Skocz do zawartości

"Gaz, gaz, gaz, gaz na ulicach"


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, ManBehindTheSun said:

Panowie jeśli ten wątek odzwierciedlałby polskie społeczeństwo to nie jest z nami tak źle. Jedynie szarak cieszy się z tego, że będzie płacił więcej za gaz:D No chyba, że nie doczytałem dokładnie i jest was więcej:/

 

Jeszcze ja się cieszę. 

 

To forum w żaden sposób nie odzwierciedla polskiego społeczeństwa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@zychu Wydaje mi się, że nie są. Choć kto wie - może ktoś mnie zaskoczy.

O, ludzie... - czy wy to widzicie? Może ktoś go zaskoczy.

 

A co ty? Pan oficer? Ostrzelany weteran licznych wojen? Kompanijny dziadek odznaczony za szturm Moskwy? Będziesz brał pod skrzydła tych przestraszonych ptysiów, aby zrobić z nich mężczyzn? No kurwa, drugi Clint Eastwood ze Wzgórza Złamanych Serc.

Ja pierdolę, takiego nadętego błazna to forum jeszcze nie gościło. Nadałbyś się na postać do spinoffu Losów Dobrego Żołnierza Szwejka, jako taki typowy ćwok, co marzy o wojennej chwale.

 

Ja naprawdę dużo mogę ścierpieć, ale to już przesada.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, $Szarak$ napisał:

@ManBehindTheSun Mi to po prostu obojętne. Bawi mnie to, jak niektórzy próbują udawać dobrych ludzi i że zależy im na szczęściu ogółu, pukając mężatki. Xd I ktoś taki mi pisze, że chce dobra dla ludzi - dla zwykłego obywatela no heh.

Nie wiem jak tam u Ciebie z kasą. Może masz tyle co pinokio. Wtedy też by mi było obojętne bo czy ja płaciłbym rachunki x2 czy x 20 to jeden uj:D Ale pewnie dla wielu osób jednak ma to jakieś znaczenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zychu napisał:

Pajacu mocny w gębie, chcę zobaczyć, jaki z ciebie będzie kozak w razie w. Ja już trochę ekstremalnych przeżyć mam za sobą, więc mniej więcej wiem, na co mnie stać w skrajnych sytuacjach (skrajnych, czyli bezpośrednio zagrażających życiu). Obyś się nie obsrał, gdy przyjdzie twoja Finest Hour, ołowiany żołnierzyku.

 

Przepraszam, koledzy, ale chuj mnie strzela, gdy czytam, jak ten kretyn mądrzy się, kto powinien wyjechać, a kto powinien zostać. Co cię uprawnia do decydowania, kto i co powinien zrobić? Jeszcze się zdziwisz, gdy okaże się, że te pipki są bardziej bitne od ciebie.

 

Nie denerwuj się Anczeju, wiem, że się nie wyklepie - dam Ci mój błotnik, ale już się nie denerwuj.

 

Co do irytującego Cię Bartosiaka, w kwestii "na co kogo stać", to jedno stwierdzenie mu się udało.

Że starszym łatwiej przychodzi zabijanie.

Po 30, czy 40, odebranie życia przez wpakowanie komuś serii w tors, czy noża w wątrobę, to nie jest już jakiś straszny akt moralny, przed którym człowiek bardzo się waha.

To jest bardziej jak rozwiązanie problemu. Zadanie do zrobienia.

 

Dlatego pewnie taki Szarak buzujący hormonami prędzej się zesra, niż coś zrobi - chyba że mu wbiją trzonkiem saperki do głowy odruchy.

Ale młody jest, głupi, kto taki nie był , niech pierwszy rzuci granatem ;>

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, brat mniejszy napisał:

Już są takie nagłówki, ciekawe co będzie dalej. W 2020r w Polsce było już około 2 mln ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie, w tym 400tys dzieci.

 

A weź daj spokój. Ludzi do pracy poszukują, w "nasz nowy dom" sama patola, a ty pirdolisz o tym worku bez dna, że bieda w Polsce jest. Tak! Zawsze jest i będzie bieda. 

Niesamowite, że tak może dupa boleć, że Polacy pomagają Ukraińcom podczas wojny z naszym największym wrogiem. Ogarnijcie się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu, @$Szarak$ to nie jest kolejny temat o wojnie!

 

 

https://energia.rp.pl/gaz/art36160701-rosja-odcina-gaz-kolejnym-krajom-10-kupujacych-sie-przestraszylo

 

 

Władze bułgarskie zapowiedziały, że nadal będą płacić w euro. Bułgaria planuje kupować gaz z Azerbejdżanu, kupować LNG i omawia wspólne zakupy gazu przez Komisję Europejską.

Kanclerz Austrii zdementował informacje rosyjskich mediów, że koncern OMV zgodził się opłacać dostawy gazu rublami. Karl Nehammer nazwał to fake newsami.

„Fałszywe wiadomości rosyjskiej propagandy będą się dalej rozpowszechniać. Ale OMV nadal będzie płacić za dostawy gazu z Rosji w euro. Austria co do każdego punktu i przecinka trzyma się wspólnie uzgodnionych sankcji UE” - napisał kanclerz na portalu społecznościowym.

Wczoraj Gazprom poinformował PGNiG, że wstrzymuje dostawy gazu do Polski. Według źródła agencji Bloomberg w Gazpromie, już 10 kupujących otworzyło konta w rublach, a czterech miało już zapłacić tak, jak tego chce Putin. Agencja nie wymienia, które to firmy i z jakich państw. Może tu chodzi o odbiorców z Węgier, Niemiec, Austrii i być może Grecji. W Niemczech rosyjski gaz kupuje najwięcej firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

Jak sam zacytowałeś @Rnext- anglosasi zawsze potrzebują idiotów do wypełniania swojej polityki - i tych idiotów znaleźli w Polsce i Pribaltice - ale im to w sumie wisi bo to nie Amerykanin czy Brytyjczyk za to zapłaci (droższy gaz, ropę, żarcie) tylko Polak czy inny pożyteczny idiota. Więcej - USA zrobią świetny interes opychając swój droższy surowiec po cenach jakich normalnie nie mogliby dyktować (bo nikt by nie kupił) - oczywiście - "na zachętę" będzie nie tak drogo ale potem jak zobaczą frajera, który się od nich uzależnił zarobią swoje - ale to już nie będzie w świetle kamer tylko po cichu.

Nie wiedziałem, że w interesie polskim jest bycie w rosyjskiej strefie wpływów i to tylko anglosasom zależy, abyśmy się w niej nie znaleźli. W końcu za komuny było tak zajebiście i tak bardzo się wtedy gospodarczo rozwijaliśmy, nie?.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum duża cześć facetów nie żyje w Matrixie jeśli chodzi o kobiety. I Super.

Patriotyzm i inne tego typu bzdury to taki Matrix jeśli chodzi o to jak się patrzy na państwo. Walka za państwo to taki sam poziom frajerstwa jakby walczyć za taką Julkę, która jest jedna, jedyna i niepowtarzalna i którą i tak nigdy nie zaruchasz. Ten sam poziom Matrixa.
Kraju nie wygrałeś, możesz go zmienić. Twoje państwo ma Cię w dupie, zawsze miało i będzie mieć. Jedyna co możesz zrobić to sobie życie próbować ładnie ustawić poprzez znajomość języków, praca w międzynarodowych firmach czy przez posiadanie czegoś swojego w sieci. Do tego dywersyfikacja, brak kredytu na mieszkanie na 30 lat itp.

A gdzie mieszkać? Tam gdzie Ciebie traktują najlepiej. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManBehindTheSun napisał:

Wtedy też by mi było obojętne bo czy ja płaciłbym rachunki x2 czy x 20 to jeden uj:D

Nie jestem jakimś wyjątkowym empatą, ale mi osobiście nie jest obojętne ile moi rodacy płacą za koszty życia :) Nawet patrząc na problem całkowicie na zimno - no i jak spora część dostanie finansowo po dupie (nawet jeszcze nie zdając sobie z tego faktu sprawy), życie w PL raczej nie zyska na bezpieczeństwie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, takiTomek napisał:

Kraju nie wygrałeś, możesz go zmienić.

Niestety dopiero od zakończenia komuny można zrobić to bezproblemowo.

 

47 minut temu, takiTomek napisał:

Twoje państwo ma Cię w dupie, zawsze miało i będzie mieć.

Dlaczego tak uważasz?

Zauważ, że miałeś prawie darmowe szkolnictwo, opiekę medyczną od urodzenia, a w razie wypadku ubezpieczenie i ewentualnie zasiłek.

Nie byłeś zdany wyłącznie na swoją rodzinę.

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, takiTomek napisał:

Patriotyzm i inne tego typu bzdury to taki Matrix jeśli chodzi o to jak się patrzy na państwo. Walka za państwo to taki sam poziom frajerstwa jakby walczyć za taką Julkę, która jest jedna, jedyna i niepowtarzalna i którą i tak nigdy nie zaruchasz. Ten sam poziom Matrixa.

Generalnie się zgadzam, z jednym wyjątkiem. Gdyby państwo o nas dbało to trochę inaczej bym do tego podchodził. Płacę podatki poziom usług publicznych jest na wysokim poziomie, nie muszę się użerać by dostać się do specjalisty. Wszystko działa. Prawo (podatkowe) proste i uczciwe. Mam żonę dzieci które kocham, mam miasto które kocham i tak dalej. Myślę, że wtedy byłbym patriotą bo nie chciałbym, żeby to się skończyło.

 

A Polska to jest toksyczny kraj. Ludzie są wredni, z wszystkim człowiek musi się użerać. Urzędnicy wredni, traktujący cię jak intruza albo złodzieja. Przedsiębiorcy starego pokolenia to złodzieje. Lekarze to buraki. Stare baby są aż tak pojebane że aż memiczne czasami. Laski mają zgorzkniałą minę jakby się miały zesrać. I tak dalej i tak dalej.

 

Jestem zgorzkniały przez to wszystko, kiedyś taki nie byłem. Ale raz mnie ktoś oszukał, drugi raz. Zauważyłem, że ludzie "w porządku" są tu po prostu gnojeni.

 

W moim życiu rodzina mi naprawdę pomogła, kochają mnie mimo mojego wrednego charakteru jednak ten kraj pluł na mnie odkąd pamiętam. 

Edytowane przez NoHope
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Brat Jan napisał:

Zauważ, że miałeś prawie darmowe szkolnictwo, opiekę medyczną od urodzenia, a w razie wypadku ubezpieczenie i ewentualnie zasiłek.

Nie byłeś zdany wyłącznie na swoją rodzinę.

Janek, żyłeś do tej pory jak Diogenes w beczce, że wierzysz jeszcze w takie rzeczy? ;  ) Nie ma darmowych obiadów.

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mac napisał:

Jak poczujemy głód to się skończą problemy xD Ruscy się zesrają, a nie zakręcą gaz.

 

Pod warunkiem że rząd da odczuć tą głodówkę społeczeństwu. Czyli zrezygnowanie ze wszystkich "plusów". Natomiast dzisiaj rząd ogłosił że pomoże kredytobiorcą :). Więc ludzie nadal będą żyć w przeświadczeniu. Że jeśli nawet wszystko s.pierdolą to państwo pomoże.

10 godzin temu, Redbad napisał:

Ziemkiewicz krzyczał ostatnio że woli benzynę po 10zl za litr niż ruskie paliwo.

 

Ajwaj córeczka studiuje na Oksfordzie to go stać. Zresztą facet nawet nie posiada prawa jazdy:). Za to beczał jak dziecko bo go do Wielkiej Brytanii nie wpuścili :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Brat Jan napisał:

Zauważ, że miałeś prawie darmowe szkolnictwo, opiekę medyczną od urodzenia, a w razie wypadku ubezpieczenie i ewentualnie zasiłek.

 

1035937987_Zrzutekranu2022-04-27o17_53_13.png.67a8c3729eb44036177366181bf132a5.png

 

O takie to jest darmowe xD Git gut.

 

A co dostałem w zamian? Musiałem iść do lekarza prywatnie i zapłacić 180 zł za wizytę bo niestety nie ma wolnych terminów w najbliższym czasie. Poland strong.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, NoHope said:

A Polska to jest toksyczny kraj. Ludzie są wredni, z wszystkim człowiek musi się użerać. Urzędnicy wredni, traktujący cię jak intruza albo złodzieja. Przedsiębiorcy starego pokolenia to złodzieje. Lekarze to buraki. Stare baby są aż tak pojebane że aż memiczne czasami. Laski mają zgorzkniałą minę jakby się miały zesrać. I tak dalej i tak dalej.

[...]

W moim życiu rodzina mi naprawdę pomogła, kochają mnie mimo mojego wrednego charakteru jednak ten kraj pluł na mnie odkąd pamiętam. 

Pojąć nie mogę co ty tu jeszcze robisz.

Cały świat stoi otworem, bierzesz paszport, wypieprzasz na Karaiby czy inne Seszele i olewasz to dno.

To nie to co kilka dekad temu.

 

 

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JoeBlue napisał:

Pojąć nie mogę co ty tu jeszcze robisz.

Dobre pytanie na które sobie sam nie potrafiłem odpowiedzieć, ale chyba wiem. Po prostu się bałem wyjechać tyle.

1 minutę temu, JoeBlue napisał:

Lubisz się katować i cierpieć?

Nie dlatego w wakacje jadę na 2 miesiące za granicę a później zobaczę ale pewnie na stałe gdzieś znikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, NoHope said:

Dobre pytanie na które sobie sam nie potrafiłem odpowiedzieć, ale chyba wiem. Po prostu się bałem wyjechać tyle.

Nie dlatego w wakacje jadę na 2 miesiące za granicę a później zobaczę ale pewnie na stałe gdzieś znikam.

Dobrze.

Świat należy do tych co się nie boją.

Kobiety zresztą też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.