Skocz do zawartości

Pieniądze, władza i wygląd


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak wiele osób przejmuje się wyglądem, skoro nie ma on praktycznie żadnej sprawczości? Czytam niektórych i stawiają dobry/bardzo dobry  wygląd ponad wszystko prawie. Po co? Przecież to nie ma żadnego sensu. Mając pieniądze i władze, ma się duże możliwości - mając tylko wygląd, julki do pukania/ dużo facetów?  Kasa i władza też sprawiają że, ma się dostęp do seksu z bardzo ładnymi kobietami. Z resztą sam seks to tylko ulżenie sobie. Na hajsie i władzy buja się ten świat w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: jak cię widzą tak cię piszą. Ludzie mają naturalną skłonność do przypisywania ludziom ładnym lepszych czy bardziej pozytywnych cech. Pierwsze wrażenie jest często bardzo ważne, przekonałem się o tym kiedyś na rozmowach o pracę i to po obu stronach, zarówno osoby, która taką rozmowę współprowadziła oraz jako kandydat.

 

Widać to szczególnie w postępowaniu pań o czym świadczy eksperyment, chyba tak się nazywał, Klaudiusz. Panowie przystojni, lub bardzo przystojni, tzw. przysłowiowe czady w interakcjach z paniami mogą sobie pozwolić na więcej i nie jest to odbierane negatywnie, raczej są uśmieszki pod nosem i komentarze jaki on zabawny. Mogą spokojnie prawić paniom komplementy i liczyć na pozytywny odzew w przeciwieństwie do panów mniej urodziwych.

 

Pozycja społeczna czy pieniądze owszem mają wpływ, ale jest on jednak drugorzędny, ponieważ zwykle w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na ogólny wygląd. 

 

Lookin' good, Susan. : r/ComedyCemetery

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrugerrandCo ty gadasz? I jak to się ma do zarabiania dużych pieniędzy i władzy? Przecież władza i hajs nie zależą prawie w ogóle od wyglądu. Możesz być flepem i zarabiać kupę kasy lol. Jeszcze mi tindera przytaczasz wskazując na julki - i kogo te julki obchodzą? Bez sensu totalnie. Masz dobry wygląd to wyglądasz ładnie nijak ma się to do zarabiania dużych pieniędzy.

 

Pozycja i władza drugorzędna - z tym to już nieźle odleciałeś. xddd

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@KrugerrandCo ty gadasz? I jak to się ma do zarabiania dużych pieniędzy i władzy? Przecież władza i hajs nie zależą prawie w ogóle od wyglądu. Możesz być flepem i zarabiać kupę kasy lol. Jeszcze mi tindera przytaczasz wskazując na julki - i kogo te julki obchodzą? Bez sensu totalnie. Masz dobry wygląd to wyglądasz ładnie nijak ma się to do zarabiania dużych pieniędzy.

 

Pozycja i władza drugorzędna - z tym to już nieźle odleciałeś. xddd

Możesz wygladac ale nie musisz aby osiagnac sukces. Wygląd daje boost do ogólnej działalności życiowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

wiele osób przejmuje się wyglądem, skoro nie ma on praktycznie żadnej sprawczości? Czytam niektórych i stawiają dobry/bardzo dobry  wygląd ponad wszystko prawie. Po co? Przecież to nie ma żadnego sensu.

 

 

śmiech Mexicanmens GIF - Śmiech Mexicanmens Mexico - Discover & Share GIFsŚmiech Karola Krawczyka GIF | GfycatGIFy roześmianymi ludźmi - 90 darmowych animowanych obrazów śmiechu

 

śmiech Smiech GIF - Śmiech Smiech Ha Ha Ha - Discover & Share GIFsSmiechwaldka GIF | GfycatGIFy roześmianymi ludźmi - 90 darmowych animowanych obrazów śmiechuIT.NORCOM [FORUM]Stanowski Fame GIF - Stanowski Fame Mma - Discover & Share GIFsCry To Laugh GIFs - Get the best GIF on GIPHYKażdy zna ten śmiech - Ministerstwo śmiesznych obrazków - KWEJK.plGIFy roześmianymi ludźmi - 90 darmowych animowanych obrazów śmiechuKaczyński Się Śmieje GIF | Gfycat

  • Like 1
  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wygląd ma siłę sprawczą. Wygląd i młodość u kobiet zwłaszcza.

Dlaczego kobieta jak jej powiesz, że jest brzydka się obrazi bardziej niż gdy nazwiesz ją głupią? :D

A jak masz dodatkowe zasoby w postaci pozycji i kasy to przebierasz jak chcesz czy to facet czy kobieta.

Urodę można przekuć w odpowiednie aktywa finansowe-kariera modelki, aktorki, zostanie żoną dzianego kolesia.

W 2 stronę działa to podobnie.

A jak jesteś bogaty, masz władzę i odpowiedni wygląd plus inteligencję to prawie jak chodzić po wodzie😈

Edytowane przez Lady Bathory
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ wygląd bardzo dużo w życiu ułatwia. Nawet psychologia ewolucyjna mówi, że ładni mają łatwiej. Sporo było o tym bodajże w książce "przetrwają najpiękniejsi" ale nie tylko. Potwierdzone badaniami.

 

A z tych trzech rzeczy które wymieniłeś o wygląd zadbać najłatwiej.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mężczyzn moim zdaniem wygląd ma mniejsze znaczenie niż u kobiet, ale wygląd idzie z pieniędzmi w parze - gdy ma się pieniądze można zadbać o wygląd. Nie sądzę, żeby sam wygląd powodował u mężczyzn to, że nagle będą zarabiali dużo więcej, chyba że wygląd w danej branży jest konieczny. 

Co innego u kobiet - ładna kobieta, która dodatkowo ma coś w głowie może się ustawić i żyć jak księżniczka (raczej nie dlatego że zacznie super zarabiać, chyba że też do zawodu będzie potrzebny wygląd, a dlatego że może sobie znaleźć bogatego faceta). 

Ja np. Już dawno przestałam dbać o wygląd. Chodzę w dresach, bez makijażu, roztyłam się jak knur - to akurat muszę zmienić, nie po to żeby komuś się podobać, tylko robi mi się zwyczajnie ciężko, chodzę bez stanika, w adidasach, czasem rozczochrana bo nie chce mi się uczesać. Jednym słowem - wyrąbane. Jedyne co, to się myję - to całe moje dbanie o siebie xD

Doszłam do momentu w którym zdałam sobie sprawę że w moim przypadku wygląd absolutnie nic nie zmieni, a tak moge zaoszczędzić pieniądze, czas i zyskać wygodę (serio, nie wiem jak mogłam całe życie chodzić w ciasnych dżinsach czy w staniku....) 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tamelodia napisał:

Ja np. Już dawno przestałam dbać o wygląd. Chodzę w dresach, bez makijażu, roztyłam się jak knur - to akurat muszę zmienić, nie po to żeby komuś się podobać, tylko robi mi się zwyczajnie ciężko, chodzę bez stanika, w adidasach, czasem rozczochrana bo nie chce mi się uczesać. Jednym słowem - wyrąbane. Jedyne co, to się myję - to całe moje dbanie o siebie xD

Doszłam do momentu w którym zdałam sobie sprawę że w moim przypadku wygląd absolutnie nic nie zmieni, a tak moge zaoszczędzić pieniądze, czas i zyskać wygodę (serio, nie wiem jak mogłam całe życie chodzić w ciasnych dżinsach czy w staniku....) 

Przykro mi to czytać. Ale nie chodzi o oszczędzanie pieniędzy. 

Dbanie o siebie to nie tylko malowanie opakowania itd.

Poczytaj wątek z głównej o facetach 30-40 dlaczego to dla nich najlepszy czas.

Panowie piszą wprost, że ważne dla utrzymania kondycji jest aktywność fizyczna. Ja chodzę biegać i do tego wystarczą buty, chęci i muzyka.

Do tego odpowiednia dieta. Ja byłam długi czas weganką a teraz keto, zero cukrów. Idealna dla mnie.

Jak będziesz sama dla siebie czuć się atrakcyjna to inni to także zobaczą.

Ja w domu także chodzę w legginsach, koszulkach ale i lubię ubierać się kobieco, szpilki itd. To dodaje pewności siebie.

Nie trzeba chodzić do kosmetyczki - można dużo zabiegów wykonywać w domu. 

I na wszystko znajdzie się czas a wygoda to wtedy gdy słuchając audiobooka, ćwiczę w domu i się relaksuję.

Wiesz z tym chodzeniem bez biustonosza to i owszem wygoda ale lekarz mi mówił, żeby równoważyć to chociażby sportowym utrzymującym go w ryzach :)

Jedynie na co wydaję kasę to perfumy. Fryzjer rzadko bo mam długie włosy więc tylko dobre kosmetyki niedrogeryjne. 

Tak jak napisałam podstawa to dieta i ćwiczenia fizyczne - nawet myśląc o przyszłym zdrowiu jak dziarski dziadek :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lady Bathory napisał:

Panowie piszą wprost, że ważne dla utrzymania kondycji jest aktywność fizyczna. Ja chodzę biegać i do tego wystarczą buty, chęci i muzyka

Jak jest sezon (czyli teraz) - biegam dosyć regularnie, właśnie dla dobrego samopoczucia, ale nie wliczam to w dbanie o wygląd, bo schudnąć i tak nie schudnę od samego biegania. Gdy biegam, mniej chce mi się spać w dzień - a potrafię przespać cały dzień i cała noc z przerwą na pracę. 

 

Co do reszty - serio nie chce mi się, po prostu robić ze sobą czegokolwiek bo to nie ma żadnego sensu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kase masz dostep do sexu z mentalnymi prostytutksmi  , malo szczery ale jest .Z wygladem natomiast masz dostep do sexu  gdzie panci cieknie po nogach do momentu az sie panca nie znudzisz. Jakas tam roznica jest . Kasa chyba lepsza bo mozna kupic nawilzacze i jest tak samo 😂

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tamelodia napisał:

potrafię przespać cały dzień i cała noc z przerwą na pracę. 

 

Co do reszty - serio nie chce mi się, po prostu robić ze sobą czegokolwiek bo to nie ma żadnego sensu. 

Jesteś świadoma tego to na plus co do reszty - radzę w porę zareagować i odpowiedni psychoterapueta.

1 minutę temu, thyr napisał:

Za kase masz dostep do sexu z mentalnymi prostytutksmi  , malo szczery ale jest .Z wygladem natomiast masz dostep do sexu  gdzie panci cieknie po nogach do momentu az sie panca nie znudzi . Jakas tam roznica jest . Kasa chyba lepsza bo mozna kupic nawilzacze i jest tak samo 😂

Za kasę to możesz mieć akrobatkę z Cirque du Soleil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

skoro nie ma on praktycznie żadnej sprawczości?

 

 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Czytam niektórych i stawiają dobry/bardzo dobry  wygląd ponad wszystko prawie. Po co?

Parafrazując Pana z filmiku powyżej "Słuchaj! Wiem do kogo pijesz. :) Do mojego tutaj kolegi  @Dwa wałki rozrządu pijesz" 😂😂

 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Kasa i władza też sprawiają że, ma się dostęp do seksu z bardzo ładnymi kobietami.

I w gratisie jeszcze zarzuty o gwałt, wycieczki po Sądach i zszargana opinia i psychika. Zapomniałeś dodać. 

 

@antyrefleks, @Król Jarosław I oczywista oczywistość - patrz niedoszła prezydent RP - uOg€rek, anoiUki glapiniaka chociażby.  Takie ponowne odkrywanie Ameryki, co dziwi przy ilości postów autora tematu.

 

@Iceman84PL Za gif z Panem z 4. od góry z prawej strony - specjalnie odlajkuję, żeby to dać "like" ponownie. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, opisałeś swoiste "złote combo", że tak prywatnie te trójce nazwę :).

 

W rzeczywistości, nie filmach czy dziełach literackich niewiele osób ma te trzy rzeczy na takim samym wysokim, zadowalającym ich prywatnie poziomie.

Nile będę wyrokować, które jest najważniejsze. Kwestia subiektywna. Łączysz rzeczy fizyczne, które możesz poprawić jedynie do pewnego poziomu skorelowanego ze swoją genetyką z efektem podjętej pracy/wysiłku nad zmianą jakości swego życia. Ale i w obu przypadkach nikt Ci gwarancji pewnego rezultatu nie da.

 

Możesz być durniem (płci obojga) i nadal możesz być atrakcyjny fizycznie dla otoczenia. Niektórzy nawet głupotę (kobiecą, ale też niekoniecznie) uznają za coś uroczego i słodkiego. Takie życie.

 

Co jest z tego najważniejsze? To co dla Ciebie będzie najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Dlaczego tak wiele osób przejmuje się wyglądem, skoro nie ma on praktycznie żadnej sprawczości? Czytam niektórych i stawiają dobry/bardzo dobry  wygląd ponad wszystko prawie. Po co? Przecież to nie ma żadnego sensu. Mając pieniądze i władze, ma się duże możliwości - mając tylko wygląd, julki do pukania/ dużo facetów?  Kasa i władza też sprawiają że, ma się dostęp do seksu z bardzo ładnymi kobietami. Z resztą sam seks to tylko ulżenie sobie. Na hajsie i władzy buja się ten świat w szczególności.


Jak nie masz dostępu do seksu to ryje ci banie, dostajesz fiksacji i zapętlenia na tym punkcie, szczególnie jak jesteś <25 latkiem niedoświadczonym jeszcze z kobietami, a wszędzie reklamują ci seks jako coś niesamowitego.

Jak zaczniesz regularnie ruchać to nagle masz w bani takie myśli, że przecież to nie było warte wysiłku i zachodu. Ale jednak nie byłeś w stanie sam siebie, ani czytając wypowiedzi innych przekonać sam siebie, że seks nie jest aż taki super, dopóki nie zacząłeś go uprawiać.

Ruchasz powie ci, że seks jest przereklamowany

Facet w związku powie, że wolałby 100 razy bardziej być singlem.
Milioner powie, że kasa szczęścia nie da

Singiel powie, że wolałby 100 razy bardziej być w związku

U sąsiada zawsze jest trawa bardziej zielona. Jeżeli czegoś nie mamy i bardzo bardzo chcemy to mieć - często nasz mózg wypiera racjonalne argumenty i nadaje to czemu nie mamy wręcz boską wartość i czujemy się źle, że nie mamy tego czego chcemy. Dopóki czegoś nie masz - nie jestes w stanie stwierdzić jaką to ma realną wartość

Generalnie u człowieka jest takie powalone coś - że zawsze czegoś chcemy - nie potrafimy żyć nie pragnąć niczego. A te pragnienia się zmieniają. Masz 18 lat - chcesz regularnie ruchać. Zaczynasz ruchać? Chcesz związku. Jesteś w związku? Chcesz ślubu i dzieci. Chcesz kasy, domu i fury. Masz związek, dziecko, ślub, furę, dom? To chcesz mieć spokoju od żony i dzieci. Żona się z tobą rozwodzi - to chcesz jak najwięcej majątku dla siebie zatrzymać i mieć kontakt z dzieckiem. Ta pętla do usranej śmierci się nie kończy, bo nawet mając 80 lat będziesz pragnął np przelecieć 30 letnią pielęgniarkę. Zycie

Edytowane przez Zbychu
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Na hajsie i władzy buja się ten świat w szczególności.

Tak. Ale w relacjach D-M na pierwszym miejscu jest wygląd. 

Poznajesz kogoś i widzisz: zdecydowanie nie, raczej nie, może, raczej tak, zdecydowanie tak. Na oko nie widzisz statusu finansowego osoby mijanej w sklepie. 

5 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Dlaczego tak wiele osób przejmuje się wyglądem, skoro nie ma on praktycznie żadnej sprawczości? Czytam niektórych i stawiają dobry/bardzo dobry  wygląd ponad wszystko prawie. Po co? Przecież to nie ma żadnego sensu.

Ma sens z wyżej wymienionych argumentów. 

 

Mężczyźni sub5 (poniżej przeciętnej) choćby byli dobrymi ludźmi, profesorami itd są marginalizowani na rynku matrymonialnym. 

Chady, choćby byli przestępcami mają duże powodzenie u kobiet. 

 

5 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Mając pieniądze i władze, ma się duże możliwości - mając tylko wygląd, julki do pukania/ dużo facetów?  Kasa i władza też sprawiają że, ma się dostęp do seksu z bardzo ładnymi kobietami.

Tak, zgadzam się. Można wynająć dziewczynę na godzinę poniżej stu złotych. 

Ale ta dziewczyna NIE poczuje do Ciebie mięty tylko dlatego, że masz coś. Zrobi to dla korzyści, a za Twoimi plecami będzie się pukać z chadami. Będzie mieć beta providera (Ciebie), i Chada, albo mokebe. 

 

Najważniejsze rzeczy w relacjach D-M:

1. Wygląd.

2. Pozycja i pieniądze.

3. Osobowość.

 

Jak wygląda atrakcyjność fizyczna mężczyzn dla kobiet:

Tutaj fajny kanał, który szczegółowo obrazuje atrakcyjność mężczyzn, która jest w pełni mierzalna, przykładowe materiały:

Oprócz tego nasz swojski Forumowy materiał, analizowany przez polskojęzycznego naukowca z Berlina:

 

 

Podsumowując: wszystkie fakty są zupełnie odmienne od Twojej hipotezy. Chad zgarnia 80 procent kobiet.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, $Szarak$ napisał:

skoro nie ma on praktycznie żadnej sprawczości?

Wygląd ma gigantyczny wpływ na nasze życie.

Wpływa na przyjaciół, traktowanie w szkole, forów w pracy/szkole, itd. Tak, nawet wyroków w sądach. Były robione badania i zawsze wychodziło na to samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrarara No, ale co z tego? Masz mało obiektywnie naprawdę brzydkich ludzi, bardzo dużo średnich i mało bardzo ładnych. Jaka masz szansę być naprawdę brzydkim? Małą. 

Wejść sobie do randomowej szkoły średniej i na 20 chłopaków praktycznie każdy jest ,,normikiem".  

Zdecydowana większość ludzi nie jest w żaden sposób, szczególnie wyróżniająca się wyglądem. 

Godzinę temu, DOHC napisał:

Tak, zgadzam się. Można wynająć dziewczynę na godzinę poniżej stu złotych. 

A kogo to obchodzi czy pożąda czy nie? Przecież to tylko spuszczenie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, $Szarak$ napisał:

A kogo to obchodzi czy pożąda czy nie? Przecież to tylko spuszczenie się. 

To nie jest to samo. Obracałem karynę, z którą chemii nie było i to własnie polegalo wylacznie na spuszczeniu się. To bylo marnowanie energii, to już lepiej byc na no fapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.