;) A tak serio, obawiam się, że dowiedziawszy się skąd pochodzą, mógłbym w pierwszym odruchu serca zapytać, czy dobrze im się mieszka w domu moich pradziadków i czy tamte ziemie nadal obficie rodzą. Ale Jak najbardziej Cię rozumiem, nawet jeśli nie dostrzegasz tego, co widzą inni. I nie mam na myśli siebie. 

 

55 minutes ago, NoHope said:

Władza to mindgame który polega na tym, że większość słucha się mniejszości z powodów X, Y,

W Polakach udało się zaszczepić sporo fałszywych wrzutek. Między innymi tą, która jest ich największa winą - nic się nie da zrobić, znane również jako: „i tak zrobią co zechcą”.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ośrodków władzy, nie ma takiego czegoś jak rząd światowy. Te ośrodki władzy to Chiny, zachód z World Economic Forum, Rosja, Indie.

 

Rosja, Chiny mają zapędy imperialne, mają w dupie ocieplenie klimatu itp. Zachód z profesorami, miliarderami z doliny Krzemowej mają futurystyczne wizje przyszłości, gdzie trzeba walczyć z ociepleniem klimatu, transhumanism itp. 

Najgorsze jest to że ludzie którzy wierzą, czyli inaczej zachód, że ocieplenie klimatu jest naszym największym problemem mogą mieć rację. Nie wiem tego. Jeżeli przyjmiemy, że mają rację, to ta cała depopulacja, zniszczenie chrześcijaństwa ma sens. I tak się z nami łagodnie obchodzą 😉 Ich plany na to nie mają sensu z tego względu, że ten cały zachód zostanie wyparty przez inne społeczeństwa, to co teraz robią to jest podcinanie gałęzi na której siedzą. Chociaż uważam, że prędzej to im wszystko się i tak wykolei. To nie są jacyś geniusze jakby się wydawało, Klaus to jest np. teoretyk, który nigdy nie był przedsiębiorcą, nie rozwiązywał realnych problemów, to są ludzie oderwani od rzeczywistości. To samo Gates, to nie jest żaden geniusz komputerowy, jak ktoś się głębiej zainteresuje, to był syneczek bogatych rodziców, którzy mu bardzo pomagali w biznesie. Nie zaczął od zera, ja nawet wątpię w to czy on w ogóle napisał jedną linijkę dosa ale to temat na inną rozmowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, takiTomek napisał:

Najgorsze jest to że ludzie którzy wierzą, czyli inaczej zachód, że ocieplenie klimatu jest naszym największym problemem mogą mieć rację.

Moim zdaniem oni mają rację, w sensie diagnoza problemu jest prawidłowa ale jak to mówią dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Czytając jakieś dokumenty WEF czy oglądając ich materiały widać, że oni wierzą, że robią dobrze i to głęboko.

 

Jedno jest pewne i tu się zgadzam z globalistami - ten system musi zdechnąć bo jest niewydolny i nie działa na zasadzie zrównoważonego rozwoju, on nie da rady w sytuacji ograniczonych zasobów i zmian klimatycznych. Jednak tworzenie technodystopii w rodzaju nowego wspaniałego świata w której 90% ludzi nie będzie nic posiadało to nie jest wcale dobre rozwiązanie.

 

 EneqJ6rXEAE1t3r.jpg

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, NoHope said:

Jednak tworzenie technodystopii w rodzaju nowego wspaniałego świata w której 90% ludzi nie będzie nic posiadało to nie jest wcale dobre rozwiązanie.

Zasadniczo niewiele brakuje, aby garstka ludzi wzięła na swoje barki ten ciężar i uwolniła pozostałych z resztek „nieszczęścia posiadania”. W zależności od szacunków, mówi się, że ok. 1% ludzkości posiada 80% wszystkiego. Stało się to głównie za sprawą, oszukańczego systemu pustego pieniądza. 

 

W kwestii głodu - pojawił się wczoraj nowy materiał na BaldTV, omawiający to zagadnienie. Warto zwrócić uwagę, że o ile politycy w obliczu jakiegoś zagrożenia, rwą się i na wyścigi przebijają propozycjami rozwiązania problemu, tak teraz ledwie informują i zasadniczo jest im przykro.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

UE tworzy największy na świecie system nadzoru biometrycznego z rozpoznawaniem twarzy

https://ithardware.pl/aktualnosci/ue_tworzy_najwiekszy_na_swiecie_system_nadrozu_biometrycznego_z_rozpoznawaniem_twarzy-20730.html

 

Na jednym spotkaniu gadałem z kucem (informatykiem) który mówił, że siedzi w branży samochodowej i gadał, że od 2020 roku miała wejść po cichu dyrektywa EU że nowe samochody mają mieć nadajniki GPS. Na ile to prawda? Nie wiem, nie siedzę w moto. Ale widać, że globaliści implementują systemy z chin u nas.

 

 

Niestety rozwój ML może nie stworzy prawdziwej sztucznej inteligencji ale takie rzeczy jak monitorowanie twarzy jest już od jakiegoś czasu technologicznie możliwe.

 

Ale oczywiście to jest wszystko szuleria i TEORIA SPISKOWA xd

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.